Windows 10 FAQ izdvojena tema

poruka: 406
|
čitano: 141.568
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 - općenito
9 godina
protjeran
offline
Re: Windows 10 FAQ

Da, ali kada igraš, a želiš na brzinu uraditi shortcut na desktop jedino je dobro ako se tipke nalaze na lijevoj stranici tipkovnice. Našao sam preko jubita u notifications-> Pressing alt+tab shows windows that are open on -> [All Desktops], ali to ne pomaže :(

12 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 FAQ
Kresimir4 kaže...

Da, ali kada igraš, a želiš na brzinu uraditi shortcut na desktop jedino je dobro ako se tipke nalaze na lijevoj stranici tipkovnice. Našao sam preko jubita u notifications-> Pressing alt+tab shows windows that are open on -> [All Desktops], ali to ne pomaže :(

 Ok budući da ne želiš alt+y ili slično

 

Možeš probati malo opasnije stvari i poigrati se u registryu,postoji takva stvar kao key remapping,moj savjet ti je remappaj numlock tipke tj. ako ne igraš neke mmo igre pa ti trebaju.

http://www.experts-exchange.com/articles/2155/Keyboard-Remapping-CAPSLOCK-to-Ctrl-and-Beyond.html

 

Ili ako ne voliš prčkati u registry

http://www.howtogeek.com/howto/windows-vista/map-any-key-to-any-key-on-windows-xp-vista/

 

Za sad nema bolje alternative od autohotkey ili sumove preporuke,a win hotkeyevi su hardkodirani i ne može ih se mijenjati već samo isključiti.

A true man is not how much liquor he can drink,nor how much asses he can whip,a true man is how he takes care of his family and handles himself in crisis.
9 godina
protjeran
offline
Re: Windows 10 FAQ

Ništa onda, radim tako da pritisnem alt+tab onda kliknem na desktop (taj 1 klik je ništa, ali opet..).

 

Druga stvar je koji su nepotrebni servisi koje mogu isključiti?

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.2.2016 16:33 (Kresimir4).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 10 FAQ

Da su nepotrebni, ne bi bili u Windowsima. Ne diraj ništa.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
9 godina
protjeran
offline
Re: Windows 10 FAQ

Tako se govorilo za win7 pa su svi najmanje 10 servisa pogasili :)

10 godina
offline
Re: Windows 10 FAQ
Kresimir4 kaže...

Tako se govorilo za win7 pa su svi najmanje 10 servisa pogasili :)

 Ja nisam nikad gasio servise na nijednom windowsu pa tako niti na sedmici i svi su radili i više nego odlično a na likovima što čačkaju di netriba sam kupio barem ženinog Pežu 206. Samo naprid dorajte u registre i servise jer bliži mi se tehnički.

Sami sebi smo najveci neprijatelji
16 godina
offline
Re: Windows 10 FAQ
Kresimir4 kaže...

Druga stvar je koji su nepotrebni servisi koje mogu isključiti?

 

Ako zelis riskirat idi na "Black Viper’s Windows 10 Service Configurations" i gasi sta ti kaze.

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
15 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 10 FAQ
Kresimir4 kaže...

Tako se govorilo za win7 pa su svi najmanje 10 servisa pogasili :)

Ja nikad nisam niti jedan ugasio jer nema potrebe za time. Ako ne znaš točno što radiš, računaj da će za 3 dana biti "ne radi mi xyz program, ovaj windows ništa nevalja".

djigibao kaže...

 Ako zelis riskirat idi na "Black Viper’s Windows 10 Service Configurations" i gasi sta ti kaze.

A zašto....?

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
16 godina
offline
Re: Windows 10 FAQ
A zato jer je pitao.
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
9 godina
protjeran
offline
Re: Windows 10 FAQ

Tko zna kako maknuti onaj shield s ikona?

12 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 FAQ
Kresimir4 kaže...

Tko zna kako maknuti onaj shield s ikona?

 ima načina

 

Ali za početak odi u properties igre pretpostavljam i makni kvačicu sa run as.administrator.

 

A true man is not how much liquor he can drink,nor how much asses he can whip,a true man is how he takes care of his family and handles himself in crisis.
9 godina
protjeran
offline
Re: Windows 10 FAQ

Nemože tako, pokušao na shortcut i na original file i nema uopče da se pokreče s adminom.

14 godina
neaktivan
offline
Windows 10 FAQ

Planiram napraviti enkripciju particije na kojima je Win10, s tim da imam dual boot Win7. Eh sad, od mene se traži prije enkripcije da znam jel win10 instaliran na boot particiji?

 

U Disk managementu piše da je C boot particija, no istovremeno postoji druga particija System Reserved koju sam istaknuo, je li to možda boot particija? Bitno mi je jer boot particiju ne bih kriptirao ako je moguće zato da u win7 mogu ulaziti bez lozinke za enkripciju, a ako enkriptiram boot particiju moram raditi dekripciju u koji god Win da ulazim

Nulla dies sine linea
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 FAQ
crazy_luđak kaže...

Planiram napraviti enkripciju particije na kojima je Win10, s tim da imam dual boot Win7. Eh sad, od mene se traži prije enkripcije da znam jel win10 instaliran na boot particiji?

 

U Disk managementu piše da je C boot particija, no istovremeno postoji druga particija System Reserved koju sam istaknuo, je li to možda boot particija? Bitno mi je jer boot particiju ne bih kriptirao ako je moguće zato da u win7 mogu ulaziti bez lozinke za enkripciju, a ako enkriptiram boot particiju moram raditi dekripciju u koji god Win da ulazim

 Ako to misliš napraviti sa BitLockerom, zaboravi na tu kombinaciju, jer BitLocker automatski kripitira i boot particiju.

 

Štoviše, BitLocker čak i ne radi ako nje nema.

If it ain`t broken, you`re not working hard enough ...
14 godina
neaktivan
offline
Windows 10 FAQ

Veracrypt je u pitanju

Nulla dies sine linea
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 FAQ
crazy_luđak kaže...

Veracrypt je u pitanju

 Imaš kakav rezervni disk? Ako imaš, onda napravi system image backup (za slučaj "ne daj bože") i probaj.

If it ain`t broken, you`re not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put sri 16.3.2016 14:36 (kizo2703).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 FAQ
kizo2703 kaže...
crazy_luđak kaže...

Veracrypt je u pitanju

 Imaš kakav rezervni disk? Ako imaš, onda napravi system image backup (za slučaj "ne daj bože) i probaj.

Napravljeno, dual boot radi! Pita me za lozinku i ako odbijem, baca me u meni odabira OS-a

Nulla dies sine linea
15 godina
offline
Re: Windows 10 FAQ

-koji je smisao boot passa tj zašto ne korstiš bios-hdd pass? (opcija na notebook i biz-desktopima kao hp).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 FAQ
ihush kaže...

-koji je smisao boot passa tj zašto ne korstiš bios-hdd pass? (opcija na notebook i biz-desktopima kao hp).

 Ne znam za to, a PC ponekad koriste i osobe koje se ne razumiju u informatiku - za njih je dual boot, no želim biti osiguran da neće iz svog sistema pristupati mom disku

Nulla dies sine linea
15 godina
offline
Re: Windows 10 FAQ

u tom slučaju je dovoljna 'benignija' zaštita, tj user koji nije admin. Ovo je OK, svaka zaštita je OK.. osim kad pređe u paranoju ili kad se pojavi problem kojeg tad zbog zaštite ne možeš riješiti.

jesu li podaci bitni? .. tad postoji backup itd.

npr korisničke podatke na normalnom OSu (misli se na client-win, defaulti) ne moraš dodatno štititi. Da bi bilo što mogao, user bi trebao admin ovlasti.

ako je stvar npr malware-virus.. i sl. tad opet nije stvar boota..

npr ako imaš mountanu particiju (recimo da je tvoj w8, drugi user na w7) tad ne mountaš svoju particiju, on joj ne može ništa (ni virus), osim ako je admin..

Zašto jednostavno ne postaviš usera kao pravog usera?

 

zašto sam naizgled protiv ovakve zaštite? pa zbog problema koji se dese, nekad je i truecript bio mogućnost (pa je nakon nekih čudnih stvari nestao).. ne treba previše kemijati. KISS to nalaže. Tad sve radi. Ovako, radit će.. a kad se desi problem?

 

edit: zaboravio i drugačiji pristup rješenju, npr wintogo.. upavo idealno, jer ni sam medij (disk) nije priključen, tad je tvoj sys u tvom džepu.. a obadanjem u bilo koji PC nastavljaš s radom.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 16.3.2016 22:55 (ihush).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 FAQ
ihush kaže...

u tom slučaju je dovoljna 'benignija' zaštita, tj user koji nije admin. Ovo je OK, svaka zaštita je OK.. osim kad pređe u paranoju ili kad se pojavi problem kojeg tad zbog zaštite ne možeš riješiti.

jesu li podaci bitni? .. tad postoji backup itd.

npr korisničke podatke na normalnom OSu (misli se na client-win, defaulti) ne moraš dodatno štititi. Da bi bilo što mogao, user bi trebao admin ovlasti.

ako je stvar npr malware-virus.. i sl. tad opet nije stvar boota..

npr ako imaš mountanu particiju (recimo da je tvoj w8, drugi user na w7) tad ne mountaš svoju particiju, on joj ne može ništa (ni virus), osim ako je admin..

Zašto jednostavno ne postaviš usera kao pravog usera?

 

zašto sam naizgled protiv ovakve zaštite? pa zbog problema koji se dese, nekad je i truecript bio mogućnost (pa je nakon nekih čudnih stvari nestao).. ne treba previše kemijati. KISS to nalaže. Tad sve radi. Ovako, radit će.. a kad se desi problem?

 

edit: zaboravio i drugačiji pristup rješenju, npr wintogo.. upavo idealno, jer ni sam medij (disk) nije priključen, tad je tvoj sys u tvom džepu.. a obadanjem u bilo koji PC nastavljaš s radom.

 Dosta iscrpan post, uzet ću u obzir alternative. Zasad mi je ovo najbolje jer su onda datoteke zaštićene od drugog sustava jer na drugom OS-u može postojati i admin koji bi mogao pisati po "mojoj" particiji, ovako je jednosmjerno zaštićeno (moj SO je enkriptiran, imam pristup drugom, a taj drugi nema pristup mom).

 

Za slučaj da se nešto desi, imam recovery disk i redoviti backup bitnih datoteka kao i da nemam enkripcije.

Nulla dies sine linea
8 godina
neaktivan
offline
Windows 10 FAQ

Kupio sam laptop sa orginal instaliranim WIN 10.Problem je da se nemogu više ulogirati passwordom koji sam koristio...vjerojatno jer sam preskočio aktivaciju koju je ponudio...sistem kaže da potražim pomoč na account.live.com ali nemam dovoljno podataka za reaktivaciju...može li se nekako napraviti recovery i kako to izvesti.Hvala

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 FAQ

ne postoji neoriginalna instalacija, vjerojatno možeš recovery-reinstall.. ovisi što misliš pod original (predinstaliran OEM OS je na disku, kupljen medij nije).

pass mora raditi, negdje griješiš.. slova-brojke i raspored tipki.

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
8 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 FAQ

Mislio sam samo reči da je laptop kupljen sa instaliranim WIN 10 tj da nisam ništa nadograđivao ili bilo što tog tipa...nažalost ne griješim jer mi se password sastoji od 7 brojeva tako da nema zabune velika-mala slova i funkcioniralo je besprijekorno dok se nije pojavila poruka sistema za aktivaciju ili nešto tog tipa koju sam ne čitajuči izignorirao...nakon toga kad se sustav prvi puta ugasio kod ponovnog paljenja nastao problem....

Pokaže mi ovu poruku....skinuto s neta nije izvorno

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.5.2016 18:31 (Dufra1973).
16 godina
offline
Re: Windows 10 FAQ

Jesi probao Googlati rijesenje za taj problem?

Nesto kao ovo (ako to ne pomogne trazi dalje):

 

http://www.howtogeek.com/222262/how-to-reset-your-forgotten-password-in-windows-10/

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
8 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 FAQ

Jesam...tražim več tjedan dana ...problem je što traži Microsoft račun a ja ga nisam aktivirao/otvorio

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.5.2016 19:36 (Dufra1973).
15 godina
offline
Re: Windows 10 FAQ

zato treba reči (napisati..) precizno, manje nesporazuma.

-poruka je besmislena, nema veze s aktivacijom. Dva odvojena problema (ne povezuj ih).

-imaš recovery, RTFM ... neka Ftipka ili ..

ili pokušaj tipkati.. na nečemu gdje stvarno vidiš utipkano. To što vidiš maskirane točkice može biti bilo što.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
8 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 FAQ

Znam...nije krivo utipkano...100%...probao i sa screen tipkovnicom...kako iz tog stanja doči u recovery? Koju god F tipku stisnem ne dešava se ništa jedino ESC otvori SETUP UTILITY

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.5.2016 20:02 (Dufra1973).
15 godina
offline
Re: Windows 10 FAQ
Dufra1973 kaže...

Znam...nije krivo utipkano...100%...probao i sa screen tipkovnicom...kako iz tog stanja doči u recovery?

- malo stvari u životu je 100% .. ali recimo...

- imaš sve potrebne informacije pred sobom a čarobna kugla ne radi. Pročitaš brand-model.. google, howto i u ovom slučaju recover. To nije nešto što treba tjedan dana ili nečiji odgovor. Ili misliš da netko s ove strane to nagađa-pogađa?

 

u najgorem slučaju, od w8 nadalje predinstaliran OS (baš tvornički OEM) ima key u BIOSu, dovoljno je skinuti s MSovih stranica install-ISO.. (imaš temu) i instaliraš.

Prednost ovog OEMovskog je što ima sve potrebne drivere ali i smeće.. a moguć uzrok je npr biometrija, otisak prsta i sl. utils koji ti možda blokira pass itd. Često zato korisnici instaliraju clean w10 (bez ovakvog problema-razloga). No dali je to za početnika? Imaš skrivene recovery particije, .. bilo bi poželjno da znaš što je gore i tek tad odlučiš obrisati sve i napraviti clean ili ..

 

a može biti i kvar, bez obzira što je novo, npr tipkovnica, nešto peto.. možda je sve od savjeta pogrešno.

 

edit: i da, pošto je novo.. postoji servis, garancija. Kad nisi siguran iskoristi ih.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 16.5.2016 20:06 (ihush).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 FAQ

Niš onda...ide u servis...svejedno hvala svima

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 - općenito
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice