Windows 10 - općenito izdvojena tema

poruka: 15.417
|
čitano: 3.433.080
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 FAQ, Windows 10 - problemi
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

nepotreban je scan.. neće ništa promijeniti (osim što se u međuvremenu može opet smrznuti sys.. i zbljaviti disk, ali disk nije uzrok).

-imaš critical, power-kernel... ili problem struja, napajanje, mbo, chipset, kontakt-kabel.. ili yogurt aktivator (MS se brani). Ne forsirati, nego bootati neki live medij (eliminriaš utjecaj OSa, drivera, malwarea..), odspojiti sve što nije nužno za rad (manje dijelova, brže se otkrije krivac).. ali ako nešto od navedenog neće biti razlike. Memtest je na većini takvih medija, npr hirens/linux.. odvrti par minuta za svaki slučaj.

-provjeri sve kontakte, odspoji-spoji, provjeri kako vga stoji u utoru, možeš ju i ukloniti (ako imaš diskretnu i koristiti integriranu, kao eliminacija..).. ukloniti sve što nije nužno, npr dodatni disk, cd, više komada RAMa itd.. dok ne otkriješ uzrok. Čak, pošto je disk ispravan, možeš ga odspojiti, zato da se ne ošteti-izgubi neki podatak.. dok radiš te testove. Problem-kvar može biti bilo gdje, može biti struja na utičnici (izvan PCja), može biti tipkovnica itd.. nekako morš otkriti gdje je kvar, a to je najbrže eliminacijom .. ako radi, dodaješ dok se problem ne pojavi i tad znaš.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

Nešto od toga radi probleme. Možeš probati omogućivati jedan po jedan program (nemaš ih puno, koliko vidim). Ja nekako sumnjam na AMD drivere jer se slično meni događalo na Windows 7. Znalo mi se iz čistog mira računalo smrznut i tako je stajalo sve dok ga nisam ugasio na gumb, nekad je to bilo češće, nekad rijeđe. Reinstalacijom AMD drivera, ti problemi su bili riješeni.

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.9.2017 19:38 (Marko :D).
7 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - općenito

ihush struju izbacuje kao problem verojatno zato što uvijek kad se smrzne ja mu prekinem napajanje jer mi ništa drugo ne preostaje

 

Marko :D problem je što sam ja te sve stvari imao instalirane i do jučer, isti AMD driver, isti hardware, jedino je verzija Windowsa bila starija

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

A gle, može se dogoditi. Vidiš i sam da ti se računalo ne smrzava dok su svi programi isključeni.

 

Jel piratski Windows? Mislim jel aktiviran preko KMS-a?

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.9.2017 19:52 (Marko :D).
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

-prvi korak je otkriti uzork, pri tome na izazvati veću štetu (kvar ili gubitak..), ne forsirati, jer neće se ništa samo od sebe popraviti i zaboravi na argument 'radilo je'.. jer sad nešto ne radi a kvarovi su mogući bilo kad, npr prošlih dana nevrijeme i strujni udari.. dali je uzrok software ili hardware, .. moraš ići redom, sve što možeš provjeriti, eliminirati-potvrditi ispravnost, već rečeno npr kontakti. Dok to ne prođeš nema odgovora (ili misliš da liječim čarobnom kuglom.. rado, ali neće..) :)

-soft za test-diag je OK za ispravan PC, ako je neki naponski problem tad nemaš nikakve šanse, dok radi problema nema, kad se pojavi gotovo je... tek zamijenom neispravne komponente možeš dalje ali tad diag-test nema smisla (druga komponenta) osim kao potvrda da je nakon zamijene ostatak ispravan.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
7 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - općenito
Piratski je, da. Aktiviran preko KMSpico.

Sada je radio jedno 3 sata u komadu, nisam bio kod kuće i ostavio ga tako (s isključenim onim servisima i startupom). Kad sam se vratio upalio sam Origin I stavio skidati igru i odmah se zamrzao. Resetirao ga, upalio Steam, stavio skidat i opet freeze.

Imam neki stari WiFi adapter WN370USB od AirLivea. Sad sam ga u Device Manageru pokušao deinstalirati i ukloniti i oba puta mi je odmah nakon klika bacio Blue screen. Zadnji driveri za njega su iz 2012. godine. Možda on stvara problem?
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Grisha kaže...
Piratski je, da. Aktiviran preko KMSpico.

Sada je radio jedno 3 sata u komadu, nisam bio kod kuće i ostavio ga tako (s isključenim onim servisima i startupom). Kad sam se vratio upalio sam Origin I stavio skidati igru i odmah se zamrzao. Resetirao ga, upalio Steam, stavio skidat i opet freeze.

Imam neki stari WiFi adapter WN370USB od AirLivea. Sad sam ga u Device Manageru pokušao deinstalirati i ukloniti i oba puta mi je odmah nakon klika bacio Blue screen. Zadnji driveri za njega su iz 2012. godine. Možda on stvara problem?

Meni se čini da s tim tvojim Windowsima nešto ne valja. Poslat ću ti sad nešto u PP.

15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Grisha kaže...
Piratski je, da. Aktiviran preko KMSpico.

Sada je radio jedno 3 sata u komadu, nisam bio kod kuće i ostavio ga tako (s isključenim onim servisima i startupom). Kad sam se vratio upalio sam Origin I stavio skidati igru i odmah se zamrzao. Resetirao ga, upalio Steam, stavio skidat i opet freeze.

Imam neki stari WiFi adapter WN370USB od AirLivea. Sad sam ga u Device Manageru pokušao deinstalirati i ukloniti i oba puta mi je odmah nakon klika bacio Blue screen. Zadnji driveri za njega su iz 2012. godine. Možda on stvara problem?

 -yogurt ili (sumnjivac) stikić.. što god od toga, neobično je kad se netko čudi problemu uz navedeno. Čudno bi bilo da se ne smrzava, no sad će to marko fixati.. :))

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
8 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 10 - općenito
Marko :D kaže...

Rufus preporučujem iz vlastitih iskustava. S MCT-om baš i nisam imao dobra iskustva jer mi konstantno baca Something happened. Za to isto nisam pronašao rješenje nigdje. Eto zato preporučujem Rufus. Preporučujem i Windows USB/DVD Download Tool jer je isto tako dobar program, ali mi u tom trenutku nije pao na pamet, a i vidio sam da je kolega već koristio Rufus!

 Pa kako ti kao master of registry nisi rijesio za 5 dana? ;)

Jbg morao sam ;)

13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Torent kaže...
Marko :D kaže...

Rufus preporučujem iz vlastitih iskustava. S MCT-om baš i nisam imao dobra iskustva jer mi konstantno baca Something happened. Za to isto nisam pronašao rješenje nigdje. Eto zato preporučujem Rufus. Preporučujem i Windows USB/DVD Download Tool jer je isto tako dobar program, ali mi u tom trenutku nije pao na pamet, a i vidio sam da je kolega već koristio Rufus!

 Pa kako ti kao master of registry nisi rijesio za 5 dana? ;)

Jbg morao sam ;)

Ništa mi rješenja pronađenih na Google-u nije pomoglo. Zato sam odustao od MCT-a i napravio bootabilni USB preko Rufusa. 

15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Marko :D kaže...
Torent kaže...
Marko :D kaže...

Rufus preporučujem iz vlastitih iskustava. S MCT-om baš i nisam imao dobra iskustva jer mi konstantno baca Something happened. Za to isto nisam pronašao rješenje nigdje. Eto zato preporučujem Rufus. Preporučujem i Windows USB/DVD Download Tool jer je isto tako dobar program, ali mi u tom trenutku nije pao na pamet, a i vidio sam da je kolega već koristio Rufus!

 Pa kako ti kao master of registry nisi rijesio za 5 dana? ;)

Jbg morao sam ;)

Ništa mi rješenja pronađenih na Google-u nije pomoglo. Zato sam odustao od MCT-a i napravio bootabilni USB preko Rufusa. 

 .. google može (pronaći) svašta.. ali fix za (TM)''Marko :D'' ne..

 

ovako, evo jučerašnja cifra o 500mil juzera w10, na koliko od tog broja (ne)radi MCT? U čemu je razlika? Što je nepoznanica u formuli koja mijenja rezultat?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
ihush kaže...
Marko :D kaže...
Torent kaže...
Marko :D kaže...

Rufus preporučujem iz vlastitih iskustava. S MCT-om baš i nisam imao dobra iskustva jer mi konstantno baca Something happened. Za to isto nisam pronašao rješenje nigdje. Eto zato preporučujem Rufus. Preporučujem i Windows USB/DVD Download Tool jer je isto tako dobar program, ali mi u tom trenutku nije pao na pamet, a i vidio sam da je kolega već koristio Rufus!

 Pa kako ti kao master of registry nisi rijesio za 5 dana? ;)

Jbg morao sam ;)

Ništa mi rješenja pronađenih na Google-u nije pomoglo. Zato sam odustao od MCT-a i napravio bootabilni USB preko Rufusa. 

 .. google može (pronaći) svašta.. ali fix za (TM)''Marko :D'' ne..

 

ovako, evo jučerašnja cifra o 500mil juzera w10, na koliko od tog broja (ne)radi MCT? U čemu je razlika? Što je nepoznanica u formuli koja mijenja rezultat?

Ali pazi sad ovo, imam doma 5 računala od kojih su 4 funkcionalna. Ni na jednom od ta 4 računala nisam uspio napraviti bootabilni USB jer something happened, of course. Sad mi je žao što sam gubio vrijeme na to. 

8 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 10 - općenito

Ti si se dogovodio... Poslije silnpog tvikanja i podesavnja i gasenja svega i svacega naravno da je nesto se dogodilo... MCT radi perfektno... Do tebe je...

Nego sta je sa 5 kompom? Nisi ga uspio tvikati ;) Proslo 5 dana? ;)

Ja imam 2 lapa i desktop i nikad nikakvih prolema ni na jednom. Neces vjerovati....

Cak i jedan stari lap sa xp radi odlicno.... Ova 3 prethodna su na win 10....

13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Torent kaže...

Ti si se dogovodio... Poslije silnpog tvikanja i podesavnja i gasenja svega i svacega naravno da je nesto se dogodilo... MCT radi perfektno... Do tebe je...

Nego sta je sa 5 kompom? Nisi ga uspio tvikati ;) Proslo 5 dana? ;)

Ja imam 2 lapa i desktop i nikad nikakvih prolema ni na jednom. Neces vjerovati....

Cak i jedan stari lap sa xp radi odlicno.... Ova 3 prethodna su na win 10....

Nemam problema ni s jednim kompom. 5. kompu fali nešto dijelova pa ne funkcionira u ovom trenutku. Jedini problem je bio što nisam mogao instalirat update i on je sad riješen tako da s ovim raspravljanjem možemo završit. 🏁 😄

10 godina
offline
Windows 10 - općenito

HVALA BOGU, DOŠLO IZ GUZICE U GLAVU!

Pomalo, šegavo i vajka!
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

.. imaš 5 kompova (4 rade..) wow! ... :))) .. i imaš jednu zajedničku nepoznanicu u formuli.. eliminiraj nepoznanicu (u njoj je odgovor-problem), ne u MCToolsu/OSu.

diskpart/cmd/bcdedit.. copy, sve što je potrebno za izradu boota, medija, instalacije OSa je ispod haube OSa (kao cmd/shell). Frontend appsi su samo GUI. .. i dalje je kriv MS ili ti? :)) .. a za 5 kompova, što misliš da ta brojka predstavlja, misliš da si time 'atestiran' (kvalificiran-relevantan..) uz to što na svima imaš isti problem? Upravo suprotno, svima si TI poveznica (ako si ih sam slagao-instalirao).

 

možda ovako, probaj.. pa javi rezultat, ispravi (ako griješim i sl..

probaj u CMDu, napraviti bootabilan medij, usb-stikić..

hintovi, FS je važna stvar za svaki konkretan OS, dok je Fat32/16 zajednički (free-licenca, ntfs nije), zbog ograničenja unutar standarda, poželjno je imati maji stikić npr 1-2GB za razne boot-multiboot starije OSeve kao fat32, za novije Oseve, računala (bios+usb2..) može veći od 8gb naviše jer .. može. Tek da se ne čudiš ako nešto na računalu x boota, na y ne ili ako jedna OS boota, drugi ne (a sve ostalo si napravio identično, pri tome zaboraviš da nisu identični requirementsi.. to se btw može alatima kao rufus, pen/thumb/drive, winflash i sl. lakše je).

 

bootabilan medij-sektor: (opet path):\boot\bootsect.exe /nt60 (target): ... switch nt60 ili nt52 razlikuju se diskpart-partivcije i MBR sektor, FS za XP ntfs je verzija 3.01.. ne boota s novijim 3.x mada juzer vidi 'isti' ntfs FS, nije isti, ubačen support međuostalim za uefi-gpt-mbr.. (jer zapravo je i win 10, nt6.4..) je za boot xp-w7-10.. dok je bez tog switcha za novije.

boot meni: bcdboot (path do install foldera):\windows /p /d /addlast /f ALL /s (path target diska-particije):

- ako želiš, na takvu (sad bootabilnu particiju-disk) npr instalirati OS, raspakiraš .wim dism-om, ili ako radiš install, tad kopiraš install-folder .. gotovo. To je sve što bilo koji alat radi, tj formatira medij u željeni FS, kopira boot i potrebne fileove za rad OSa ili installera (kao npr live medij, npr miniPE ili installer.. ili noramlan instaliran OS). Naredbe su (skoro) trenutne (vrijeme formatiranja medija je u sekundama) dok kopiranje ili raspakiravanje ovisi o količini (GBa) i sporosti HWa. Toolsi s tim nemaju baš ništa, niti mogu napraviti ''bolji'' boot ni ništa sličnog. takva bi tvrdnja bila u rangu da npr nero bolje snimi cd od nekog drugog burning softa.. (ne da zaobilazi zaštitu Copyprotectiona i sl ako 'ovca' i sl appsi). Copy je samo copy.. nema tu 'kemijanja'. :)

 

Upitaš li se, 'imam 5 računala..' .. i isti problem na svima, zašto? :)) zašto netko drugi nema takav problem?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

Btw ti kompovi nemaju svi isti OS. Ti koristi što je tebe volja, ja ću koristit što je mene volja. Pozdrav 

15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Marko :D kaže...

Btw ti kompovi nemaju svi isti OS. Ti koristi što je tebe volja, ja ću koristit što je mene volja. Pozdrav 

- pozdrav :) ..

- još bolje, nije isti OS.. ali je isti problem (mct).. zanimljivo, a što je tad zajedničko? .. kao mogući problem? .. :)))

- problem je, što u pokušaju pomoći forumašima (pohvalno, +''ali'') .. ne vrijedi taj kriterij, nego moraš biti neutralan-objektivan (a to nisi), moraš zanti i sl. sitnice.. ne tvrdoglavo tupiti 'meni radi! i tad je to superkul-dobro.. (mada ti istovremeno ne radi.. ali za to okriviš MS, koji je btw proizvođač onog što korsitiš i ... njurgaš, nepotrebno).

- ne govorim ja tebi koji soft trebaš koristiti, nego forsiraš rufus, u nezanju. To nije pomaganje forumašima, nego kakofonija, šum-smetnja, koja ne može pomoći, samo odmoći. Ispada da sam protiv Rufusa? ne.. odličan alat, no to nije kriterij kad se nekom nepozantom juzeru daje savijet kako napraviti install-bootabilan medij za install win-10 i sl.

- za sve postoji pravi i krivi, bolji-lošiji način.. no nije svaki način bolji.

Pohvalno, želiš pomoći.. ne moraš pri tome pljuckati MS ili odbijati naučiti nešto, jer to s pomaganjem nema veze. NHF (nastavi, pomagati.. pomoći će i tebi). :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
offline
Windows 10 - općenito

Molio bi kolege forumaše  da, ako si imaju što reći nek to obave preko PP.

Vaša prepucavanja nemaju više veze sa temom.

Hvala.

Pomalo, šegavo i vajka!
 
1 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - općenito
Truljo kaže...

Molio bi kolege forumaše  da, ako si imaju što reći nek to obave preko PP.

Vaša prepucavanja nemaju više veze sa temom.

Hvala.

:) 

 

Let them taste the triple guns... Aye, Captain
15 godina
offline
Windows 10 - općenito

Ja sam na Acer Travelmate 4050 laptop iz 2004. godine uspio ugurati Sedmicu i sve radi odlično. Ima 1.2 gb memorije. Ideja mi je bila staviti Desetku, ali CPU ne podržava sve instrukcije koje Desetka traži...

Sinoć sam lega jutros...
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Da li netko zna gdje ima najjeftinije kupit key za desetku, ali da je kolko tolko pouzdano. Htio bi instalirat windows 10 na stariji komp, al ne daje mi se puno novaca za retail key.
Što nose vjetrovi sudbine nitko ne može znati.
 
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 10 - općenito

Pa instaliraj bez keya da vidis kako ce raditi prvo....

10 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
sage kaže...
Da li netko zna gdje ima najjeftinije kupit key za desetku, ali da je kolko tolko pouzdano. Htio bi instalirat windows 10 na stariji komp, al ne daje mi se puno novaca za retail key.

 Stranica 354 ovog foruma, prije kobasice o rufusu.

Pomalo, šegavo i vajka!
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Trebalo bi radit na q8400 i asus p5q. Znam da sam neki dan vidio tu netko je spominjo al nikako nisam mogo pronaći tu stranicu. Ok za 30kn se isplati pokušat, mada nije uvjerljivo al ajd
Što nose vjetrovi sudbine nitko ne može znati.
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - općenito

I službeni CCleaner zaraziše ..pa ti koristi nešto izvan Windows programa ….

Izvor: CCleaner zaražen

 

Edit: Sorry za offtopic, nisam znao je otorena tema

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.9.2017 19:05 (razjaren).
 
0 0 hvala 1
6 godina
protjeran
offline
Re: Windows 10 - općenito
razjaren kaže...

I službeni CCleaner zaraziše ..pa ti koristi nešto izvan Windows programa ….

Izvor: CCleaner zaražen

 

Boktemazo jesi mogo nać ljigaviji site za link, na 24 časa ne možeš uć bez da im gledaš reklame, a reklame ću im pogledat kad na smokvi rodi kajsija.

15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
razjaren kaže...

I službeni CCleaner zaraziše ..pa ti koristi nešto izvan Windows programa ….

Izvor: CCleaner zaražen

 Da, radi se o verziji v5.33.6162 te o Cloud v1.07.3191 verziji za 32 bitne Windowse. Objavili su to i na svojoj stranici. Ja sam koristio verziju 5.32 (64 bitnu) ali sam sad stavio najnoviju (5.34) verziju za svaki slučaj.

Edit: Sorry za offtopic, nisam znao za otvorenu temu o tome.

Mali korak za čovjeka, velik za stonogu
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.9.2017 18:48 (Micek).
12 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
sage kaže...
Trebalo bi radit na q8400 i asus p5q. Znam da sam neki dan vidio tu netko je spominjo al nikako nisam mogo pronaći tu stranicu. Ok za 30kn se isplati pokušat, mada nije uvjerljivo al ajd

 donedavno sam vrtio 10 na Q9400 i Gigabyte P45 ploci .Radilo ko sat sve , mislim da nema razloga da i tebi ne bude tako .

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 FAQ, Windows 10 - problemi
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice