Windows 10 - općenito izdvojena tema

poruka: 15.417
|
čitano: 3.434.071
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 FAQ, Windows 10 - problemi
12 godina
offline
Windows 10 - općenito

upravo instalirao novi update

Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Windows 10 - općenito

Instalirao novi update i dobijem BSOD (ovo je ja mislim prvi put da sam dobio na ovom PC-u).. Kernel Security Check Failure!

Poruka je uređivana zadnji put čet 6.4.2017 15:52 (Croshadow1234).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Croshadow1234 kaže...

Instalirao novi update i dobijem BSOD (ovo je ja mislim prvi put da sam dobio na ovom PC-u).. Kernel Security Check Failure!

Napravi clean install i miran si.

Ima netko linkove za ISO sa svim verzijama ili barem sa pro verzijom? Imam više računala i nemam namjere skidati za svako update.

Može slušbene linkove ako ima, a ako ne... (odgovor može i na PM).

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
Poruka je uređivana zadnji put čet 6.4.2017 16:39 (Valentin17).
9 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Pronađe mi update,ali kad krenem u instalaciju dobijem poruku kako se trebam obratiti ustanovi za update windowsa.Koristim legalnu verziju win 10 enterprise..Neki savjet?
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
andi.cro kaže...

. U zadnjih par dana sam više puta reinstalirao winse nego li u cijelom životu i uvijek isto...ne znam više kaj da radim.

 

 

Znam ja  !!  

 

 

14 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
bunker kaže...
andi.cro kaže...

. U zadnjih par dana sam više puta reinstalirao winse nego li u cijelom životu i uvijek isto...ne znam više kaj da radim.

 

 

Znam ja  !!  

 

 

 100% neka distra Linux-a??

Nije sve u sarkazmu, ima nešto i u podjebavanju..
11 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 10 - općenito
x18x05x kaže...
bunker kaže...
andi.cro kaže...

. U zadnjih par dana sam više puta reinstalirao winse nego li u cijelom životu i uvijek isto...ne znam više kaj da radim.

 

 

Znam ja  !!  

 

 

 100% neka distra Linux-a??

 To što se njemu dešava 99% nije do sustava. Imao sam sličan problem. 

SkorvY
9 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

Iz tvog problema sve govori da je problem u grafi. Ja imam te drivere (hd 6850) koje ti pokušavas instalirati i win 10 creator update i sve radi ok. Ubaci grafu u drugi komp i provjeri...

15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
sibica kaže...
Pronađe mi update,ali kad krenem u instalaciju dobijem poruku kako se trebam obratiti ustanovi za update windowsa.Koristim legalnu verziju win 10 enterprise..Neki savjet?

 - podcrtano i precrtano su ti odgovori.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
9 godina
protjeran
offline
Windows 10 - općenito

da bi koristio game mode da li moram biti logiran sa microsoftovim acc ili xbox ili nesto

jer kad udem u igru win key+g otvori mi game mode menu ali ne mogu kliknuti na nista

 

 

da li mogu cortanu (search proces) ugasiti na ovaj nacin:

https://www.howtogeek.com/265027/how-to-disable-cortana-in-windows-10/

drugi dio clanka (podnaslov)

Poruka je uređivana zadnji put pet 7.4.2017 13:20 (OBLAKprasine).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Windows 10 - općenito

A ne znam! Meni uvijek bilo mudrije poigrati se malo s install.wim datotekom, a sa pripadajućim alatićima (GetWaikTools, dism_gui, dism, imagex, install_wim_tweak). Velika većina se može počistiti za vijeke vjekova, a veeelika je prednost to što prilikom instalacije i nakon instalacije imate max. čist sistem. Naravno, moguće je ukloniti i ono što naoko nije (install_wim_tweak) no tada je zbilja nužno znati što i kako se radi (evo, kod mene sistem čist, niti traga edgu, adobe flashu, zuneu, bingu, ...) i mogu reći da leti! Bar 30% brži sistem od zadnje iteracije 10-tke (na kojoj je također isto ovo napravljeno). Zbilja se vidi razlika i u perf. dakle nije samo kozmetika! Eto, kog veseli, isplati se poigrati .

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Windows 10 - općenito

Samo da vas obavijestim...RIJEŠIO SAM SVOJ PROBLEM    

 

 

Problem je bio totalno blesav ali mi uopče to nije palo na pamet

 

Ako netko pogodi u čemu je bio štos, ima čevape i pivu od mene!!!

Some people are so poor... all they have is money!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Windows 10 - općenito

iskreno nije mi jasna taj windows 10.instaliram windows 10 pro 64 bit,i onda povuce update i postane windows 10 pro n, sto nisam nikako htio.....drek.....

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 7.4.2017 23:30 (fight).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Windows 10 - općenito
nicky.sl kaže...
fromcelltohell kaže...

Da, original Windows 10 x64 je. Ne znam koji vrag se dogadja s tom aktivacijom.

 

+ Ne znam koji vrag im znači to sa screenshot 1 kad Windows verzija jest PRO kao što se može vidjeti na screenshot 2

 Kod zadnje čiste instalacije je i meni radio to isto ali nakon tri dana je osvanuo aktiviran. Što i kako ostaje pod upitnikom

 

Evo,  i kod mene problem riješen. Otišao na Activation/Troubleshoot i aktivacija izvršena :D

Tigar Krezumica
14 godina
offline
Windows 10 - općenito

Ima na MS-ovoj stranici LINK link za nadogradnju winsa na posljednju verziju ( C.U. ) gdje će te downloadati "Windows 10 Upgrade Assistant" i kroz njega se bez problema nadograditi.

Some people are so poor... all they have is money!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Windows 10 - općenito

dal se zna kada će update doći do nas koji nismo u Insider programu? Jer sada sam pogledao Update center i ništa nema od novih nadogradnji....

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - općenito

Što ti ne javlja pod update da pogledaš na netu CU? Pa preko beta skidaš ako se ne varam.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - općenito
Gale92 kaže...

dal se zna kada će update doći do nas koji nismo u Insider programu? Jer sada sam pogledao Update center i ništa nema od novih nadogradnji....

 

Doći će, oko ,( iza ) 11.04 …. Al čemu čekati …

Pa lijepo ti je čovjek , post iznad tvoga dao odgovor… al evo ti opet

Link odakle skinuti program : https://www.microsoft.com/en-us/software-download/windows10

Slika što stisnuti da bi nadogradio ( to jest dobio program za nadogradnju )

 

 program koji ćeš dobiti se zove : Windows10Upgrade9252

kad ga skine .. samo ga pokreni i slijedi upute i sve sam odradi bez problema ( imaš za stisnuti dva tri puta svega i to je to ) .. podaci sačuvani ..novi Win tu ..ostaje ti uživati

Poruka je uređivana zadnji put sub 8.4.2017 9:23 (razjaren).
14 godina
online
Re: Windows 10 - općenito
andi.cro kaže...

Samo da vas obavijestim...RIJEŠIO SAM SVOJ PROBLEM    

 

 

Problem je bio totalno blesav ali mi uopče to nije palo na pamet

 

Ako netko pogodi u čemu je bio štos, ima čevape i pivu od mene!!!

 Monitor bio spojen u integriranu grafičku na matičnoj?

14 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
AFARON kaže...
andi.cro kaže...

Samo da vas obavijestim...RIJEŠIO SAM SVOJ PROBLEM    

 

 

Problem je bio totalno blesav ali mi uopče to nije palo na pamet

 

Ako netko pogodi u čemu je bio štos, ima čevape i pivu od mene!!!

 Monitor bio spojen u integriranu grafičku na matičnoj?

 Ne 

 

btw. Moja matična niti nema intergiran video izlaz slika ( to sam tek otkrio prije koji dan ) tak da je monitor moguće spojiti jedino na grafu.Nevjerojatno ali istinito!!!

Some people are so poor... all they have is money!
Poruka je uređivana zadnji put sub 8.4.2017 11:26 (andi.cro).
14 godina
offline
Windows 10 - općenito

@Truljo

 

Čemu TD ???

 

 

Evo da objasnim šta se dešavalo kad niko nije za čevape i pivu...

 

 

Bilo je zapravo par problema ali najvažniji uzrok zbog kojeg mi se nisu otvarali prozori pokrenutih stvari (a u program preview iz taskbara sam ih vidio da su pokrenuti) te crni ekran nakon restarta (samo sa vidljivim mišem)... je što sam od prije (prije reinstalacije winsa dok je sve normalno radilo) imao spojen TV preko HDMI kabela i nekako mi je slika ošla na TV umjesto na monitor!!!
Postavka je također bila "Extended desktop" pa sam zato i imao sliku desktopa ,taskbara i svega na PC-u i kad god sam pokrenuo neku aplikaciju ili pokušao nešto otvoriti,to se u biti otvaralo na TV-u koji mi naravno nije bio prebačen na HDMI-2 da hvata izvor sa PC-a nego normalno na TV-kanale pa nisam skužio kaj se dešava. Ne znam zašto je "Primary display" nekako bio TV, to mi ni na kraj pameti nije bilo za zaključiti a nisam imao vremena detaljno sve istraživati jer mi se problem vrlo brzo nakon instalacije winsa pojavljivao, cca.30-tak min. vremenskog okvira do pojave problema!


Nakon što mi je nakon nekoliko dana reinstalacija winsa, instalacija raznih drivera i pokušaja otkrivanja problema to napokon sinulo (ni sam ne znam na koju foru) i kad sam ponovno vratio "main display" na monitor, u postavkama Catalyst Control Centra sam primjetio da mi je rezolucija namještena na manju vrijednost nego što je monitor može isporučiti te sam iz taskbar ikonice desnim klikom promjenio rezoluciju i PONOVNO upao u probjeme!
Odjednom mi se opet zacrnio monitor i iskočila je poruka da je monitor nešto kao "out of reach" ili reza ili hercaža je bila prevelika pa sam se opet uvukao u kemijanje i žongliranje izm. TV-a i monitora te pokušavao to srediti i uspijem nekako popraviti stvar ali ne zadugo, ubrzo se opet javi ta poruka i ne mogu ništa.
Na kraju sam maknuo taj lijepi veliki LG i stavio stari zamjenski koji je manji te sad sve radi bez problema!
Šta je u biti bio problem ni sam ne znam ali evo ovaj stari mali radi bez problema!

 

 

Odoh ja na čevape i pivu...

Some people are so poor... all they have is money!
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
andi.cro kaže...

@Truljo

 

Čemu TD ???

 

 

Evo da objasnim šta se dešavalo kad niko nije za čevape i pivu...

 

 

Bilo je zapravo par problema ali najvažniji uzrok zbog kojeg mi se nisu otvarali prozori pokrenutih stvari (a u program preview iz taskbara sam ih vidio da su pokrenuti) te crni ekran nakon restarta (samo sa vidljivim mišem)... je što sam od prije (prije reinstalacije winsa dok je sve normalno radilo) imao spojen TV preko HDMI kabela i nekako mi je slika ošla na TV umjesto na monitor!!!
Postavka je također bila "Extended desktop" pa sam zato i imao sliku desktopa ,taskbara i svega na PC-u i kad god sam pokrenuo neku aplikaciju ili pokušao nešto otvoriti,to se u biti otvaralo na TV-u koji mi naravno nije bio prebačen na HDMI-2 da hvata izvor sa PC-a nego normalno na TV-kanale pa nisam skužio kaj se dešava. Ne znam zašto je "Primary display" nekako bio TV, to mi ni na kraj pameti nije bilo za zaključiti a nisam imao vremena detaljno sve istraživati jer mi se problem vrlo brzo nakon instalacije winsa pojavljivao, cca.30-tak min. vremenskog okvira do pojave problema!


Nakon što mi je nakon nekoliko dana reinstalacija winsa, instalacija raznih drivera i pokušaja otkrivanja problema to napokon sinulo (ni sam ne znam na koju foru) i kad sam ponovno vratio "main display" na monitor, u postavkama Catalyst Control Centra sam primjetio da mi je rezolucija namještena na manju vrijednost nego što je monitor može isporučiti te sam iz taskbar ikonice desnim klikom promjenio rezoluciju i PONOVNO upao u probjeme!
Odjednom mi se opet zacrnio monitor i iskočila je poruka da je monitor nešto kao "out of reach" ili reza ili hercaža je bila prevelika pa sam se opet uvukao u kemijanje i žongliranje izm. TV-a i monitora te pokušavao to srediti i uspijem nekako popraviti stvar ali ne zadugo, ubrzo se opet javi ta poruka i ne mogu ništa.
Na kraju sam maknuo taj lijepi veliki LG i stavio stari zamjenski koji je manji te sad sve radi bez problema!
Šta je u biti bio problem ni sam ne znam ali evo ovaj stari mali radi bez problema!

 

 

Odoh ja na čevape i pivu...

 Ne jedem čevape, a i nemam kristalnu kuglu pa da vidim što ti je sve spojeno na komp.

Pomalo, šegavo i vajka!
13 godina
offline
Windows 10 - općenito

moze li mi tko pomoc u ovoj windows 10,zanima me kako prebaciti sliku s monitora na tv.na windows 7 sam to bez problema radio,ali ovdje jednostavno ne znam gdje uč u te postavke.lp

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

Settings-system-display-multiple displays

15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
fight kaže...

moze li mi tko pomoc u ovoj windows 10,zanima me kako prebaciti sliku s monitora na tv.na windows 7 sam to bez problema radio,ali ovdje jednostavno ne znam gdje uč u te postavke.lp

 Imaš i brzi menu: Win+P

Isto ono što odabereš ostaje i nakon restarta.

Mali korak za čovjeka, velik za stonogu
9 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

Ma može na x načina....

desni klik desktop-display settings

15 godina
offline
Windows 10 - općenito

ja si stavil u action center project i tak saltam sliku na tv najednostavnije bar meni http://www.dummies.com/computers/operating-systems/windows-10/how-to-use-windows-10-to-project-your-screen-to-a-different-display/

Samobor je lepa varoš
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Micek kaže...
fight kaže...

moze li mi tko pomoc u ovoj windows 10,zanima me kako prebaciti sliku s monitora na tv.na windows 7 sam to bez problema radio,ali ovdje jednostavno ne znam gdje uč u te postavke.lp

 Imaš i brzi menu: Win+P

Isto ono što odabereš ostaje i nakon restarta.

 Probao sam sad ovo što kažeš i radi brzo i učinkovito, hvala!

 

Sada sam otkrio zbog čega mi se sesio onaj moj veliki problem koji nisam uspio riješiti nekoliko dana...

 

Prvobitni problem kojeg sam sada otkrio sa "Win+P" je da mi winsi misle da mi je TV u biti PC monitor!?!

 

Kada kliknem na "PC Screen only" mi se slika prebaci na TV a kad kliknem na "Second screen only" mi se slika vrati na PC monitor!?!?!?!?!

TV mi je povezan HDMI kablom a PC monitor sa DVI kablom. Jel to winsi misle da ono što je povezano sa HDMI-em je PC a ono što je povezano sa DVI-em TV???

To je van svake pameti jer još nisam vidio TV koji ima DVI vezu!

 

Ima tko kakvu ideju zašto je to tako i kako to riješiti?

Some people are so poor... all they have is money!
14 godina
offline
Windows 10 - općenito

Upravo sam skužio još jednu nebulozu...

 

Kada palim komp, monitor ostaje crn a na TV-u se pojavi login ekran...onda se logiram i slika se prebaci na monitor?!?

 

Isto se dešava kada odem na "logoff" slika se prebaci na TV i čim se nazad logiram, slika se vrati na monitor!?!

 

Svaki put prije nego se pojavi "login screen",slika se prebaci na TV!?! 

 

Još je zanimljivo da se to dešava samo kada se ide na "Sign out" a kada se ide na "Lock" taj problem se ne pojavljuje i slika normalno ostane na monitoru!

 

Jel to "BUG" u winsima?

 

Ajd neka netko proba to provjeriti...znači neka poveže grafu i TV sa HDMI-em i tu istu grafu sa monitorom preko DVI-a pa da vidimo da li će se možda nekome to isto pojaviti!

 

EDIT: Problem se riješava tako da se isključi HDMI kabel iz grafe ali to nije rješenje, zašto nebih mogao imati u isti čas povezan i TV i PC te ih po potrebi šaltati?

Some people are so poor... all they have is money!
Poruka je uređivana zadnji put ned 9.4.2017 16:46 (andi.cro).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

Ako su ti spojena oba, tj monitir i tv. U postavkama stavi da ti bude primarni monitor. Tako bi trebalo uvijek na njega sliku pokazivat. 

Nije sve u sarkazmu, ima nešto i u podjebavanju..
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 FAQ, Windows 10 - problemi
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice