Windows 10 - općenito izdvojena tema

poruka: 15.417
|
čitano: 3.435.455
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 FAQ, Windows 10 - problemi
14 godina
offline
Windows 10 - općenito

Iskljucio sam fastboot.

Instalirao sam drivere 15.7.1 i pri zavrsetku se opet desio problem da se prozori ne prikazuju na monitoru, samo preview iz taskbara vidim. Kad ugasim ili restartam (problem je prisutan u oba slucaja), dobijem crni ekran i samo strelicu miša vidim.

 

Jel moguce da za moju XFX HD6790 grafu ne postoji driver koji radi na posljednjem win.10 ???

 

U cemu bi jos mogao biti problem???

Ja LUDDDIM jer svaki moj pokušaj popravljanja problema dovodi do istog sranja, prvo ne mogu otvarati prozore a nakon restarta ili gašenja,pojavi se crni ekran jedino sa mišem i jedina stvar koju mogu uraditi da probam nešto drugo je REINSTALACIJA WINSA!!!

 

Some people are so poor... all they have is money!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - općenito
softwaremaniac kaže...

Jel netko upgradeao?

 

Ažurirao ja preko Windows 10 Update Assistanta, sve je prošlo uredno, bez ikakvih problema.

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.4.2017 22:41 (Kobe24).
11 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 10 - općenito
andi.cro kaže...

Iskljucio sam fastboot.

Instalirao sam drivere 15.7.1 i pri zavrsetku se opet desio problem da se prozori ne prikazuju na monitoru, samo preview iz taskbara vidim. Kad ugasim ili restartam (problem je prisutan u oba slucaja), dobijem crni ekran i samo strelicu miša vidim.

 

Jel moguce da za moju XFX HD6790 grafu ne postoji driver koji radi na posljednjem win.10 ???

 

U cemu bi jos mogao biti problem???

Ja LUDDDIM jer svaki moj pokušaj popravljanja problema dovodi do istog sranja, prvo ne mogu otvarati prozore a nakon restarta ili gašenja,pojavi se crni ekran jedino sa mišem i jedina stvar koju mogu uraditi da probam nešto drugo je REINSTALACIJA WINSA!!!

 

 Ja sam spriječio instalaciju windows drivera, tako da bih prije nego instaliram windows skinuo pripadajuće drivere. Pa prilikom prvog boota u windows maknuo pristup internetu da mi ništa ne skida i ažurira, i instalirao gpu drivere i restart, dalje sve normalno. Isto mi je windows radio problem s instalacijom njegovih drivera za GPU.

SkorvY
11 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 10 - općenito
softwaremaniac kaže...

Jel netko upgradeao?

 Ja sam upgradao preko windows insidera "slow" C.U. Zadovoljan.

SkorvY
14 godina
offline
Windows 10 - općenito

Ja upravo upgradeam.

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Windows 10 - općenito

U Device Manageru pod display adapters piše "Microsoft Basic Display Adapter" i koje god drivere da pokušam staviti kroz "Update driver software" veli mi "The best driver software for you device is already installed".

Jel moguće da nekaj ne valja sa grafom? Ali ak je grafa prdnula, onda ne bih imao uopce nista na ekranu ili bi bilo skoro negledljivo, kaj ne?

Some people are so poor... all they have is money!
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 10 - općenito
andi.cro kaže...

U Device Manageru pod display adapters piše "Microsoft Basic Display Adapter" i koje god drivere da pokušam staviti kroz "Update driver software" veli mi "The best driver software for you device is already installed".

Jel moguće da nekaj ne valja sa grafom? Ali ak je grafa prdnula, onda ne bih imao uopce nista na ekranu ili bi bilo skoro negledljivo, kaj ne?

 De ti to sve makni sa DDU u safe modu. Reboot na normalan način, samo obavezno isključi internet konekciju, pa vidi kako se ponoša grafička, i ručno instaliraj drivere s službene AMD stranice.

SkorvY
14 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
skorvy kaže...
andi.cro kaže...

U Device Manageru pod display adapters piše "Microsoft Basic Display Adapter" i koje god drivere da pokušam staviti kroz "Update driver software" veli mi "The best driver software for you device is already installed".

Jel moguće da nekaj ne valja sa grafom? Ali ak je grafa prdnula, onda ne bih imao uopce nista na ekranu ili bi bilo skoro negledljivo, kaj ne?

 De ti to sve makni sa DDU u safe modu. Reboot na normalan način, samo obavezno isključi internet konekciju, pa vidi kako se ponoša grafička, i ručno instaliraj drivere s službene AMD stranice.

 Prvo skini najnovije drajvere pa onda napravi što ti je kolega rekao.

Nije sve u sarkazmu, ima nešto i u podjebavanju..
14 godina
offline
Windows 10 - općenito

Samo da javim da je sve super prošlo bez ijednog problema. Sve je automatika odradila.

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 10 - općenito
softwaremaniac kaže...

Samo da javim da je sve super prošlo bez ijednog problema. Sve je automatika odradila.

 Kako ti se čini nadogradnja, ovako na prvu?

SkorvY
14 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
skorvy kaže...
softwaremaniac kaže...

Samo da javim da je sve super prošlo bez ijednog problema. Sve je automatika odradila.

 Kako ti se čini nadogradnja, ovako na prvu?

Zadovoljan sam. Čine mi se zgodne ove creative stvari, ali još je puno prerano za donošenje zaključaka. Vidjet ću kroz koji dan kako se ponaša kad upogonim sve kao i inače, ali evo sad već par stvari radim i ni da bi štucnuo.

15 godina
offline
Windows 10 - općenito

Maloprije uredno prošao upgrade, ali iz nekog razloga mi windows nije više aktiviran!

 

(nije valjda da ću biti primoran na KMS, iako mi se ne da to tako)

 

Netko sa sličnim problemom?

Tigar Krezumica
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 10 - općenito
fromcelltohell kaže...

Maloprije uredno prošao upgrade, ali iz nekog razloga mi windows nije više aktiviran!

 

(nije valjda da ću biti primoran na KMS, iako mi se ne da to tako)

 

Netko sa sličnim problemom?

 Original Windowsi su ti?

SkorvY
14 godina
offline
Windows 10 - općenito

@skorvy

 

Ma friško instalirana 10-tka, najnoviji driveri koji postoje za tu stariju grafu, iskljucen fastboot ali i prije nego li se uopce instalacija zavrsi ili winsi zavrse update se to desi i ne mogu normalno ni to zgotovit.

Evo foto updatea u kojem se vidi da je prepozno grafu i u redu je za update (znaci grafa radi) a niti nemogu nikako drugacije spojit monitor osim prek grafe jer mbo nema video izlaz (vga), imam samo 9-pinski muški konektor.

(neznam zasto ne mogu sa moba uploadat sliku)? Na Chrome browseru sam!

 

 

Some people are so poor... all they have is money!
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 10 - općenito
andi.cro kaže...

@skorvy

 

Ma friško instalirana 10-tka, najnoviji driveri koji postoje za tu stariju grafu, iskljucen fastboot ali i prije nego li se uopce instalacija zavrsi ili winsi zavrse update se to desi i ne mogu normalno ni to zgotovit.

Evo foto updatea u kojem se vidi da je prepozno grafu i u redu je za update (znaci grafa radi) a niti nemogu nikako drugacije spojit monitor osim prek grafe jer mbo nema video izlaz (vga), imam samo 9-pinski muški konektor.

(neznam zasto ne mogu sa moba uploadat sliku)? Na Chrome browseru sam!

 

 

 Znaš, sada kad sam pročitao malo bolje tvoj problem, došlo mi je da sam se i ja s time susreo ali s GTX970 i FX6300 na GA-970 matičnoj. Izludio sam dok nisam uspio riješiti problem. Ovako, bootaj windows u "low video resolution". I onda možeš postaviti na punu rezoluciju i trebalo bi sve raditi, naravno dok ga opet ne restartaš. Ajde pokušaj? (sad ćemo mi to riješiti, samo da ja potvrdim teoriju ;))

 

up: ako ideš preko moba i galerije neće uplodati, moraš ići preko nekog(njegovog) file explorera.

SkorvY
Poruka je uređivana zadnji put čet 6.4.2017 10:35 (skorvy).
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

Instalirao update,ima dosta novosti.Redizajniran je antivirus,prebacene opcije u postavkama i došao nam je Game mode;-)

13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
galinjo24 kaže...

Instalirao update,ima dosta novosti.Redizajniran je antivirus,prebacene opcije u postavkama i došao nam je Game mode;-)

 koliko update teži... koliko je potrebno da se preuzme ? 

15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

Da, original Windows 10 x64 je. Ne znam koji vrag se dogadja s tom aktivacijom.

 

+ Ne znam koji vrag im znači to sa screenshot 1 kad Windows verzija jest PRO kao što se može vidjeti na screenshot 2

Tigar Krezumica
Poruka je uređivana zadnji put čet 6.4.2017 10:36 (fromcelltohell).
11 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 10 - općenito
fromcelltohell kaže...

Da, original Windows 10 x64 je. Ne znam koji vrag se dogadja s tom aktivacijom.

 Kontaktiraj support kad već imaš original, neka se oni zezaju s time.

SkorvY
11 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 10 - općenito
Gale92 kaže...

 koliko update teži... koliko je potrebno da se preuzme ? 

 Rekao bih ~5gb, bar ovaj koji sam ja preko insidera upgradao.

SkorvY
10 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
fromcelltohell kaže...

Da, original Windows 10 x64 je. Ne znam koji vrag se dogadja s tom aktivacijom.

 

+ Ne znam koji vrag im znači to sa screenshot 1 kad Windows verzija jest PRO kao što se može vidjeti na screenshot 2

 Kod zadnje čiste instalacije je i meni radio to isto ali nakon tri dana je osvanuo aktiviran. Što i kako ostaje pod upitnikom

ništa mi se neda
14 godina
offline
Windows 10 - općenito

Kada reinstaliram winse i oni se pokrenu, prikaz je u "low resolution" (sve je veliko) i prva poruka koju dobijem sa desne strane notifikacijskog panela je da windows traži display drivere.

Probao sam pricekati da windows sve instalira sam, probao sam manualno ja instalirati drivere koje sam predhodno skinuo na drugi disk...čim se reza promjeni u preporučenu, pojavi se moj problem i prije bilo kojeg drugačijeg pokušaja promjena ili rješavanja problema mi slijedi ponovna reinstalacija windowsa. U zadnjih par dana sam više puta reinstalirao winse nego li u cijelom životu i uvijek isto...ne znam više kaj da radim.

Some people are so poor... all they have is money!
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
andi.cro kaže...

Kada reinstaliram winse i oni se pokrenu, prikaz je u "low resolution" (sve je veliko) i prva poruka koju dobijem sa desne strane notifikacijskog panela je da windows traži display drivere.

Probao sam pricekati da windows sve instalira sam, probao sam manualno ja instalirati drivere koje sam predhodno skinuo na drugi disk...čim se reza promjeni u preporučenu, pojavi se moj problem i prije bilo kojeg drugačijeg pokušaja promjena ili rješavanja problema mi slijedi ponovna reinstalacija windowsa. U zadnjih par dana sam više puta reinstalirao winse nego li u cijelom životu i uvijek isto...ne znam više kaj da radim.

 Zašto reinstaliraš windowse? Zar ti nije lakše puknuti clean instalaciju? Odspojiš lan kabel iz kompa i instaliraj. 

Nije sve u sarkazmu, ima nešto i u podjebavanju..
13 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Gale92 kaže...
galinjo24 kaže...

Instalirao update,ima dosta novosti.Redizajniran je antivirus,prebacene opcije u postavkama i došao nam je Game mode;-)

 koliko update teži... koliko je potrebno da se preuzme ? 

 Negdje kao kovi win...potrebno je poslije sa disc celanup ocisiti win.old mapu...sve super radi i fluidno..

14 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

Vidim da su sad skrili Control Panel skroz.

Nije sve u sarkazmu, ima nešto i u podjebavanju..
14 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
x18x05x kaže...

 Zašto reinstaliraš windowse? Zar ti nije lakše puknuti clean instalaciju? Odspojiš lan kabel iz kompa i instaliraj. 

 Na šta misliš kad kazes "clean install"?

Reinstaliram winse zato jer ne mogu ništa drugo uraditi a nakon reinstalla imam  jedno pol vure upotrebljivih winsa dok su u low resolutionu.

Some people are so poor... all they have is money!
14 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
andi.cro kaže...
x18x05x kaže...

 Zašto reinstaliraš windowse? Zar ti nije lakše puknuti clean instalaciju? Odspojiš lan kabel iz kompa i instaliraj. 

 Na šta misliš kad kazes "clean install"?

Reinstaliram winse zato jer ne mogu ništa drugo uraditi a nakon reinstalla imam  jedno pol vure upotrebljivih winsa dok su u low resolutionu.

 Evo.

Nije sve u sarkazmu, ima nešto i u podjebavanju..
14 godina
offline
Windows 10 - općenito

Pa ti misliš na isto ono što ja i radim cijelo vrijeme!

 

Ka radim "Clean install" windowsa njihovom reinstalacijom. Rekoh mnogo puta da "reinstaliram winse".

Some people are so poor... all they have is money!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
andi.cro kaže...

Pa ti misliš na isto ono što ja i radim cijelo vrijeme!

 

Ka radim "Clean install" windowsa njihovom reinstalacijom. Rekoh mnogo puta da "reinstaliram winse".

 Meni reinstalacija i clean install nisu ist.

 

No, na tvoj problem. Jesi iskopčao lan kabel? Pa instalirao windowse? Tada on nemože na net i skinuti drajvere.

Nije sve u sarkazmu, ima nešto i u podjebavanju..
14 godina
offline
Windows 10 - općenito

Nisam to još probao.

Šta bih sa tim dobio?

Uspio sam manualno ins.drivere sa AMD-a ali cim se reza promjeni, problem se pojavi.

Bum se navecer poigrao sa tim LAN kablom pa cu vidjet ima li napredka.

Jel moguce da posljednji build prije C.U. winsa ne podrzava neke drivere koji trebaju mojoj grafi?

 

Some people are so poor... all they have is money!
Moj PC  
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 FAQ, Windows 10 - problemi
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice