Windows 10 - općenito izdvojena tema

poruka: 15.417
|
čitano: 3.436.731
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 FAQ, Windows 10 - problemi
15 godina
offline
Windows 10 - dojmovi, problemi

Izgleda da je windows search service radio problem. Nakon sto sam stopirao servis disk vise ne drkelja a windowsi lete. Zar on ne bi trebao biti u nekom low priority modu?

Rvat katolik!
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi
Almin94 kaže...

Jucer kupio SSD. Ovo je strava kako Windows 10 boota na SSD-u. :D

 

 5sec ? aahha :D

Meni se boota za 12 sec i jos 10sec dok ucita programe (bez SSDa)

Battleog - 191silvinjo
11 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi
razjaren kaže...

 Ne volim pametovat nekome oko gramatike i interpunkcija, ali kad već napadaš nekoga onda budi spreman i sam primiti dozu kritike, a moja tebi je da procitas post prije objavljivanja.

 

Nhf, ali uredan post znači puno više nego to ljudi inače misle.

 

A sad vezano za temu - itko ima problema sa nvidiom i/ili sli-em na win 10?

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
11 godina
offline
Windows 10 - dojmovi, problemi

Preko media creation tool-a skidam windowse, odabrao sam usb i onda što slijedi je klasični izbor (ulaz u bios i izbor boot devica i to je to) gledam sad win7 BIOS, win8,10 UEFI.... nemam više volje i želje za čačkanjem i proučavanjem kao prije pa da sam pitam, to nemam šta dirat? Sad mi je bitno samo da radi ono što treba i to je to.

Nadam se da će mi ovaj clean install riješiti problem i sa grafičkom i sve ostalo.

Ah, gravity - thou art a heartless bitch.
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi
hahhaajaads kaže...
Almin94 kaže...

Jucer kupio SSD. Ovo je strava kako Windows 10 boota na SSD-u. :D

 

 5sec ? aahha :D

Meni se boota za 12 sec i jos 10sec dok ucita programe (bez SSDa)

 kako si maknuo da ti netrazi sifru kad ga palis?

14 godina
offline
Windows 10 - dojmovi, problemi

Dali zna tko zašto mi Edge dok ga pokrenem prvo otvara neku češku stranicu? Slika

 
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - dojmovi, problemi

Hoj ljudovi, dobar dan.

Ja imam jedan problemčić...

Naime, ja sam tek prije par dana dobio obavjest da se windows skinuo i da ga mogu instalirati (koristim Windows 7). Kada sam pogledao prije instalacije, C: disk je bio na 17,3GB od 146 ukupno (btw imam 40 i nešto gigabajta za koje kaze da je su na disku a kad oznacim sve na C: disku (ukljucujuci hidden files & folders) matematika ne šljaka) ali nisam davao previse misli tome jer je pisalo da je vec skinuo nadogradnju. Osim toga, valjda su ti u Microsoftu pametni pa ako fali na C:u bi provjerili D disk pa čapnuli malo praznog prostora tamo i alociriali ga na C.

Naime, kako ste pretpostavili, to se nije dogodilo.

Ovo se dogodilo. (nakon 70 i nešto %)

:( Windows encountered a problem and needs to restart, blablabla, dosao je do 100% i nije se restartao za mene, ljenčina lijena...

Ali, error je ovaj: KERNEL_AUTO_BOOST_INVALID_LOCK_RELEASE (WinFLAdrv.sys)

Guglo sam, nista nisam saznao o tome osim da je to povezano sa nekim threadovima.

 

I vid baje, ja upalim ponovno komp kad ono windows logoa za nadogradnju niđe... Uteko...

Tako da, jel bi mi mogao ovdje netko pomoci? Sudeci po guglu, nitko nikad nije nikakav problem imao sa nadogradnjom sa 7ice na 10ku osim mene...

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi
Perooo1 kaže...

Mislim da je ovo već bilo postavljeno, ali nisam siguran jer nisam mogao naći u zadnjih nekoliko stranica. Kod nekih aplikacija tekst i poneke slike izgledaju dosta mutno. Google kaže da je to do onoga clear type text. Malo sam čačkao po tome ali nije baš pomoglo. Evo par slika pa ako imate neki savijet slušam vas :)

 

 

Ovo se događa kada želiš si olakšati čitanje i povečaš presitna slova. Tada dobijaš kao rezultat na nekim aplikacijama (čak i M$ovima) zblurana (mutna) slova. Jedno od rješenja je naveo kolega koji ti je prvi odgovorio, a to je povrat na 100% dpi size i kupnja naočala ili povečala. Drugo rješenje je da ostaviš kako je (dakle povečan dpi), ali tada moraš na svakom programu kod kojeg si zamijetio zblurana slova, kliknuti desnom tipkom na njegovu ikonu te odabrati Compatibility i čekirati Disable ... Pogledaj na slici u prilogu. Time donekle riješiš ovaj problem, ali u tom slučaju ostaju problemi da se neke ikone u trayu odnosno monitoru krivo prikazuju.

 

 

Mitch kaže...

I ja sam imao taj bug, stavio sam dpi na 125% i odma vratio na 100% i napravio reboot...onda se sredilo

Taj se problem vuče od početka izlaska 8ce preko 8.1 i evo još uvijek ga nisu nikako riješili.

za dpi preko 100% za dpi preko 100%
Zora puca, biće dana ...
Poruka je uređivana zadnji put pet 7.8.2015 17:06 (Jura iz druge galaksije).
16 godina
offline
Windows 10 - dojmovi, problemi

Koliko vam postiže Edge na testu?

 

http://html5test.com/index.html

 

Koliko vidim Chrome ima bolje rezultate...

 

Lijep pozdrav ;)
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi
Ice45 kaže...
hahhaajaads kaže...
Almin94 kaže...

Jucer kupio SSD. Ovo je strava kako Windows 10 boota na SSD-u. :D

 

 5sec ? aahha :D

Meni se boota za 12 sec i jos 10sec dok ucita programe (bez SSDa)

 kako si maknuo da ti netrazi sifru kad ga palis?

 Napiši Netplwiz.exe ili control userpasswords2 u Run, nađi svoj account, makni kvačicu sa ''Users must enter ... bla, bla'', upiši username i lozinku i klik na Enter.

16 godina
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi
Dado_ZG78 kaže...

Koliko vam postiže Edge na testu?


 

 Firefx i Edge

16 godina
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi
doktor1 kaže...
Dado_ZG78 kaže...

Koliko vam postiže Edge na testu?


 

 Firefx i Edge

 Da...   Chrome je bolji i to dosta...  526 bodova :)

Lijep pozdrav ;)
9 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi
Dado_ZG78 kaže...
doktor1 kaže...
Dado_ZG78 kaže...

Koliko vam postiže Edge na testu?

 Firefx i Edge
Da...   Chrome je bolji i to dosta...  526 bodova :)

Pod my browser , ja koristim Waterfox i on je bolji od Edgea.

8 godina
offline
Windows 10 - dojmovi, problemi

Chrome i Edge

 

Chrome Chrome
Edge Edge
Moj PC  
5 0 hvala 0
14 godina
offline
Windows 10 - dojmovi, problemi

opera i taj edge kojeg prvi put pokrećem

OPERA: 525

EDGE: 402

Moj PC  
3 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - dojmovi, problemi

ima li itko sljedeci problem?

 

kada iskljucim slusalice iz 3,5mm jacka, zvuk se ne zeli automatski prebaciti nazad na zvucnike.

 

jedini nacin da zvuk svira odakle zelim je da odem u control panel i pod playback devices oznacim kojeg zelim da bude default. i onda samo taj svira.

npr. ako su zvucnici default, kad ustekam slusalice ne dolazi zvuk kroz njih.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Windows 10 - dojmovi, problemi

Ne mogu da formatiram C: particiju niti da na nju odradim clean instal?? U čemu je kvaka, ovo je prvi puta da mi se ovo desilo kako se "družim" s kompom

Ah, gravity - thou art a heartless bitch.
Poruka je uređivana zadnji put pet 7.8.2015 18:09 (Sheldon Cooper Ph.D).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi
Sheldon Cooper Ph.D kaže...

Ne mogu da formatiram C: particiju niti da na nju odradim clean instal?? U čemu je kvaka, ovo je prvi puta da mi se ovo desilo kako se "družim" s kompom

 

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://facebook.com/MandicPhoto
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi
Sheldon Cooper Ph.D kaže...

Neda mi da formatiram C: particiju niti da na nju odradim clean instal?? U čemu je kvaka, ovo je prvi puta da mi se ovo desilo kako se "družim" s kompom

 Shift i F10 pokreće Command Prompt - ukucaj diskpart i onda redom:

 

list disk

 

select disk 0 (ako je priključen samo jedan disk)

 

clean (naredba briše cijeli disk, zato pamet u glavu!!)

 

(eventualno) convert gpt

 

exit i opet exit

 

(klik na Enter nakon svke naredbe)

 

Refreshaj instalacijski panel i probaj ponovno.

 

Savjet: prije instalacije, isključi SVE ostale diskove, za slučaj da boot fileovi ''ne pobjegnu'' na drugi disk.

 

Edit: nakon clean naredbe obično nije potrebno stavljati i convert gpt, pošto bi sistem morao sam prepoznati da se radi o UEFI-ju , ali to je za slučaj da moraš ponoviti postupak!

 

 

If it ain`t broken, you`re not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put pet 7.8.2015 18:23 (kizo2703).
16 godina
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi
kale_fotograf kaže...

opera i taj edge kojeg prvi put pokrećem

OPERA: 525

EDGE: 402

 Ma, opet ispada da je Miscrosoftov browser najlošiji...   ne znam zašto bi ga netko koristio.

Lijep pozdrav ;)
15 godina
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi
Da, pripazi si na drugu particiju da ne bi bio data loss
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://facebook.com/MandicPhoto
11 godina
offline
Windows 10 - dojmovi, problemi

Jbt dobro me napomenu jer ovo nije samo za particiju nego disk komplet. Moram prvo backupovat D: particiju sa jedno 400GB podataka pa tek onda ovo.

E sad jedno pitanje pošto sam planirao instalaciju odraditi sa USB stika ovo će obrisati i njega zar ne pošto je priključen. Morat ću sa DVD odraditi instalaciju jel tak? Puuu, DVD nisam vidio godinama, moram otići kupiti prvo pa onda ponovo media creatino tool pa da skine i napravi bootabilni dvd.

jao koji posao u pm

Ah, gravity - thou art a heartless bitch.
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi
Dado_ZG78 kaže...

Koliko vam postiže Edge na testu?

 

http://html5test.com/index.html

 

Koliko vidim Chrome ima bolje rezultate...

 

 Da budu svi zastupljeni...

15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi
Sheldon Cooper Ph.D kaže...

Jbt dobro me napomenu jer ovo nije samo za particiju nego disk komplet. Moram prvo backupovat D: particiju sa jedno 400GB podataka pa tek onda ovo.

E sad jedno pitanje pošto sam planirao instalaciju odraditi sa USB stika ovo će obrisati i njega zar ne pošto je priključen. Morat ću sa DVD odraditi instalaciju jel tak? Puuu, DVD nisam vidio godinama, moram otići kupiti prvo pa onda ponovo media creatino tool pa da skine i napravi bootabilni dvd.

jao koji posao u pm

 Ne , neće obrisati nijedan drugi disk.

 

Da, ako konvertiraš MBR u GPT moraš obrisati cijeli disk.

If it ain`t broken, you`re not working hard enough ...
11 godina
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi
kizo2703 kaže...
Sheldon Cooper Ph.D kaže...

Jbt dobro me napomenu jer ovo nije samo za particiju nego disk komplet. Moram prvo backupovat D: particiju sa jedno 400GB podataka pa tek onda ovo.

E sad jedno pitanje pošto sam planirao instalaciju odraditi sa USB stika ovo će obrisati i njega zar ne pošto je priključen. Morat ću sa DVD odraditi instalaciju jel tak? Puuu, DVD nisam vidio godinama, moram otići kupiti prvo pa onda ponovo media creatino tool pa da skine i napravi bootabilni dvd.

jao koji posao u pm

 Ne , neće obrisati nijedan drugi disk.

 

Da, ako konvertiraš MBR u GPT moraš obrisati cijeli disk.

 Znači slobodno ovo odradim sa usb stika, odo radit backup particije D: , da li je problem što će ovo obrisati i lenovo recovery particiju ili kako se već zove ona skrivena?

Ah, gravity - thou art a heartless bitch.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi
Sheldon Cooper Ph.D kaže...

 Znači slobodno ovo odradim sa usb stika, odo radit backup particije D: , da li je problem što će ovo obrisati i lenovo recovery particiju ili kako se već zove ona skrivena?

 Čekaj malo, to je Lenovo laptop s original diskom? Ako je original, mora biti MBR disk, a ti pogledaj u BIOS-u da nisi nešto promjenio kad sistem ''vidi'' hardver kao EFI i ne želi ga instalirati na sadašnju konfiguraciju.

If it ain`t broken, you`re not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put pet 7.8.2015 19:23 (kizo2703).
11 godina
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi
kizo2703 kaže...
Sheldon Cooper Ph.D kaže...

 Znači slobodno ovo odradim sa usb stika, odo radit backup particije D: , da li je problem što će ovo obrisati i lenovo recovery particiju ili kako se već zove ona skrivena?

 Čekaj malo, to Lenovo laptop s original diskom? Ako je original, mora biti MBR disk, a ti pogledaj u BIOS-u da nisi nešto promjenio kad sistem ''vidi'' hardver kao EFI i ne želi ga instalirati na sadašnju konfiguraciju.

 Da orginalni disk je unutra. Nisam ušao u BIOS od 2012-2013 kad sam kupio laptop tak da ne vejrujem da sam šta dirao al pogledat ću, još kad bi znao šta trebam pogledat bilo bi super

 

 

Edit: opcije u BIOS-u su tako šture da ja nisam imao šta "promjenuti", imam panel za izbor za bootanje,save and exit stavri, informacije o računaru (procesor,neki serijski brojevi i to je zasivljeno ne može se dirati) i jedan configuration (datum,satnica, biranje između optimus tehnologije za grafiku,SATA postacljen na AHCI i legacy mode (onaj vrag za miša,tastaturu...) to je to.

Ah, gravity - thou art a heartless bitch.
Poruka je uređivana zadnji put pet 7.8.2015 19:10 (Sheldon Cooper Ph.D).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi
Sheldon Cooper Ph.D kaže...

 Da orginalni disk je unutra. Nisam ušao u BIOS od 2012-2013 kad sam kupio laptop tak da ne vejrujem da sam šta dirao al pogledat ću, još kad bi znao šta trebam pogledat bilo bi super

 

 Onda te nebi uopće smio pitati za EFI, osim ako je instalacijski usb napravljen za ''UEFI only'' PC-je!

 

S čim si ga radio? S Rufusom? Ili nečim sličnim?

 

Upotrijebi MS alat za to, pa nebi smjelo biti problema.

If it ain`t broken, you`re not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put pet 7.8.2015 19:40 (kizo2703).
10 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - dojmovi, problemi

Kako riješiti ovaj problem oko Winndows Update-a ?

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi
kizo2703 kaže...
Sheldon Cooper Ph.D kaže...

 Da orginalni disk je unutra. Nisam ušao u BIOS od 2012-2013 kad sam kupio laptop tak da ne vejrujem da sam šta dirao al pogledat ću, još kad bi znao šta trebam pogledat bilo bi super

 

 Onda te nebi uopće smio pitati za EFI, osim ako je instalacijski usb napravljen za ''UEFI only'' PC-je!

 

S čim si ga radio? S Rufusom? Ili nečim sličnim?

 

Upotrijebi MS alat za to, pa nebi smjelo biti problema.

 Ma skidao sa ovim media creation tool, sad sam vidio fakat imam file na stiku pod boot  "bootx64.efi" to ga znači zeza.

Ah, gravity - thou art a heartless bitch.
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 FAQ, Windows 10 - problemi
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice