Windows 10 - općenito izdvojena tema

poruka: 15.417
|
čitano: 3.431.510
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 FAQ, Windows 10 - problemi
6 godina
protjeran
offline
Windows 10 - općenito

Maloprije sam zapakirao i uploadao nekoliko esencijalnih aplikacija koje instaliram uvijek nakon clean install-a desetke. Torrent klijent, security soft, display scaling app, gadgets, steam i tako to. Sve je za oflajn instalaciju, i prilozio sam svoje konfiguracijske datoteke. Ja ovo obicno instaliram cim instaliram win, prije spajanja na net. Mozda nekome dobro dodje...

 

http://www.mediafire.com/file/ocn6qq9tdb72gx4/essential+apps.zip

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.1.2018 12:25 (Gorstak79).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Gorstak79 kaže...

Maloprije sam zapakirao i uploadao nekoliko esencijalnih aplikacija koje instaliram uvijek nakon clean install-a desetke. Torrent klijent, security soft, display scaling app, gadgets, steam i tako to. Sve je za oflajn instalaciju, i prilozio sam svoje konfiguracijske datoteke. Ja ovo obicno instaliram cim instaliram win, prije spajanja na net. Mozda nekome dobro dodje...

 

http://www.mediafire.com/file/61bbdw702yox3ut/essential_apps.zip

-osim što prije instalacije 'pola' softwarea moraš biti spojen  na the net (da bi npr instalirao .net3.5... koji je nužan za dio softa)

+ne vidim baš neku logiku u takvom redosljedu, logičnije mi prvo sys/update, pa onda ostalo.

+svatko treba imati svoj 'borbeni komplet', mrežne drivere, 7z, .... ostalo je lako.

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
6 godina
protjeran
offline
Re: Windows 10 - općenito
ihush kaže...
Gorstak79 kaže...

Maloprije sam zapakirao i uploadao nekoliko esencijalnih aplikacija koje instaliram uvijek nakon clean install-a desetke. Torrent klijent, security soft, display scaling app, gadgets, steam i tako to. Sve je za oflajn instalaciju, i prilozio sam svoje konfiguracijske datoteke. Ja ovo obicno instaliram cim instaliram win, prije spajanja na net. Mozda nekome dobro dodje...

 

http://www.mediafire.com/file/61bbdw702yox3ut/essential_apps.zip

-osim što prije instalacije 'pola' softwarea moraš biti spojen  na the net (da bi npr instalirao .net3.5... koji je nužan za dio softa)

+ne vidim baš neku logiku u takvom redosljedu, logičnije mi prvo sys/update, pa onda ostalo.

+svatko treba imati svoj 'borbeni komplet', mrežne drivere, 7z, .... ostalo je lako.

 

 

Mene nish ne trazi, osim steam sto trazi update na netu...ali za steam sam skontao da ne trazi potvrdu na mejl, ako ga instaliras u isti folder gdje je prije bio instaliran, tako da ga drzim na drugoj particiji...drajveri osim za grafiku na vecini strojeva uopce nisu potrebni na desetci...jedino ako stavljas stariji os na noviji stroj, onda da...

 

usput, sa microsoft windows update servera mi je povuklo .esd fajl od najnovijeg bilda desetke, fall creators update, pa sam ga konvertirao u iso fajl sa dism alatom i uploadao...nista nisam cackao, sve je default...

evo link http://www.mediafire.com/file/dcnz9a3mq97he1b/win10.iso

 

napravija san usb stick sa rufus alatom i danas napravio clean install, sve proslo uredno, key me nije niti pitao...jedino sto se nije automacki aktivirao, nego sam morao kliknuti na otklanjanje poteskoca pa je onda prosla aktivacija...

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.1.2018 19:33 (Gorstak79).
12 godina
odjavljen
offline
Windows 10 - općenito

Imam veoma zanimljiv problem. Sinkronizacija kontakata ne radi kako treba.

PC mi je na US regiji i hr-HR jeziku dok je mobitel na US regiji ali na en-US jeziku.

Kad otiđem na https://outlook.live.com/owa/?path=/people vidim sve kontakte koje bi trebao, svi postoje. No problem je što je Outlook kreirao još jedan folder zvan "contacts", i sad app vuče kontakte iz tog foldera. Dok imam još jedan folder zvan "kontakti" i u njemu su svi kontakti. Foldere ne mogu brisati, probao sam s mijenjanjem regije na HR i jezika na hr-HR na mobitelu i opet je vuklo kontakte iz contacts mape, "kontakti" mapu više ne gleda.

A stvar je u tome da ne mogu prebaciti kontakte iz jedne mape u drugu.

Također, Skype mapu gleda, i vuče kontakte iz nje. Stvarno više ne kužim koja je fora.

 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Windows 10 - općenito
Dex.pwn kaže...

Imam veoma zanimljiv problem. Sinkronizacija kontakata ne radi kako treba.

PC mi je na US regiji i hr-HR jeziku dok je mobitel na US regiji ali na en-US jeziku.

Kad otiđem na https://outlook.live.com/owa/?path=/people vidim sve kontakte koje bi trebao, svi postoje. No problem je što je Outlook kreirao još jedan folder zvan "contacts", i sad app vuče kontakte iz tog foldera. Dok imam još jedan folder zvan "kontakti" i u njemu su svi kontakti. Foldere ne mogu brisati, probao sam s mijenjanjem regije na HR i jezika na hr-HR na mobitelu i opet je vuklo kontakte iz contacts mape, "kontakti" mapu više ne gleda.

A stvar je u tome da ne mogu prebaciti kontakte iz jedne mape u drugu.

Također, Skype mapu gleda, i vuče kontakte iz nje. Stvarno više ne kužim koja je fora.

 

Inace, ako ti imalo stima engleski, kratki gugl search rijesi ovakve probleme relativno brzo...

12 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 10 - općenito

Pročitaj još jednom moj post  Btw jel netko zna kako syncati Facebook kontakte s Outlookom na PCu?

Poruka je uređivana zadnji put pon 8.1.2018 18:02 (Dex.pwn).
6 godina
protjeran
offline
Windows 10 - općenito

Inace, ja kad stavim friske windowse, obicno napravim desni klik na sve sto imam u user folderu, pa svojstva, pa mjesto i zatim ih prebacim na istoimeni folder na drugoj particiji....naziv ce ostat isti, jedino sto ce se podatci spremati na drugu particiju, tako da ne ostanem bez neceg bitnog ako sjebem windowse i budem morao reinstall....dakle samo desni klik na folder, pa svojstva, pa mjesto....

Poruka je uređivana zadnji put pon 8.1.2018 18:18 (Gorstak79).
Moj PC  
0 1 hvala 0
10 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Gorstak79 kaže...

Inace, ja kad stavim friske windowse, obicno napravim desni klik na sve sto imam u user folderu, pa svojstva, pa mjesto i zatim ih prebacim na istoimeni folder na drugoj particiji....naziv ce ostat isti, jedino sto ce se podatci spremati na drugu particiju, tako da ne ostanem bez neceg bitnog ako sjebem windowse i budem morao reinstall....dakle samo desni klik na folder, pa svojstva, pa mjesto....

 Na što je ovo odgovor?

Pomalo, šegavo i vajka!
6 godina
protjeran
offline
Re: Windows 10 - općenito
Truljo kaže...

 Na što je ovo odgovor?

 

Zanemari.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 8.1.2018 20:00 (honor8).
6 godina
protjeran
offline
Windows 10 - općenito

Enivej, ako zelite staviti sedmicu na novi stroj, prvi problem nakon boota je nedostatak usb 3.0 drajvera, drugi je nedostatak raid drajvera, ukoliko zelite sloziti hardverski raid...treci je nedostatak drajvera za nvme diskove, ako zelite instalirati na nvme disk...cetvrti, jednom kad instalirate windowse, su drajveri za mreznu, bilo obicnu na ploci, bilo neku posebnu, tipa wifi, killer, bluetooth..jednom kad ste uspjeli instalirati i spojiti se na net je lako dalje...pa sam slozio takav iso i uploadao ga...

 

evo link: http://www.mediafire.com/file/65tyqhz09av0czs/Win7x64.iso

Moj PC  
1 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Gorstak79 kaže...

Enivej, ako zelite staviti sedmicu na novi stroj, prvi problem nakon boota je nedostatak usb 3.0 drajvera, drugi je nedostatak raid drajvera, ukoliko zelite sloziti hardverski raid...treci je nedostatak drajvera za nvme diskove, ako zelite instalirati na nvme disk...cetvrti, jednom kad instalirate windowse, su drajveri za mreznu, bilo obicnu na ploci, bilo neku posebnu, tipa wifi, killer, bluetooth..jednom kad ste uspjeli instalirati i spojiti se na net je lako dalje...pa sam slozio takav iso i uploadao ga...

 

evo link: http://www.mediafire.com/file/65tyqhz09av0czs/Win7x64.iso

Tko i zašto bi htio stavit windowse stare 10 godina na novi stroj? Meni to stvarno nije jasno... Kak napreduje hardware, tak napreduje i software i stvarno ne vidim razlog čemu forsirati Win7.

 

Ljudi pretjeruju i pljuju po nekim stvarima koje često i nisu toliko bitne... W10 čist pristojno radi, jedino ti automatski updatei znaju zafrkavat tu i tamo... Sve ostalo čist OK radi.

16 godina
online
Re: Windows 10 - općenito
lllnuclearlll kaže...

Tko i zašto bi htio stavit windowse stare 10 godina na novi stroj? Meni to stvarno nije jasno... Kak napreduje hardware, tak napreduje i software i stvarno ne vidim razlog čemu forsirati Win7.

 

Ljudi pretjeruju i pljuju po nekim stvarima koje često i nisu toliko bitne... W10 čist pristojno radi, jedino ti automatski updatei znaju zafrkavat tu i tamo... Sve ostalo čist OK radi.

Kad ti update bez razloga dira drivere i skrši makinu pred neki deadline onda promjeniš mišljenje :)

Većini usera je komp ipak samo alat i nemaju vremena istraživati kako se gasi update, a mali uredi nemaju ni dežurnog IT-guya da im to rješava.

Meni i dalje nije ok da Pro verzija ima tako agresivan update i da bez pristanka napravi reboot (posebno veselo ako imaš par virtualki pokrenuto).

 

6 godina
protjeran
offline
Re: Windows 10 - općenito
lllnuclearlll kaže...
Tko i zašto bi htio stavit windowse stare 10 godina na novi stroj? Meni to stvarno nije jasno... Kak napreduje hardware, tak napreduje i software i stvarno ne vidim razlog čemu forsirati Win7.Ljudi pretjeruju i pljuju po nekim stvarima koje često i nisu toliko bitne... W10 čist pristojno radi, jedino ti automatski updatei znaju zafrkavat tu i tamo... Sve ostalo čist OK radi.

 

Stvar je zelje i mogucnosti korisnika. desetku ne mos stavit ako nemas 2gb rama, a ima jos gomila starijih strojeva sa samo 1gb i njihovim korisnicima stavis sedmicu...onda opet, neki ljudi ne vole ovo spijuniranje, ili koriste daz loader na sedmici pa imaju "legalne" windowse. Netko mozda ima neki uredjaj za koji ne postoji drajver na desetci, a htio bi doticni koristiti pa eto...Itd. Itd...uostalom, nije ovo sveto pismo, stavi koje zelis i koji ti se svidjaju, nitko te ne prisiljava na nish, pa ni na kupovinu novog ili starog os-a...ja sam ovo uploadao cisto da stoji tu, za slucaj da nekome treba, ne zato sto smatram da se to "mora"...btw, maloprije sam napravio multiboot iso fajl, sa oba iso fajla iskombinirana u jedan. mozete ga skinuti i sa rufusom sprzit na usb....trebat ce vam bar des gigi prostora na usbu, dakle nista od dvda...kad ga sprzte na usb, pitat ce vas pri bootu koji zelite instalirati, sedmicu ili desetku...trebalo mi je sat vremena da to slozim, i upravo se uploada na mediafire...kad se uploada, postat cu link...opet, nije nuzno, nego vise zgodno imat jedan takav usb stick...

14 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Mladen kaže...
lllnuclearlll kaže...

Tko i zašto bi htio stavit windowse stare 10 godina na novi stroj? Meni to stvarno nije jasno... Kak napreduje hardware, tak napreduje i software i stvarno ne vidim razlog čemu forsirati Win7.

 

Ljudi pretjeruju i pljuju po nekim stvarima koje često i nisu toliko bitne... W10 čist pristojno radi, jedino ti automatski updatei znaju zafrkavat tu i tamo... Sve ostalo čist OK radi.

Kad ti update bez razloga dira drivere i skrši makinu pred neki deadline onda promjeniš mišljenje :)

Većini usera je komp ipak samo alat i nemaju vremena istraživati kako se gasi update, a mali uredi nemaju ni dežurnog IT-guya da im to rješava.

Meni i dalje nije ok da Pro verzija ima tako agresivan update i da bez pristanka napravi reboot (posebno veselo ako imaš par virtualki pokrenuto).

 

 https://www.infopackets.com/news/10215/how-fix-stop-windows-10-update-restart-reboot

Some people are so poor... all they have is money!
Poruka je uređivana zadnji put pon 8.1.2018 23:03 (andi.cro).
16 godina
online
Re: Windows 10 - općenito

Ja sam po nekom sličnom receptu to već riješio, komentirao sam više zbog slučajeva kad ja moram glumiti tog IT-guya :)

Enivej, hvala na linku, nije loše da bude u temi.

 

 

6 godina
protjeran
offline
Windows 10 - općenito
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
suspendiran
offline
Re: Windows 10 - općenito
lllnuclearlll kaže...

Ljudi pretjeruju i pljuju po nekim stvarima koje često i nisu toliko bitne... W10 čist pristojno radi, jedino ti automatski updatei znaju zafrkavat tu i tamo... Sve ostalo čist OK radi.

 I to se lako rijesi

 

6 godina
protjeran
offline
Windows 10 - općenito

hmm, sad sam vidio da sam snimio konfiguracijski fajl za comodo skupa sa lozinkom...tko god je ucito konfiguracijski fajl ga je trazilo lozinku ako je sto mislio cackat po komodu...i vidim da je fajl skinut dvajs puta a nitko ne pita koja je lozinka? Nevermajnd, aplodao sam ponovo i editirao taj post...

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

.....evo sad skinih taj tvoj .zip i među tih 13 fajli meni netreba ništa , Win10 već ima sve što meni treba.

 

ps: LOL dobio sam pri downloadu novi tab sa nagradnim iFone mobitelom .... normalno samo ugasih tab .

6 godina
protjeran
offline
Re: Windows 10 - općenito
AF139 kaže...

.....evo sad skinih taj tvoj .zip i među tih 13 fajli meni netreba ništa , Win10 već ima sve što meni treba.

 

ps: LOL dobio sam pri downloadu novi tab sa nagradnim iFone mobitelom .... normalno samo ugasih tab .

 

Mediafire mi je zgodan jer ne radi razliku oko prometa...dakle, moze se neograniceno puta skinit koliki god da download speed korisnik ima...nisam potrosio ni kune u zadnjih 5 godina na njemu, a dizali su mi po 10gb storage godisnje, tako da sad imam na raspolaganju 51GB...za podijeliti neki fajl s nekim jako zgodan servis, koristio sam ga niz godina za dijeljenje nogometnih taktika dok sam bio aktivan na fm-base.co.uk. Reklama ima ali ne vidim nikakav pop up na edgu, koji mi je bez ad blockera...mogu eventualno uploadat na dropbox, onedrive ili google drajv, ali tamo su mi privatne i poslovne stvari, za ovakve stvari mi je mediafire idealan...zao mi je sto nisi nasao nista za sebe, i da, desetka dolazi sa vecinom potrebnih alata....jos da ubace torent klijent i korisniku ne bi tribalo nish...

10 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito

Torente ne koristim nikako ima 15god. tj. od kad sam uzeo net 4Mbps a sad imam 20 (30)Mbps i skidam direktno sve što mi treba.

Na Win10 sam prvi dan ugasio OneDrive a GoogleDrive nisam nikad ni koristio....dropbox sam koristio par puta i opet ću ako ikad zatreba...zasada ga nemam.

Od programa u zipu ništa mi nije zanimljivo...igre ne skidam (igram ponekad samo Age of Empires II i LoL). Pc mi je star i ne koristim gadget-e  a dovoljno mi je defender kao AV i MS firewall.

Interesantno za ovaj novi tab što se otvorio na FF56 mi je bio BUG forum i tvoj mediafire a Edge nisam nikada koristio a normalno imam i ABP.

 

ps: preskenirao sam sve i  OK je .

6 godina
protjeran
offline
Re: Windows 10 - općenito
AF139 kaže...

Torente ne koristim nikako ima 15god. tj. od kad sam uzeo net 4Mbps a sad imam 20 (30)Mbps i skidam direktno sve što mi treba.

Na Win10 sam prvi dan ugasio OneDrive a GoogleDrive nisam nikad ni koristio....dropbox sam koristio par puta i opet ću ako ikad zatreba...zasada ga nemam.

Od programa u zipu ništa mi nije zanimljivo...igre ne skidam (igram ponekad samo Age of Empires II i LoL). Pc mi je star i ne koristim gadget-e  a dovoljno mi je defender kao AV i MS firewall.

Interesantno za ovaj novi tab što se otvorio na FF56 mi je bio BUG forum i tvoj mediafire a Edge nisam nikada koristio a normalno imam i ABP.

 

ps: preskenirao sam sve i  OK je .

 

kad vec koristis ms firewall, provaj otvorit command prompt pa ukucat netstat -a 

to ce ti pokazati koje sve portove imas otvorene i koji rade listening za incoming konekcije

na portu 135 recimo voli doc wannacry napad, ili 445....

microsoft vodi politiku da sve sto nije eksplicitno zabranjeno ili se kolje jedno s drugim je dopusteno...

tako da cak i ako imas block all incoming connections, nisi zasticen...

ovdje imas alat, relativno jednostavan https://github.com/indrajeetb/WannaSmile

s njim mozes zatvoriti te osnovne portove, ali 45922 ili tako nes, ti malo visi, pripadaju RPC servisu koji ne mos ugasit bez da upropastis funkcionalnost windowsa...

negdi san procita izjavu lika koji je napisa da moze u roku po ure provalit u bilo koji windows os....pretpostavljam bas putem tih rpc portova...

jedino rijesenje je neki uredjaj izmedju kompa i rutera na kojem bi se dao iskonfigurirati firewall da blokira portove...inace bilo kakva druga zastita je zakurac...

sa comodom, ako si nestrucan, mos sam sebe blokirati iz windowsa, mos cak kernelu zabranit da se ucita, tako da mi je zgodan...

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.1.2018 14:32 (Gorstak79).
15 godina
offline
Windows 10 - općenito

Edit: pitanje prebačeno u drugu temu

FC Bayern Munchen
Poruka je uređivana zadnji put uto 9.1.2018 17:12 (Scorp21).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - općenito

Problem oko instalacije Windowsa , kupio sam SSD i sad direktno preko kompa hocu instalirat windows na njega(sa C diska) , sve radi normalno komp se par put restarta i onda kad dođe do "Working on updates" tu se restarta 2-3 puta , i kad dođe do 100% tako stoji i nista se ne događa, ostavio sam komp tako 3-4 sata i jos uvjek nista.. I nije mi jasno jer me nije ni pitalo kamo hocu instalirat windows na koji disk . Hvala unaprjed na pomoci :).

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
TrixMaster kaže...

Problem oko instalacije Windowsa , kupio sam SSD i sad direktno preko kompa hocu instalirat windows na njega(sa C diska) , sve radi normalno komp se par put restarta i onda kad dođe do "Working on updates" tu se restarta 2-3 puta , i kad dođe do 100% tako stoji i nista se ne događa, ostavio sam komp tako 3-4 sata i jos uvjek nista.. I nije mi jasno jer me nije ni pitalo kamo hocu instalirat windows na koji disk . Hvala unaprjed na pomoci :).

Iskopčaš sve diskove i ostaviš ukopčan samo SSD, ubaciš DVD ili Stick s windowsima (staviš da se komp boota s CDa ili sticka) i instaliraš windowse normalno. Ovo što ti radiš iskreno nisam nikad ni pokušavao.

15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Probaj izvadit usb stick u momentu kad se zavrsi kopiranje fajlova od windowsa tj kad pocne restart meni se isto znalo to desavat i pali svaki put neznam zas al pali...
Samobor je lepa varoš
14 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - općenito

Ako sada skinem ISO koristeci Media Creation Tool, koja verziju cu dobiti? Prvobitni Fall Creators ili nesto novije?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Windows 10 - općenito

Najnoviji bi trebao dobiti!

Some people are so poor... all they have is money!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - općenito
Almin94 kaže...

Ako sada skinem ISO koristeci Media Creation Tool, koja verziju cu dobiti? Prvobitni Fall Creators ili nesto novije?

 -verziju MCToola..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Windows 10 - općenito

Pozz

od prije par mjeseci kako sam promijenio cpu,mbo i ram, više mi ne radi buđenje iz sleepa prek tipkovnice ili miša press any key, nego moram power button na kućištu stisnut. Probao sam nać postavke u winsima gdje to mogu promijenit, ali nudi općenito postavke koje sam prije namjestio dok sam imao staru konfu i uredno je radilo prek tipkovnice ili miša. Ako netko zna to kako podesit. Hvala!

Moj PC  
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 FAQ, Windows 10 - problemi
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice