Windows 10 - problemi izdvojena tema

poruka: 6.671
|
čitano: 1.712.103
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 - općenito
14 godina
offline
Windows 10 - problemi

ekipa je li netko imao problem da nakon updatea na 1709 fall creators mu u C: Users uz usera recimo XY sada prikaže i usera XY.DESKTOP-nešto i nema ti boga da kad pališ komp on ode u starog usera nego sve u tog novog usera i pol aplikacija pobrisane, u dokumentima nema ničega ko ni u downloadsima ni nigdje

 

 

jel uspio tko to sj... ako je imao takav problem,  zeznuo sam se šta nisam pustio staru instalaciju nego je automatski makao preko disk cleanupa a to sam tek sada skužio kakvu je pizdariju napravio taj update

Poruka je uređivana zadnji put sub 25.11.2017 23:16 (kale_fotograf).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - problemi
Pozdrav. Kada udem u windowse ekran je crn, vidi se samo doljna traka gdje je start, search, task, sat, notification i sl. Ali ta traka treperi. Nemogu nista napraviti osim pomocu ctrl alt del napravit sing out i shut down, restart. Ima tko kakvu ideju?
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
krtola kaže...
Pozdrav. Kada udem u windowse ekran je crn, vidi se samo doljna traka gdje je start, search, task, sat, notification i sl. Ali ta traka treperi. Nemogu nista napraviti osim pomocu ctrl alt del napravit sing out i shut down, restart. Ima tko kakvu ideju?

Imao sam sličan problem sa crnim ekranom.

Na kraju je bio problem sa VGA karticom.

Probaj u safe modu (tu nisam imao crni ekran) deinstalirati drivere od VGA i bootat windowse.

Ako imaš integriranu intel grafiku, skini zadnje drivere sa intel stranice te ih instaliraj (ne preko windows updatea).

Možeš sa njihovim alatom koji će ti provjerit intel drivere:  Intel® Driver & Support Assistant (Intel® DSA)

PSN: Muskarcina77
6 godina
protjeran
offline
Windows 10 - problemi

zašto ste svi pustili upgrade 1709 ?

kad majkrosof izbaci neko njesra za win 10 treba pričekati jedno 2 mjeseca i tek onda instalirati.

tako ja, i nikad probljem.

Da, JA lično i osobno !
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

-generičko pravilo (pogotovo kad bi sve bilo idealno-savršeno) je, svaki update je potrebno/poželjno što prije odraditi. Pogotovo za sigurnostne/fix i sl.

-izuzetak od pravila je samo izuzetak.

-izbor, osa, builda je stvar juzera, potreba pa i 'vjere' (osobne stvari, intimne..) :)

-win10 ovisno o licenci, onemogućuje juzeru potpunu kontrolu nad updateom, obavezan je i tad izbora nema. Ako izbora nema, ostalo je beskorisno raspravljati.

-poželjan je posljednji build.. istina ne juriti na njega prvih par dana, neće nikamo pobjeći. Ako ništa drugo, zbog teme-univerzalnosti (pomaganja i razumijevanja problema, ako je svatko na 'drugačijem' OSu, tad je teško zaključiti što-gdje je problem i kako do fixa.., update je mandatoran i poželjan.).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 10 - problemi
krtola kaže...
Pozdrav. Kada udem u windowse ekran je crn, vidi se samo doljna traka gdje je start, search, task, sat, notification i sl. Ali ta traka treperi. Nemogu nista napraviti osim pomocu ctrl alt del napravit sing out i shut down, restart. Ima tko kakvu ideju?

 To je stari problem. Mislim da ce ti google 'vriskati', ako upises u njega "win 10 black screen taskbar".

Naci ces i masu mogucih rjesenja, ali bojim se da ce ti na kraju ostati jedan klasicni reinstall od nule. To je feature windowsa   . Nije za salu, ali koliko sam ja svojevremeno citao dogodi se, eto, jer te tako zapalo.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - problemi
Da. Napravio sam reinstall. Naravno backup nisam imao😁. Izgubio sam samo aplikacije. Office, chrome, avira i sl. Ostale datoteke su ostale pohranjene.
14 godina
offline
Windows 10 - problemi

Imam problem sa windows.edb fileom konstantno mi pretrpava disk pa ga moram ručno brisati ,jel ima kakav fix, update za to, tražio sam i našao neki za win8,win servere ali taj nije više dostupan za download

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
loky4i4 kaže...

Imam problem sa windows.edb fileom konstantno mi pretrpava disk pa ga moram ručno brisati ,jel ima kakav fix, update za to, tražio sam i našao neki za win8,win servere ali taj nije više dostupan za download

 The Windows.edb is a database file of the Windows Search service, which provides content indexing, property caching, and search results for files, e-mail, and other content.

 

Ugasi Windows Search servis i Index Opciju u Control Panel.u

Prodajem Fractal Node 304 za 360kn | http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
7 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - problemi

Pozdrav da li mi netko moze pomoci? Imam problem sa usb mtp driverom, dakle kad spojim mobitel na laptop ne moze ga naci.

To mi se vec par puta desavalo ali sam uspio rijesit, sad je problem drugaciji i stvarno neznam gdje je problem.

 

Slika 1 odem update driver, zatim odaberem ovo Slika 2, pa ovo Slika 3 i onda odaberem mobile devices jer mi android nije ponuđen kao nekima na yt od primjeraka Slika 4 i zadnji korak gdje izaberem MTP USB Device Slika 5, dolje se pojavi This driver is not digitally signed. Kad odem dalje pojavi mi se "problem sa instalacijom" Slika 6. Molim pomoc tko zna da mi pomogne jer mi je zbilja hitno i bitno.

 

Unaprijed hvala!

Poruka je uređivana zadnji put pet 1.12.2017 10:55 (Perka).
 
0 0 hvala 0
9 godina
odjavljen
offline
Windows 10 - problemi

Jel se još nekom izgubila sleep opcija? Moguće to kak vratit? Imam samo shut down i restart. 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
kbenzema kaže...

Jel se još nekom izgubila sleep opcija? Moguće to kak vratit? Imam samo shut down i restart. 

Control Panel -> System and Security -> Power Options -> Choose what power button does -> Postavi kvačicu na Sleep i spremi promijene.

6 godina
protjeran
offline
Windows 10 - problemi

Eo, pustio sam 1709.

Hvala Bogu i divici Mariji, sve OK.

Da, JA lično i osobno !
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Anđeo bez falinge kaže...

Eo, pustio sam 1709.

Hvala Bogu i divici Mariji, sve OK.

Polako, ima vremena :)

PSN: Muskarcina77
15 godina
offline
Windows 10 - problemi

Ajd da se i ja malo žalim oko fall creators updatea. Naime, nakon updejta mi više ne radi logitech driving force gt volan. Ni windowsi ni logitechova aplikacija ga više ne prepoznaju. Kad ručno instaliram logitechove usb drivere prepozna ga kao driving force volan, ali nikako kao driving force gt. Sad sam se vratio na stariju verziju windowsa i tu sve radi kako spada. Zna li itko kako da napravim update a da mi se driveri ne pokidaju?

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 10 - problemi
Marko :D kaže...
kbenzema kaže...

Jel se još nekom izgubila sleep opcija? Moguće to kak vratit? Imam samo shut down i restart. 

Control Panel -> System and Security -> Power Options -> Choose what power button does -> Postavi kvačicu na Sleep i spremi promijene.

 
Sad sam se nakon par dana sjetio za to i nažalost nemam tu opciju, nestala je

13 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

Win + R -> gpedit.msc -> Computer Configuration -> Administrative Templates -> Windows Components -> File Explorer -> Show sleep in the power options menu postavi na Not configured ili Enabled.

9 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 10 - problemi

Bilo na Not configured, sad prebacio na Enabled ali isti vrag. Nema pomoći, baš me zanima kaj se tu desilo

13 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

Kad ti je to nestalo? Jesi instalirao neke nove programe ili radio izmjene u zadnje vrijeme?

 

Možeš probati i pokrenuti CMD kao administrator, utipkati sfc /scannow i stisnut enter, pa pričekati da cijeli proces završi.

9 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 10 - problemi
A ne znam kad točno al prije recimo 3-4 tjedna, nije više. Bio je neki update windowsa pa je očito nakon tog nestalo.
13 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

Ako se sjećaš kad, možeš probati vratiti sustav unazad preko System Restore-a, naravno, ako ga imaš uključenog i točka je napravljena prije instalacije Windows Update-a (što se radi automatski).

9 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 10 - problemi

Danas sam si dao truda i guglao i mislim da je problem s grafičkom, bar po ovome.

 

https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_10-power/i-no-longer-have-sleep-mode-as-an-option-on-power/e99b5a1b-bb77-4681-ace9-8f5072c5c65d

 

 

S tim da imam zadnju verziju drivera, tak da mi jedino pada na pamet da mi je grafulja prastara, radeon hd4350. I točno se sjećam da mi se isto prije par tjedana rezolucija monitora sama od sebe promijenila, očito sve to nekaj povezano. Probat ću još guglat i naći rješenje

13 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

Win + R -> devmgmt.msc -> Display adapters -> Dva puta klikni na grafičku -> Tab Driver i vidi što ti piše kao Driver provider, te jel ti omogućen Roll back driver gumb. Ako ti piše Microsoft i omogućen ti je gumb Roll back driver, izgleda da su Windowsi sami instalirali svoje drivere s Windows Update-a.

 

Driveri koji dolaze s Windows Updatea često znaju izazvati probleme. Uvijek možeš probati reinstalirati drivere, ili, ako ti je dostupan Roll back driver gumb, vratiti prethodnu verziju drivera.

9 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 10 - problemi

Ma probao sam tu već uninstall napravit i preko updatea opet instalirat ali nije pomoglo. Pod Driver provider piše: Advanced Micro Devices, Inc. Roll back nije moguć.

Skidam drivere sa službene stranice ali za win7/8 jer za desetku nema, al možda će bit oke.

15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

-od 2014te je ubijen support, w10 traži certificiran driver ili safemod-f7.. za install nepotpisanog drivera.

-w10-1709 preferira novi wddm2.0 ..

-možda je problem/smetnja npr CCC, probaj sam driver.. catalyst se lako doda ako je potrebno.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
9 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 10 - problemi
Napravio uninstall, probao u safe mode, uopće mi ne doživljava tipkovnicu...naravno onda windowsi sami instaliraju graf. Opet uninstall, instaliram drivere koje sam skinuo sa ati-eve stranice. Odem u device manager, vidim pise microsoft basic driver. Stisnem update driver, instalira se i pojavi se sleep.

Eto pa da neko zna za ubuduće ak mu se desi kakva slična glupost.
9 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 10 - problemi
Napravio uninstall, probao u safe mode, uopće mi ne doživljava tipkovnicu...naravno onda windowsi sami instaliraju graf. Opet uninstall, instaliram drivere koje sam skinuo sa ati-eve stranice. Odem u device manager, vidim pise microsoft basic driver. Stisnem update driver, instalira se i pojavi se sleep.

Eto pa da neko zna za ubuduće ak mu se desi kakva slična glupost.
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

-naravno, mora biti instaliran driver.. inače to obavi automatika (bez klikanja update..).

-nema safemoda, nego ideš u reboot-safemod/F7 .. u slučaju kad je necertificiran driver. To se radi iz win/opcija, ne u čistom bootu. (nije kao w7).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
9 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 10 - problemi

Da, al velim instalirao sam drivere koje sam skinuo sa ati-eve stranice, al očito se nisu instalirali kak treba jer pod device manager nije pisala hd4350 već microsoft display driver sve dok nisam i tam napravio update driver, ak me kužiš :)

A ovo nisam znao da safemod nije ko na prethodnim windowsima

15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

ako nije certificiran driver (dig.signed..) moraš instalirati u tzv. safe... Drži shift i restartaj ... pojavit će se meni-opcije F7... Tad možeš instalirati driver. Od W8-10... isto pravilo.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 - općenito
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice