Windows 10 - problemi izdvojena tema

poruka: 6.671
|
čitano: 1.715.095
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 - općenito
16 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - problemi

w7 rules

 

 

Cum sapienti viro libenter diserimus
Moj PC  
0 4 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - problemi

a đe je @tipka u win 10???

Cum sapienti viro libenter diserimus
Moj PC  
0 2 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

Koja tipka?

15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
micho0305 kaže...

a đe je @tipka u win 10???

 na istom mjestu kao win 9-11 ili bilo kojem drugom win/osu, na tipkovnici, ovisno o reg.postavci na alt+v na shift+2 na.. kad tako nešto traži, juzer može upaliti charmap ili virtualnu tipkovnicu, lakše je, pa čak i googlati ili lupkati redom, prije će doći do odogovora. :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - problemi

monkey, email,@ova na w7 je ali+v

 

Cum sapienti viro libenter diserimus
16 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - problemi

doista nije šala..ne mogu skužit na ovom aceru s win10 gdje je monkey,@  email m tipka, kratica kajgod

 

Cum sapienti viro libenter diserimus
Moj PC  
0 1 hvala 0
10 godina
offline
Windows 10 - problemi

pa alt-gr + v

Battleog - 191silvinjo
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
micho0305 kaže...

doista nije šala..ne mogu skužit na ovom aceru s win10 gdje je monkey,@  email m tipka, kratica kajgod

 

 -i dalje ti nije jasno? .. to nema (baš nikakve) veze s OSom, winver.. to je stvar jezika-kodne stranice i tipke-tipkovnice. Upute si dobio :)

 

slika=tisuću riječi .. :))

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pet 30.6.2017 20:15 (ihush).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - problemi

ma ljudi moji nisam bogami od jučer, al neće..alt+v itd..i googlam već 2sata,neće da mi izbaci monkey sing

Cum sapienti viro libenter diserimus
13 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

Jesi postavio HR layout?

16 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - problemi

molim?kako,šta, mora da tu griješim..

Cum sapienti viro libenter diserimus
Poruka je uređivana zadnji put pet 30.6.2017 21:57 (micho0305).
16 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - problemi

tijekom same install sam zadao cro tipkivnica zona etc..i sve je tu,čćšđž al nema @,kamo sam u grešci???

Cum sapienti viro libenter diserimus
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - problemi

tijekom same install sam zadao cro tipkivnica zona etc..i sve je tu,čćšđž al nema @,kamo sam u grešci???

Cum sapienti viro libenter diserimus
Moj PC  
1 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

Alt Gr + V

Akrap
16 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - problemi

ma neće..ima da paste ovaj laptop o zid

Cum sapienti viro libenter diserimus
6 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - problemi

Bok ljudi! 

 

Imam jedan problem koji me mući već par tjedana. Windows 10 mi se jako sporo pokreće. Iskreno ne znam točno od kada i zbog čega, no čini mi se da sam ga updateao i od onda je bio sporiji. No to definitivno nije bio razlog ovog što je kasnije uslijedilo. Nije mi se dalo zezati pa sam odlučio na ponovnu frišku instalaciju Win 10 što činim svakih godinu dana.  I sjetim se usput da bi bilo vrijeme da updateam BIOS na svom Lenovo G50 serija lapopu. Nisam ga updateao otkad sam ga dobio (cca 3 god). I kako sam ga updateao pokretanje Windowsa je još sporije. I tako ja istražujem danima u čemu je kvaka. Probao sam sve i svašta. Pretvarao MBR u GPT, stavio UEFI umjesto Legacy. Otkad sam to napravio brži je, no u usporedbi kako je to prije bilo, još uvijek sporiji. Kada podižem sustav prvo se pokaže Lenovo logotip i pojave se one točkice kada učitava, to sve brzo prođe i onda dolazi do problema. Crn ekran sa kursorom, što se nikada prije nije događalo. Ne traje on dugo, 6-7 sek, pa zatim prebaci na Welcome screen. Na njemu stane dobrih 15-20 sekundi i učitava dok ne dođe na desktop. Laptop nije neki extra specijalan, APU A6 6310 4-jezgre, 8 GB RAM, Radeon R4 inegrirana grafika, ali prije mj dana je podizao sustav jako brzo i do sada je bilo sve savršeno win 8.1 i na 10.  U čemu bi mogao biti problem? Po meni, ili se driver od grafičke svađa sa običnim driverom koji instalira windows ili BIOS. 

 

Probao sam ovako:

-Instalirao ponvno win 10 jedno 4-5 puta, formatirao sve particije, dakle clean install. 

-Instalirao win 8.1, podizao se dosta brže od win 10, no ovaj kratki black screen se također pojavio

-Instalirao nove drivere grafičke, stare, onemogućio drivere grafičke, safe mode, isti vrag, nema nikakve promjene.

-Testirao ispravnost RAM-ova, sve uredu, ispravnost HDD-a sve u redu. 

-Pokušao vratiti sve na tvorničke postavke pomoću One Key Recovery od Lenova, nažalost nije bilo uspješno, umjesto da pokrene OKR on meni samo resetira laptop. 

-preko msconfig-a pokrenuo onaj alat koji izlista sve servise koji se nisu podigli prilikom podizanja sustava a to su:

BOOTLOG_NOT_LOADED \SystemRoot\System32\drivers\dxgkrnl.sys (čak 4-5 puta)

BOOTLOG_NOT_LOADED \SystemRoot\System32\drivers\CAD.sys

BOOTLOG_NOT_LOADED \SystemRoot\system32\drivers\WdFilter.sys

 

istraživao sam i sva rješenja na internetu nisu pomogla, pokrenuo sam dxdiag pošto vidim da ovaj prvi dxgkrnl ima veze s njime. On nije javio nikakve greške.

 

 

Ja bih volio napraviti pravi full factory reset laptopa, onako kao da je friški iz dućana. E sad kako nemogu i ne znam kako to napraviti jer mi ovaj One key recovery ne radi..... Da skinem driver starog BIOS-a i instaliram preko novog ili? Volio bih taj BIOS potpuno vratiti kakav je bio, barem da znam jel u njemu kvaka ili ne. Jednostavno nemam više vremena istraživati, a ni volje, toliko sam vremena potrošio uzalud,  imam uskoro neke ispite na faxu pa mi je sada potrebna pomoć nekog iskusnijeg samo da to što prije riješim. 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 2.7.2017 15:50 (emkej95).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Windows 10 - problemi

Odi u Device Manager i preko njega nadogradi drivere za grafičku. Reboot i vidi je li što bolje.

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - problemi

ne, ništa, već sam to radio više puta. 

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Windows 10 - problemi

Pitanje... Kako da se rješim kineskih znakova?

 

EDIT: Ok, rješeno. Postoji opcija za dodatne kalendare i bio mi je upaljen lunar chinese.

Poruka je uređivana zadnji put ned 2.7.2017 19:44 (It'sMe932).
 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - problemi

evo da vam olakšam, flashao sam staru verziju BIOS-a koju sam prije imao, isti vrag. Dakle ipak nije do BIOS-a. Mora da je do drivera grafičke. Samo ne kužim više ništa, sve sam probao, instalirao i nove i stare verzije i svašta...baš svašta. Lud sam već. 

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Jesi probao hdd tune ili neki smart ?
 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - problemi

HDD je u savršenom stanju, provjerio više puta različitim programima prije par dana. 

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - problemi

Već sam se prije javila u ovu temu. Imam problema sa zvukom. Ni Intel HD Audio ne radi, a ni Realtek HD Audio. Evo što sam probala:

 

1. Provjerila sam je li glasnoća 100% i je li na MUTE, ali nije. Da mogu, stavila bih glasnoću na 102%, al' ni to ne bi pomoglo.

2. Zvučnici uredno rade na drugim računalima, znači oni su u redu.

3. Isprobah onaj Sound Troubleshoot, to ne pomaže. Rikavela.

4. U Device Manageru nema nikakvih uskličnika.

5. Napravila sam update drivera za Realtek HD Audio (u Dev. Manageru), ne pomaže. Na Intel HD Audio je već instaliran najbolji driver.

6. Čula sam da generički Windowsov driver High Definition Audio može pomoći. Isprobah na Realtek-u i Intel-u, ali ni to ne pomaže.

7. Restart računala.

 

A sad problemi: GROOVE GLAZBA- Nije moguće reproducirati. 0xc0000005 (na Intel HD Audio); Nije pronađen audiouređaj. 0xc00d36fa (na Realtek HD Audio)

             FILMOVI I TV- Nije moguće reproducirati. 0xc0000005 (na Intel HD Audio). Na Realtek-u radi normalno.

            Uopće nema zvuka. Ni proban zvuk se ne može reproducirati.

 

Molim vas, dobri ljudi, da mi pomognete. PC je nov i još ima garanciju pa ne bih prihvatila neke ''ekstremne'' metode. Problem je nastao nakon update-a, ali update KB4022716 nije instaliran. U Povijesti ažuriranja piše Nije uspjela instalacija.

Officer Crabtree: God Moaning. The resist-once have accqo-aired a bum. They are going to ex-plod the whaleway brodge.
Poruka je uređivana zadnji put sri 5.7.2017 11:36 (Flexan22).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Windows 10 - problemi
Flexan22 kaže...

Već sam se prije javila u ovu temu. Imam problema sa zvukom. Ni Intel HD Audio ne radi, a ni Realtek HD Audio. Evo što sam probala:

 

1. Provjerila sam je li glasnoća 100% i je li na MUTE, ali nije. Da mogu, stavila bih glasnoću na 102%, al' ni to ne bi pomoglo.

2. Zvučnici uredno rade na drugim računalima, znači oni su u redu.

3. Isprobah onaj Sound Troubleshoot, to ne pomaže. Rikavela.

4. U Device Manageru nema nikakvih uskličnika.

5. Napravila sam update drivera za Realtek HD Audio (u Dev. Manageru), ne pomaže. Na Intel HD Audio je već instaliran najbolji driver.

6. Čula sam da generički Windowsov driver High Definition Audio može pomoći. Isprobah na Realtek-u i Intel-u, ali ni to ne pomaže.

7. Restart računala.

 

A sad problemi: GROOVE GLAZBA- Nije moguće reproducirati. 0xc0000005 (na Intel HD Audio); Nije pronađen audiouređaj. 0xc00d36fa (na Realtek HD Audio)

             FILMOVI I TV- Nije moguće reproducirati. 0xc0000005 (na Intel HD Audio). Na Realtek-u radi normalno.

            Uopće nema zvuka. Ni proban zvuk se ne može reproducirati.

 

Molim vas, dobri ljudi, da mi pomognete. PC je nov i još ima garanciju pa ne bih prihvatila neke ''ekstremne'' metode. Problem je nastao nakon update-a, ali update KB4022716 nije instaliran. U Povijesti ažuriranja piše Nije uspjela instalacija.

 

Po osobnom iskustvu 99% sam siguran da se ovakav problem riješi u par klikova mišem, ali kako napamet nabadat gdje je problem.

Bilo bi super da se napravi tema npr. "Pomoć forumašima putem teamviewera"tako bi se uštedilo "tinta" i vrijeme na nagađanja oko problema vezanih za razno razne stvari.

1.desni klik dolje u task baru na ikonu za zvuk.

2.lijevi klik na "playback devices"

3.pogledati šta je postavljeno za "default device" (znalo se dešavati da se za default device postavi monitor i onda zbog toga nema zvuka u slušalicama ili zvučnicima) 

 

Nisam znao da TEAMVIEWER tema već postoji.

KLIK

Pomalo mrtva tema, ako ne uspiješ sama osposobit pitaj tamo i pokušat će ti se pomoć.

 

Usput, instaliraj si foobar2000 za reprodukciju glazbe na računalu, eventualno aimp ako ti se više sviđa, generalno taj groove glazba je smeće od playera ako ga se tako može nazvat.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.7.2017 13:25 (sefsfgdsyfdsf).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - problemi
sefsfgdsyfdsf kaže...

 

Po osobnom iskustvu 99% sam siguran da se ovakav problem riješi u par klikova mišem, ali kako napamet nabadat gdje je problem.

Bilo bi super da se napravi tema npr. "Pomoć forumašima putem teamviewera"tako bi se uštedilo "tinta" i vrijeme na nagađanja oko problema vezanih za razno razne stvari.

1.desni klik dolje u task baru na ikonu za zvuk.

2.lijevi klik na "playback devices"

3.pogledati šta je postavljeno za "default device" (znalo se dešavati da se za default device postavi monitor i onda zbog toga nema zvuka u slušalicama ili zvučnicima) 

 

Nisam znao da TEAMVIEWER tema već postoji.

KLIK

Pomalo mrtva tema, ako ne uspiješ sama osposobit pitaj tamo i pokušat će ti se pomoć.

 

Usput, instaliraj si foobar2000 za reprodukciju glazbe na računalu, eventualno aimp ako ti se više sviđa, generalno taj groove glazba je smeće od playera ako ga se tako može nazvat.

 

 I to sam isprobala. Ni monitor sa zvučnicima (LG M1931) ni obični zvučnici (MS Tour) ne rade, bez obzira što je default device. Mislim da ni foobar2000 neće raditi jer je problem taj što PC ne reproducira ni sistemske zvukove, ko da je sve crklo.

 

P.S. Možda uspije system restore, ali ću onda morati ponovo instalirati sve igre.

Officer Crabtree: God Moaning. The resist-once have accqo-aired a bum. They are going to ex-plod the whaleway brodge.
Poruka je uređivana zadnji put sri 5.7.2017 16:07 (Flexan22).
14 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi
Flexan22 kaže...
sefsfgdsyfdsf kaže...

 

Po osobnom iskustvu 99% sam siguran da se ovakav problem riješi u par klikova mišem, ali kako napamet nabadat gdje je problem.

Bilo bi super da se napravi tema npr. "Pomoć forumašima putem teamviewera"tako bi se uštedilo "tinta" i vrijeme na nagađanja oko problema vezanih za razno razne stvari.

1.desni klik dolje u task baru na ikonu za zvuk.

2.lijevi klik na "playback devices"

3.pogledati šta je postavljeno za "default device" (znalo se dešavati da se za default device postavi monitor i onda zbog toga nema zvuka u slušalicama ili zvučnicima) 

 

Nisam znao da TEAMVIEWER tema već postoji.

KLIK

Pomalo mrtva tema, ako ne uspiješ sama osposobit pitaj tamo i pokušat će ti se pomoć.

 

Usput, instaliraj si foobar2000 za reprodukciju glazbe na računalu, eventualno aimp ako ti se više sviđa, generalno taj groove glazba je smeće od playera ako ga se tako može nazvat.

 

 I to sam isprobala. Ni monitor sa zvučnicima (LG M1931) ni obični zvučnici (MS Tour) ne rade, bez obzira što je default device. Mislim da ni foobar2000 neće raditi jer je problem taj što PC ne reproducira ni sistemske zvukove, ko da je sve crklo.

 

P.S. Možda uspije system restore, ali ću onda morati ponovo instalirati sve igre.

 Mozda ti je krepala zvucna kartica na maticnoj? Meni se to desilo, isto sve ok prikazuje u device manager, driveri svi imaju ali nece, na nekoliko windows instalacija isto, pa sam ustekao usb zvucnu karticu (oko 50-80 kn) i radi bez problema..

9 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - problemi

Slažem se, prijatelju. I dalje javlja poruku Nije moguće reproducirati. Ne možemo pronaći audiouređaj. Provjerite jesu li priključene slušalice ili zvučnici. Sad i na monitoru kao default i na zvučnicima.

Kupit ću USB zvučnu karticu.

Officer Crabtree: God Moaning. The resist-once have accqo-aired a bum. They are going to ex-plod the whaleway brodge.
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - problemi

Našla sam rješenje za svoj problem. Zaobići ću svoju lijenost. Upogonit ću stari PC u svojoj sobi. Isti će služiti kao multimedijalni PC jer je potpuno ispravan.

 

A novi PC, nek' se fućka... Služit će za gaming i browsanje. Pošto imam stari PC, na novom zvuk nije potreban. Hvala svima koji su mi pomagali (ili bar pokušali pomoći).

Officer Crabtree: God Moaning. The resist-once have accqo-aired a bum. They are going to ex-plod the whaleway brodge.
Poruka je uređivana zadnji put čet 6.7.2017 14:05 (Flexan22).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Windows 10 - problemi

...nisi probala slušalice na prednji panel ? ...ili isključiti audio kabal prednjeg panela sa MBO i vidit da li tada rade zvučnici ?

 

ps: Najčešće bi bilo  u postavkama audio postavljen na HDMI izlaz ...ili polomjen dio unutar utičnice za slušalice prednjeg panela.

Poruka je uređivana zadnji put čet 6.7.2017 17:53 (AF139).
9 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - problemi

Problem je riješen. System Restore mi pomogao.

Officer Crabtree: God Moaning. The resist-once have accqo-aired a bum. They are going to ex-plod the whaleway brodge.
Moj PC  
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 - općenito
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice