Windows 7/XP, savjet za kupnju

poruka: 74
|
čitano: 19.386
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Windows 7/XP, savjet za kupnju

Trebao bih kupiti 7 ili XP za obrt, s tim da se računalo koristi i za zabavu, zbog čega naginjem više 7-ici. Možete me savjetovati gdje kupiti (7 ili XP), i kolika bi bila cijena? Tu i tamo vidim da je najmanja oko 1200kn za Windows 7 Home, mislim, što je zbilja previše. Cijenio bih savjet, hvala unaprijed.

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Windows 7/XP, savjet za kupnju

I ja se mislim da li da kupim crackovan Win7 ili da ga nekupujem.izvini sto sam se nadovezo nisam htio otvarati novu temu{#}

!-!0P@
13 godina
offline
Re: Windows 7/XP, savjet za kupnju
hopa147 kaže...

I ja se mislim da li da kupim crackovan Win7 ili da ga nekupujem.izvini sto sam se nadovezo nisam htio otvarati novu temu{#}

takav windows ne postoji...postoji samo original windows i piratski {#}

Ne brinite se oko toga što ljudi misle, oni to rijetko rade.
13 godina
offline
Re: Windows 7/XP, savjet za kupnju

:d :D Dobra baza ;) Ali pitanje još stoji

13 godina
offline
Windows 7/XP, savjet za kupnju

ako ti je xp jeftinij kupi njega..ako su cijene problizne ili iste kupi win7

Ne brinite se oko toga što ljudi misle, oni to rijetko rade.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Windows 7/XP, savjet za kupnju

Ako me pamćenje dobro služi XP se više ne prodaje. Dakle preostaje ti nabavka 7-ce.

Freedom is just another word for nothing left to loose ...
 
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Windows 7/XP, savjet za kupnju

U dućanu u mom kvartu se još uredno prodaje.

www.hrphotocontest.com
Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Windows 7/XP, savjet za kupnju
BlackMoon kaže...

U dućanu u mom kvartu se još uredno prodaje.

Onda sam krivo informiran.{#}

 

Bez obzira na to savjetujem kupnju Win 7, bilo koja od verzija, dostupnih na našem tržištu će biti i više nego OK.

 

Neznam kakve su želje i potrebe autora, možda nebi bilo ludo razmisliti o Linux-u (Mint, Ubuntu i openSUSE su dosta prilagođeni za početnike).

Freedom is just another word for nothing left to loose ...
13 godina
protjeran
offline
Windows 7/XP, savjet za kupnju

reci mi samo razlog kupnje originalnog windowsa. zar ti nije lakse skinut besplatno i usparat tih 1200 kn? po meni je sve isto dal je original ili ne. (znam da nebi smjeli raspravljat o ne-originalnim winsima, al ustedjet ces novac)

Ovdje treba ici miniprofile od xfirea. Bu.
Moj PC  
0 7 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 7/XP, savjet za kupnju
minikdo kaže...

reci mi samo razlog kupnje originalnog windowsa. zar ti nije lakse skinut besplatno i usparat tih 1200 kn? po meni je sve isto dal je original ili ne. (znam da nebi smjeli raspravljat o ne-originalnim winsima, al ustedjet ces novac)

Ako računalo koristiš u poslovne svrhe onda ni ne pomišljaj o ovoj varijanti.

Freedom is just another word for nothing left to loose ...
15 godina
offline
Windows 7/XP, savjet za kupnju

Kolega je rekao da mu windoze trebaju za obrt a ne za igranje glupih igrara u kućnom okruženju...

www.hrphotocontest.com
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Windows 7/XP, savjet za kupnju

rekao je da mu treba za obrt ali i za zabavu. onda mu je vjerojatno komp kod kuće. i ako nije, zašto nebi skinuo? recite mi jedan dobar razlog

Ovdje treba ici miniprofile od xfirea. Bu.
Moj PC  
0 2 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 7/XP, savjet za kupnju
minikdo kaže...

rekao je da mu treba za obrt ali i za zabavu. onda mu je vjerojatno komp kod kuće. i ako nije, zašto nebi skinuo? recite mi jedan dobar razlog

Mislim da razloga ima 50.000 pa naviše, prema procjeni nadležnog inspektora, kad navrati.

Freedom is just another word for nothing left to loose ...
13 godina
protjeran
offline
Windows 7/XP, savjet za kupnju

pa navedi mi barem jedan razlog. i koji ce mu inspektor doci gledati dal on ima originalni windows ili ne. nadlezne je briga da li trgovac tj. obrtnik dobro radi i sve ostalo, a ne da li ima originalan winows na racunalu. i ako mislis da ce vidjet watermark, to je najlakse maknut. isto tako ti pod properties u my computer pise da je windows genuine i da je aktiviran. evo ti dokaz na mojem windowsu. pise product ID, da je aktiviran i genuine. trebam poslikat cijeli desktop da vidis da nema ni watermarka?

Ovdje treba ici miniprofile od xfirea. Bu.
Moj PC  
0 10 hvala 0
15 godina
offline
Windows 7/XP, savjet za kupnju

Ma ti si genije! {#}

www.hrphotocontest.com
Moj PC  
7 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Windows 7/XP, savjet za kupnju
minikdo kaže...

reci mi samo razlog kupnje originalnog windowsa. zar ti nije lakse skinut besplatno i usparat tih 1200 kn? po meni je sve isto dal je original ili ne. (znam da nebi smjeli raspravljat o ne-originalnim winsima, al ustedjet ces novac)

A nije baš ni isto...Do sada kolko sam imao iskustava. original programi bolje rade..Na jednom računalu sam imao xp pirate a na laptopu original..U 2 godine. nikakve probleme nisam imao s laptopom. Dok mi se na računalu svakih par mjeseci nešto shebalo...

WP
13 godina
offline
Re: Windows 7/XP, savjet za kupnju
minikdo kaže...

pa navedi mi barem jedan razlog. i koji ce mu inspektor doci gledati dal on ima originalni windows ili ne. nadlezne je briga da li trgovac tj. obrtnik dobro radi i sve ostalo, a ne da li ima originalan winows na racunalu. i ako mislis da ce vidjet watermark, to je najlakse maknut. isto tako ti pod properties u my computer pise da je windows genuine i da je aktiviran. evo ti dokaz na mojem windowsu. pise product ID, da je aktiviran i genuine. trebam poslikat cijeli desktop da vidis da nema ni watermarka?

Sigurno imaš i originali račun i naljepnicu za tvoje Genuine Winse. Nemaš pojma o čemu pričam. Za tvoju informaciju inspekcijski nadzori su stalna i česta pojava, kod nekoga više a kod nekog drugog manje. Kada navrate pročešljau sve, zato nisam ni fiksirao cijenu kojom te opale po džepu jer se prekršaji zbrajaju.

 

S druge strane ovo što ti predlažeš čovjeku je drsko i u najmanju ruku ne fer. Čovjeka nagovaraš na prekršaj zbog kojeg može platiti kaznu ili dospjet u situaciju da mu je onemogućeno poslovanje. Šta da kaže inspektoru kad navrati: "Ali, znate, forumaš minikdo nije spominjao nikakav račun za ove winse..."

Freedom is just another word for nothing left to loose ...
Poruka je uređivana zadnji put sub 25.6.2011 0:57 (mario.L_hr).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 7/XP, savjet za kupnju
minikdo kaže...

.....

 

Jel imaš račun za te ''Genuine'' Windowse?!

 

Jel za razliku od tebe ,njega će inspekcija tražiti CoA i račun za te Windowse!

A kazne za to se broje u desecima tisuća kuna!

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put sub 25.6.2011 1:11 (kizo2703).
14 godina
neaktivan
offline
Windows 7/XP, savjet za kupnju

Trebalo bi uzeti u obzir i da će Microsoft podržavati xp do početka 2014 ili tako nešto

Poruka je uređivana zadnji put sub 25.6.2011 1:05 (brixy).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Windows 7/XP, savjet za kupnju
minikdo kaže...

pa navedi mi barem jedan razlog. i koji ce mu inspektor doci gledati dal on ima originalni windows ili ne. nadlezne je briga da li trgovac tj. obrtnik dobro radi i sve ostalo, a ne da li ima originalan winows na racunalu. i ako mislis da ce vidjet watermark, to je najlakse maknut. isto tako ti pod properties u my computer pise da je windows genuine i da je aktiviran. evo ti dokaz na mojem windowsu. pise product ID, da je aktiviran i genuine. trebam poslikat cijeli desktop da vidis da nema ni watermarka?

Možeš imati original ključ i legalno instaliran Windows, ali jedini dokaz vlasništva licence je naljepnica koja se nalijepi na računalo, ili račun da si platio proizvod. Licenca važi za jedno računalo. Ako imaš više računala možeš instalirati sa jednog CD-a ali moraš imati plaćene licence za svako računalo. Crackom samo možeš zavarati OS ali nikako inspektora, koji kako neko reče može naći više od 50 000 šuškavih razloga da ti naplati kaznu.

Demokratija je kada dvije budale imaju više prava nego jedan pametan.
13 godina
protjeran
offline
Windows 7/XP, savjet za kupnju

pa priznajem da nemam racun za original windows niti sam ga ikad imao. sve windowse imam fino na cd-ima i dvd-ima (pa i na hardu na kompu) i moram vam reci da do sad nisam imao previse problema. zapravo sam imao dosta problema s kompom ali niti jedan nije bio vezan uz windows, vec uz preveliki overclock, drivere, cudnovate programe koji su se doslovno teleportirali od nekud na moji komp i naravno viruse. evo vam sad primjer da ne-originalni win-si ok rade pa i na poslovnima racuanlima. recimo ja sam svojim starcima na 2 laptopa stavio tu verzoji windowsa, na jednom je bila i vista, isto nabavljena znate od kud, pa sam na nju upgradeao sedmicu. u 2 godine windows se na laptopu nije niti jednom srusio, nije bilo nikakvih errorai jos uvijek odlicno radi. prije 3 dana dobili smo novi laptop i opet, sedmoci stavio gore i zasad sve odlicno radi, brz ko munja {#}

nisam napomenuo da se oba laptopa koriste za posao i nije bilo nikakvih provjera i inspekcija. il kad vas je vec tako strah provjere, sakrij kabel za napajanje i reci da komp ne radi da mora na servis i problem rjesen. ako mislite da nisu tak naivni, sigurno ima i ostalih trikova, tj znam ih puno, al nije ih potrebno ovdje spominjati. i jos mi uvijek niste razbili teoriju s ovim mojim ss-om. pise da je genuine, ima kaktiga original ID i u cemu bi bio problem kod tog inspektora (za kojeg ne vjerujem da ce ikad u zivotu ici gledat dal je windows org)? nece se valjda ici za*ebavat i slati upit microsoftu dali neki tamo Boško ima uredno aktiviran windows ili ne. mislim stvarno...

Ovdje treba ici miniprofile od xfirea. Bu.
Moj PC  
0 6 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Re: Windows 7/XP, savjet za kupnju
uss kaže...
minikdo kaže...

pa navedi mi barem jedan razlog. i koji ce mu inspektor doci gledati dal on ima originalni windows ili ne. nadlezne je briga da li trgovac tj. obrtnik dobro radi i sve ostalo, a ne da li ima originalan winows na racunalu. i ako mislis da ce vidjet watermark, to je najlakse maknut. isto tako ti pod properties u my computer pise da je windows genuine i da je aktiviran. evo ti dokaz na mojem windowsu. pise product ID, da je aktiviran i genuine. trebam poslikat cijeli desktop da vidis da nema ni watermarka?

Možeš imati original ključ i legalno instaliran Windows, ali jedini dokaz vlasništva licence je naljepnica koja se nalijepi na računalo, ili račun da si platio proizvod. Licenca važi za jedno računalo. Ako imaš više računala možeš instalirati sa jednog CD-a ali moraš imati plaćene licence za svako računalo. Crackom samo možeš zavarati OS ali nikako inspektora, koji kako neko reče može naći više od 50 000 šuškavih razloga da ti naplati kaznu.

pa u tome je i fora da ce ti prije naplatit kaznu za npr nehigijenske uvjete na radnom mjestu (makar bili higijenski do neba i natrag, ako ce htjet naplatit kaznu, naplatit ce ju na bilo cemu) nego kaznu za windows

Ovdje treba ici miniprofile od xfirea. Bu.
16 godina
neaktivan
offline
Windows 7/XP, savjet za kupnju
Minikdo samo jednu recenicu imam za tebe:Crtani su prosli idi spavati!
Dok ne probam lava, svinja je za mene kralj životinja!
Moj PC  
6 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Windows 7/XP, savjet za kupnju

joj dobro nek vam bude, vidim da ja sam protiv vas 5 nemogu {#}

nek kupi originalan windows i nek da 1200 kn za jedan dvd, za te novce si je mogao kupiti dobro uscuvanog jugica! {#}

Ovdje treba ici miniprofile od xfirea. Bu.
Moj PC  
0 3 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Windows 7/XP, savjet za kupnju

evo ti i link, tu bih ja kupio. i nezz di si ti vidio 1200 kn home premium, tu ti je 925 kn. i sve su verzije iste, nije bitno dal je 32 ili 64 bit, cro ili eng, cijena je 925 kn.

http://www.links.hr/index.php?naziv=MICROSOFT+Windows7%2C+Home+Premium+32-bit%2C+Cro%2C+OEM%2C+DVD%2C+GFC-00560&option=artikl&id_kategorija=250110&id_artikl=250.110.008

 

a ako hoces imas i za 200-tinjak kn skuplji professional

Ovdje treba ici miniprofile od xfirea. Bu.
Poruka je uređivana zadnji put sub 25.6.2011 1:37 (minikdo).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Windows 7/XP, savjet za kupnju
minikdo kaže...

joj dobro nek vam bude, vidim da ja sam protiv vas 5 nemogu {#}

nek kupi originalan windows i nek da 1200 kn za jedan dvd, za te novce si je mogao kupiti dobro uscuvanog jugica! {#}

Mislim da ce ga tvoj prijedlog malo vise kostati..

WP
13 godina
protjeran
offline
Windows 7/XP, savjet za kupnju

koji prijedlog i zasto? mislis na jugica? :D

Ovdje treba ici miniprofile od xfirea. Bu.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Windows 7/XP, savjet za kupnju
minikdo kaže...

koji prijedlog i zasto? mislis na jugica? :D

Ne, nego ovaj za piratizirane windowse..Mislim da mu se bolje isplati onda uzeti Ubuntu nego piratske windowse za posao.Lik može dobiti jaaako visoku kaznu, zato jer nije htio dati 1200 kn ..

WP
13 godina
protjeran
offline
Windows 7/XP, savjet za kupnju

al opet na linux nije kompatibilan sa dosta programa {#}

Ovdje treba ici miniprofile od xfirea. Bu.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Windows 7/XP, savjet za kupnju
minikdo kaže...

al opet na linux nije kompatibilan sa dosta programa {#}

A koji ti programi trebaju za posao? Office (http://hr.openoffice.org/)...

Photoshop? (http://www.gimp.org/ + http://forum.meetthegimp.org/index.php?topic=278.0)

Ako radi s nekim malo specifičnijim alatima, onda će znati što treba kupiti.

 

WP
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice