Windows 8 i 8.1 - općenito izdvojena tema

poruka: 8.531
|
čitano: 4.351.936
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 8 DEV instalacija i dojmovi, Windows 8 i 8.1 - problemi
14 godina
neaktivan
offline
Windows 8

A ako nemam acc na MSDN ili dreamspark? 

 

Ima možda neko key a da ne koristi?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Windows 8
noodle kaže...

A ako nemam acc na MSDN ili dreamspark? 

Onda ,ako hoces kuputi windows 8, moras cekati 26.10. kada ce izaci u sluzbenu prodaju.

 

Usto nije ti dovoljan dreamspark account, vec moras imati dreamspark premium account (nekadasnji MSDN AA) da bi dobio windows 8.

 

Ako zelis isprobati windows 8 onda mozes skinuti evaluacijsku verziju windowsa 8 enterprise:

 

http://msdn.microsoft.com/en-US/evalcenter/jj554510.aspx?wt.mc_id=MEC_132_1_4

 

Ta ti verzija traje 90 dana.

I would love to change the world, but they won't give me the source code
15 godina
offline
Re: Windows 8
Osa kaže...
Koliko dugo takva verzija windowsa traje i to se dobije besplatno? Jel ju treba svake godine ponovo aktivirati? Ako to skinem dal sam što obavezan prema faxu? Što kad se završi fax ili odustane od njega dal možeš i dalje koristiti tu verziju windowsa? I na kraju, što zapravo treba napravit da bi mogao to skinut preko faxa?

dobije se retail ključ koji vrijedi 24 mjeseca. ali ako ti sad aktiviraš windows možeš ga koristiti koliko hoćeš, jer je aktivacija trajna. ali ako reinstaliraš win nakon npr 3 godine nećeš ga moći aktivirati sa ovim ključem jer je do tada već istekao. znači sad instaliraš, aktiviraš i miran si

da, dobije se potpuno besplatno

ne treba ponovo aktivirati. jednom se aktivira i dosta

nisi faksu ništa dužan

kad završiš faks, možeš i dalje normalno koristiti windows. samo što više nećeš imat pristup dreamsparku

faks kao prvo mora bit u području znanosti, tehnologije, inženjerstva ili matematike, i naravno mora imat ugovor sa microsoftom

Atomska bubamara | edomovina.blog.hr
Poruka je uređivana zadnji put sub 25.8.2012 19:20 (jurluk).
13 godina
offline
Windows 8

Jurluče, kako si ti skinuo?
Je li moguće da nisu spremni serveri i da je gužva?

Sada nisam zapeo na 60% nego na 69% -.- 

Samsung Galaxy SII (GT-I9100) @ cMIUI 2.8.3 + Siyah 4.0
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: Windows 8
captain_soap_McTawish kaže...
noodle kaže...

 

Jel mi može neko reć di se mogu keyevi nabavit? Može PP...

Jedini nacin ,pomocu kojega sada mozes dobiti window 8, je ako imas MSDN ili Dreamspark-premium account. Ako zelis kupiti win8, onda moras pricekati 26.10. kad ce obicni korisnici moci kupiti windows 8.

 

EDIT:

Moze se koristiti i evaluacijska verzija windowsa 8 enterprise koja traje 90 dana:

http://msdn.microsoft.com/en-US/evalcenter/jj554510.aspx?wt.mc_id=MEC_132_1_4

 

Upit? kaže...

Pozdrav, - nerazumijem se baš pretjerano u ovo sve skupa, a zanima me zašto se uz ove nove Windowse 8 koriste izrazi kao što je RTM i Release Preview itd, dok su se uz Windowse 7 koristili Professional, Ultimate, Home itd, dali ce Windoesi 8 također izaći u verzijama kao i Windowsi 7 ili će to biti samo pod drugim nazivima, koji naziv ce odgovarati verziji Home, Professional,,, uz to, što donose Windowsi 8, koje su prednosti u odnosu na Windowse 7, dali ih uopće ima (vezano za performanse u igrama, imam AMD DX 11 grafu 1 GB, quad core proc, i 4gb rama) - eto tnx ljudi {#}

Release Preview(RC), Consumer Preview(CP), Developer Preview(DP), Release to manufacturing(RTM) su razvojne verzije windowsa i nisu uopce ekvivalentne home premium, ultimate itd. verzijama windowsa 7. RC, CP i DP promatraj kao analogne beta verziji windowsa 7. Dakle, prije sluzbenog izlaska windowsa 7 postojala je njegova javno dostupna beta verzija, tako su i prije windowsa 8 postojela tri "beta" verzije. RTM je verzija koja ide proizvodacima racunala tj. konacna verzija.

 

Kod windowsa 8 su stvari sa sluzbenim verzijama pojednostavljene. Tako nema vise 7 verzija vec 3: windows 8, windows 8 pro i windows 8 enterprise. Postoji i cetvrta windows 8 RT koja je namijenjena tabletima. namijenjena arm sustavima.

ok - hvala, koja od ove tri sto si naveo je ''najbolja'' i sto su to arm sustavi ?

Poruka je uređivana zadnji put sub 25.8.2012 20:28 (Upit?).
15 godina
offline
Re: Windows 8
jurluk kaže...
Osa kaže...
Koliko dugo takva verzija windowsa traje i to se dobije besplatno? Jel ju treba svake godine ponovo aktivirati? Ako to skinem dal sam što obavezan prema faxu? Što kad se završi fax ili odustane od njega dal možeš i dalje koristiti tu verziju windowsa? I na kraju, što zapravo treba napravit da bi mogao to skinut preko faxa?

dobije se retail ključ koji vrijedi 24 mjeseca. ali ako ti sad aktiviraš windows možeš ga koristiti koliko hoćeš, jer je aktivacija trajna. ali ako reinstaliraš win nakon npr 3 godine nećeš ga moći aktivirati sa ovim ključem jer je do tada već istekao. znači sad instaliraš, aktiviraš i miran si

da, dobije se potpuno besplatno

ne treba ponovo aktivirati. jednom se aktivira i dosta

nisi faksu ništa dužan

kad završiš faks, možeš i dalje normalno koristiti windows. samo što više nećeš imat pristup dreamsparku

faks kao prvo mora bit u području znanosti, tehnologije, inženjerstva ili matematike, i naravno mora imat ugovor sa microsoftom

Došao sam do točke s koje ne znam dalje.

 

Dakle, ušao sam na Dreamspark. Kliknuo na "Institution Subscription", pod "Is your School enrolled" našao svoj fakultet, izbacio mi je ukupno 172 komada softvera (nisam gledao što sve) uključujući Win8, ali i DOS 6 npr.

E sad, izabrao sam komad softvera i došao do ekrana s tri kartice "Description",  "System requirements" i "Are you eligible?". Na toj trećoj kartici imam 3 plava uskličnika i jedan crveni gdje mi piše:

"


You are not signed in; for some restrictions you must be signed in to be able to see your eligibility. 

You must be a member of one of the following groups:
  • Students/Faculty/Staff
  • You are not eligible or your verification has expired. For details and to request additional eligibility, go to Your Eligibility.
You are limited to ordering 1 of this product:
  • Microsoft Windows 8 Professional 64-bit (English) - DreamSpark - Download

"

 

Nakon toga kliknem na "go to Your Eligibility" jer pretpostavljam da je problem u tome da se nisam prijavio i sad tu mi se nalaze dvije opcije za registrirane korisnike i za one koji se tek žele registrirati.

 

Uglavnom, nisam siguran ni da sam sve do sad odradio OK, a ako i jesam, što sad dalje da radim. Može li neki potpuni tutorial za ovo?

15 godina
offline
Re: Windows 8

kad odabereš ono što želiš, klikneš na Add to Cart, nakon toga Shopping Cart, pa Check Out. zatim na Your Account, pa odabereš ono što si već kao "kupio" i klikneš na Start Download

Atomska bubamara | edomovina.blog.hr
14 godina
offline
Windows 8

Kizo jesi ti siguran da je ukloni račun? Logout znači odjavi a ne ukloni.....   :)))

bug caruje, um klade valja
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Windows 8

e jel to windows 8 automatski nalazi drivere za komponente računala?

 

i ak neko ima problema sa skidanjem osmice sa msdnaa, nek skine preko torenta http://www.freewindows8download.org/

Poruka je uređivana zadnji put sub 25.8.2012 22:26 (facko).
 
0 0 hvala 2
15 godina
offline
Re: Windows 8
sudy_freak kaže...

Jurluče, kako si ti skinuo?
Je li moguće da nisu spremni serveri i da je gužva?

Sada nisam zapeo na 60% nego na 69% -.- 

ja sam bez problema skinuo prije 2 dana, nikakvih zapinjanja nije bilo

Atomska bubamara | edomovina.blog.hr
15 godina
offline
Re: Windows 8
jurluk kaže...

kad odabereš ono što želiš, klikneš na Add to Cart, nakon toga Shopping Cart, pa Check Out. zatim na Your Account, pa odabereš ono što si već kao "kupio" i klikneš na Start Download

Šipak!

 

Kad kliknem "Add to cart" onda mi izbaci "Sign in" ekran. I sad je pitanje kojim se korisničkim imenom i lozinkom ulogiravam. Jel' to korisničko ime i lozinka koje koristim za e-mail? Jel' to korisničko ime i lozinka od AAI@edu-a? Jel' to neko treće korisničko ime i lozinka?

15 godina
offline
Re: Windows 8
username i pass od AAI@edu
Atomska bubamara | edomovina.blog.hr
13 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8
Oldy kaže...

Kizo jesi ti siguran da je ukloni račun? Logout znači odjavi a ne ukloni.....   :)))

 Ma 100%.

15 godina
offline
Re: Windows 8
jurluk kaže...
username i pass od AAI@edu

I sad mi piše:

"Please enter a valid username and password. Note that you must register on this webstore to be able to sign in -- an account you may have with your institution is not sufficient."

14 godina
offline
Re: Windows 8
miki150 kaže...
Oldy kaže...

Kizo jesi ti siguran da je ukloni račun? Logout znači odjavi a ne ukloni.....   :)))

  Ma 100%.

  Samo ti onda ukloni.... to bi značila filozofija stalno dodavati i uklanjati račun umjesto login-a i logout-a, strašni su oni.... :)))

bug caruje, um klade valja
15 godina
offline
Re: Windows 8

eh, ne znam onda. ja se logiram tako. samo sto ne idem na dreamspark.com, nego preko ove stranice. mislim da sam to pokupio negdje na stranicama faksa il mi je neko rekao, ne znam sad točno. ali mislim da se ti neces moc logirat preko toga, mislim da je to samo za tvz

Atomska bubamara | edomovina.blog.hr
12 godina
protjeran
offline
Windows 8

Zanima me kako popraviti bug sa metro applikacijama.. znaci cim udjem u neku applikaciju u metro-u me izbaci na start normal screen.. probao sam sfc /scannow ali opet neradi.. ima li ko neku ideju?

EDIT: E ovako nasao sam problem.. a to je jer sam cijeli /c:users prebacio u /d:users i zato mi sad nijedna applikacija neradi.. pa me zanima kako to sad mogu popravit? 

Poruka je uređivana zadnji put sub 25.8.2012 23:30 (Cerozyn).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8

Vratiti Users folder na svoje mjesto. Zbog čega si uopće premještal?

 

Ovo nije Sedmica i ne radi isto kao Sedmica ,neke stvari jesi iste ili slične ,ali mnoge nisu.

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
12 godina
protjeran
offline
Re: Windows 8
kizo2703 kaže...

Vratiti Users folder na svoje mjesto. Zbog čega si uopće premještal?

 

Ovo nije Sedmica i ne radi isto kao Sedmica ,neke stvari jesi iste ili slične ,ali mnoge nisu.

Jesi siguran da ce radit ako ih premjestim? 2.Premjesto sam zato jer na disk C stavim 100gb samo za windowse, a ostalo na D  

EDIT: I da bio sam probao napraviti novi local account i na njemu ista stvar, a sve stvari (users) su na svom mjestu.. vise nemam ideju sta napravit... 

Poruka je uređivana zadnji put ned 26.8.2012 0:14 (Cerozyn).
15 godina
offline
Windows 8

planiram sad instalirat osmicu na laptop, pa me zanima jel moram prvo iz osmice u virtualboxu uklonit ključ kojim je trenutno aktivirana s obzirom da ću s tim istim ključem morat aktivirat win koji ću sad instalirat?

Atomska bubamara | edomovina.blog.hr
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8

Da ,podrazumijeva se. Pošto ga moraš odmah na početku instalacije ukucat ,a sistem se sam aktivira odma po završetku instalacije.

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put ned 26.8.2012 0:23 (kizo2703).
15 godina
offline
Re: Windows 8

ok, hvala

 

ali evo što sam pročitao na mdl forumu, izvukao sam ono najbitnije

 

Anybody knows how many computers can be activated with one key? So far i've used the same key on my desktop and laptop computers and they've activated correctly.

    It's retail key, only one machine each key, but you managed to use it on 2 machines?
   
Yep, i dont really know how but desktop and laptop both are working with the same key and activated XD

    For the retail license you can activate your "new" machine already while your "old" machine is still activated to allow you to transfer your files to the new machine. You're supposed to remove the product from the old machine afterwards, but MS doesn't really know. So a retail key can be activated on at least 2 machines at the same tome.
    And what's the thing about not getting updates anymore after your subscription ends? If windows is activated then it receives updates, no matter what.

So eventually the first computer i installed w8 on will be deactivated if microsoft rechecks its activation status?

    No. The rule is that you must deactivate the first machine. MS doesn't check for this as far as I know, so you can break the rule.

Atomska bubamara | edomovina.blog.hr
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8

Gle ,možda se i može ,ali ja sam sa Sedmicom imal problema kad sam sastavil novi PC. Uopće sam bez razmišljanja bil ukucal ključ ,a da na starom nisam deaktiviral ,i nakon pola sata dobil sam obavijest na desktop da je ključ već u upotrebi i da ne valja.

Čisto sumnjam da se je bilo kaj promjenilo. Vraga se ne provjerava.

 

Da se ne provjerava ,onda bi svi tak mogli aktivirati 10 Windowsa s jednim ključem bez problema.

 

A i ne vjeruj baš svemu na MDL-u.

 

Ne znam ,probaj ,kak hoćeš.

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put ned 26.8.2012 11:27 (kizo2703).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8
kizo2703 kaže...

Ne znam ,probaj ,kak hoćeš.

Ja mislim da to nije tako. Ako bi mogao da prethodno ne deaktiviraš ključ, a na novoj instalaciji ga aktiviraš onda bi mogao instalirati sa jednim ključem na koliko hoćeš Windows-a. U svakom slučaju deaktiviraj, pobogu, što ćeti onda virtualki ako ćeš ga imati na fizičkoj mašini.

13 godina
offline
Windows 8

Uspješno instalirano.

Ovo doslovno leti  

Samsung Galaxy SII (GT-I9100) @ cMIUI 2.8.3 + Siyah 4.0
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8
sudy_freak kaže...

Uspješno instalirano.

Ovo doslovno leti  

Moj još neće da poleti i sada je na HDD-u. {#}

 

Drago mi je čuti da ima korisnika kojima Metro nije najveća psihološka barijera i da im ne predstavlja problem pri prelasku.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8
royalhero kaže...

Moj još neće da poleti i sada je na HDD-u. {#}

 

Drago mi je čuti da ima korisnika kojima Metro nije najveća psihološka barijera i da im ne predstavlja problem pri prelasku.

Nabavi SSD ,to je preporod ,bez obzira na OS.

 

Upravo to - samo treba napraviti switch na mozgu s 0 na 1 i odmah sve radi!!! {#}{#}

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
15 godina
offline
Re: Windows 8
kizo2703 kaže...
royalhero kaže...

Moj još neće da poleti i sada je na HDD-u. {#}

 

Drago mi je čuti da ima korisnika kojima Metro nije najveća psihološka barijera i da im ne predstavlja problem pri prelasku.

Nabavi SSD ,to je preporod ,bez obzira na OS.

 

Upravo to - samo treba napraviti switch na mozgu s 0 na 1 i odmah sve radi!!! {#}{#}

Nije problem ako se nešto mijenja ako za to ima razloga. Je li taj uvjet zadovoljen ili nije, nisam dovoljno stručan ni upućen da procijenim.

13 godina
offline
Windows 8

Najveća mana Win 8-ice je u mom slučaju potpuna isključenost Windows Aera.
Prvenstveno, transparent taskbar {#}

 

 

Što se moga osobnog mišljenja tiče, Metro UI mi je odličan.
Iako nemam zaslon osjetljiv na dodir, privolio me odmah.
Jako mi se sviđa, uistinu {#}

Pohvale Microsoftu na odličnom poslu.

 

 

Sada još nabaviti SSD i neki WP smartfon da Win8 i sva sinkronizacija ima smila.


Sve u svemu, 5+ od mene! 

Samsung Galaxy SII (GT-I9100) @ cMIUI 2.8.3 + Siyah 4.0
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8
sudy_freak kaže...

Najveća mana Win 8-ice je u mom slučaju potpuna isključenost Windows Aera.
Prvenstveno, transparent taskbar{#}

 

 

Što se moga osobnog mišljenja tiče, Metro UI mi je odličan.
Iako nemam zaslon osjetljiv na dodir, privolio me odmah.

Sada još nabaviti SSD i neki WP smartfon da Win8 i sva sinkronizacija ima smila.


Sve u svemu, 5+ od mene! 

Čekaj ,kaj ti onda smeta: kaj nema Aera ili? {#}

 

Iako su mi isprva neke stvari išle na živce ,lako se naviknuti na (nekad zvani) Metro. {#}

 

Deinstaliraš sve appove koje ne misliš koristiti i može se raditi bez problema na tome ,ko i na bilo kojim Windowsima.

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put ned 26.8.2012 15:28 (kizo2703).
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 8 DEV instalacija i dojmovi, Windows 8 i 8.1 - problemi
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice