Windows 8 i 8.1 - općenito izdvojena tema

poruka: 8.531
|
čitano: 4.350.028
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 8 DEV instalacija i dojmovi, Windows 8 i 8.1 - problemi
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 i 8.1
definho kaže...

kako nije? pa upravo sam ti gore stavio link, procitaj koji je to build i sa kojim updateovima, to je official od Microsofta tako da ne znam o cemu vi pricate?

 ''Includes November 2014 update roll up.''

 

Isto to dobivaš ako ga napraviš sa Creation toolom.

 

Toliko o tome. Probaj, pa reci.

If it ain`t broken, you`re not working hard enough ...
10 godina
protjeran
offline
Windows 8 i 8.1

Kizo, tak je...

Ovih dana sam na par strojeva to delal creation toolsom  i updejtano je sve osim zadnjih 2 mj nadogrqdnji...

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Windows 8 i 8.1

izgleda da grijesim onda, ispricavam se, mislio sam da su tu ukljuceni svi dosadasnji updateovi, steta...ja inace korstim maherz-ove buildove koji ukljucuje predinstalirane sve zakrpe i nisam imao problema, ali da, najveca je tlaka poskidat taj GB updateova

Respect the Raise...!
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 i 8.1
definho kaže...

izgleda da grijesim onda, ispricavam se, mislio sam da su tu ukljuceni svi dosadasnji updateovi, steta...ja inace korstim maherz-ove buildove koji ukljucuje predinstalirane sve zakrpe i nisam imao problema, ali da, najveca je tlaka poskidat taj GB updateova

 Pa baš i ne vidim tu tlaku otkad su izdali Creation tool. Dva mjeseca su uvrh glave 100, 120 mb u najgorem slučaju.

 

Za razliku od Sedmice, koju NE ŽELE UPDATEATI, iako im sada leži na njihovim vlastitim serverima.

If it ain`t broken, you`re not working hard enough ...
13 godina
offline
Windows 8 i 8.1

cekaj, nisi li upravo rekao da ne dolazi sa svim updateovima tj. da moras instalirati sve nakon updatea 1, sto je puno vise od 100-200 mb? znaci s creation toolom dolaze vec predinstalirani updateovi ili ne?

Respect the Raise...!
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 i 8.1
definho kaže...

cekaj, nisi li upravo rekao da ne dolazi sa svim updateovima tj. da moras instalirati sve nakon updatea 1, sto je puno vise od 100-200 mb? znaci s creation toolom dolaze vec predinstalirani updateovi ili ne?

Napravil sam sada jedan iso sa Creation toolom i koliko vidim nakon završene instalacije, fale samo updatei za zadnja dva mjeseca.

If it ain`t broken, you`re not working hard enough ...
10 godina
protjeran
offline
Windows 8 i 8.1

Meni je bilo oko 700 mb preporučenih  nadogradnji i oko 800 mb onih neobaveznih nadogradnji a u tome su i drajveri tipa catalist amdov...

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 i 8.1
bunkermax kaže...

Meni je bilo oko 700 mb preporučenih  nadogradnji i oko 800 mb onih neobaveznih nadogradnji a u tome su i drajveri tipa catalist amdov...

 Sam Catalyst paket ti je skoro 300 mb, ako si odmah instaliral Office, barem još toliko u obaveznim. Ništa čudno - ja govorim samo o Windowsima.

If it ain`t broken, you`re not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put čet 22.1.2015 19:14 (kizo2703).
10 godina
protjeran
offline
Windows 8 i 8.1

Ma ok,, naravno da je to situacija drugačija od stroja do stroja, ..

Poanta je da je u tom isou sve do 11/2014 i normalno da je potrebno nakon instalacije

potegnuti nadogradnje izašle u zadnja dva mjeseca...    

 

Vjerujem da bu se s vremenom i iso iz creation toolsa osvježavao.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1
kizo2703 kaže...
djigibao kaže...
Kako skinuti s tog linka ako nisi subscriber?

 Nikak. Zato je tu ...

 

Installer je potpuno isti kao i na MSDN verzijama, jer ni te nisu ništa ''novije'' nego one napravljene sa ''Creation Toolom. Opet će se morati downloadati svi updatei izdani nakon izlaska Updatea 1.

Nažalost, Microsoft još uvijek nije usvojio Appleovu praksu izdavanja novijih verzija sa već integriranim svim updateima do tog dana.

 

Yebiga. 

 sve sam shvatio, zato mi ovaj post ne drzi vodu i zbog ovog posta je doslo do svega ovoga...

Respect the Raise...!
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 i 8.1
definho kaže...

Nažalost, Microsoft još uvijek nije usvojio Appleovu praksu izdavanja novijih verzija sa već integriranim svim updateima do tog dana.

 

 sve sam shvatio, zato mi ovaj post ne drzi vodu i zbog ovog posta je doslo do svega ovoga...

 Pa gle, i mene su (ugodno) iznenadili.

 

Iako i dalje stojim kod pohvale Appleu.

If it ain`t broken, you`re not working hard enough ...
15 godina
offline
Windows 8 i 8.1

Meni ne bi bio problem ići normalnim putem preko WU-a, jer imam optiku i pustiti sat vremena da se sve instalira. Međutim, problem leži u sporim i tromim MS serverima, tako da se samo skidanje oduži...

http://pljusak.com/sibenik_krvavice/wx.htm
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Windows 8 i 8.1
BlackMoon kaže...

Meni ne bi bio problem ići normalnim putem preko WU-a, jer imam optiku i pustiti sat vremena da se sve instalira. Međutim, problem leži u sporim i tromim MS serverima, tako da se samo skidanje oduži...

-nije stvar servera (bar ne tromost...) to je stvar installa, na dovoljno brzoj liniji praktično isto kao s lokalnog medija.. Nešto drugo su 'oni dani u mjesecu' kad svi navale, utorak ili nešto novog kao npr izlazak TPa pa milioni nahrupe..

-u svakom slučaju svatko može za sebe odlučiti dali online ili offline, ovisno koliko često je potrebno i kakve linije ima. Meni nije dovoljno često da bi radio svježi install s updateovima, premala ušteda vremena.. (ima smisla za one koji svakodnevno štancaju PC).

-ono što ima smisla, su veliki paketi kao SP (kojih više za 8 nema.. ali 7 i office.., net, dx..) to je borbeni komplet koji štedi vrijeme, eliminira potrebu za (brzom)linijom i ostatak se svodi na 'polovicu' ostalih nadogradnji koje prečesto idu kaskadno pa ni nema veće uštede vremena (restart..). To također eliminira problem trenutnog zagušenja (utorak), jer se ta razlika može obaviti ''i sutra''.. manje kritično i sl. Istovremeno, kad se pojave 'SPovi' dodaju se u kolekciju borbenog kompleta (umjesto izrade installa s updateima) i rezultat je sličan..

 

-to je recimo 'sigurniji' način, tj tad su sve instalacije jednake, dok se eventualni problem ako ga izazove neko novi update lakše izolira/otkrije uzrok i kako ga rješavati. Rutinsko podešavanje OSa i sl. postanu brži...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
protjeran
offline
Windows 8 i 8.1

Ihush, 

pa kaj ti sam radiš nadogradnje  ....?

Ne zoveš stručnjake iz 'pc hitne službe'  ,,,,?   Hehhee  :-)

 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Windows 8 i 8.1
bunkermax kaže...

Ihush, 

pa kaj ti sam radiš nadogradnje  ....?

Ne zoveš stručnjake iz 'pc hitne službe'  ,,,,?   Hehhee  :-)

-ima trenutaka kad su mi oni jedini spas.. ali to nema veze s PCjem, (to kad me popuste terapeutske biljke i zaželim se humora).

-naravno da ne radim sam. Samo kliknem 'next' ostalo radi kutija (popularnog naziva PC).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
odjavljen
offline
Windows 8 i 8.1

Svi nesto hvale Windows 8 ispod haube, a meni je oduvijek bio los. Imam orginal da nebi bilo.

 

Uglavnom kad se digne iz stanby-a treba mu par minuta da pocne radit kak spada, disk vrti sve u 16, ventilator se trudi, doslovno na Nexusu dodjem brze do informacije nego na Windowsu.

 

Windows 7 je i dalje avion.

http://isvijet.com.hr, Siemens C60, SE K700i, Samsung D600, Sam. Omnia i900, iPhone 3G, iPhone 3GS, iPhone 4, Galaxy SIII, Nexus 5
 
0 7 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 i 8.1
Edge kaže...

Svi nesto hvale Windows 8 ispod haube, a meni je oduvijek bio los. Imam orginal da nebi bilo.

 

Uglavnom kad se digne iz stanby-a treba mu par minuta da pocne radit kak spada, disk vrti sve u 16, ventilator se trudi, doslovno na Nexusu dodjem brze do informacije nego na Windowsu.

 

Windows 7 je i dalje avion.

Imam Osmicu (8.1 Update) na hdd-u i digne se za 20 sekundi iz cold boota i odmah sve radi. Možda da poisključiš sve one Startupove, kao i ''Metro'' programe, da ne rade u pozadini.

 

BTW, Sedmici je trebala minuta da dođe do desktopa kad je bila na hdd-u.

 

If it ain`t broken, you`re not working hard enough ...
15 godina
offline
Windows 8 i 8.1

Uostalom zašto su pojedinci opterećeni s tim za koliko se sekundi posloži OS? Nebitna stavka u životu mome! Po tome treba određivati koji OS valja koji ne? Ma daj, ne trolajte! (Kizo, ovo se ne odnosi na tvoj post poviše...)

http://pljusak.com/sibenik_krvavice/wx.htm
Poruka je uređivana zadnji put sub 24.1.2015 5:37 (BlackMoon).
Moj PC  
7 0 hvala 3
14 godina
neaktivan
offline
Windows 8 i 8.1

Ovako imam pitanje, da li ova opcija "Refresh your PC without affecting your files" očisti Windowse do kraja skupa sa driverima kao da je instaliran novi Windows ili ne? Hvala unaprijed! 

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 i 8.1
kizo2703 kaže...
Edge kaže...

Svi nesto hvale Windows 8 ispod haube, a meni je oduvijek bio los. Imam orginal da nebi bilo.

 

Uglavnom kad se digne iz stanby-a treba mu par minuta da pocne radit kak spada, disk vrti sve u 16, ventilator se trudi, doslovno na Nexusu dodjem brze do informacije nego na Windowsu.

 

Windows 7 je i dalje avion.

Imam Osmicu (8.1 Update) na hdd-u i digne se za 20 sekundi iz cold boota i odmah sve radi. Možda da poisključiš sve one Startupove, kao i ''Metro'' programe, da ne rade u pozadini.

 

BTW, Sedmici je trebala minuta da dođe do desktopa kad je bila na hdd-u.

 

 Kako mislis da se iskljuce Metro programi? Postoji li neki nacin?

15 godina
online
Re: Windows 8 i 8.1
Almin94 kaže...
..

 Kako mislis da se iskljuce Metro programi? Postoji li neki nacin?

 -kod w8 je ideja negašenja.. PCa i appsa. (meni gluparija.. al kao korisnici to žele pa uživaju u bržem paljenju neugašenog i sl).

-metro/modern apps kad je upaljena ostaje, da bi je ugasio trebaš zadržati do okretanja prozora.. (samo povlačenje prozora prema dolje šalje u pozadinu).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 i 8.1
Almin94 kaže...

 Kako mislis da se iskljuce Metro programi? Postoji li neki nacin?

Postoji, system reset i novi account.

Za dio programa postoji mogućnost, ali ako si jedamput kliknuo na Allow, kad te pitao ''... work in background''

Barem je ovo vidljivo ... Barem je ovo vidljivo ...
 sam si kriv.

ihush kaže...

 -kod w8 je ideja negašenja.. PCa i appsa. (meni gluparija.. al kao korisnici to žele pa uživaju u bržem paljenju neugašenog i sl).

-metro/modern apps kad je upaljena ostaje, da bi je ugasio trebaš zadržati do okretanja prozora..

(samo povlačenje prozora prema dolje šalje u pozadinu).

 ... kad svi hoće odma znati kad Severina ili Rozga puste nove slikice u gaćicama i grudnjaku na Face, Instagram, Twitter ....

 

Sad više ne moraju sami tražiti - stalno su online i uvijek imaju najnovije ''vijesti''.

(Da, šalje ju u pozadinu, ne gasi ju u potpunosti.)

If it ain`t broken, you`re not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put pon 26.1.2015 0:03 (kizo2703).
16 godina
offline
Windows 8 i 8.1

Ovako.. Kolega ima win8 i koju god aplikaciju pokrene otvaraju mu se minimizirane.. Kako to rješiti i vratiti na normalno?

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1
Mozda ima neki malware?
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
16 godina
offline
Windows 8 i 8.1

Javio sam da antivirusom sve skenira i ako ima šta obriše pa proba ponovno, javim kada jave rezultate pa ako bude problem onda ćemo vidjeti za dalje. Hvala :)

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Windows 8 i 8.1

Jel ima negdje opcija da se pogase sve vezano za metro,aplikacije,ili neki proces tamo u "services" koji kad ugasim pogasi sve za metro,aplikacije,store,update stor-a,metro...sve?Instalirao cistu instalaciju samo drivere bacio na sistem i dok stoji onako u mjestu nakon minutu pocne da se pali ona lampica od HDD-a i cujem kako hdd radi,dok ja pokrenem task manager on prestane,na sedmici kad stoji u mjestu ne znam jel laptop radi ili je ugasen kod ovog uvjek se nesto radi.Puno vise mi osmica optereti HDD od sedmice.Eto nakon 2 minute kod sedmice je disc 0% Active Time a kod osmice krece od 40% pa do 100%....I nece prestat dok ne pomjerim mis.

Sadmir K
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 i 8.1

napravio sam si račun na microfost da mogu koristiti aplikacije na win 8.1 i sada promjenilo mi je moj account, pitalo me dali moze da je sada taj važeći i sve to ok, ali prije nisam imao password a sada neznam kako ga maknuti, jel se može maknuti password?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1
smotaniveliki kaže...

napravio sam si račun na microfost da mogu koristiti aplikacije na win 8.1 i sada promjenilo mi je moj account, pitalo me dali moze da je sada taj važeći i sve to ok, ali prije nisam imao password a sada neznam kako ga maknuti, jel se može maknuti password?

 Probaj s nekim od ovih savjeta.

http://d-u-d.deviantart.com http://500px.com/Dado_D
16 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1
Sadmir01 kaže...

Jel ima negdje opcija da se pogase sve vezano za metro,aplikacije,ili neki proces tamo u "services" koji kad ugasim pogasi sve za metro,aplikacije,store,update stor-a,metro...sve?Instalirao cistu instalaciju samo drivere bacio na sistem i dok stoji onako u mjestu nakon minutu pocne da se pali ona lampica od HDD-a i cujem kako hdd radi,dok ja pokrenem task manager on prestane,na sedmici kad stoji u mjestu ne znam jel laptop radi ili je ugasen kod ovog uvjek se nesto radi.Puno vise mi osmica optereti HDD od sedmice.Eto nakon 2 minute kod sedmice je disc 0% Active Time a kod osmice krece od 40% pa do 100%....I nece prestat dok ne pomjerim mis.

 

Vjerojatno ti Windowsi izvode onu svoju optimizaciju zvanu - maintenance

 Pogledaj, prije nego dotaknes misa, ako imas mali tajmer na zastavici pored sata

 

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
9 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 i 8.1
djigibao kaže...
Sadmir01 kaže...

Jel ima negdje opcija da se pogase sve vezano za metro,aplikacije,ili neki proces tamo u "services" koji kad ugasim pogasi sve za metro,aplikacije,store,update stor-a,metro...sve?Instalirao cistu instalaciju samo drivere bacio na sistem i dok stoji onako u mjestu nakon minutu pocne da se pali ona lampica od HDD-a i cujem kako hdd radi,dok ja pokrenem task manager on prestane,na sedmici kad stoji u mjestu ne znam jel laptop radi ili je ugasen kod ovog uvjek se nesto radi.Puno vise mi osmica optereti HDD od sedmice.Eto nakon 2 minute kod sedmice je disc 0% Active Time a kod osmice krece od 40% pa do 100%....I nece prestat dok ne pomjerim mis.

 

Vjerojatno ti Windowsi izvode onu svoju optimizaciju zvanu - maintenance

 Pogledaj, prije nego dotaknes misa, ako imas mali tajmer na zastavici pored sata

 

 ovo prvo mi je je tako da, a ovo s ikonicom neznam jer ja tu ikonicu(zastavica) ne dolazi ?!?!?!

 

jel se da riješiti i tako ili moram ovako iznad šta mi je stavljeno?

Poruka je uređivana zadnji put ned 25.1.2015 13:53 (smotaniveliki).
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 8 DEV instalacija i dojmovi, Windows 8 i 8.1 - problemi
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice