Windows XP i Windows 7

poruka: 62
|
čitano: 31.163
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
RE: Windows XP i Windows 7

-nije, disk (i podatci) neće biti formatiran ili uništen 'višom silom', isključivo ako ti to kažeš windowsima, tj instalacijskoj procedurikoja ti nudi mogućnosti (pa i brisanje).

 

-dakle, nemoraš ništa brinuti, samo napraviš upgrade i to je sve, ali... (naravno da postoji ali) uvijek se savjetuje backup jer se uvijek nešto (nepredviđeno) može desiti. Kao recimo problem vezan porijeklom windowsa, koji ako nešto posumnjaju, logično, neće raditi...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
neaktivan
offline
RE: Windows XP i Windows 7

tako je, prilkom instalacije odabereš c particiju, a ostale dvije ne diraš i podaci će ti ostati sačuvani. prethodno naravno prebaciš sa c sve što ti je bitno. programe i igre koje su ti instalirani ne možeš sačuvati, odnosno prekopirati. samo foldere u kojima su ti dokumenti (slike, glazba, video..)

13 godina
protjeran
offline
Windows XP i Windows 7

Ljudi dal mi ko moze reci kada upalim comp sitsnem delite sta tamo moram stusnut da bi pokrenuo instalaciju?

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Windows XP i Windows 7
Nani 555 kaže...

Ljudi dal mi ko moze reci kada upalim comp sitsnem delite sta tamo moram stusnut da bi pokrenuo instalaciju?

moraš ući u bios, s tipkom delete, otići pod advenced features i ondje naći opciju boot priority, odnosno opciju gdje ćeš podesiti s kojeg uređaja će ti se učitavati os. prilikom instalacije to mora biti cd rom, dakle postaviš na cd rom, i spremiš te postavke s f10 i nakon toga će ti započeti instalacija s cd-a (ako si prethodno u čitač stavio medij s os-om), odnonosno dvd-a ako je sedmica ili vista. koji os planiraš instalirati?

15 godina
offline
RE: Windows XP i Windows 7
Nani 555 kaže...

Ljudi dal mi ko moze reci kada upalim comp sitsnem delite sta tamo moram stusnut da bi pokrenuo instalaciju?

10 ? (inicijalizacija varijabli, pošto su podatci nepotpuni, nije za očekivati da sve radi...) REM v0.08 pre alpha ins-proc heavycoding in posteditor.

20 -Imaš instalacijski medij, ispravan? <Breake> GoTo shoping. and press F9 to continue...

30 -prva instalacija novi PC? >GoTo 'next' (100)

40 -već postoji neki OS na PCu >Goto 80

50 -podešavanje BIOSa obično tipka, DEL, F2, F8-9-10-12, ESC, INS... (piše na ekranu i uputama)

60 -podesi željeni redosljed (1.=CD.. )i snimi-izađi (save and exit, restart) ...

70 rem ista stvar se može s tzv. bootselektorom obično F9-F10-F8.. bez ulaska u BIOS,

80 -restart kompijutera i ako se pojavi ''pres any key ....'' 5 sekundi imaš za stisnuti ... i to je to. >GoTo 'next'

90 -Goto 50

100 ':next' -klikaj next ... ako znaš čitati, super, ako razumiješ pročitano još bolje.. klikaj čitaj....

...    (ako nešto nevalja, ponovi, nakon 10tak instalacija sve će ti biti jasno)

110 end-quit-gameover ...-zapravo početak novog OSa.

 

procedura je vrlo jednostavna, možeš napraviti i boot disketu ili skuhati kavu... no u ovom slučaju je nepotrebno (osim kave).

Za kompiliranje je potrebno linkati libove s ekranskog containera na key$, pa se operacija može i automatizirati (u prevodu, na slijepo lupkaš po tipkovnici po sistemu APP)

 

odgovor b)

-na lakim sedmerolisnim biljkama...

pošto je pitanje nikakvo, bar sam obnovio nepostojeće znanje u tipkanju kompliciranih odgovora.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pet 14.5.2010 20:56 (ihush).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Windows XP i Windows 7
ihush kaže...
..........

Jeste OT ,ali ,jednostavno moram pitat : na čemu si večeras?!   Izlanuo se

 

ihush kaže...

odgovor b)

-na lakim sedmerolisnim biljkama...

pošto je pitanje nikakvo, bar sam obnovio nepostojeće znanje u tipkanju kompliciranih odgovora.

 

Da ,pitanje je stvarno ''Bože sačuvaj''!!

 

 

Nani 555 kaže...

Ljudi dal mi ko moze reci kada upalim comp sitsnem delite sta tamo moram stusnut da bi pokrenuo instalaciju?

A kaj bi ti uopće instaliral? Windows XP ,Vistu ,Sedmicu ,neki Linux ili možda OSX?! Budi malo precizniji!! Viče

 

Clean install tutorijali ,po milijarditi put na forumu:

Oprostite mi.... nisam svjestan svoje nesvjesnosti...
Poruka je uređivana zadnji put pet 14.5.2010 22:03 (kizo2703).
13 godina
protjeran
offline
RE: Windows XP i Windows 7

Udjem ja u bios odem pod boot tamo udjem u boot pritory cd-rom stavim pod prvo stisnem f10 ubacim cd on se restarta i nece ucitati dvd.

a mislim instalirat windows 7...

15 godina
neaktivan
offline
RE: Windows XP i Windows 7

Ako nakon restarta ne dobiješ ovu sliku:

 

DVD ti nije bootabilan. Sprži ga ponovno ,na najmanjoj brzini i nadam se da ga nisi raspakiraval - .iso file otvori direktno s Nerom ili koji već program za prženje imaš!

Oprostite mi.... nisam svjestan svoje nesvjesnosti...
Poruka je uređivana zadnji put pon 17.5.2010 21:10 (kizo2703).
13 godina
protjeran
offline
RE: Windows XP i Windows 7

znaci ja moram staviti na dvd NE extrakrani/mountani files?

15 godina
neaktivan
offline
RE: Windows XP i Windows 7

Da ,NIŠTA NE RASPAKIRAVATI!!

Oprostite mi.... nisam svjestan svoje nesvjesnosti...
13 godina
protjeran
offline
RE: Windows XP i Windows 7

jesi diguran da to mora biti onaj jedan files

15 godina
offline
RE: Windows XP i Windows 7

-greška..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 17.5.2010 22:47 (ihush).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Windows XP i Windows 7

Rješeno preko TV-a

Oprostite mi.... nisam svjestan svoje nesvjesnosti...
14 godina
offline
Windows XP i Windows 7

bog!imam problem zanima me ako hoću, a imao sam windows 7,32bit,želim 64 bit.

da li moram ulazit u bios ili ne,premda sam već imao windows 7, i postojili rješenje za izradu novih particija,

ili ostane sve kako je bilo na starim windovsim?

molim pomoć.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Windows XP i Windows 7

Molim da mi pomognete instalirao sam XP pro 2003 i na  PC naravno da sa prilikom intelacije XP uradio particiju diska i stavio na C XP a a drge diskove sam sačuvao jer nije bilo potrebe da ih brišem jer su na njima moje igre i važne stvari stoga kad sam podizao windovs 7 i sistem se uredno podigao ali na boot se pojavilo earlier version windows malo čudno a sve je izbrisano sa diska na kojem je bio XP ali ima grešku prilikom podizanja javlja opet da biram XP ILI WINDOWS 7  e, sad molim da mi pomognete kako u bios-u obrisati podatak (earlier version windows)ušao sam ja u postavke i namjestio da mi se sve svede na 0 i da odma otvori Windows 7 ali on i dalje u bios-u ima zaostao neki dll koji je tvrdoglav da se neda izbrisat ni kad se deletira disk sa kojeg botaš molim vas pomozite srdačan pozdrav 

Tiger-Cro
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Windows XP i Windows 7

Win+R->msconfig

Kliknes na tab "Boot" i tu izbrise to sto ti ne treba (Earlier version...)

 

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao | Imam problema s laptopom HP 6715 - Crni ekran? - POMOC!
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Windows XP i Windows 7

Ovako.. Ja imam Windows 7 Enterprise koji nažalost nije original i sada sve počinje blokirati često piše "Windows Explorer se zaustavio" po desktopu mi sve neke mape koje su imenovane brojkama od 0 do tisuću i nezz kolko. Zanima me samo dal' mi se isplati Windows Xp?Davno kad sam ga imao nisam imao probleme i to..

Moj PC  
0 2 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Windows XP i Windows 7

E ludi, na svom kompu imao sam od ko zna koje god win xp. dobio sam novi (polovan) i na njemu je bio win xp. Htio sam da uradi reinstal win xp ali sam u pola instalacije izasao jer sam negdje morao ici. Onda sam na pomocni HDD instalirao win 7 home premium. sad kada palim komp prikaze mi ono za boot i to onda nakon toga samo bude ona bijela crtica na vrhu ekrana, e onda mi se pojavi windows xp, windows 7 i install win xp te odbrojava 29,28, 27 ... kada to vrijeme istekne on automatski ulazi u install xp (ja naravno izaberem win7). Usput da kazem da necu da brisem win xp jer ako mi se ne svidi win 7 da mogu da predjem opet na win xp (imam i nekih podataka koje jos uvijek trebam). pomoc!!!{#} 

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Windows XP i Windows 7

pa dobro ljudi nmg da vjerujem da niko nece da pomogne pa sto ste pravili profile ako vam ne sluzi nizasta -.-

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Windows XP i Windows 7

Eh, ovako posto mi je i valentin, a i ja vidim da me slabo ko konta sacu ja to vama da objasnim sve polako. Dakle u mom PC racunaru imam 2 HDD-a (hard diska) e sad posto mi se win XP koji je na glavnom HDD-u postao spor, a i vec je star odlucim da odradim reinstal tj. da obrisem win xp i ponovo insraliram. Medjutim to se nesto iskomplikovalo i nije htio da se do kraja instalira, onda ja odlucih da skinem win 7 pa da instaliram. To sam naravno i uradio. Eh sad tu pocinje mali problem. Sad to meni ne smeta toliko nego cisto kada se zurim ja samo stisnem da mi se upali PC i odmah moram da odem negdje na koji minut. Dakle upalim moj PC on mi prikaze na ekranu ono za boot i to sto bude par sec. (ono da se stisne DEL. ili F2 ili F1 zavisi kod koga je sta, kod mene je npr. F2 i F12.) onda bude skroz crn ekran sa bijelim kursorom (ona uspravna linija koja trepce kada nesto pisemo, samo sto kod mene ne bude uspravno nego kao u MSdos-u bude bijela i vodoravna. To je sve normalno.) poslije toga nastaje moj mali problem upali mi se opet crn ekran i na njemu pise iznad nezz tacno sta uglavnom da li hocu pa : 1. windows Xp 2 windows 7 i 3 windows xp instalation (samo sam zaboravio da kazem da mi je win 7 na pomocnom hdd-u jer na win xp imam nekih vazni stvari). (DALJE) kada odaberem win 7 on prikaze zig win kao kod normalne win 7 i upali (dalje mi sve normalno). (Samo da napomenem da mi je boot meni nesto pokvaren tj nece da povuce instalaciju sa CD-a no to nije bitno) i kada mu "otkacim" primarni hdd on nece da radi tj onaj koji je dosao na kompjuteru. (naravno onaj koji je pomocni njega prebacim na master ali opet nece) eh sad meni treba samo da uklonim odabir tih win 7 i win xp tj. kada stisnem dugmic za palenje da nista wise nemoram da stiscem dok mi se ne pojavi ovo https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSWOojFaipqMYaO-DfOmQ6Key_wRvROPvi2RNNDzqxP8iC5zlno tj dok mi ne bude spreman za rad. Eto ja msm da sam sad bolje objasnijo na siroko i na dugo. Ako niste skontali slobodno recite pa da vam snimam i postavim snimak ili da slikam. HVALA!

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Windows XP i Windows 7

- Napravi BACKUP sa svih diskova u sustavu.

 

- Pokreni ponovno instalaciju Win 7, pobriši sve particije na obadva diska, kreiraj nove i formatiraj ih, na jednu snimi win 7.

 

- Sada će win 7 biti jedini sustav u igri i nećeš morati ništa birati.

---- Vara se onaj koji misli da se može odreći cijeloga svijeta.Onaj pak, koji misli da svijet ne može bez njega,vara se još više. --------- Sva pitanja ili nejasnoće, molim na PM. Hvala. :)
Poruka je uređivana zadnji put ned 25.8.2013 16:39 (Valentin17).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Windows XP i Windows 7

Inače, boot opcije se mogu brisati i putem msconfiga.

 

 

Za trajno brisanje treba samo štiklirati opciju make all boot settings permanent.

Early adopter
Moj PC  
0 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Re: Windows XP i Windows 7
Valentin17 kaže...

- Napravi BACKUP sa svih diskova u sustavu.

 

- Pokreni ponovno instalaciju Win 7, pobriši sve particije na obadva diska, kreiraj nove i formatiraj ih, na jednu snimi win 7.

 

- Sada će win 7 biti jedini sustav u igri i nećeš morati ništa birati.

dobro to ali cekaj zar nisam napomenuo da ne zelim da brisem win xp jer mi je jos uvijek potreban. {#}

11 godina
neaktivan
offline
Re: Windows XP i Windows 7
Teerex kaže...

Inače, boot opcije se mogu brisati i putem msconfiga.

 

 

Za trajno brisanje treba samo štiklirati opciju make all boot settings permanent.

e ja mislim da je tu meni nesto prepravljeno da li znas kako to sve treba da izgleda. {#}

13 godina
offline
Windows XP i Windows 7

BOLAC

 

- Ako želiš imati dva OSa, onda ne možeš izbjeći ovaj odabir na početku.{#}

---- Vara se onaj koji misli da se može odreći cijeloga svijeta.Onaj pak, koji misli da svijet ne može bez njega,vara se još više. --------- Sva pitanja ili nejasnoće, molim na PM. Hvala. :)
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Windows XP i Windows 7

hm, dobro. kako onda da izbrisem samo win xp a da ne brisem win 7 {#}

13 godina
offline
Re: Windows XP i Windows 7
BOLAC kaže...

hm, dobro. kako onda da izbrisem samo win xp a da ne brisem win 7 {#}

- Nikako, moraš raditi reinstall 7, zato kad bi sada obrisao XP, 7 više ne bi mogao pokrenuti.

---- Vara se onaj koji misli da se može odreći cijeloga svijeta.Onaj pak, koji misli da svijet ne može bez njega,vara se još više. --------- Sva pitanja ili nejasnoće, molim na PM. Hvala. :)
11 godina
neaktivan
offline
Windows XP i Windows 7

onda nist bas me briga

necu xp ni unistalirat ni 7 neka stoje {#}

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Windows 7
Moze li pomoc? Kupio sam laptop i imam licenciran cd od drugog laptopa za 2007-micu. Jaran mi je podigao sistem ali nije pronasao licencu pa mi sada stalno izbacuje ovo sa slika kada palim racunar. Sta da radim?
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 7
Evo jos slika
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice