Mi Hrvatska/Mi Croatia

poruka: 3.787
|
čitano: 1.093.036
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
Kičo kaže...

Evo stavija sam dio ekipe u funkciju :) za sada sam više nego zadovoljan jedino je ponekad mali lag u aplikaciji ali ništa ne podnošljivo (kineski server) senzori ka senzori rade više nego dobro.Uskoro cu ostat stavit i naručit definitivno još stvarćica. 

 Ovaj device outlet (utičnica)... To nije EU. Jel imaš još i adapter za njega?

11 godina
protjeran
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
orke kaže...

Mi A2 lite na honorbuy 204€ cc 1540kn ima gdje jeftinije u HR ako tko zna?

 https://www.mobis.hr/proizvodi/mobiteli/xiaomi-mi-a2-3-32-lite-crni-5199/

15 godina
neaktivan
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
myroman kaže...
Kičo kaže...

Evo stavija sam dio ekipe u funkciju :) za sada sam više nego zadovoljan jedino je ponekad mali lag u aplikaciji ali ništa ne podnošljivo (kineski server) senzori ka senzori rade više nego dobro.Uskoro cu ostat stavit i naručit definitivno još stvarćica. 

 Ovaj device outlet (utičnica)... To nije EU. Jel imaš još i adapter za njega?

 Uticnica ima adapter al sam narucija klasicne kineske i eu uticnice u jednom pa cu posli pribacit na to da ne stoji na adapteru i da mogu lakše ostatk ukljucit jer jednostavnije je stavit odma u zid rade od 110V-250V tako da je ekstra  itd 

 

https://www.aliexpress.com/item/Surface-Mounted-Pure-White-86-Type-Wall-Socket-Panel-5-Pins-Outlet-Electric-10A-Electrical-Plugs/32789835561.html?spm=2114.search0204.3.219.672a573cozBOX0&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_4_10065_10068_204_318_10059_5727211_10884_10887_10696_100031_10084_10083_10103_10618_452_10307_10820_532_10301_10821_10303_5727311,searchweb201603_60,ppcSwitch_0_ppcChannel&algo_expid=9367b97d-9993-4494-b251-8f3fe9a6977e-29&algo_pvid=9367b97d-9993-4494-b251-8f3fe9a6977e&transAbTest=ae803_5&priceBeautifyAB=0 )

15 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
Grisha kaže...
Imam Redmi Note 4 MTK verzija. Kupio ga prije dvije godine (isto je početak listopada bio kada sam ga kupovao). Zadnjih nekoliko dana baterija mi je katastrofa. Sinoć sam ga napunio, bio je 100%, koristio ga oko 2 sata i pao je na oko 60%, do jutra ga nisam dirao, ali se ispraznio do kraja i ugasio se.

Onda sam ga stavio puniti, nisam ga ni palio, tako isključen se punio i sad sam ga uključio i do sam došao do bug foruma baterija je pala na 97%, a tijekom pisanja ove poruke pala je na 91%.

Ima li tu uopće pomoći ili nakon dvije godine više i ne treba nešto očekivati?

 

Imao istu takvu situaciju - napuhala ti se baterija, potrebna je zamjena. U mom slučaju je nastradao Redmi Note 4X, pa me baterija koštala 19,99 dolara, a zamjena 30 kn. Računaj na slične troškove.

Kad sve ostalo propadne, pročitajte upute.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
Pogledaj par tutorijala i za 10 minuta ćeš si uštedjeti tih 30 kn
12 godina
neaktivan
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
Pogledaj par tutorijala i za 10 minuta ćeš si uštedjeti tih 30 kn
5 godina
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

Kako ušparati 30 kn,pogledati video desetak puta i krenuti u avanturu...svaka čast na pitanju a tako i na odgovoru...

 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

Pozdrav ljudi... Jesam li ja jedini korisnik Xiaomi mobitela koji je od prvog dana apsoltno užasno kronično nezadovoljan??

 

Uglavnom, A1 je u pitanju, nedavno kupljen (prije točno 2 mjeseca). Dosad nije bilo službenih problema, samo sam bila nezadoljna njegovim performansama, možda zato što sam razmaženi dugogodišnji Samsungov korisnik i obožavatelj. Sad sam silom prilika morala preć na Xiaomi i taman kad sam se počela mirit sa svojim novim ljubimcem A1, ovaj petak neugodno iznenađenje. Iz čista mira, najednom se nije dao uključit, odnosno dić/bootat. Isključio se uslijed prazne baterije, stavila ga punit, 10 min poslije ga normalno upalila, dođe do dijela otključavanja, prođe to i vrti ono android one 100 god... i tako opet i tako svaki put. Istažila opcije po internetu, pomoć, slična iskustva ali ništa. Pošto mi je hitno trebao (očekujem važne pozive za posao ovih dana) otrčala sam na servis, Neutromobile u Zgu, gdje su mi rekli da je softverska greška u pitanju i da nisam prva koja im je došla taj tjedan s istim problemom). Nevjerojatno kako o tome nema ništa po netu..

 

Uglavnom, kažu da nema šanse niti za spas podataka, sam popravak nije skup (100tinjak kn) ali ne garantiraju niti da će nakon toga proradit. Upravo mi je NEVJEROJATNO da brand new mob nakon 2 mj ima softversku grešku i da mu nema spasa (podacima barem). Imala sam Samsunge S4, S5 i Note 4 sto godina i nikad ni najmanji problem, osim što mi se staklo razbilo. Ljuta sam ko ris, nisam ga još ostavila na servisu jer ga i dalje non stop palim i nadam se čudu, možda 101 put upali (tako su mi savjetovali i zaposlenici servisa a i iz vlastitog iskustva znam da nema pravila, da nekad i uapli). Ima li itko ovdje sličnih iskustava ili barem savjet??

 

Također, postoji li neki dobar servis za te kineze u Zgu? Znam samo za onaj novootvoreni MET u Novigradu i Svijet mobitela u Zaprešiću ali nemam auto pa sam malo ograničena prijevozom, a slat ga ne mogu u nedostatku vremena... Pliz pliz ako imate neke provjerene ifnformacije, molim vas za preporuke..

Ovaj prvi servis u koji sam ga donijela mi se čini ok, ali malo je sve zeznuto jer je pitanje koliko kolege imaju iskustva sa Xiaomi mobitelima, pošto su oni novi tj. tek došli u Hr i NAVODNO se baš i ne kvare, pa...

Popi*it ću. Hvala unaprijed!

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
Jel netko zna da li će izlaziti globalna verzija Mi Band 3 uređaja, ali sa NFC-om? I hoće li podržavati Google Pay, jer vidim da sadašnja kineska verzija ima podršku samo za plaćanje autobusnog prijevoza putem NFC-a.
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
#nixaS5
Nisi mi baš jasna u objašnjavanju problema.
Ako je mob nov, kupljen kod nas, imaš garanciju... kakvo plaćanje popravka. Ako je softverska greška, flašanje traje minutu-dvije. Možeš i sama obaviti, ili netko tko se malo, malo kuži...
Što se tiče spašavanja podataka, nikad servis ne garantira za njih. Za to postoji Backup.
Jesi li ga probala vratiti na tvorničke postavke? Često je samo to dovoljno...
Poruka je uređivana zadnji put pon 15.10.2018 8:41 (Darko150).
9 godina
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

Ima li ovdje netko tko je u zadnje vrijeme naručivao Xiaomi vage s aliexpressa ili ebaya i sl.stranica.Gledao sam i uglavnom sve što se nudi je s ogromnom poštarinom (vjerojatno zaštita pakiranja zbog lomljivosti stakla).

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

Koji bi bio "logicni" upgrade s Mi3?

Battletag - Gobac#2782; Cypher: Ignorance is bliss.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
milinho kaže...
Jel netko zna da li će izlaziti globalna verzija Mi Band 3 uređaja, ali sa NFC-om? I hoće li podržavati Google Pay, jer vidim da sadašnja kineska verzija ima podršku samo za plaćanje autobusnog prijevoza putem NFC-a.

 Nista od toga 

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Provokator starog kova
16 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
Chaky kaže...

Koji bi bio "logicni" upgrade s Mi3?

 Bilo koji uređaj počevši od više srednje klase, pa nadalje?

 

Na prvu, možda Mi 8 SE, zato što ima vrlo približne gabarite tvom sadašnjem uređaju, najpribližnije od svih "flagshipolikih" Xiaomija, pa mi se zato čini "najlogičnijim", ili barem najdirektnijim upgradeom (na koji bi se najlakše navikao). 

 

Pitanje je šta bi ti želeo, nešto veće, nešto jeftinije ili skuplje, bolje dizajnirano, naglasak na kameru, bang for buck...

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Poruka je uređivana zadnji put pon 15.10.2018 14:40 (Ivan(4)).
7 godina
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

#1 -- Što se tiče ove zamjene baterije na Redmi Note 4 (MTK) znate li gdje se može naći baterija za kupiti? Znam da ćete mi reći da samo upišem u Google i da ću već nešto naći, i učinio sam to, ali mi se čini da ima dosta fejk stvar. Pošto vidim da vas tu ima koji imate iskustva s time, vjerujem da imate nešto za preporučiti.

 

#2 -- Ima li negdje u HR za kupiti Xiaomi Mi Pad 3/4?

 

#3 -- Postoji li negdje u Europi za nabaviti Aukey punjač? Vidim na Aliexpressu da imaju samo iz Kine, a na njemačkom Amazonu piše da nije moguća dostava u Hrvatsku.

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.10.2018 15:32 (Grisha).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

#1 ovdje su original dijelovi http://www.dragon-tt.com/Products.aspx?sid=350 a mozes pogledati i na honorbuy

 

#3 pogledaj malo na gearbest, geekmaxi i slicnim stranicama

 
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

Upravo mi se nadogradila sistemska aplikacija "mi phone tester".

O čemu se radi, i kako doći do toga?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
CyberDemonVZ kaže...

Upravo mi se nadogradila sistemska aplikacija "mi phone tester".

O čemu se radi, i kako doći do toga?

 First go to Settings, next go to About phone, then 4 times click on Kernel version you will go to Hardware test.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Provokator starog kova
15 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
Chaky kaže...

Koji bi bio "logicni" upgrade s Mi3?

 Mi 4?

Kad sve ostalo propadne, pročitajte upute.
10 godina
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia
"myroman kaže...

Samo da javim da sam uspio "crackati" Xiaomi Aqara gateway tako da sada imam non-chinese radio stanice.

Ximiraga.ru + rootan tablet na kojem sam odabrao hrvatske stanice, stavio ih u favorite i sada na ne-rootanom mobitelu mogu birati naše stanice."

 

Ovo se moze i bez rootanog mobitela, treba samo otvoriti postavke od wi-fi na mobitelu i dodati DNS 82.146.38.202  (koji se spominje na http://ximiraga.ru) i dobiju se ne-kineske stanice u Mi Home aplikaciji.

Za one koji ne znaju kako dodati/promjeniti DNS na androidu neka google-aju ovaj pojam "change dns on android" ;-)

 
0 0 hvala 2
8 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
Si probao pogledat cijenu vage na mall.hr? Smart scale 2 315kn + dostava
9 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
blackeagle29 kaže...
Si probao pogledat cijenu vage na mall.hr? Smart scale 2 315kn + dostava

 Jesam,iskreno-trenutno mi se to čini i najbolja opcija.

7 godina
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

Tražio sam neki dan ovdje preporuku za kupnju nove baterije za Redmi Note 4 MTK, no po pitanju tog problema imam nekih nedoumica.

 

Naime, ima razdoblja kada je baterija uopće ne prazni brzo, znači sve bude normalno i normalno se prazni kao i prije nego su se problemi pojavili. Zna mi se dogoditi da se baterija brzo isprazni, npr. napunim na 100%, ostavim mob sa strane, uopće ga ne diram i nakon 2 sata se isključi jer se baterija isprazni. Ali nekada uopće nema tog problema s przim pražnjenjem. I da, kada se brzo prazni, stražnji dio moba se jako ugrije, a kada mi se dogodi ovo da se normalno prazni onda je potpuno hladan. Ok, to mi je nekako i logično jer rad baterije uzrokuje toplinu, ali opet je čudno.

 

Mene zanima jel moguće da tu dolazi do nekog softverskog problema te da uslijed tog problema dolazi do povećane potrošnje energije? Ili jednostavno baterija ne zna šta će sa sobom?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
Grisha kaže...

Tražio sam neki dan ovdje preporuku za kupnju nove baterije za Redmi Note 4 MTK, no po pitanju tog problema imam nekih nedoumica.

 

Naime, ima razdoblja kada je baterija uopće ne prazni brzo, znači sve bude normalno i normalno se prazni kao i prije nego su se problemi pojavili. Zna mi se dogoditi da se baterija brzo isprazni, npr. napunim na 100%, ostavim mob sa strane, uopće ga ne diram i nakon 2 sata se isključi jer se baterija isprazni. Ali nekada uopće nema tog problema s przim pražnjenjem. I da, kada se brzo prazni, stražnji dio moba se jako ugrije, a kada mi se dogodi ovo da se normalno prazni onda je potpuno hladan. Ok, to mi je nekako i logično jer rad baterije uzrokuje toplinu, ali opet je čudno.

 

Mene zanima jel moguće da tu dolazi do nekog softverskog problema te da uslijed tog problema dolazi do povećane potrošnje energije? Ili jednostavno baterija ne zna šta će sa sobom?

 Odi u postavke i status baterije pa pogledaj dali je mobitel budan/awake dok ga ne koristis odnosno dok ekran nije upaljen, tako ces vidit dali procesor radi i kad ne treba

16 godina
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

Geekmaxi kuponi za 10€ popusta:

 

 

Tablica s ostalim važećim popustima u potpisu. Spremite si link ako želite jer će se u nju nadopunjavati novi kodovi.

Geekmaxi popusti: https://tinyurl.com/geekmaxi-HR
Poruka je uređivana zadnji put pet 19.10.2018 16:47 (Bura).
 
2 0 hvala 4
14 godina
neaktivan
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

gdje je trenutno najjeftiniji Huami Amazfit Stratos

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
Chuck1 kaže...

gdje je trenutno najjeftiniji Huami Amazfit Stratos

 145€ iz DE: http://bit.ly/2O0JiS9 + dostava 3,28€ EU Express ili 5,53€ UPS

 

Upiši kod: PMWG

Geekmaxi popusti: https://tinyurl.com/geekmaxi-HR
Poruka je uređivana zadnji put sub 20.10.2018 22:58 (Bura).
7 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
MarioVk kaže...
Grisha kaže...

Tražio sam neki dan ovdje preporuku za kupnju nove baterije za Redmi Note 4 MTK, no po pitanju tog problema imam nekih nedoumica.

 

Naime, ima razdoblja kada je baterija uopće ne prazni brzo, znači sve bude normalno i normalno se prazni kao i prije nego su se problemi pojavili. Zna mi se dogoditi da se baterija brzo isprazni, npr. napunim na 100%, ostavim mob sa strane, uopće ga ne diram i nakon 2 sata se isključi jer se baterija isprazni. Ali nekada uopće nema tog problema s przim pražnjenjem. I da, kada se brzo prazni, stražnji dio moba se jako ugrije, a kada mi se dogodi ovo da se normalno prazni onda je potpuno hladan. Ok, to mi je nekako i logično jer rad baterije uzrokuje toplinu, ali opet je čudno.

 

Mene zanima jel moguće da tu dolazi do nekog softverskog problema te da uslijed tog problema dolazi do povećane potrošnje energije? Ili jednostavno baterija ne zna šta će sa sobom?

 Odi u postavke i status baterije pa pogledaj dali je mobitel budan/awake dok ga ne koristis odnosno dok ekran nije upaljen, tako ces vidit dali procesor radi i kad ne treba

 Ovako to izgleda u postavkama. Ne znam jesu li postotci normalni, ali me malo čudi da aplikacije troše ovako malo. Pogotovo jer imam i Facebook i Instagram i Twitter i Pages Manager od Facea i Messenger...

 
 
 

15 godina
offline
Re: Mi Hrvatska/Mi Croatia
Grisha kaže...
MarioVk kaže...
Grisha kaže...

Tražio sam neki dan ovdje preporuku za kupnju nove baterije za Redmi Note 4 MTK, no po pitanju tog problema imam nekih nedoumica.

 

Naime, ima razdoblja kada je baterija uopće ne prazni brzo, znači sve bude normalno i normalno se prazni kao i prije nego su se problemi pojavili. Zna mi se dogoditi da se baterija brzo isprazni, npr. napunim na 100%, ostavim mob sa strane, uopće ga ne diram i nakon 2 sata se isključi jer se baterija isprazni. Ali nekada uopće nema tog problema s przim pražnjenjem. I da, kada se brzo prazni, stražnji dio moba se jako ugrije, a kada mi se dogodi ovo da se normalno prazni onda je potpuno hladan. Ok, to mi je nekako i logično jer rad baterije uzrokuje toplinu, ali opet je čudno.

 

Mene zanima jel moguće da tu dolazi do nekog softverskog problema te da uslijed tog problema dolazi do povećane potrošnje energije? Ili jednostavno baterija ne zna šta će sa sobom?

 Odi u postavke i status baterije pa pogledaj dali je mobitel budan/awake dok ga ne koristis odnosno dok ekran nije upaljen, tako ces vidit dali procesor radi i kad ne treba

 Ovako to izgleda u postavkama. Ne znam jesu li postotci normalni, ali me malo čudi da aplikacije troše ovako malo. Pogotovo jer imam i Facebook i Instagram i Twitter i Pages Manager od Facea i Messenger...

   

 Napuni mobitel. I ostavi ga pol sata barem sa strane, nemoj ga dirat, nek ekran bude ugasen. Onda uslikaj sve sto si sad usliko.

9 godina
offline
Mi Hrvatska/Mi Croatia

Xiaomi Mi A2 Lite (64/4GB) VS Xiaomi Redmi Note 6 Pro (64/4GB)?

 

Navikao sam na čisti Android (već godinama na Nexusima), ostali skinovi mi ne pašu, zato mi se sviđa A2 Lite koji ima Android One, ali nikad nisam probao MIUI. 

Redmi Note 6  me izađe možda 200tinjak kuna skuplje, ali je nešto malo bolji koliko vidim. 

 

Vaše mišljenje?

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice