Xiaomi Mi Note 10

poruka: 233
|
čitano: 63.395
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Xiaomi Mi Note 10
16 godina
offline
Re: Xiaomi Mi Note 10

Mobitel je velik, ali ja sam se iznenadio kako dobro leži u ruci. Previsok je ako ga koristiš s jednom rukom, ali širina je taman. Također mi se nije događalo da slučajno stisnem nešto sa strane zbog zakrivljenog ekrana.

 

Ja sam prije imao Mi 5 i GSM arena je ocjenila njegov zvučnik kao dobar, a Note 10 kao prosječan. Zapravo je potpuno suprotno. Stavio sam da sviraju jedno pored drugog i Note 10 ima glasniji i jasniji zvučnik. Ja sam zadovoljan njime.

 

Što se zvučnika u slušalici tiče, sasvim dobar. Jedino mi je malo čudno što zvučnik nije ispod cijele površine grilla, već samo do pola. Ali nikakav problem ne stvara.

Come to the dark side, we have cookies.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi Note 10
zvonac kaže...
Da ovdje priupitam.. Zanima me ergonomija samog mobitel u ruci, jel nezgrapan, veliki itd?

Kakav je zvučnik, kolko sam vidio na gsm areni, baš se nije nešto pokazao na njihovom testu..
Kakva je kvaliteta zvuka u slušalici?

 Meni ergonomija nije problem, medjutim ipak je medu težim mobitelima sto se osjeti.

Slušalica je super.

Zvučnik bi dao ocjenu 3/5 i to mi je zapravo jedina zamjerka, ali nije presudno.

7 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi Note 10

pozz svima..  istice mi pretplata na A1 i gledam koji phone da uzmem jer mi je moj Huawei Mate 10 pro dosadio pa me zanima da li je ovaj Note dosta veliki upgrejd sa mog sadasnjeg telefona?  ako nije onda mozda probat gurat Huaweia dokle ide..  uglavnom zanima me ukratko misljenje Vas koji koristite Note da li ste u globalu zadovoljni..  meni su bitne stvari baterija pa kamera, ekran i fluidnost samog MIUIa s ovim procom..  hvala Vam unaprijed..  😉

;)
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi Note 10
sasha2511 kaže...

pozz svima..  istice mi pretplata na A1 i gledam koji phone da uzmem jer mi je moj Huawei Mate 10 pro dosadio pa me zanima da li je ovaj Note dosta veliki upgrejd sa mog sadasnjeg telefona?  ako nije onda mozda probat gurat Huaweia dokle ide..  uglavnom zanima me ukratko misljenje Vas koji koristite Note da li ste u globalu zadovoljni..  meni su bitne stvari baterija pa kamera, ekran i fluidnost samog MIUIa s ovim procom..  hvala Vam unaprijed..  😉

SoC je tu negdje kao i Kirin 970, set kamera je daleko napredniji i bolji na Mi Note 10, baterija je isto osjetno bolja, dizajn moderniji i ljepši kod Mi Note 10, ipak je to 3 god. razlike.

12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi Note 10

ukratko - jedino kaj dobiješ tim upgradeom je kamera sa više mogućnosti. što je u odnosu na tri godine razvoja nije značajan napredak (ako fotografija nije primarni razlog kupovine uređaja) i po meni nije vrijedno upgradea.

rađe bi išao na pravi flagship.

 

Halo Bing! Kako bratac?
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi Note 10
Hornet_93 kaže...

ukratko - jedino kaj dobiješ tim upgradeom je kamera sa više mogućnosti. što je u odnosu na tri godine razvoja nije značajan napredak (ako fotografija nije primarni razlog kupovine uređaja) i po meni nije vrijedno upgradea.

rađe bi išao na pravi flagship.

 

 Samo što je flagship barem x2 od cijene Mi Note 10.

12 godina
offline
Xiaomi Mi Note 10

jasno, ali ako fotkanje nije cilj kupnje uređaja onda bolje da ne troši novce na note 10  jer apsolutno ništa novog neće dobiti.

Halo Bing! Kako bratac?
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi Note 10
Hornet_93 kaže...

jasno, ali ako fotkanje nije cilj kupnje uređaja onda bolje da ne troši novce na note 10  jer apsolutno ništa novog neće dobiti.

Mi Note 10 nije samo kamera phone, to mu je najbolji segment, ali nije jedini.

Bolja baterija. 2020 dizajn, za razliku od Mate 10 Pro koji ima bradu i čelendru. Bolji video zapisi.

Eto još tri razloga. 

12 godina
offline
Xiaomi Mi Note 10

Lagano ću ispizdit sa Google dialerom na Mi note 10.

Je li još netko ima problema sa dupliranim kontaktima na Google Contacts ? Stvar je u tome što su svi kontakti importani (vcf) na sam mob ali iz nekog razloga kod pretraživanja kontakata svaki kontakt prikaže duplo. Prvo sam pomislio da sam možda kojim slučajem sve kontakte backupirao na mail pa možda zato vuče duplo.

Ako u "Kontaktima" odaberem "Uređaj" prikazat će mi točan broj kontakata koje sam importao no ako odaberem svoj mail pisat će naravno da nema kontakata. Shema je u tome da ako odaberem "Kontakti sa svih računa" iz nekog razloga svaki kontakt prikaže duplo.

Sync je isključen tako da zbilja nemam ideje šta bi moglo biti.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Xiaomi Mi Note 10

Kamera je jednostavno top, fotkanje u pro modu je 10/10.

Xiaomi Mi 10 Pro 5G
Moj PC  
8 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Xiaomi Mi Note 10
Cromaki kaže...

Kamera je jednostavno top, fotkanje u pro modu je 10/10.

 ma dobro je sve samo ti je subjekt pixelast :D

12 godina
offline
Xiaomi Mi Note 10

Loš fokus 

Xiaomi Mi 10 Pro 5G
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi Note 10

hvala svima na kratkim osvrtima, uzeo sam ga pa sta bude a vjerujem da ce bit dobro..  cijela kuca mi je puna xiaomi gadgeta od usisavaca do kamera i sve radi bez greske pa vjerujem da ce i on..  prodao sam masu xiaomi telefona ali nikad nisam imao ni jednog pa da probamo i to napokon..  

;)
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Xiaomi Mi Note 10
Cromaki kaže...

Kamera je jednostavno top, fotkanje u pro modu je 10/10.

 

 

Mozes li staviti SS exif-a ove fotke?

12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi Note 10
ocean77 kaže...

 

Mozes li staviti SS exif-a ove fotke?

 Nemoguće prikazati exif jer je spojeno desetak fotografija sa različitim exposure i iso postavkama u jednu.
Na žalost nije moguće ovakve fotografije napraviti u single shot

Xiaomi Mi 10 Pro 5G
13 godina
offline
Xiaomi Mi Note 10

Može preporuka za gcam? Isprobao dvije verzije pa pola toga ne radi...

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Xiaomi Mi Note 10

Hoće li ikad krenuti Android 10 na ovom uređaju? 

I jel ima netko problem sa stock kamerom? Kad fotkam nekad izađem iz aplikacije i ponovno uđem i ništa ne radi. Moram ugasiti app na recents pa ponovno upaliti da proradi.

Never do today that which will become someone else's responsibility tomorrow.
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi Note 10
Imaš na Telegramu grupu MiNote 10 gdje su ti posljednje verzije Gcama i xml fileova. Trenutno koristim onFire 1.13 verziju i nevjerojatna je.
11 godina
offline
Xiaomi Mi Note 10

Meni je na 10....ja ga nabavio prije 3 dana..mjenjao mi9 za note 10..za sada zadovoljan....trebala mi jaca baterija a i bolja je kamera..to mi je plus..na tezinu navikao jer prije mi 9 imao mi9t..kao i na proc...nevidim jako veliku razliku izmedju 730g i 855..ja zadovoljan...

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Xiaomi Mi Note 10

Je, stigla je 10-ka napokon.

Ali užasno me smeta sporost i tromost ove kamere. Kad okinem fotku, moram čekati nekoliko sekundi prije nego mogu okinuti drugu. Kad je želim pogledati odmah, treba mu dosta da je "razmuti" i procesira... Imao sam Pocophone prije i sve je letjelo. Baterija i AMOLED, sve super, ali prespor je ovo procesor za ovu kameru. Razočaran sam.

Never do today that which will become someone else's responsibility tomorrow.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Xiaomi Mi Note 10

Neznam,ali meni traje procesing manje od sekunde..meni je ok...moguce kad sam ga uzeo covjek je vec imao 10 gore i vratio na tvornicke..za sada mi nije ubitacno sporo..imao 9t s tim procom i ako sam 6 mjeseci bio.ok s njim naviknut cu se nakon sd 855 i na ovaj opet..bitno da je baterija ono sto sam htio a nisam imao na mi9 normalnom 3300mah

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi Note 10
mrzech kaže...

Je, stigla je 10-ka napokon.

Ali užasno me smeta sporost i tromost ove kamere. Kad okinem fotku, moram čekati nekoliko sekundi prije nego mogu okinuti drugu. Kad je želim pogledati odmah, treba mu dosta da je "razmuti" i procesira... Imao sam Pocophone prije i sve je letjelo. Baterija i AMOLED, sve super, ali prespor je ovo procesor za ovu kameru. Razočaran sam.

Stavi GCam i ne treba ti 108MP fotka, 27MP je sasvim dovoljno i sve će raditi brzo i kako treba. Za 108MP ćeš pričekati koju sekundu.

14 godina
offline
Re: Xiaomi Mi Note 10
mzopg kaže...

Stavi GCam i ne treba ti 108MP fotka, 27MP je sasvim dovoljno i sve će raditi brzo i kako treba. Za 108MP ćeš pričekati koju sekundu.

Uopće ne koristim 108 mpix, stvarno mi to ne treba. Sporo mi je i na običnom.

Imaš neki Gcam apk da je baš za note 10? probao sam neke, ali nisam našao ništa pošteno i navodno su slike na defaultnoj kameri bolje nego na gcamu.

Never do today that which will become someone else's responsibility tomorrow.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi Note 10
mrzech kaže...
mzopg kaže...

Stavi GCam i ne treba ti 108MP fotka, 27MP je sasvim dovoljno i sve će raditi brzo i kako treba. Za 108MP ćeš pričekati koju sekundu.

Uopće ne koristim 108 mpix, stvarno mi to ne treba. Sporo mi je i na običnom.

Imaš neki Gcam apk da je baš za note 10? probao sam neke, ali nisam našao ništa pošteno i navodno su slike na defaultnoj kameri bolje nego na gcamu.

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/dev-onfire/

drugi link po redu ima config za Mi Note 10 (onFire_3rd-form_7.3.020.apk (onFire, 2020-03-22, configs, changelog))

 

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/dev-UltraM8/

UltraCVM_v4.1.apk (UltraM8, 2020-05-24, configs)

 

 

 

Pogledaj i u temi "Kamere u smartfonima" ima više kolega koji su testirali gcam i stavili primjere.

https://forum.bug.hr/forum/topic/opcenito-o-mobitelima/kamere-smartfonima-rasprava/255401.aspx?page=118

 

 

12 godina
offline
Xiaomi Mi Note 10

Može poslati netko link na dobro kaljeno staklo za Mi note 10 ? Išao sam maloprije staviti mocolo kaljeno staklo ali sam slučajno trknuo stol i razlio tekućinu.

Na ebay.uk i ebay.de i nije neki izbor. Uzeo sam prije mjesec dana 2x kom sa ebay.uk i staklo je živi krš.

Jebali ih zakrivljeni ekrani.

 

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Xiaomi Mi Note 10
10 godina
offline
Re: Xiaomi Mi Note 10
big smoke kaže...

Može poslati netko link na dobro kaljeno staklo za Mi note 10 ? Išao sam maloprije staviti mocolo kaljeno staklo ali sam slučajno trknuo stol i razlio tekućinu.

Na ebay.uk i ebay.de i nije neki izbor. Uzeo sam prije mjesec dana 2x kom sa ebay.uk i staklo je živi krš.

Jebali ih zakrivljeni ekrani.

 

 

 

 

 Ako ne nađeš baš za mi note 10, pogledaj za p30 pro, identicni su. 

Uređaji u zadnjih 12mj: Iphone 6s/7/8plus/XR. Xiaomi: mi8/mi9/mi9t/mi9tpro/mi note10/poco F1/ note7. Samsung: Note9/s9/s9+/s10/s10+/note10/a70/a71. Pixel 2xl, Realme x2 pro. Huawei:p30pro/mate20p
12 godina
offline
Xiaomi Mi Note 10

Hvala dečki, budem onda pogledao jel ima neko dobro staklo za P30 PRO pa ga stavio na Mi note 10.

mrzech 

Probaj si svakako Urnyx 1.6 i LorenzCapturesXMLforUrnyx1.6.xml. Linkao je kolega Nod14 album fotki pa si pogledaj.

https://flic.kr/s/aHsmMJLccr

https://flic.kr/s/aHsmMV7YiN

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Xiaomi Mi Note 10

Razlika u sirini je koji milimetar..duzina nije bed..zavisi na sirini zaobljenje stakla mi note i p30 pro

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Xiaomi Mi Note 10
big smoke kaže...

mrzech 

Probaj si svakako Urnyx 1.6 i LorenzCapturesXMLforUrnyx1.6.xml. Linkao je kolega Nod14 album fotki pa si pogledaj.

https://flic.kr/s/aHsmMJLccr

https://flic.kr/s/aHsmMV7YiN

 

Jesam, stavio sam ga i stvarno je brže, ali opet... Ne znam, mob sam po sebi mi je prespor. 

Hvala na savjetima

Never do today that which will become someone else's responsibility tomorrow.
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Xiaomi Mi Note 10
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice