Xiaomi Mi Note 3

poruka: 1.127
|
čitano: 286.628
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi Note 3

Odličan je mob, ali je na ovom forumu malo preveliki hype oko njega-tko ga uzme neće pogriješiti, ja sam zapravo jaaako zadovoljan i baš mi odgovara sve na njemu, ali nećemo sad dizat u nebesa :)

Netko je napisao da je isključio QC, gdje, kako i zašto? Ima li svrhe, i koliko uopće to sačuva bateriju?

Inače, kod mene sve uključeno, sinhronizacije, stalno wifi, mobilni, viber, watsapp, mailovi, binance provjera svakih par minuta,apsolutno ništa ne gasim i 8-9 sati SOT-a dobijem uvijek, ustvari mi je ovo prvi mob nakon ne znam koliko godina koji mi je dozvolio da uopće ne razmišljam o bateriji kroz dan

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Xiaomi Mi Note 3
braingym kaže...

Odličan je mob, ali je na ovom forumu malo preveliki hype oko njega-tko ga uzme neće pogriješiti, ja sam zapravo jaaako zadovoljan i baš mi odgovara sve na njemu, ali nećemo sad dizat u nebesa :)

Netko je napisao da je isključio QC, gdje, kako i zašto? Ima li svrhe, i koliko uopće to sačuva bateriju?

Inače, kod mene sve uključeno, sinhronizacije, stalno wifi, mobilni, viber, watsapp, mailovi, binance provjera svakih par minuta,apsolutno ništa ne gasim i 8-9 sati SOT-a dobijem uvijek, ustvari mi je ovo prvi mob nakon ne znam koliko godina koji mi je dozvolio da uopće ne razmišljam o bateriji kroz dan

 

 Ovo za SOT je lijepo čuti, meni će onda sigurnih 10h a lako moguće i više, jer imam praktički samo Viber koji je stalno aktivan u pozadini i zaključan u memoriji, sve ostalo gasim osim mobilnog interneta koji je stalno uključen.

 

 

@ocean77 
Meni se sviđa kvaliteta ovog 4K videa vjenčanica u zatvorenom prostoru. Pogledao sam ga na 17'' laptopu, skoro na full screen, i namjestio ''samo'' fullHD 1080p rezoluciju, a opet se ona udaljena lica mogu lijepo prepoznavati, odlično bistro sve. Inače ja ću snimati u FullHD-u, dovoljno mi je dobro, a zauzima puno manje prostora.

 

Dobro je neko to tu rekao ''Sve je to tu negdje'' , više nisu velike razlike između top samsunga, iphonea i sl. u odnosu na Xiaomi. Plaćati duplo ili troduplo za razlike koje ćeš jedva ili nikako primjećivati nije neki posao, OK dobiješ jedino značajno poznatije ime firme.

 

Ugrubo, prije se može primjetiti duži SOT baterije Xiaomia, nego li razlika u kvaliteti displaya i kamere koji su na strani samsunga.

Ipak Xiaomi u zadnje vrijeme ima lijepe i kvalitetne FullHD ekrane, i razlika u odnusu na SAmolede je vjerovatno više stvar navike nego da si zakinut nečime uočljivim. Kod amoleda mi je zanimljivija ona mogućnost štednje baterije pomoću tamnije pozadine nego neka kvaliteta prikaza.

12 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Mi Note 3

Evo jedna slika sinoć na Auto i s blicom i promilima u krvi. 

Ps. Sad instalirao flickr pa valjda radi.

https://flic.kr/p/23sFp9T

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.1.2018 13:21 (R36).
 
2 0 hvala 1
10 godina
offline
Xiaomi Mi Note 3

Napokon da smo vidjeli kako radi blic, ja svoj jos nisam upotrijebio.

 

Sto se tice kamere ima jos jedna stvar koju ne znam jesam li spomenuo, a tice se onih koji bi ovaj mobitel koristili za fotkanje djece, kucnih ljubimaca...preskocite ga.

Ima totalno glupu umjetnu inteligenciju kamere opcenito i to me najvise frustrira kod tog moba.

Osim sto bira uvijek previsok ISO isto tako uzima i cudne brzine zatvaraca (nekada prespore)...

Za neke situacije je super, a za neke koma iako je sam hardware kamere dobar.

 

Ostatak moba je vrhunski, ekran, baterija, izrada, materijali, citac otiska prsta, face unlock, a i kamera za one koji ce se znati potruditi pa izvuci iz nje puni potencijal.

 

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Xiaomi Mi Note 3
ocean77 kaže...

Napokon da smo vidjeli kako radi blic, ja svoj jos nisam upotrijebio.

 

Sto se tice kamere ima jos jedna stvar koju ne znam jesam li spomenuo, a tice se onih koji bi ovaj mobitel koristili za fotkanje djece, kucnih ljubimaca...preskocite ga.

Ima totalno glupu umjetnu inteligenciju kamere opcenito i to me najvise frustrira kod tog moba.

Osim sto bira uvijek previsok ISO isto tako uzima i cudne brzine zatvaraca (nekada prespore)...

Za neke situacije je super, a za neke koma iako je sam hardware kamere dobar.

 

Ostatak moba je vrhunski, ekran, baterija, izrada, materijali, citac otiska prsta, face unlock, a i kamera za one koji ce se znati potruditi pa izvuci iz nje puni potencijal.

 

 upravo to boldano sam htio da probas.. to mi je ustvari najbitnije, slikanje staticnih stvari ce uredno odraditi svaka kamera, a ako nema dobre auto postavke, stignes i rucno podesiti sto treba, a kod slikanja klinaca, ljubimaca i sl, ako automatika to ne odradi kako treba, prode baka s kolacima.. 

tu je ipak samsung dualpixel klasa za sebe, ukljucujuci jos neke novije modele flagshipova..

dok ga vadim iz depa brzo stisnem home tipku dva puta, i dok sam ga okrenio prema klincima on je vec spreman, ispravno fokusiran, sa dobro podesenom ekspozicijom i brzinom zatvaraca.. sve u pola sekunde

9 godina
odjavljen
offline
Re: Xiaomi Mi Note 3
digitall kaže...

tu je ipak samsung dualpixel klasa za sebe, ukljucujuci jos neke novije modele flagshipova..

dok ga vadim iz depa brzo stisnem home tipku dva puta, i dok sam ga okrenio prema klincima on je vec spreman, ispravno fokusiran, sa dobro podesenom ekspozicijom i brzinom zatvaraca.. sve u pola sekunde

 

Znači dobro da sam uzeo S7 umjesto Mi Note 3 ili HTC 10, to mi je najbitnije kod mobitela/kamera jer sam godišnje nekoliko puta na koncertima/festivalima.

10 godina
offline
Re: Xiaomi Mi Note 3
kbenzema kaže...
digitall kaže...

tu je ipak samsung dualpixel klasa za sebe, ukljucujuci jos neke novije modele flagshipova..

dok ga vadim iz depa brzo stisnem home tipku dva puta, i dok sam ga okrenio prema klincima on je vec spreman, ispravno fokusiran, sa dobro podesenom ekspozicijom i brzinom zatvaraca.. sve u pola sekunde

 

Znači dobro da sam uzeo S7 umjesto Mi Note 3 ili HTC 10, to mi je najbitnije kod mobitela/kamera jer sam godišnje nekoliko puta na koncertima/festivalima.

 

 

Znaci ipak si uzeo S7, bio si me pitao pa sam ti njega savjetovao kada si naveo za sta ti treba.

16 godina
offline
Re: Xiaomi Mi Note 3
S7 je odličan što se tiče autofokusa. Žena ima običan, ja sam na Edge. Većinom slikamo klince. Često u zatvorenim prostorima gdje je svjetlo lošije. Mali postotak fotografija ne ispadne dobro.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Xiaomi Mi Note 3
ocean77 kaže...

Napokon da smo vidjeli kako radi blic, ja svoj jos nisam upotrijebio.

 

Sto se tice kamere ima jos jedna stvar koju ne znam jesam li spomenuo, a tice se onih koji bi ovaj mobitel koristili za fotkanje djece, kucnih ljubimaca...preskocite ga.

Ima totalno glupu umjetnu inteligenciju kamere opcenito i to me najvise frustrira kod tog moba.

Osim sto bira uvijek previsok ISO isto tako uzima i cudne brzine zatvaraca (nekada prespore)...

Za neke situacije je super, a za neke koma iako je sam hardware kamere dobar.

 

 

 

 Šta bi to konkretno značilo ? Šta sve što se imalo kreće ispadne bar blago zamućeno ili  ?  Ako je očito loše vjerovatno će riješiti u sljedećim romovima. Koji ti ROM imaš, global ili kineski ?

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.1.2018 17:11 (ALVIN).
10 godina
offline
Xiaomi Mi Note 3

Moj je global.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Xiaomi Mi Note 3
Ma kamera je super za onog ko ne traži dlaku u jajetu. Daje bolje slike od OP3T koji je ponekad bio hit or miss.
Al baterija je čudo. Na OP3T sam stalno bio između 4-5h SoT, S7 oko 5h. Na ovome lagano 7-8h, a nerijetko i više kad se gleda video. Svaki drugi dan punim.
Ovo je dobar mob i za ljubitelje glazbe jer iako koristi adapter, kvaliteta i glasnoća zvuka je na visokoj razini. S7 se po tom pitanju recimo može sakriti.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Xiaomi Mi Note 3
Jedan blind test slušanja bi vrlo brzo izbacio iz rječnika "sakriti". :) Audio je dosta težak za ocijeniti.
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi Note 3
Sil kaže...
Jedan blind test slušanja bi vrlo brzo izbacio iz rječnika "sakriti". :) Audio je dosta težak za ocijeniti.

 Zašto bi bio težak? Recimo između S7 i Htc 10 je razlika kao noć i dan. S7 je totalni mediokritet po pitanju zvuka. I to ako...

Hearthstone: Maks0806#2960
13 godina
offline
Xiaomi Mi Note 3
Imao sam S7, znam o čem pričam i stojim iza toga da je adapter na Note 3 puno bolje nego jack na S7. Blind test bi to samo i potvrdio...
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Mi Note 3
zuper kaže...
Imao sam S7, znam o čem pričam i stojim iza toga da je adapter na Note 3 puno bolje nego jack na S7. Blind test bi to samo i potvrdio...

 Hej, na Noteu 4 je bolji od S7. Imao sam gotovo sve telefone, i ne sjećam se koji je imao gori output od S7 u zadnjih par godina. Svaka čast S7ici, ali za muziku nije. Offtopic tho :P

Hearthstone: Maks0806#2960
13 godina
odjavljen
offline
Xiaomi Mi Note 3

Takoder na S8/Note 8 nisam zadovoljan outputom. Niti jedne slusalice sa vecim otporom nemoze potjerati kako treba, a ove slabije isto. Sjecam se kad sam imo V10, njegov DAC i dan danas pere pola ovih novijih. Isprike na of topicu

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Xiaomi Mi Note 3

Ne znam za vas, ali meni je teško prepoznati neku bitnu razliku što se tiče mobitela koje sam imao, pod uvjetom da koristim iste slušalice. Neki mogu imati jači amp i proizvoditi "jači" zvuk i to je to. Ali što se kvalitete zvuka tiče, meni je to sve tu negdje. Nisam na žalost isprobao LG V seriju sa boljim DAC-ovima. Recimo, kod tih modela bi se trebala čuti razlika na istoj opremi. 

 

S druge strane, ako pričamo o slušalicama koje dolaze uz pojedine modele, onda je tu velika razlika. Recimo, slušalice koje dolaze sa S7 su loše. Nešto su popravili situaciju sa S8, ali još uvijek je to loše... Tako da ako je netko uspoređivao zvuk različitih mobitela (iz sjećanja :) ) sa pripadajućim slušalicama koji dolazi uz mobitel, onda tu stranu priče razumijem. Tu znaju biti zaista velike razlike.

 

Ok, priznajem da smo otišli u off topic. Isprika za Mi Note 3 publiku.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xiaomi Mi Note 3

GameOver007, hvala na informacijama.

 

Naručio danas s Mi Global store (crni, 64gb).

 

lp

 

bunch
Poruka je uređivana zadnji put pon 15.1.2018 8:56 (bunch).
6 godina
offline
Re: Xiaomi Mi Note 3

Np,tamo ionak imaš review i ocjene u vezi te trgovine,svi sretni i zadovoljni,tako da ćeš i ti bit kad ti stigne uređaj :)

13 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Mi Note 3
bunch kaže...

GameOver007, hvala na informacijama.

 

Naručio danas s Mi Global store (crni, 64gb).

 

lp

 

 bas gledam (ako dobro gledam),  ovaj crni 64gb, sa dhl dostavom dođe 330 USD, to je cca 2000 kuna... Ovo se stvarno isplati

Goran
6 godina
offline
Xiaomi Mi Note 3

Gledao sam po svim skoro mogućim forumima i slike su odlične,za uloženo/dobiveno je po meni ovaj mob vrh,em sd660 koji većina hvale da je u radu odličan i štedljiv u vezi baterije + kažu većina da se uređaj ne grije,naravno,ako ga nećeš silovati po cijeli dan :)) planirao sam i sebi uzet taj mobitel no neću moć,nažalost zbog posla,istekao ugovor..oooh kako li si lijepa Slavonijo..NOT..sad se treba što prije zaposlit dok još nisu nestale zalihe tog mobitela :D :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Xiaomi Mi Note 3
nono11 kaže...
bunch kaže...

GameOver007, hvala na informacijama.

 

Naručio danas s Mi Global store (crni, 64gb).

 

lp

 

 bas gledam (ako dobro gledam),  ovaj crni 64gb, sa dhl dostavom dođe 330 USD, to je cca 2000 kuna... Ovo se stvarno isplati

 https://www.aliexpress.com/item/Origial-Xiaomi-Note3-Note-3-6GB-64GB-Mobile-Phone-Snapdragon-660-Octa-Core-Dual-12-0MP/32830037022.html?spm=2114.search0104.3.10.y5xIOR&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_4_10152_10151_10065_10344_10068_10342_10343_10059_10340_10314_10341_10534_100031_10084_10604_10083_10103_10307_10615_10301_10303_10142,searchweb201603_6,ppcSwitch_7&algo_expid=1633b121-4bbe-4d56-bc44-4c8eba59e079-1&algo_pvid=1633b121-4bbe-4d56-bc44-4c8eba59e079&priceBeautifyAB=0

 

zar nije 303 dolara sto je 1870 kn?

sa free shippingom.

ne znam kako ide sto po pitanju carine..

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.1.2018 12:54 (digitall).
6 godina
offline
Xiaomi Mi Note 3

da,bit će ti free shipping pa kad te odere carina+pdv..odaberi pod opcijom shipping DHL kad to staviš bit će ti cijena 274,82Eur..(2100kn) to ti je znači sa svime,ništa nećeš dodatno plaćat :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Xiaomi Mi Note 3

znaci to sto pise "no custom duty for eu" vrijedi samo ako ide preko dhl?

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Xiaomi Mi Note 3

da

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Xiaomi Mi Note 3

Koliko cekate kada narucite sa Aliexpress?

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Xiaomi Mi Note 3

aj mozda si narucim jedan iz zajebancije da malo probam..

si siguran da mi nece oni nasi biseri opalit carinu, pdv i sl. gluposti?

 

e da, i onda cu ga prodat kolegi ALVIN , ali prije toga cu ga pregazit autom, udarat cekicem, spojit direkt na 220v da vidim oce se zapalit ili napunit za 30 sekundi, odnjeti ga na poliranje i sredivanje limarije.. i napisat u oglasu "kao novi!!"

i to preko njuskala naravno, za jedno 5000 kn samo za njega popust.. samo sto se trebam sjetit lozinke za njuskalo.. lol svake dvije godine se prijavim :)

 

@ocean odakle si ti narucio i za koliko love?

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.1.2018 16:09 (digitall).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Xiaomi Mi Note 3

😂


Ja sam narucio sa honorbuy.com za oko 2300 Kn jer sam zelio mob dobiti sto prije...dosao za 48h.

 

Mogla bi ti se dogoditi situacija da ga narucis i da ga zellis zadrzati...kada shvatis da bi za nesto slicno od konkurencije trebas platiti 4000+ Kn.

 

Baterija ce te prvo razmaziti, zatim dobar ekran i 2x opticki zoom.

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.1.2018 16:33 (ocean77).
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Xiaomi Mi Note 3

pa neće ti oplesti carinu jer nisam primjetio da se itko na forumu žalio u vezi DHL-a kad se naručuje iz Kine,tak da,no sikiriki :) IAKO,da..nebi me čudilo da moraš platit ono što si već platio :D ali et,već imaš riješenje kome možeš uvaliti "novi" neotpakirani uređaj ako nisi zadovoljan :D

 

ocean77što se tiče čekanja..nisam još naručivao mobitel,druge stvari jesam i sa svime sam turbo zadovoljan :) najkraće je bilo 10 dana najduže 20 dana..ali kad pogledaš,nije puno s obzirom kolko zemalja prolazi nešto za neku "siću"..ali ovo za DHL piše da dostavlja puno brže,sad to brže po njima može bit i 20dana...uostalom,netko je u ovoj temi nedavno naručivao mobitel sa Mi Global Store-a pa je spomenio da će javit kolko mu je dugo trebalo da dođe paket.

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.1.2018 17:32 (GameOver007).
Moj PC  
2 0 hvala 1
7 godina
offline
Re: Xiaomi Mi Note 3
Nema to veze s dhlom kao takvim, nego goldway( a vjerojatno i mi global store) salje prvo u uk, tamo ih prepakiraju i salju kupcima u eu. A zasto bas dhlom, ne znam. Ali kod drugih koji nemaju vat free da se naruci dhlom trebalo bi platiti pdv i dodatno dhlu za vodenje tog postupka
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice