Xiaomi Redmi Note 5 Pro

poruka: 2.739
|
čitano: 776.127
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
razjaren kaže...

@Truljo , stavio sam ti sliku i označio kodni naziv roma tvoga mobitela

 

@Destinyg133 , prepostavljam da se to što si napisao odnosi na mene .. Prvo  njegoov pitanje je glasilo pod kojim kodnim imenom treba skinuti rom za svoj mobite... i to sam mu odgovorio

            postavivši službeni sliku sa kodnim imenima  ... svojim pametovanjem samo zbunjuješ čovjeka . Da u pravu si u indiji je pro ( moj lapsuz ) ...ali kakve to ima veze s njegovim potrebama 

    Drugo : zaboli me ona #stvar " pto tebe živcira a što ne ... pokušavaš ispasti pametan na nečijem lapsuzu koji nije utjecao na ispravan odovor  i pomoć čovjeku.

    Treče  . smiri strasti ,, nije pametno ni zdravo tako otresito odgovarati ili kritizirati a čini mi se da ima neki i bonton ponašanja na forumima  ... zato pssst - pametnije ti je , kriva sam ja osoba za to vjeruj mi.

 

Pa nebi bas reka da nisam i ja odgovorija, a kad smo vec kod pametovanja, mislim da sam te citira, i glup bi zakljucija o kome se radi.

Ne pokusavam ispast pametan nego vas ima masu takvih ko sto si ti i sto krivo djelite informacije, onda kad se neko zajebe i flesha krivi rom, a mobiteli nam vec imaju ARB zastitu i otezano prelazenje s globala na kineski i obratno rom, a ARB je sam po sebi dovoljan zajeb, onda ce bit, "joj, treba si bit pazljiviji"

 

Redmi note 5 i redmi note 5 plus imaju jednu kameru, i koriste vince

A redmi note 5 pro i ai dual koriste whyred firmware i imaju dvije kamere

 

 

 

7 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Imam još jedan problemčić osim gašenja ekrana prilikom korištenja TWRPa.

Isključim mobitel, uđem u fastboot recovery, spojim sa računarom, na računaru upalim cmd u fastboot direktoriju.
Onda ide prva naredba "fastboot boot twrp.img"
Ona prođe odlično.
Zatim ide naredba "adb shell" i tu mi pokazuje nešto kao da mobitel nije prepoznat... šta li već?

(napomena: imam otključan bootloader i MIUI 10.0.2. global stable)

Zna li netko zašto mi nije isto kao u onom gore tutorialu?
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Ovak na prvu mi pada na pamet da bi problem mogli biti adb driveri, ili omogućavanje debugginga u developer postavkama mobitela, ili ono (kad ukuopčaš usb u mobitel) i pita te želiš li dopustiti debugging preko ovog računala.

 

Inače, ako su te stvari podešene dobro, sve se bez problema riješi.

14 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Neuk kaže...
Imam još jedan problemčić osim gašenja ekrana prilikom korištenja TWRPa.

Isključim mobitel, uđem u fastboot recovery, spojim sa računarom, na računaru upalim cmd u fastboot direktoriju.
Onda ide prva naredba "fastboot boot twrp.img"
Ona prođe odlično.
Zatim ide naredba "adb shell" i tu mi pokazuje nešto kao da mobitel nije prepoznat... šta li već?

(napomena: imam otključan bootloader i MIUI 10.0.2. global stable)

Zna li netko zašto mi nije isto kao u onom gore tutorialu?

Zbog toga što je prilikom konektiranja mobitela, a kada je isti bio u "debugging modu" propušteno potvrditi dozvolu pristupa mobitelu s dotičnog računala.

 

Kako "popraviti"?

 

Odspojiti mob. s računala, obavezno!

 

Unutar CMD-a napisati "adb kill-server".

 

Potom "adb start-server".

 

Tada spojiti mob na računalo.

 

Aktivirati USB debugg.

 

Na mob. bi trebao iskočiti upit o dozvoli komunikacije s dotičnim računalom.

 

To potvrditi!

 

Nakon toga, kada se upiše "adb shell", stvar radi!

 

10 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Destinyg133 kaže...
razjaren kaže...

@Truljo , stavio sam ti sliku i označio kodni naziv roma tvoga mobitela

 

@Destinyg133 , prepostavljam da se to što si napisao odnosi na mene .. Prvo  njegoov pitanje je glasilo pod kojim kodnim imenom treba skinuti rom za svoj mobite... i to sam mu odgovorio

            postavivši službeni sliku sa kodnim imenima  ... svojim pametovanjem samo zbunjuješ čovjeka . Da u pravu si u indiji je pro ( moj lapsuz ) ...ali kakve to ima veze s njegovim potrebama 

    Drugo : zaboli me ona #stvar " pto tebe živcira a što ne ... pokušavaš ispasti pametan na nečijem lapsuzu koji nije utjecao na ispravan odovor  i pomoć čovjeku.

    Treče  . smiri strasti ,, nije pametno ni zdravo tako otresito odgovarati ili kritizirati a čini mi se da ima neki i bonton ponašanja na forumima  ... zato pssst - pametnije ti je , kriva sam ja osoba za to vjeruj mi.

 

Pa nebi bas reka da nisam i ja odgovorija, a kad smo vec kod pametovanja, mislim da sam te citira, i glup bi zakljucija o kome se radi.

Ne pokusavam ispast pametan nego vas ima masu takvih ko sto si ti i sto krivo djelite informacije, onda kad se neko zajebe i flesha krivi rom, a mobiteli nam vec imaju ARB zastitu i otezano prelazenje s globala na kineski i obratno rom, a ARB je sam po sebi dovoljan zajeb, onda ce bit, "joj, treba si bit pazljiviji"

 

Redmi note 5 i redmi note 5 plus imaju jednu kameru, i koriste vince

A redmi note 5 pro i ai dual koriste whyred firmware i imaju dvije kamere

 

 

Pa dobro više, koji onda ide rom na moj mob, vince i whyred?

Kupljen je kod nas prošli misec.

 

 

Pomalo, šegavo i vajka!
15 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Jeste li zadovoljni kamenarama ovog mobitela? fotografijom i videom?

Znam da toga ima dosta po niternetu no volio bi čuti mišljenje običnih korisnika.

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Hvala na preporukama, ali mi nije jasno kako ću potvrditi USB debbuging na mobitelu ako ga prije kopčanja na PC ubacim u fastboot?
Tako ovaj lik na videu pokazuje, a ja ga slijedio.

Znači on prvo ugasi mobitel, pa ga zatim kombinacijom tipki (volume down+power) upali u fastboot recovery (šta li je već ono)...
I onda tek skopča mobitel sa PC-jem.

A meni je u Developer options upaljen USB debbuging. To ostalo nisam dirao.
7 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Kamera je po mom skromnom mišljenju prosječna za današnje mobitele a iznadprosječna za cijenovni razred.

Otprilike je u rangu sa Samsungovom "A" klasom... (ne možda svim modelima ali tu je negdje)

Međutim ja se ne zadovoljavam time jer je očigledno sa sa Googlovom kamerom daje još bolje rezultate.
Pa se evo patim i zajebajem, al nikako da uspijem odraditi taj posao koji inače traje 5 min...
8 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Neuk kaže...
Hvala na preporukama, ali mi nije jasno kako ću potvrditi USB debbuging na mobitelu ako ga prije kopčanja na PC ubacim u fastboot?
Tako ovaj lik na videu pokazuje, a ja ga slijedio.

Znači on prvo ugasi mobitel, pa ga zatim kombinacijom tipki (volume down+power) upali u fastboot recovery (šta li je već ono)...
I onda tek skopča mobitel sa PC-jem.

A meni je u Developer options upaljen USB debbuging. To ostalo nisam dirao.

 

Zanemari.. nisam pozorno pratio :)

Poruka je uređivana zadnji put ned 4.11.2018 22:31 (Alfa_R).
10 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Za cjenu mobitela, kamera je vrhunska, a s gcamom je jos bolja

Takoder miui ima odlican jedan od boljig softwarea za editanje slika 

 

 

 
1 0 hvala 1
7 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Hoće li se itko smilovati pa nama početnicima objasniti kako najjednostavnije omogućiti taj "camera2api" pa da se instalira taj google port.
Evo pratim različite metode po internetu i svaka ima neku manu. Ili joj je istekao rok trajanja ili fali nekih koraka, ili ima neke nuspojave...

Očigledno je to čas posla za one koji znaju, pa eto ako ne bi bio problem da nama koji nismo upućeni u problematiku na jednostavan način objasnite šta i kako.

Hvala unaprijed!
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Neuk kaže...
Hvala na preporukama, ali mi nije jasno kako ću potvrditi USB debbuging na mobitelu ako ga prije kopčanja na PC ubacim u fastboot?
Tako ovaj lik na videu pokazuje, a ja ga slijedio.

Znači on prvo ugasi mobitel, pa ga zatim kombinacijom tipki (volume down+power) upali u fastboot recovery (šta li je već ono)...
I onda tek skopča mobitel sa PC-jem.

A meni je u Developer options upaljen USB debbuging. To ostalo nisam dirao.

Fastboot mode je nešto sasvim drugo te je neka vrsta "download" moda tj. direktnog r/w pristupa "particijama" unutar mobitela od strane računala.

 

Naprotiv, ADB je drugi par rukava i za njega je potreban sigurni pristup putem USB debugging opcije.

 

Što ti zapravo uopće želiš?!

 

Ako ideš s načinom "što li je već ono" onda je možda bolje ništa ne dirati...

 

Al opet, svatko zna ....

7 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Jehonan kaže...
Neuk kaže...
Hvala na preporukama, ali mi nije jasno kako ću potvrditi USB debbuging na mobitelu ako ga prije kopčanja na PC ubacim u fastboot?
Tako ovaj lik na videu pokazuje, a ja ga slijedio.

Znači on prvo ugasi mobitel, pa ga zatim kombinacijom tipki (volume down+power) upali u fastboot recovery (šta li je već ono)...
I onda tek skopča mobitel sa PC-jem.

A meni je u Developer options upaljen USB debbuging. To ostalo nisam dirao.

Fastboot mode je nešto sasvim drugo te je neka vrsta "download" moda tj. direktnog r/w pristupa "particijama" unutar mobitela od strane računala.

 

Naprotiv, ADB je drugi par rukava i za njega je potreban sigurni pristup putem USB debugging opcije.

 

Što ti zapravo uopće želiš?!

 

Ako ideš s načinom "što li je već ono" onda je možda bolje ništa ne dirati...

 

Al opet, svatko zna ....

 

 

E jebiga sad... Ako je svako rootanje, mijenjanje ROMova, instaliranje GCama posao ISKLJUČIVO za developere to bi se onda tako trebalo i naglasiti na svakom forumu.
Ovako ispade da svaka budala to može/treba znati.. 
Manje više svatko se hvali tim GCam portovima, a kada treba upitati za savjet , nigdje nikoga.
(Svjestan sam opasnosti koje nosi rootanje i diranje u kod)

Da znam, ne bih pitao ništa po forumu nego bih sam radio. 
Pošto ne znam, a htio bih znati, pitam.
Međutim, ispade da je to problem, jer već ima godina dana postavljam slična pitanja po forumima i samo na takve odgovore nailazim. Svima problem odgovoriti na nekoliko jednostavnih pitanja ili uputiti čovjeka na negdje gdje ima kvalitetnih odgovora.
Ne znam čemu onda uopće služi forum?

Znači mene zanima isključivo instaliranje Googlove kamere na Redmi Note 5 (MIUI 10.0.2.0. global stable).  Koliko sam shvatio jedina prepreka je taj "camera2api". Ima valjda više metoda za omogućiti ga, ali svakoj nešto fali. Koju god slijedim korak po korak uvijek nešto zapne.

Ako postoji jednostavan način koji bi i najveći idiot znao slijediti metodom "korak po korak" bio bih jako zahvalan da je netko napiše.


Poruka je uređivana zadnji put pon 5.11.2018 12:52 (Neuk).
13 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Ako se ne varam, bas je jehonan napisao step by step par stranica iza.
12 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Stavio sam danas ovu verziju Pixel 3 kamere https://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=78052735&postcount=26

 

Usput sam okinuo 2 slike za usporedbu, probajte pogoditi koja je fotka klasična, a koja s night modeom 

https://imgur.com/a/CSuP4La

 
3 0 hvala 2
7 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
speedy56 kaže...

Stavio sam danas ovu verziju Pixel 3 kamere https://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=78052735&postcount=26

 

Usput sam okinuo 2 slike za usporedbu, probajte pogoditi koja je fotka klasična, a koja s night modeom 

https://imgur.com/a/CSuP4La

 

 

Mučko đubre! 

Lažeš ovaj napaćeni narod bez Dži Kema 

13 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Dobra fotka.. :) moram i ja stavit gcam konacno, a nikako da stignem sjest za komp i obavit to :/
9 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Na staromi Mi5 imala sam gcam, sad mi se dugo nije dalo stavljati zbog factory reseta kod unlockanja, ali je i to dobro tu i tamo obaviti, pa se možda odvažim. :D Nego, je li netko naletio na smart cover za RN5P, ali onakav koji se može koristiti bez otvaranja? Znači da se možeš javiti na poziv sa zatvorenim coverom?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Uh sta treba factory reset prilikom twrpiranja/instaliranja gcama?
9 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
mcf kaže...
Uh sta treba factory reset prilikom twrpiranja/instaliranja gcama?

 

Treba prilikom unlockanja bootloadera, kaj ne? Barem je trebalo kad sam zadnjih put gledala. 

10 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Koristim VIP/A1 i zar ne bih ovdje kod mreža trebao imati i A1 HR VIP 4G? Čudno mi je da imam HT HR 4G, a A1 nemam. Da li treba možda nešto posebno napraviti da bih imao 4G za VIP/A1 ?

 

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Je.

 

Samo, budući je došlo do marketinškog zaokreta od strane VIP-a, ergo onda se to vrlo vjerojatno odrazilo i na postavke APN-a, a one su glavne odgovorne za uredno spajanje na 4G tj. LTE mrežu.

 

Ovaj njihov tadaaa A1 potez mi sve više vuče na Hypo = Addiko tj. nije drek već se pas pokakio, al' eto... veži konja gdje gazda kaže, jel', i tako to...

12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
U aplikaciji A1 idi po internet opcije i imas 4G opciju koju besplatno aktiviras.
What could possibly go wrong?
13 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
"Treba prilikom unlockanja bootloadera, kaj ne? Barem je trebalo kad sam zadnjih put gledala."

Uf fakat ne znam, sta kaze ostala ekipa?
14 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
mcf kaže...
"Treba prilikom unlockanja bootloadera, kaj ne? Barem je trebalo kad sam zadnjih put gledala."

Uf fakat ne znam, sta kaze ostala ekipa?

Ha vidi, samoprozvani član "ekipe" veli ovo: "ako imaš pristup kvantnom računalu i dosta vremena il' možda čak Xiaomi developeru, onda ne moraš otključavati bootloader, a naprotiv ako ništa od navedenoga nemaš, eee morati ćeš otključati beštiju tj. otprilike isto ide kao i u onom vicu, a gdje pitaju koja je razlika između WC-a i groblja, a odgovor je vrlo mala al' suptilna tj. kada se mora, mora se - razumiš?!"

10 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Hornet_93 kaže...
U aplikaciji A1 idi po internet opcije i imas 4G opciju koju besplatno aktiviras.

 

Ušao sam, ali kod 4G opcije imamo samo mogućnost da deaktiviram.

Mjesečna naplata s računa - Deaktiviraj.

 

Edit: Gledao sam ovdje https://www.a1.hr/karta-pokrivenosti

Mislim da je riječ o tome što mi je na području gdje se trenutno nalazim slabije pokriveno... 

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.11.2018 17:40 (RaskoIjnikov).
13 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
:) kolegica je pitala jel se mora radit factory reset prilikom unlockanja, ali hvala u svakom slucaju :)
14 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Nemaš izbora - kad kreneš unlockati bootloader putem mi unlock tool-a, kaže ti da će napraviti factory reset. Dakle kad unlockaš, briše se sve

Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
RaskoIjnikov kaže...
Hornet_93 kaže...
U aplikaciji A1 idi po internet opcije i imas 4G opciju koju besplatno aktiviras.

 

Ušao sam, ali kod 4G opcije imamo samo mogućnost da deaktiviram.

Mjesečna naplata s računa - Deaktiviraj.

 

Edit: Gledao sam ovdje https://www.a1.hr/karta-pokrivenosti

Mislim da je riječ o tome što mi je na području gdje se trenutno nalazim slabije pokriveno... 

Oprosti, možda glupo i pomalo naivno od mene, al' Hanibala ti, pogleda li ti A1 postavke tute?!

10 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Jehonan kaže...
RaskoIjnikov kaže...
Hornet_93 kaže...
U aplikaciji A1 idi po internet opcije i imas 4G opciju koju besplatno aktiviras.

 

Ušao sam, ali kod 4G opcije imamo samo mogućnost da deaktiviram.

Mjesečna naplata s računa - Deaktiviraj.

 

Edit: Gledao sam ovdje https://www.a1.hr/karta-pokrivenosti

Mislim da je riječ o tome što mi je na području gdje se trenutno nalazim slabije pokriveno... 

Oprosti, možda glupo i pomalo naivno od mene, al' Hanibala ti, pogleda li ti A1 postavke tute?!

 

Sve pet, ali gledao sam to već bio. Pogledat ću opet, ali sumnjam da će pomoć. Kod karte pokrivenosti je moje područje u 2G i u 3G u boji, dok je u 4G praktički bez boje.

Kod HT HR je malo bolje i imam rozu boju (do 150 Mbit/s), pa pretpostavljam da zato u mrežama imam prisutan HT HR 4G, a A1 nemam. Osim ako postoji neko drugo smisleno rješenje?

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice