Xiaomi Redmi Note 5 Pro

poruka: 2.739
|
čitano: 776.267
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
RaskoIjnikov kaže...
Jehonan kaže...
RaskoIjnikov kaže...
Hornet_93 kaže...
U aplikaciji A1 idi po internet opcije i imas 4G opciju koju besplatno aktiviras.

 

Ušao sam, ali kod 4G opcije imamo samo mogućnost da deaktiviram.

Mjesečna naplata s računa - Deaktiviraj.

 

Edit: Gledao sam ovdje https://www.a1.hr/karta-pokrivenosti

Mislim da je riječ o tome što mi je na području gdje se trenutno nalazim slabije pokriveno... 

Oprosti, možda glupo i pomalo naivno od mene, al' Hanibala ti, pogleda li ti A1 postavke tute?!

 

Sve pet, ali gledao sam to već bio. Pogledat ću opet, ali sumnjam da će pomoć. Kod karte pokrivenosti je moje područje u 2G i u 3G u boji, dok je u 4G praktički bez boje.

Kod HT HR je malo bolje i imam rozu boju (do 150 Mbit/s), pa pretpostavljam da zato u mrežama imam prisutan HT HR 4G, a A1 nemam. Osim ako postoji neko drugo smisleno rješenje?

Postoji!

 

Zamoliš nekoga u A1 da "posadi" svoj "repetitorčić" negdje u tvojoj blizini i evo ga!

 

Naravno, šalim se (iako. dosta istine u tome ima).

 

A vidi, na kraju, ako to tebi nikako ne radi il' radi traljavo, ma može tu biti svašta. Npr. moglo bi biti da je u toj reviziji ROM-a koji ti je na mob. driver za 4G modem zbog nešega lošije podešen baš za te freq. pojase koje ti namjeravaš koristiti, opet može biti da je sve uredu, a da si ti samo u nekoj "radio rupi", itd., itd. Inače, antene su jedno vrlo, vrlo kompliciranp područje i za razviti pravu antenu treba kamara novaca tako da... Al' opet, velim, to bi trebalo raditi bez puno filozofiranja i njakanja, a ako ne radi onda uvijek valja krenuti nekom logičkom eliminiacijom, a bez puno trkeljanja. Što hoću reći?! Dakle, ako si unijeo ispravan APN, restartao mobitel (iako niti to ne bi trebalo) i potom ne radi, a ako želiš krenuti pod sebe, to može biti sam uređaj, tvoja zemljopisna mikrolokacija ili čak neispravna SIM kartica. I to je to! U svakom slučaju, moja preporuka, ne opterećivati se previše sutim, ako me razumiš?!. OK?!

10 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Naravno. Obavezno ću ih zamolit da posade i očekujem da će mi rado ispuniti zahtjev!

 

Kužim sve navedeno, ali da je na karti moja zemljopisna mikrolokacija u boji za 4G bi onda više razmišljao o drugim rješenjima - potencijalnim problemima. Tako da pretpostavljam da je do lokacije koja nije pokrivena od strane A1. To mi najrealnije izgleda s obzirom da sam proučio oba 2 karte. Svakako ću u skorašnje vrijeme biti na lokaciji koja je na karti pokrivena od strane A1, pa ću i na taj način moći vidjeti. No 3G mi radi kako spada, pa nema prevelikog opterećenja.

 

Uostalom, također sam razmišljao bio nekad ranije o promjeni operatera jer sa VIPom/A1 nisam bio sasvim zadovoljan (nevezano za ovo sad)..

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Ekipa, jel netko od vas pokušavao upariti mob s Max tv prijamnikom preko Mi Remote?

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro
pozrav,
evo sinoc napunio mobtel do 94%
zaspao u 2 digao se u 7.
mobtel na 91%
samo je mobil data bio upaljen.
u mob dual sim
rom 10.02 stable stock.
mob nije otkljucan..
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro
nece sve 4 slike da uploada...?
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Ne kuzim sto si htjeo reci stim, ali to je normalno :)
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Čiko kaže...

Ekipa, jel netko od vas pokušavao upariti mob s Max tv prijamnikom preko Mi Remote?

Slab je taj Mi remote

Skini ovo (plaćenu verziju poželjno) https://play.google.com/store/apps/details?id=com.remotefairy4

Ja još nisam našao uređaj koji nisam mogao koristiti preko ovoga (funkcionirao mi je na Tadiran klimi staroj skoro 20godina, tak da fakat ima milijun uređaja u bazi)

16 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Ja imam sure instaliran na mobu I njega koristim umjesto miremote, I'ma dosta veliku bazu I besplatan je.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
6 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Definitivno preporuka za Anymote.

I stvarno cijeli daljinski bude ,a ne ono 5 fukncija samo.

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.11.2018 15:05 (protest431).
13 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Jel se meni samo čini ili je fingerprint scanner nekako postao spor, i prije ovog zadnjeg update? Nekako mu sad treba duže, dal sam ja zabrijao ili je još neko primjetio?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Prica se da najnovije bete verzije miui-a dolaze s supportom za GCam, jos nije potvrdeno

 

 
1 0 hvala 1
10 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Pozdrav

 

Narucivao sam dosta Redmi note 5 mobitela global version, a danas moram jos dva jer su ovi popusti za 11.11. Sad me zanima jeli razlika izmedu globalnog i kineskog sa globalnim romom samo u b20 frekvenciji ili ima jos nesto posto mi je kineski dosta jeftiniji. Unaprijed hvala

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Ima netko problema sa freezanjem ikonica ? Pocelo je prije negdje 3 tjedna, i svaki 2-3 dan ne mogu stisnut nit jednu ikonicu (znaci ikonice zafrizaju, ostalo sve radi) i jedino rjesenje je da se mob resetira...

Poruka je uređivana zadnji put ned 11.11.2018 15:12 (hahhaajaads).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
eliah84 kaže...

Pozdrav

 

Narucivao sam dosta Redmi note 5 mobitela global version, a danas moram jos dva jer su ovi popusti za 11.11. Sad me zanima jeli razlika izmedu globalnog i kineskog sa globalnim romom samo u b20 frekvenciji ili ima jos nesto posto mi je kineski dosta jeftiniji. Unaprijed hvala

 Uz ovo da nema b20 isto ako staviš global rom gore neće ti biti certificiran u google playu što može voditi do problema s nekim aplikacijama. 

 

 

hahhaajaads kaže...

Ima netko problema sa freezanjem ikonica ? Pocelo je prije negdje 3 tjedna, i svaki 2-3 dan ne mogu stisnut nit jednu ikonicu (znaci ikonice zafrizaju, ostalo sve radi) i jedino rjesenje je da se mob resetira...

 Nikad . Na 9.nešto verziji sam jer mi se ne dopada baš miui 10  . Probaj hard reset napraviti. Ako je 10.nešto može biti da neki bug...

15 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Može li netko preporučiti nekakav kvalitetan Flip Case za rn5?

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Meni to bilo danas po prvi put i radi nakon restarta.

Mislim da nije stvar do smrzavanja, već su ikonice otišle nekako iza nečeg prozirnog i zbog toga se nije moglo pritisnuti.

Destiny - hoćemo li mi doživit gcam na miui ? Mislim da bude to prije doživio novi jer treba petljati dublje po sustavu.
13 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
I meni se pred par dana poceo zamrzivati, pomaze samo restart . I drugi imaju tih problema, kaze forum. Miui 10
10 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
T700 kaže...
Meni to bilo danas po prvi put i radi nakon restarta.

Mislim da nije stvar do smrzavanja, već su ikonice otišle nekako iza nečeg prozirnog i zbog toga se nije moglo pritisnuti.

Destiny - hoćemo li mi doživit gcam na miui ? Mislim da bude to prije doživio novi jer treba petljati dublje po sustavu.

 

Hah, gle, ja imam gcam, al sad cu ti ja rec kako je trenutno stanje gcama za nase mobitele

 

Pro verzija s zadnjim pixel 3 gcam aplikacijom sve radi kako treba bez dodatnih petchanja,tj ne radi samo par stvari, ali velika vecina sljaka kako treba

 

Al ja i mi s AI verzijom, imamo i dalje problema i dosta stvari ne radi

 

Najveci problem je front camera, ona ti se razlikuje u pro i ai verziji

 

Ai verzija ima bolju prednju, al pro je puno popularniji, bolji marketing

 

Vrime ce sve pokazat i dali ce xiaomi ukljucivat camera2api i eis po defaultu

 

Al nije ti tesko to da sam napravis, ja vam mogu ako ocete napravit neki video tutorial na kroejšn jeziku

7 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
@Destinyg133

Hajde živ bio pokaži kako uključiti "camera2api" ! 😀
10 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Stici cu za vikend to napravit, ovaj tjedan mi je sjeban na poslu

 

Unaprid samo napomena

Potrebno je imat otkljucan bootloader, i instaliran custom recovery

Objasnit cu to sve kako

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
mcf kaže...
I meni se pred par dana poceo zamrzivati, pomaze samo restart . I drugi imaju tih problema, kaze forum. Miui 10

 Ista stvar je i kod mene bila prije par dana. Ali samo jednom. Totalno unistise ovako dobar uredjaj, nemogu da vjerujem, plus mi baterija sada hvata jedva 4h sota. Sto se dogodi onako bolesno dobroj bateriji nije mi jasno. 

10 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Aceruser kaže...
mcf kaže...
I meni se pred par dana poceo zamrzivati, pomaze samo restart . I drugi imaju tih problema, kaze forum. Miui 10

 Ista stvar je i kod mene bila prije par dana. Ali samo jednom. Totalno unistise ovako dobar uredjaj, nemogu da vjerujem, plus mi baterija sada hvata jedva 4h sota. Sto se dogodi onako bolesno dobroj bateriji nije mi jasno. 

 Iskljuci sync na mobitelu, tribalo bi ti pomoc

13 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Bez synca mi mobitel nema smisla..

Ma, rijesit ce to update, ne brinem previse..
12 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

ja sam zbog toga mjenjao mobitel, dosao je miui 10, pa onda 10.0.2, pa 3 i uvijek isto. mobitel takve baterije trebao bi držati minimum 5 sati sot bilo kakve torture. moj je gubio na standby preko noći na cell standby po 8-9%, koristim malo youtube, citam mail i po chromeu brljam po portalima i to pojede bateriju. nikakve igre.

 

odnesem na servis zbog tog draina, likovi mi vele to je normalno. rekoh nije i tražio povrat novca, pošto mi nisu htjeli dat drugi redmi note 5. pokupio pare, dodao još 200 kn i otišao po honor play. evo ga ima 250 mah manju bateriju, redovito sa identičnim korištenjem imam redovito po 8-9 sati sot. 

What could possibly go wrong?
 
1 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Evo ako nekog zanima gcam samples

Oto je sa pixel2 porta

Pixel3 je jos uvik puno vise zbugan

 

https://we.tl/t-KpxSd98Y1C

 

Front cam nisan stavlja, da ne popijem hejt ^^

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.11.2018 8:51 (Destinyg133).
 
1 0 hvala 1
9 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
mcf kaže...
Bez synca mi mobitel nema smisla..

Ma, rijesit ce to update, ne brinem previse..

 Meni je na rn3pro google lokacija cicala bateriju, probaj to iskljuciti za pocetak. 

Settings - google - location

Tu iskljuci location access i google location history

6 godina
offline
Xiaomi Redmi Note 5 Pro

Pa vratite se na zadnji 9.6.koliko već rom i svi problemi riješeni...

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.11.2018 23:44 (protest431).
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
protest431 kaže...

Pa vratite se na zadnji 9.6.koliko već rom i svi problemi riješeni...

 To i nije bas pametna ideja zbog anti rollback protekcije

 

Doduse postoje modirane miui verzije koje ne triggeraju arb

Ima ih na xda

 

15 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
Ja sam na aosip romu i isto mi cucla bateriju. E sad jel do neoptimiziranih romova ili do mobitela ne znam.
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Xiaomi Redmi Note 5 Pro
hahhaajaads kaže...

Ima netko problema sa freezanjem ikonica ? Pocelo je prije negdje 3 tjedna, i svaki 2-3 dan ne mogu stisnut nit jednu ikonicu (znaci ikonice zafrizaju, ostalo sve radi) i jedino rjesenje je da se mob resetira...

 I meni se događa barem 1 x tjedno! Ni reset na tvorničke postavke nije pomogao!

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice