Potrošnja goriva

poruka: 13
|
čitano: 12.011
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Potrošnja goriva

Zanimam me koja je formula za izračun potrošnje goriva u određenom stupnju prijenosa (brzini...1,2,3,4,5) ?

Hvala!

15 godina
offline
Potrošnja goriva

Evo, prepisi odavde

 

 

Veca slika ovdje

I am creationist. I believe man created god.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Potrošnja goriva
titan kaže...

Zanimam me koja je formula za izračun potrošnje goriva u određenom stupnju prijenosa (brzini...1,2,3,4,5) ?

Hvala!

 

Ovisi o kubikaži vozila, materijalima izrade stublina i klipova, tehnološkoj obradi materijela, načinu ubrizgavanja i mješanja smjese, okrentnom momentu stroja u tom času , brzini kretanja , vrsti goriva i vrsti motora ( i sigurno još puno toga što sam sigurno izostavio  ) .  

 

Manje više danas ti svi auti imaju putno računalo koje ima opciju prikaza trenutne potršnje, s time da onda zna varirati od 5.nešto pri brzni od 100 Km/h i 1800 okretaja pa do skoro nevjerojatnih 20 litara .

13 godina
neaktivan
offline
Re: Potrošnja goriva
woodgamesfx kaže...
titan kaže...

Zanimam me koja je formula za izračun potrošnje goriva u određenom stupnju prijenosa (brzini...1,2,3,4,5) ?

Hvala!

 

Ovisi o kubikaži vozila, materijalima izrade stublina i klipova, tehnološkoj obradi materijela, načinu ubrizgavanja i mješanja smjese, okrentnom momentu stroja u tom času , brzini kretanja , vrsti goriva i vrsti motora ( i sigurno još puno toga što sam sigurno izostavio  ) .  

 

Manje više danas ti svi auti imaju putno računalo koje ima opciju prikaza trenutne potršnje, s time da onda zna varirati od 5.nešto pri brzni od 100 Km/h i 1800 okretaja pa do skoro nevjerojatnih 20 litara .

Na Santa Fe-u od mog starog skoci i na 99 litara pri malo jacem startu :)

Prava zarada, 0.02 po kliku, dobio sam 50 dolara a koristim ga 10 dana, preporuka! Link:http://bux.ratovi.net/?r=petarvarga
16 godina
offline
Re: Potrošnja goriva
titan kaže...

Zanimam me koja je formula za izračun potrošnje goriva u određenom stupnju prijenosa (brzini...1,2,3,4,5) ?

Hvala!

 

Mislim da je to jaaako komplicirana formula, u biti neznam dal takvo nešto uopće postoji...

Ima milijun faktora koji su u igri...

PC RULES!!!
13 godina
neaktivan
offline
Potrošnja goriva

A cuj recimo u trećoj brzini trenutna potrošnja može biti 15 L kad stisneš gas do poda ili  0 L ako voziš nizbrdo i kočiš motorom (znači bez gasa) i okretaji su iznad 2500 rpm

jer onda ECU potpuno isključuje ubrizgavanje.

ECU određuje koliko goriva se ubrizgava u određenom  trenutku ovisno o informaciji koje dobiva sa senzora: IAT, MAF, ECT, TPS, lambda sonda...
Sta se tice mjenjača naravno da ce pri istoj brzini kretanja biti manja potrošnja u 4. brzini na 2000 rpm nego u 2. na 5000 rpm

14 godina
offline
Potrošnja goriva

Mene je uvijek zanimalo jeli veća potrošnja na uzbrdici (tipa Split-Klis) u 4. brzini s manje gasa ili u 5. brzini s malo više gasa jer se auto ipak više muči. Kakva su vaša iskustva?

13 godina
neaktivan
offline
Potrošnja goriva

di ces u petoj tamo uzbrdo{#}

 

u petoj sa više gasa je nesto veca potrošnja zbog vece brzine i broja okretaja motora, veceg opterecenja..

15 godina
offline
Re: Potrošnja goriva
mile_st kaže...

Mene je uvijek zanimalo jeli veća potrošnja na uzbrdici (tipa Split-Klis) u 4. brzini s manje gasa ili u 5. brzini s malo više gasa jer se auto ipak više muči. Kakva su vaša iskustva?

Dugopoljcima je auto dobro ako uz klis moze ic 160 :)

overhe4t kaže...

di ces u petoj tamo uzbrdo{#}

 

u petoj sa više gasa je nesto veca potrošnja zbog vece brzine i broja okretaja motora, veceg opterecenja..

Ja tamo bez greske idem u 5 uzbrdo. Je da jedva ubrzava ali ide :)

14 godina
offline
Re: Potrošnja goriva
tnakir kaže...
mile_st kaže...

Mene je uvijek zanimalo jeli veća potrošnja na uzbrdici (tipa Split-Klis) u 4. brzini s manje gasa ili u 5. brzini s malo više gasa jer se auto ipak više muči. Kakva su vaša iskustva?

Dugopoljcima je auto dobro ako uz klis moze ic 160 :)

overhe4t kaže...

di ces u petoj tamo uzbrdo{#}

 

u petoj sa više gasa je nesto veca potrošnja zbog vece brzine i broja okretaja motora, veceg opterecenja..

Ja tamo bez greske idem u 5 uzbrdo. Je da jedva ubrzava ali ide :)

Moja astra sa 80 KS se muči pošteno uz Klis, ne može na svim dionicama ići u 5. brzini. Osim ako ću forsirat 4. do 5000 RPM{#}

15 godina
offline
Potrošnja goriva
Ja iman 30ak ks vise
13 godina
neaktivan
offline
Re: Potrošnja goriva

Online izračun potrošnje goriva i struje.

 

Izračun potrošnje  goriva i struje

13 godina
neaktivan
offline
Potrošnja goriva

Puno ,fiesta 82 hp po gradu 8-9 litara vozia brzo ,vozia sporo dode mi na isto.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice