Pomoc oko baze podataka Oracle

poruka: 35
|
čitano: 24.121
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Pomoc oko baze podataka Oracle

Zasto se trudis o sine Naxeeme...

I'm going woo woo
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Pomoc oko baze podataka Oracle

@naxeem

 

kužim ja tebe što želiš reći.

 

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.5.2009 21:31 (MarkoCro).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Pomoc oko baze podataka Oracle

Zasto linux a ne Windows? Zasto mysql... neznam bash da se mySQL i Oracle u iti jednom pogledu mogu usporedjivati? Zasto brand server, zasto ne malo jaca makinja samostalno sklopljena?

 

O cemu je ova tema uopce bila? O oracleu? kako covjeku pomoc? Ili koliko je skup oracle?

 

Jao jao!

I'm going woo woo
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Pomoc oko baze podataka Oracle
MarkoCro kaže...

@naxeem

 

kužim ja tebe što želiš reći.

 

ajmo ovako

 

serveri -> linux + plačen support, za baze solaris + support

baze    -> mysql ili postgresql + plačen support (za mysql od mysql, za postgresql od sun-a)

serveri -> sun ili hp ili del ili ibm

 

ono što sam htio reći support kod oracla je jako jako  jako jako jako skup, a kvaliteta....................

ovo je 100000 %.

jedno je licenca, možda i nije toliko skupa, ali dok ti za support moraš izdvojiti ogromne pare, ne hvala.

rekao sam da znam koliko dođe paltinum support, jako je skup.

 

govorim da imaš samo 5 database servera i recimo 5 servera za ostalo i 200 radnih stanica .

 

banke imaju para pa si mogu priuštiti oracle ili db2.

možda kod nas nema ogromnih baza ali u svijetu ima , najveće baze su jako ogromne, neću napisat cifru da ne bi bilo opet pričaš napamet ili nemaš pojma.

samo baza 0,5 TB u odnosu na najveće baze na svijetu je minijaturna baza.

a da bi mogao nešto reći dali je puno ili malo moraš sa nečim usporedit.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 samo baza 0,5 TB u odnosu na najveće baze na svijetu je minijaturna baza -> daj ohladi! 500GB baza?????? jesi svjestan sta je baza od 500GB?!?!?
je li ti jasno da auto kuće sa 20 god. iskustvom imaju bazu od cca 3 ili 4GB (unutra su svi dijelovi ikada napravljeni, kupljeni, prodani, naručeni,.., cjelokupne finacije i racunovodstvo, prodaja, postprodaja i sl.)
a sta je naveca baza na svijetu? koliko je to??? 5PB???

i nemoj oracle usporedivati (kao i MS SQL) sa mySQL jer su to totalno razliciti svijetovi! mysql je ok da se zavrti neki web pisan u php-u i to je to. neces sigurno neku ozbiljnu firmu drzati na tome.

oralce i sqlserver imaju cijenu kakvu imaju sa razlogom. ako ti se ne svida onda stavi mysql na soalris (prema tvom gornjem postu) i uzivaj.
15 godina
neaktivan
offline
Pomoc oko baze podataka Oracle

Pomoć !

 

Moram napisati seminar iz predmeta Baza podataka, a neznam otkud da pocnem. Na vjezbama uglavnom se bavimo Oracle SQL-om dok na predavanjima vise paznje posvecujemo teoriji samih baza podatak npr. Opercije s relacijama ,Logicko oblikovanje podataka te modeliranju podataka.

Bio bih zahvalan ako mi netko moze preporuciti neku temu iz baza podatak za moj seminar, nesto sto nezahtjeva jako puno vremena. Molio bi savjet o literaturi i internet stranicama.

 

 

 

Many things can be preserved in alcohol. Dignity is not one of them.
Poruka je uređivana zadnji put ned 6.12.2009 11:44 (Emil-ri).
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice