Pretvaranje tel.imenika u excel

poruka: 23
|
čitano: 15.900
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Pretvaranje tel.imenika u excel

Pozdrav!

Zanima me ako je netko prebacio tel.imenik u excel da mi pomogne da napravim isto.

Želim napraviti svoju bazu podataka a raditi svakog posebno ipak nema smisla...

Imam kupljen HT-ov imenik na CD-u ali tamo nemogu ništa napraviti! Čak i copy-paste ne radi!

 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Pretvaranje tel.imenika u excel

Hmm mislim da ti ne treba nikakav imenik niti bilo sto softwera.Imas sve potrebno.Ucio sam to u skoli i za to nismo koristili Exel nego Acces tj on ti sluzi za bazu podataka.Pokusaj negdje na netu nac vodic za Acces point.Ako imas mozda djecu ili prijatelje iz srednje skole trebali bi znati uradit bazu podataka u Accesu u sustini nije nimalo tesko ako uspijem se sjetit kako se radi stavit cu ti slike korak po korak kako da uradis to.:)

http://s3.ba.battle-knight.org/index.php?loc=hire&ref=MjAzNA==
16 godina
neaktivan
offline
RE: Pretvaranje tel.imenika u excel

Mislim da ti ova operacija neće proteći baš lako. Podatke kao podatke nije problem prebaciti u Excel, ali sumnjam da bi HT dozvolio tako jednostavnu (zlo) upotrebu svojih podataka. Kud bi to dovelo? Kupiš jedan originalni CD, a zatim prodaješ telefonski imenik u Excel formatu. Ovo što ti je kolega govorio za Access ti neće puno pomoći. Glavno pitanje je kako "isčupati" podatke iz imenika. Nadam se da će ti netko više pomoći.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Pretvaranje tel.imenika u excel

Haha Access -- bravo majstore. Još bolje uvezeš u neki drugi bazni server i fino staviš imenik na servis u kini i boli te..

Zaštićeno je  i zakompliciran život - puno sreće.

 

Alternativa: Provjeri u HT.u dal pružaju kakav Web servis za pristup imeniku - pa se dogovori o korištenju. Ako ništa imat ćeš ažururane podatke.

15 godina
protjeran
offline
RE: Pretvaranje tel.imenika u excel
SasaFrr kaže...

Haha Access -- bravo majstore. Još bolje uvezeš u neki drugi bazni server i fino staviš imenik na servis u kini i boli te..

Zaštićeno je  i zakompliciran život - puno sreće.

 

Alternativa: Provjeri u HT.u dal pružaju kakav Web servis za pristup imeniku - pa se dogovori o korištenju. Ako ništa imat ćeš ažururane podatke.

Ima jos jedna alternativa samo neznam kolko je korisna:)Mozes koristit i Adress book koji dobijes uz sistem:))Ima tu fahova ali sto je tu je:)

http://s3.ba.battle-knight.org/index.php?loc=hire&ref=MjAzNA==
16 godina
neaktivan
offline
Pretvaranje tel.imenika u excel

a koji je bio cilj prebacivanje sa CD-a u Excel??

ne kužim šta time dobiješ? ionako je, kako je već netko napisao, sve zaštičeno i ne smije se distribuirati...

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Pretvaranje tel.imenika u excel
sasa kaže...

a koji je bio cilj prebacivanje sa CD-a u Excel??

ne kužim šta time dobiješ? ionako je, kako je već netko napisao, sve zaštičeno i ne smije se distribuirati...

Tako je. Ja sam probao kopirati njihov CD, ne zbog pitariziranja, već da imam backup kopiju jer je dosta izgreban. Ali kad umetneš kopiju ne možeš ga pokrenut.

14 godina
neaktivan
offline
Pretvaranje tel.imenika u excel

To mi treba za posao, da se napravi arhiva klijenata, a mislim da je lakše to raditi kad imaš sve odjednom unutra nego svakog posebno vaditi iz imenika i prepisivati.

Kaj se tiče onog da HT neda copy-paste sa CD-a, neznam zakaj onda to možeš na t-portalu i to po 100 kom. odjednom!

Pošto mi se neda prebacivati sto po sto pitam ako je netko takvo nešto napravio da mi pomogne! Ne treba i to za nekakve nelegalne radnje ( mada ne kužim kakve nelegalne radnje kad je sve na netu!!! ) nego čisto za svoje potrebe!

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Pretvaranje tel.imenika u excel
vacko kaže...

To mi treba za posao, da se napravi arhiva klijenata

pa ako imas u nekom drugom elektronskom obliku reci pa mozda mozemo naci neko rjesenje. ako imas klijente po papiru onda uzmite 2 ili 3 studenta i neka cijeli mjesec popunjavaju u excel ili neki drugi elektronski oblik. samo pazite da se kvalitetno pripremi tablica u koju ce se popunjavati. mozda je bolje odmah krenuti sa bazom, a ne sa nekom tablicom (excel, oo calc,...)

14 godina
neaktivan
offline
Pretvaranje tel.imenika u excel

Kao što je kolega rekao, najbolje je odmah započeti sa bazom podataka. Složi se logički model baze, kreiraju tabele, relacije, te forma za unos klijenata. Jednom popunjenu bazu je tada lako održavat i jedno je sigurno, kraće će trajat unos klijenata u formiranu bazu kroz gotovu formu nego potraga za efikasnim alternativnim riješenjem za navedeno seljenje cijelog telefonskog imenika. Ako trebaš pomoć oko izrade baze i forme, javi mi se na PM.

Noli turbare circulos meos.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Pretvaranje tel.imenika u excel
sasa kaže...
vacko kaže...

To mi treba za posao, da se napravi arhiva klijenata

pa ako imas u nekom drugom elektronskom obliku reci pa mozda mozemo naci neko rjesenje. ako imas klijente po papiru onda uzmite 2 ili 3 studenta i neka cijeli mjesec popunjavaju u excel ili neki drugi elektronski oblik. samo pazite da se kvalitetno pripremi tablica u koju ce se popunjavati. mozda je bolje odmah krenuti sa bazom, a ne sa nekom tablicom (excel, oo calc,...)

Heheh...sry ali po cijeni sata preko student servisa Bogataš

 

Mislim da bi neki od OCR softweraja to brže riješio.

 

 

1) Sto se tice teme i imenika - HT imenik je zasticen autorskim pravima, protiv kopiranja te su i podaci enkriptirani. Ako si warez majstor neces imati problema, ako nisi - no can do. Nazalost trazi drugo rijesenje. 

 

2) Sto se tice prijedloga o bazi, pokusaj zaobici access - Recimo Oracle 10g XE je vrlo user friendly cak i za pocetnika sa osnovnim znanjem - i ono sto ce tebe sigurno najvise zanimati obzirom na astronomske cijene oracle rjesenja - XE je besplatan.

Limit ti je 4GB pohrane podataka i 1GB memory loada (dodatno, iskoristivost je ogranicena na 1CPU za multiprocesorske servere ali gotovo sam siguran da te ovo ne brine).

 

From dying heaven To living hell
Poruka je uređivana zadnji put sub 15.8.2009 23:57 (PureEntity).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Pretvaranje tel.imenika u excel

Smatram da je uporaba Oracle-a, unatoč jednostavnosti i uporabljivosti za spomenute potrebe nepotrebna. Access je lower level baza, bez daljnjega, ali sasvim dostatna za uredske sitnarije ovog tipa.

Ostali elementi koje si naveo u zagradi kao što si  i sam rekao, irelevantni su za dotičnu problematiku, uporabu.

Autoru ovog posta je bitna koliko sam skužio brza i efikasna realizacija a ne petljanije i upoznavanje sa toolom, konkretno Oracle-om kojeg vrlo vjerojatno neće rabiti. Dozvoljavam mogućnost da griješim, naravno :). Autore, bez uvrede molim, samo sam bubnuo pretpostavku.

Iz kojeg razloga Access smatraš lošim odabirom?

Noli turbare circulos meos.
15 godina
protjeran
offline
RE: Pretvaranje tel.imenika u excel

Neznam vi imate svoje prijedloge ali meni je mnogo jednostavnije uradit Acces bazu za ovakvu sitnciariju naravo ako se u njoj nece nalazit privatni broj Obame:))

Ali zasto trositi novce za kupovanje drugog softwera kada si vec platio nesto??Znaci sad bi trebalo da skines nekih kamaru programa za baze podataka a vec si sigurno ili platio ili vec nabavio MS offic?Pa ljudi moji recesija je:)) cemu placat duplo a i sami znamo da danas legalni i komercijalni softwer kosta mnogo.A ako ga vec kupim cemu da mi stoji??Moj savjet je Acces ako ne znas radit u njemu ima gomila vodica  na netu procitaj nesto i skontat ces a i onako toliko nije tezak za radit.

 

http://s3.ba.battle-knight.org/index.php?loc=hire&ref=MjAzNA==
15 godina
neaktivan
offline
RE: Pretvaranje tel.imenika u excel
FiZor kaže...

 

Iz kojeg razloga Access smatraš lošim odabirom?

 

Stavljati na crtu Access ili Oracle cak ne gledano po onome sto nude iz perspektive kvalitetne baze nego cisto iz profesionalne i poslovne perspektive je, sigurno se oboje slazemo, suludo.

 

 

Ako se drzimo teme, a to je potreba za nekoliko text polja u table-u (Ime, prezime, adresa, grad, telefon) te ako uzmemo u obzir da je prvobitna zamisao pokretaca teme bila excel (sto znaci da mu je access stran kao i bilo koje drugo database rjesenje) i dalje ostajem pri tome da mu preporucim XE over access.

 

Zasto? (Da ne trosim prostor na thread-u ne bi bilo lose biti i koristan, ubacit cu odmah i koji tuts).

Za pocetak XE je također entry database ali za razliku od access-a također je pocetnicki ili ti entry prilagođen sto access zbog svoje neintuitivnosti nije. Kada sam predozio XE nisam imao na umu tipkanje redova SQL-a nego upotreba Object browser-a i  Application express-a. Koliko je jednostavno sloziti table koji je slican kao i potreba malog imenika je najbolje prikazati vizualno - LINK

Jedino sto dalje preostaje je import - odabir skina za strancu i izrada Serch-a iliti Query-a preko App Ex-a koji se svodi na select search filed > next>next. Smijeh Ako se ima zelja posloziti i user role (khm access?).

Moje skromno misljenje je da ce puno lakse napraviti ono sto mu treba cak i uz naprednije funkcije negu acc-u.

Lijep tutorijal se moze zagrabiti OVDJE

 

Iako vecina iz nekog razloga access smatra pocetnikim ne smatram da ga to cini alatom za pocetnike, cak suprotno. Nekvalitetniji je proizvod u svakom pogledu pa cak kad su u pitanju ovakve bazice, narocito user frendliness.

Object browser i App Ex su nenadhebivi za pocetnika, cisti šamar acc-u.

Pretpostavljam da ce velik broj DBA-ša koji naiđu ovdje smatrati svetogrđem raditi evidenciju kupljenog kupusa i paprike u oracle-u ali bit je olaksati covjeku zivot.

 

 

Sa XE nisam radio i jedino sto  bih htio napomenuti da se dobro procitaju uvjeti, ne bih zelio da bude nagazen zbog povrede uvjeta koristenja (autorskih prava) vezano za business primjenu te dobije nekakvu plavu kovertu. Bogataš

From dying heaven To living hell
Poruka je uređivana zadnji put ned 16.8.2009 14:17 (PureEntity).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Pretvaranje tel.imenika u excel

Teoretski ovakve stvari mozes isprogramirati.

Napises program koji rukuje tel. imenikom kao obican korisnik, pritiska botune, trazi korisnike, sprema u svoj fajl.

 

Sam sam vec nesto slicno radio sa njemackim tel. imenikom.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Pretvaranje tel.imenika u excel
311008 kaže...

.Pokusaj negdje na netu nac vodic za Acces point.

Sumnjam da ce mu upustvo za acces point ista pomoci ;)

16 godina
online
Pretvaranje tel.imenika u excel

U kojem je obliku ta jtel imenik na CD-u.

 

Fino uzmes abby screen reader, moze citati screen shot, pdf... i procitano kopiras u excel, jest malo vise posla, ali...

We are born naked, wet, and hungry. Then things get worse. "It's better to keep your mouth shut and give the impression that you're stupid than to open it and remove all doubt."- Rami Belson
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Pretvaranje tel.imenika u excel

> Fino uzmes abby screen reader, moze citati screen shot, pdf... i procitano kopiras u excel, jest malo vise posla, ali...

 

Mislim da kad trebas dohvatiti red velicine milijun adresa, da je programsko rjesenje jedini moguci put.

14 godina
neaktivan
offline
Pretvaranje tel.imenika u excel

Mislim da bilo koji oblik manipulacije podacima nedozvoljen i krši licencna prava ..... u prijevodu bio bi to obrnuti inženjering, ali za svaki slučaj dobro prouči licencu tog imenika prije nego se upustiš u taj posao.

http://www.woodgamesfx.com
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Pretvaranje tel.imenika u excel

Prva verzija T-COM telefonskog imenika je imao opciju pretvaraja telefoskog imenika u excel i printanje na naljepce. Ja ga imam, ne profesioalnu već prvu veziju, ali mi je oštećen. Najvjerovatija neka iformatički odjel u T-COM-u imaju taj cd kao u arhivi ili slično. Sve ostalih četir vezije nema a ova najnovija je najgluplja, nema ikakvu verziju i teško išta nać ako nezaš točno što tražiš.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Pretvaranje tel.imenika u excel

Help!

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.12.2009 14:26 (vacko).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Pretvaranje tel.imenika u excel
Harlequin kaže...

Teoretski ovakve stvari mozes isprogramirati.

Napises program koji rukuje tel. imenikom kao obican korisnik, pritiska botune, trazi korisnike, sprema u svoj fajl.

 

Sam sam vec nesto slicno radio sa njemackim tel. imenikom.

Ako si to već radio, onda pomozi!

14 godina
neaktivan
offline
RE: Pretvaranje tel.imenika u excel

Kontaktiraj me privatno na noumen@net.hr

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice