Posljednji film koji ste gledali - preporuka? izdvojena tema

poruka: 40.433
|
čitano: 7.549.079
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Nadolazeći filmovi, Film - Ultimativna Rasprava
9 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Fallen87 kaže...
Cansee kaže...
HOME123456 kaže...

Society of the Snow

 

 Jedna od najgorih avionskih nesreća u povijesti, kada se urugvajski let broj 571 srušio na putu od Montevidea do Santiaga u Čileu 70-ih. Priča koju svi znamo ali vrijedi pogledati ovaj film.  8/10

 

Neki dan ja čitam knjigu, a žena pored mene i gleda taj film na netflixu, a ja nemam pojma koji je uopće film u pitanju i o čemu se radi i . I sad normalno uvijek to malo odvlači pozornost od čitanja pa ja bacim koji put pogled da vidim šta se događa. I vidim ja to meni izgleda poznata priča, pitam ja svoju ženu jel to po istinitom događaju, kaže ona da je, pa ju pitam jel zna ona šta će se tu događati, kaže ona nema pojma, pa reko oni će jesti svoje mrtve, a ona mislilia da ju muljam. I na kraju, tu večer nešto kasnije je išla povraćati, al dobro trudna je pa tko zna šta je uzrok. 

 

Uglavnom, na kraju sam i ja gledao film i mislim da je dosta dobro snimljen, i čak su uspjeli prikazati težinu situacije bez pokazivanja previše baš ružnih scena. Mislim da su stvarno minimalno prikazali kako jedu to što jedu. Ali svejedno je bilo uznemirujuće i moram priznati da sam se danima pitao jel bi uspio osobno to napraviti da preživim. 

 Osobno ne vidim problem u takvoj situaciji, još ako slucajno imaš malo vatre da fino to ugriješ i zapeces da nije baš sushi varijanta...kad si dovoljno gladan doma vec postaneš lud, da danima ne jedem, mislim da bi iluzije bilo kakvog morala ili cega već jako brzo odletile kroz prozor, bar u mojem slučaju. Film kao takav, gledao sam stari i ostao mi je u dobrom sijećanju, ovaj sam na polovici zakljucio da mi se ne gleda više jer mi je jednostavno dosadnjikav i znam kompletnu radnju kako završava.

 

Tako je ako imaš vatre, ali sirovo je stvarno gadno. Ako ga ispečeš onda i možeš sam sebe probati lagati da jedeš životinjsko meso, ali ovako je baš zafrknuto. Ne znam, baš imam jedan poriv gađenja na ljudsko meso, i uopće ne mislim na moral, osobno bi odmah dozvolio da se mene pojede ako krepam.

16 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Vezano za Society of the snow - dosta dobar film, neki momenti kao što su pad aviona, trenutak lavine i slične dinamične scene su odlično prikazane. Dosta dugo nisam osjetio takav kaos, nemoć i paniku pretočenu na film. A vezano za jedenje ljudskog mesa; kroz cijeli taj dio od nekoliko mjeseci su imali upaljače i cigarete što je prikazano nekoliko puta pa da nisu mogli neku vatru zapalit i (osim ugrijati se) i ne jesti sirovo meso... Malo čudno  

 

I još jedna preporka mada je već bilo na forumu nekoliko puta:

 

Oppenheimer - apsolutno remek djelo. Pogledao ga u imaxu u sklopu ove mini revije Oscarovih filmova (koja je debelo prekratka) i to mi je jedna od boljih odluka. Mislim da se bilo koji oblik gledanja ovakvog filma ne može mjeriti sa imaxom. Kadrovi, veličina, grandioznosti tih scena, a za zvuk da ne pričam. Dugo mi jedan film nije ostavio tako dobar dojam sa audio iskustvom.

Sam film je jako dobro ispričan i editiran jer je realno mogla ispasti jedna osrednja i dugačka drama, a ovako te drži do samog kraja kao najbolji akcijski filmovi. Čak je i prva trećina filma malo zbrzana, pa je možda mogao biti i duži od ta tri sata. Glumci odlični, Cillian uz Giamattija ove godine u mrtvoj utrci za Oscara, a RDJ slobodno može uzeti za najboljeg sporednog, ostatak castinga nevjerojatan, jedino mi Emily Blunt malo predimenzionalna kao lik.

Napokon se Nolan vratio u punom sjaju i odustao od nepotrebne komplikacije narativa (Tenet). Ovdje je taj dio sa paralelnim prikazom prošlosti i sadašnjosti odlično funkcionirao. I ovaj dio gdje je u boji njegov subjektivni dio, a CB ono što se zapravo dogodilo je dosta dobar. Za preporuku!

 

9 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Bichanich kaže...

Vezano za Society of the snow - dosta dobar film, neki momenti kao što su pad aviona, trenutak lavine i slične dinamične scene su odlično prikazane. Dosta dugo nisam osjetio takav kaos, nemoć i paniku pretočenu na film. A vezano za jedenje ljudskog mesa; kroz cijeli taj dio od nekoliko mjeseci su imali upaljače i cigarete što je prikazano nekoliko puta pa da nisu mogli neku vatru zapalit i (osim ugrijati se) i ne jesti sirovo meso... Malo čudno  

 

I još jedna preporka mada je već bilo na forumu nekoliko puta:

 

Oppenheimer - apsolutno remek djelo. Pogledao ga u imaxu u sklopu ove mini revije Oscarovih filmova (koja je debelo prekratka) i to mi je jedna od boljih odluka. Mislim da se bilo koji oblik gledanja ovakvog filma ne može mjeriti sa imaxom. Kadrovi, veličina, grandioznosti tih scena, a za zvuk da ne pričam. Dugo mi jedan film nije ostavio tako dobar dojam sa audio iskustvom.

Sam film je jako dobro ispričan i editiran jer je realno mogla ispasti jedna osrednja i dugačka drama, a ovako te drži do samog kraja kao najbolji akcijski filmovi. Čak je i prva trećina filma malo zbrzana, pa je možda mogao biti i duži od ta tri sata. Glumci odlični, Cillian uz Giamattija ove godine u mrtvoj utrci za Oscara, a RDJ slobodno može uzeti za najboljeg sporednog, ostatak castinga nevjerojatan, jedino mi Emily Blunt malo predimenzionalna kao lik.

Napokon se Nolan vratio u punom sjaju i odustao od nepotrebne komplikacije narativa (Tenet). Ovdje je taj dio sa paralelnim prikazom prošlosti i sadašnjosti odlično funkcionirao. I ovaj dio gdje je u boji njegov subjektivni dio, a CB ono što se zapravo dogodilo je dosta dobar. Za preporuku!

 

 

Nisu imali ništa za zapaliti, a nije da možeš peći na upaljaču. Nisu mogli odjeću, a  tko će ga znati što će im trebati od aviona, pa na kraju su koristili ono nepromočno za deku, dobro da to nisu zapalili. 

 

I na kraju krajeva, svega su imali u vrlo ograničenim količinama, tako da su i pokušali nešto koristiti za potpalu vrlo brzo bi ponestalo.

 

Što se tiče Oppenheimera slažem se 100%, 3 sata čiste uživancije.

Poruka je uređivana zadnji put pon 5.2.2024 12:10 (Cansee).
9 mjeseci
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Corto_1973 kaže...
mmafan kaže...

The Fabelmans 9/10

 

U zadnje vrijeme baš teško pronađem dobar film koji mi drži pažnju, ali ovaj je u tome uspio. Životna priča Spielberga koja drži pažnju od samog početka do kraja. Film traje 2 i pol sata, ali to proleti. Atmosfera odlična,  kao i rad kamerom, baš je ulovljeno to razdoblje. Glumci odlična, priča isto tako. Moja preporuka!

 Pogledao prije par mjeseci... i gadno se razočarao... negledljivo... ekipa 50+ recite da nisam jedini...

 preoštar si. meni je bio solidan, nekakvih 7 od 10. najgora u filmu mi je bila Michelle Williams, totalno preglumljavanje koje mi je bilo iritantno. ostali dobri.

 

robogo kaže...
Pogledao Tetris. Zanimljiva tema, previše dramatizacije.

 e ovo mi je bilo jedva gledljivo. užas što su napravili od dobre teme. dobro krene, ali onda sve ode u 3pm. 5 od 10.

12 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Nezz jel sam ja jedini kojem je Oppenheiker bio ok film ali nista ekstra..cak i pomalo dosadnjikav!
AUDIOFIL
12 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
volegradele kaže...
Nezz jel sam ja jedini kojem je Oppenheiker bio ok film ali nista ekstra..cak i pomalo dosadnjikav!

Mislim da sam vec pisao o njemu, ali ja sam ga tri puta pokusavao gledati i svaki puta zaspao

Da se film vise fokusirao na desavanja iz Los Alamosa, bio bi puno zanimljiviji umjesto prevelikoga zamaranja sa dogadanjima prije Los Alamosa.

Tek kada ti komarac sleti na jaja,shvatiš da se problemi ne rješavaju nasiljem!
14 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Bichanich kaže...

Vezano za Society of the snow - dosta dobar film, neki momenti kao što su pad aviona, trenutak lavine i slične dinamične scene su odlično prikazane. Dosta dugo nisam osjetio takav kaos, nemoć i paniku pretočenu na film. A vezano za jedenje ljudskog mesa; kroz cijeli taj dio od nekoliko mjeseci su imali upaljače i cigarete što je prikazano nekoliko puta pa da nisu mogli neku vatru zapalit i (osim ugrijati se) i ne jesti sirovo meso... Malo čudno  

Realnije ispričano. U Alive samo stavi komadić mesa usta a ovde, ono, gricka meso sa leša dok priča s nekim. Ili poziraju za sliku a ispod guzice vire oglođane kosti. Ali ako je istinito prikazan onda su se iznenađujuće dobro nosili sa situacijom...

15 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

ja uvijek kad pogledam film koji je baziran po istinitom dogadaju odem istraziti kako je zapravo to sve bilo u stvarnosti, pokusam nac neke intervjue sa stvarnim sudionicima i realne price(jer film uvijek doda neke drama trenutke i onda ne znas sto je zapravo dodano a sto se stvarno tako desilo). 
U vezi ovog dogadaja imate materijala na internetu.

 

Ono sto mogu rec je da je film dosta realno napravljen, prema stvarnim dogadajima. Barem prema onome sto su sudionici ispricali. I ne, nije im bilo nimalo lako tad, a ni u daljnjem zivotu nakon spasavanja s obzirom na cinjenicu da su jeli ljude. 

12 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Sling Blade (1996) - pogledao ovaj film 10 godina od zadnjeg gledanja,još mi je bolje sjeo,fantastična priča,odlična gluma,jedan od najboljih filmova 90-ih.
Tko nije pogledao,obavezno! Nemojte gledati trailer niti citati o radnji,samo upalite film i uzivajte.

11 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Anyone But You (2023) - ahh, pogledao s curom. Film je komedija. Tolko krinđ, predvidljivo, klišeji, svašta nešto da s pravom pripada kategoriji komediji. 3/10 jer se vide sise.

 

Extraction 2 (2023) - zanimljiv film. Podsjeća me na John Wicka. Ubije, prebije 200 ljudi, šepa, potrgan, iskrvari 5l krvi ali onda opet ubije tolko...
Scene su dobre. Kao i u prvvom dijelu, kretanje kamere mi je baš odlično. Daje neki posebni osjećaj u tim akcijskim scenama. Chris je solidan ali nije mi nekako on za tu ulogu. Po završetku naslućujem i 3. nastavak i mislim da će Idris Elba tada imati značajniju minutažu naspram ove. 8/10

16 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Eto ima za pogledat Land of bad sa burazom od Krisa....čika Lijamom, no čini se da nije vrijedan gledanja, na neku sličnu foru je film....kaže lijam ako može bratac Kris što nebi i ja...to je takav film čini mi se 

 

 

Jbte pa sada vidim da je i Luka tu, skoro pa sveto trojstvo

Poruka je uređivana zadnji put pon 19.2.2024 21:59 (Wiz3m4n).
8 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

13th floor

 

stariji film, ali odlican. Sf, zanimljiva tematika, nema specijalnih efekata, nema kerefeka, nema woke tavica i posudica, samo odlicna prica i ideja.

 

Kroz film se provlaci fenomenalna noir atmosfera, neke scene su me podsjetile na zlatno doba holivuda i detektivskih film noir momenata, modernija verzija bi bila dark city ili sin city.....

 

necu nista o radnji, fenomenalna teorija koju danas vise ne odbacuju ni pravi znanstvenici, odlican svijet, scene, zadnje 3 minute su jedino idealisticke i smijesne, kad pogledamo kontekst, ali te 1999 kad je snimljen su bile daleko efektnije.

 

tko zeli dobar sf gdje je naglasak na prici, svakako pogledati, nije to neko remek djelo, ali......

Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
13 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

The Iron Claw - po istinitom događaju o obitelji američkih hrvača i tragediji koje ih slijede. Malo promijenjene neke stvari u odnosu na istinu, ali sve u svemu, preporuka.

Aquaman and the lost Kingdom - zaobići, stvarno čudo kako uspijevaju usrati film za filmom...nekako sam se prisilio da nakon što sam u prvom gledanju u 20min odustao od filma ostatak pogledam uz ubrzavanja, i bome nije razočarao po pitanju toga da se nije nimalo popravio u odnosu na početak...šteta, prvi Aquaman mi je bio skroz ok, pogledao ga ne jednom, ovaj sam pogledao jednom previše.

Suzume - skroz ok, doduše, Your Name mi je puno draži.

12 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Ali u sta se Zack Efron pretvorija to je cudo jedno..znaci stereoidi na entu potenciju..ali da dobar film!
AUDIOFIL
14 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Meni zadnji dobar Harder they fall (netflix) te sam gledo ono nesto u vlaku s Brad pittom.To mi vuce na guy Richija /tarantina film ,sve nesto kao woow i nepredvidivo a u biti sve vec viđeno u reziji spomenutog dvojca ...
R33mba#2892
16 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
volegradele kaže...
Ali u sta se Zack Efron pretvorija to je cudo jedno..znaci stereoidi na entu potenciju..ali da dobar film!

 Čokolino prirodno i fino

R3nchi kaže...
Meni zadnji dobar Harder they fall (netflix) te sam gledo ono nesto u vlaku s Brad pittom.To mi vuce na guy Richija /tarantina film ,sve nesto kao woow i nepredvidivo a u biti sve vec viđeno u reziji spomenutog dvojca ...

 Harder they fall je bomba, svakako preporuka, bu i 2jke bajo

14 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Ma da,? Super..Dugo nisam gledo dobar kaubojac.. ovo slucajno gledo i bas mi bio super
R33mba#2892
14 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Iamdanny kaže...

Extraction 2 (2023) - zanimljiv film. Podsjeća me na John Wicka. Ubije, prebije 200 ljudi, šepa, potrgan, iskrvari 5l krvi ali onda opet ubije tolko...
Scene su dobre. Kao i u prvvom dijelu, kretanje kamere mi je baš odlično. Daje neki posebni osjećaj u tim akcijskim scenama. Chris je solidan ali nije mi nekako on za tu ulogu. Po završetku naslućujem i 3. nastavak i mislim da će Idris Elba tada imati značajniju minutažu naspram ove. 8/10

 Uopće mi nije ala john wick. Slazem se odlican akcijski film, 1 i 2. I Thor mi je odlican za ulogu. Konačno. Pa jeli to bilo toliko strašno za napravit. Jako jednostavno. Hvala.

 

volegradele kaže...
Ali u sta se Zack Efron pretvorija to je cudo jedno..znaci stereoidi na entu potenciju..ali da dobar film!

 Ne znam jesu li sterkani ili havajska genetika ali se je uprasia ka svinja a lik je prirodno ogroman.

15 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
KIKI3ooo kaže...

 

volegradele kaže...
Ali u sta se Zack Efron pretvorija to je cudo jedno..znaci stereoidi na entu potenciju..ali da dobar film!

 Ne znam jesu li sterkani ili havajska genetika ali se je uprasia ka svinja a lik je prirodno ogroman.

 Ti si zamjenio Zaca Efrona za nekoga drugog. Lik je 173 cm, ni blizu tome da je prirodno ogroman.

14 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
JackIsBack kaže...
KIKI3ooo kaže...

 

volegradele kaže...
Ali u sta se Zack Efron pretvorija to je cudo jedno..znaci stereoidi na entu potenciju..ali da dobar film!

 Ne znam jesu li sterkani ili havajska genetika ali se je uprasia ka svinja a lik je prirodno ogroman.

 Ti si zamjenio Zaca Efrona za nekoga drugog. Lik je 173 cm, ni blizu tome da je prirodno ogroman.

 Na aquaman 2 sam mislia. Falia sam ja ali isto ću iskoristit priliku da kažem, općenito, ne mislim konkretno na post koji sam citira, da je "odgovori" bzvz feature u diskusiji, my 2 cents. Citiraj ili PM.

14 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Ovaj Spacemam šta dolazi na Netflix u petak pari dobro. Adam Sandler bro u SF-u. Vanzemaljac inteligentni pauk. Skoro dobro kao žohar u District-9. Nahajpalo me je.

Poruka je uređivana zadnji put ned 25.2.2024 21:33 (KIKI3ooo).
2 godine
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
R3nchi kaže...
.. te sam gledo ono nesto u vlaku s Brad pittom.To mi vuce na guy Richija /tarantina film ,sve nesto kao woow i nepredvidivo a u biti sve vec viđeno u reziji spomenutog dvojca ...

 I meni je "taj" odličan, gledao sam, uvrnuto odličan film,  a uopće ne mogu naći kako se film zove..

合氣道
8 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Dark City directors cut......

 

s dodatne 4 sekunde nikad vidjenih scena :)

 

zezam se, film koji ne treba opise i preporuke, gledati svakako, vise puta.

Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
9 mjeseci
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Damir22 kaže...

Dark City directors cut......

 

s dodatne 4 sekunde nikad vidjenih scena :)

 

zezam se, film koji ne treba opise i preporuke, gledati svakako, vise puta.

 +1 

10 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

One life - https://www.imdb.com/title/tt13097932

po istinitoj priči iz drugog svjetskog rata o Britancu koji je spasio hrpu djece iz tadašnje Čehoslovačke taman prije nacističke okupacije - odličan Hopkins, a i ostali

9 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

srpski Cuvari formule, sjajan, ima u EON klubu, Bjelogrlic kao reziser nema fule, istinita prica

11 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Dune drugi dio

Dune: Part Two (2024) - IMDb

 

Odlican, obavezno pogledati, naravno nije bez mana, kao i svaki drugi, ali generalno meni kao nekome tko nije citao knjige 9/10 i mogu ga toplo preporuciti

 

atmosfera, muzika, zvuk, borbe, drama pa cak i gluma, a ima i malo "cringe" scena 

9 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Meni je Dune 2 nekako mlak...

Film je stvarno vrhunski napravljen, audio vizualno remek djelo, no fali mi ono nešto, prazan mi je, hladan, kao da je samo uvod u 3i dio.

Prvi dio mi je nekako bolji, cak i onaj stari dune mi je nekako bolji.

Citav fokus je na politici i usponu Paula, a to mi je nekako pre jednolično, ništa me nije ostavilo wow, nema epic scena koje cu pamtiti, sve je nekako lijepo i hladno.

Fali mi neka srž, neka jaka emocija, nekoliko snažnih scena. Daleko je ovo od star warsa.
9 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Gogy7 kaže...
Meni je Dune 2 nekako mlak...

Film je stvarno vrhunski napravljen, audio vizualno remek djelo, no fali mi ono nešto, prazan mi je, hladan, kao da je samo uvod u 3i dio.

Prvi dio mi je nekako bolji, cak i onaj stari dune mi je nekako bolji.

Citav fokus je na politici i usponu Paula, a to mi je nekako pre jednolično, ništa me nije ostavilo wow, nema epic scena koje cu pamtiti, sve je nekako lijepo i hladno.

Fali mi neka srž, neka jaka emocija, nekoliko snažnih scena. Daleko je ovo od star warsa.

 

Dune je hladniji od star warsa, i puno logičniji i realniji. Star wars je fantasy sa čarobnjacima u svemiru. Ja volim star wars da se razumijemo, ali treba biti realan. I također treba biti realan da je George Lucas pokupio jako puno "inspiracije" od Dunea, kao i mnogi drugi SF i fantasy kreatori.

 

Nisam gledao part 2, tako da moje mišljenje nije relevantno, ali po ovome što kažeš vjerujem da je redatelj ipak pogodio srž knjige, pogotovo kad spominješ politiku i uspon Paula

9 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Malo mi fali te mistike iz star warsa, tamo je sila ta neka srž. Npr u starijem filmu Paul uči koristiti svoje "moći" tog tu nema, u prvom nastavku se pokazalo da ne koriste robote no ništa nisu nastavili na tu temu. Ima premalo lorea o svijetu, puno tog me zanimalo u prvom dijelu a sad o tome ni spomena. Bas hladno i fokus na politiku. I taj njegov rast mi djeluje mlako, bezopasno, bez rizika. Jako hladno. Instantno sam zaboravio na film kad su poceli creditsi. Ali s tehničke strane, vrhunski film, prelijep, sjajna muzika i gluma. Svakako gledati u kinu.
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Nadolazeći filmovi, Film - Ultimativna Rasprava
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice