NVIDIA Lovelace 40xx izdvojena tema

poruka: 3.467
|
čitano: 715.767
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
O boze d4 nije aaa naslov😂😂😂
Moj PC  
2 0 hvala 1
16 mjeseci
protjeran
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Naslov je popularan kako kazem ali graficki i izgledom je to na nivou igara iz 2017te.

 

Danasnji pojam grafike su:

 

Requiem

Atomic Heart

Cyberpunk sa path tracingom

Star Wars Survivor

Hogwarts

Chernobylite enhanced

The Calisto Protocol

Dead Island 2

Steel Rising

Guardians of the Galaxy

Resident Evil 4 remake

 

Bez FSR 2 ili dlss se mozes slikat sa ovim igrama na 4k, vjerojatno oko 40fps prosjek uz RT

 

 
0 0 hvala 0
2 godine
online
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Legacy kaže...

Naslov je popularan kako kazem ali graficki i izgledom je to na nivou igara iz 2017te.

 

Danasnji pojam grafike su:

 

Requiem

Atomic Heart

Cyberpunk sa path tracingom

Star Wars Survivor

Hogwarts

Chernobylite enhanced

The Calisto Protocol

Dead Island 2

Steel Rising

Guardians of the Galaxy

Resident Evil 4 remake

 

Bez FSR 2 ili dlss se mozes slikat sa ovim igrama na 4k, vjerojatno oko 40fps prosjek uz RT

 

 To se kaže, ukoliko sam te dobro razumio, igra nije grafički najzahtjevnija, aaa naslov nema veze s kompleksnošću, zahtjevnošću ili intenzitetom grafičke prezentacije u igri.

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.6.2023 20:43 (notloB).
8 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx

4k je bacanje love, pol pixela se ni ne vidi. Upscale je dobra opcija za tolku rezoluciju. 1440p DLSS quality izgleda odlično na 32" monitoru, jedva da se vidi razlika.

11 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
win10pro kaže...

4k je bacanje love, pol pixela se ni ne vidi. Upscale je dobra opcija za tolku rezoluciju. 1440p DLSS quality izgleda odlično na 32" monitoru, jedva da se vidi razlika.

Cekaj...native se ne vidi ali je upscale dobra opcija...necemu sto se ne vidi.

 

16 mjeseci
protjeran
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
win10pro kaže...

4k je bacanje love, pol pixela se ni ne vidi. Upscale je dobra opcija za tolku rezoluciju. 1440p DLSS quality izgleda odlično na 32" monitoru, jedva da se vidi razlika.

 Pa poanta i je da ne vidis piksele. Em sta upscale je gimmick jer je piksel fizicka stvar na svakom ekranu i nemozes ga promjeniti (ni povecati ni smanjiti).

14 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx

Zato postoji uvaženi kanal koji zna kaj priča...upscaling u nekim igrama izgleda bolje od nativnog, vrlo često jednako kao i nativno te ponekad lošije od nativnog. DLSS je no brainer, a FSR 2 i uskoro 3 sve bliže tome, i već sada u sasvim pristojnom izdanju.

 

16 mjeseci
protjeran
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Dlss je nesto drugo, on pomocu AI "popravlja detalje na slici" a ne napravi od karikiram 1440p ekrana 4k ekran ili 1080p ekran. 

 

Naravno ima i svojih mana kao artefakti, ghosting itd...

 

 

Sjecam se prije kad bi ekipa koristila vsr i dsr i pricala kako imaju sliku sa ekranom manje rezolzcije kao ovi koji imaju ekran vece rezolucije, a pikseli na ekranu jednako vidljivi, samo se nabijao AA na sliku koji bi nesto izostrio sliku.

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
MEGATAMA kaže...
win10pro kaže...

4k je bacanje love, pol pixela se ni ne vidi. Upscale je dobra opcija za tolku rezoluciju. 1440p DLSS quality izgleda odlično na 32" monitoru, jedva da se vidi razlika.

Cekaj...native se ne vidi ali je upscale dobra opcija...necemu sto se ne vidi.

 

 Za native 4k treba stalno imat top gpu svake generacije. A na kraju oči ne vide sve te pixele. Zato je DLSS balanced taman za 4k, i tjera ga dosta slabiji gpu.

16 mjeseci
protjeran
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Pa poanta vece rezolucije i je da se pikseli vide sto manje, ti si pobrkao lončiće

 
0 0 hvala 0
12 godina
suspendiran
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
win10pro kaže...

4k je bacanje love, pol pixela se ni ne vidi. Upscale je dobra opcija za tolku rezoluciju. 1440p DLSS quality izgleda odlično na 32" monitoru, jedva da se vidi razlika.

 Itekako se vidi razlika 2k i 4k. Ono što ja nisam vidio razliku to je 4k vs 8k.

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.6.2023 23:40 (Cryogenic).
3 godine
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Cryogenic kaže...
win10pro kaže...

4k je bacanje love, pol pixela se ni ne vidi. Upscale je dobra opcija za tolku rezoluciju. 1440p DLSS quality izgleda odlično na 32" monitoru, jedva da se vidi razlika.

 Itekako se vidi razlika 2k i 4k. Ono što ja nisam vidio razliku to je 4k vs 8k.

 Naravno da se vidi, nativni 4k bez ikakvog peglanja aa i sl shema na recimo 32" je dosta nazubljeno, barem meni, tek na 20"@4k covjek apsolutno više ne vidi piksel ako pricamo o desktopu i gledanju s cca 50cm!

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.6.2023 23:57 (Boris grozni).
14 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Ajd blago tebi..
Ja Sam pogledo popis RT igara .
Meni tu nista zanimljivo bilo nije .
Al svakom svoje .

R33mba#2892
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Amd 3700x stock

Patriot viper 3200 ddr4

Rtx 4090 Palit Omniblack stock

Asus 570x-p

Napajanje 850w

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.6.2023 12:15 (lmutak).
Moj PC  
4 0 hvala 1
14 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Iaš veliki CPU BN, tj. nvidia sa svojim cpu overhead driveria

 

Moja RX 6800 više bodova na 1080p

Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
online
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
forumaš kaže...

Iaš veliki CPU BN, tj. nvidia sa svojim cpu overhead driveria

 

Moja RX 6800 više bodova na 1080p

  Je, samo što su kod kolege Imutka postavke na Extreme presetu ;)

Tigar Krezumica
14 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

LOL, ja se ponadao da imam jaču grau :D

 

moja greška

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Hej, evo i mene sa mojim grijalicama, grafa udervoltana, cpu također

1080p_extreme 1080p_extreme
1080p_Medium 1080p_Medium
Taraba WoW
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Evo 1080p medium.

 

I da ima CPU bn...

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.6.2023 18:55 (lmutak).
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 mjeseci
protjeran
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Naravno, 4090 je jaka ko Obelix ali je i taj 3700x odnosno zen 2 arhitektura spora ko kornjača

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

I nvida cpu driver overhead, koji je nerješiv problem arhitektire zadnjih nekoliko generacija.

Moj PC  
3 2 hvala 0
11 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx

Mozda nije do njih, vec do toga sto su CPU postali preslabi u odnosu na GPU po Raw compute power.

fade to gray
16 mjeseci
protjeran
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Bezveze spominjes taj overdrive kad on ima nekih 5-7% veci impact nego na Radeonu. Ovo je cisti problem procesora koji ni kad su novi bili nisu bili vrli za gaming a kamoli sada. 

 

Vec bi sa jednim r5 7600 imao cca 50% veci rezultat.

 
1 1 hvala 0
15 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

...evo i od mene par runova na 1080p Medim , 1080p Extreme , 4K Optimized i nativna od monitora tj. preset koji koristim u igrama QHD 2560x1440p preset High.

1080P Medium 1080P Medium
1080P Extreme 1080P Extreme
4K Optimized 4K Optimized
QHD 2560x1440 QHD 2560x1440
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx

Ljudi kažu 20%-30%

 

16 mjeseci
protjeran
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

Pa ako koristis turbo kantu od procesora kao zen 1/refresh uz grafu koja je miljama ispred tog procesora, naravno rezultat je ocekivan.

Svi koji imaju nesto moderno od Comet Lake ili zen 3 nadalje to su jednocifrene razlike, uglavnom vidljive na manjoj rezoluciji, ostalo je do ciste snage IPC-a i frekvencije gdje su Raptor i ZEN 4 opet dosta ispred a overhead od drajvera je zanemariv.

EDIT

Ryzen 5600 košta 1000kn, tko si barem to nemoze osigurati za novu grafu nemora ni igrat, a ove starudije ionako vise niti nema u prodaji.

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.6.2023 21:47 (Legacy).
 
1 3 hvala 0
6 godina
offline
NVIDIA Lovelace 40xx

zanimljivo je za vidjet, kak sad linkas taj YT kanal kao relevantne, a kada si imao nvidia grafu, onda su bili obicni nerelevantni fanboji

 

jos jedan on onih koji svojeg konja hvale 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Sve je Stevo objasnio u videu, problem nvida arhitekture, isti kakav je AMD imao na DX 11, karte su se okrenule.
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Linkao sam ga i onda, znamljivo da sam onda bio intel nvida fanboy a sad sam amd fanboy.

Meni su te kompanije isti kurac, a kupac treba zanati prednosti i mane i iskoristiti sebi u korist.
3 godine
offline
Re: NVIDIA Lovelace 40xx
Imam gpu za 4k za koji je i namjenjena, prek 5g sam na 4k i sve moje grafe
su vjecito na 99%, jedino što vrtim na 1080p su tu i tamo neki video na youtubeu😁 i7 8700 hladi jaja vec 5+g😂😂toliko o cpu overhead evo plačemo i ja i cpu🥱😃
Moj PC  
1 3 hvala 1
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice