Vodič za odabir grafičke kartice izdvojena tema

poruka: 40.625
|
čitano: 5.585.387
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
suspendiran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Promster kaže...

Pa da, u FC-u sam cappao FPS na 60 pošto imam 60Hz monitor...

 

Čisto ne vezano u ovo, fascinantno mi je kolko ekipe brije na "tišinu", "silent build" itd...Naravno ne želiš da ti komp buči ko kosilica ali opet ne treba pretjerivati, pogtovo ako se koriste i slušalice, a vjerujem da većina i koristi. Isto tako mi nije jasno ni sav ovaj RGB koji stave di god stignu, ali pošto ga stavljaju sve više i više , i hype i važnost koja se tome pridodaje je sve veća, mislim da sam ja jedini kojem se to ne sviđa

 

Odi na Nvidia Control panel - Manage 3D Settings - nađi na listi Vertical Sync i stavi ga na Fast, zatim odi na FC5, isključi Vsync i odvrti onda (neće ti biti više cjepanja slike a i smanjuješ imput lag koji dobiješ zaključavanjem frejmova) i provjeri temperaturu.

Nego jel se i na tom modelu Inno3D ventovi ne pale dok ne dosegnu 60c ili rade cijelo vrijeme?

7 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ibme74 kaže...
Promster kaže...

Pa da, u FC-u sam cappao FPS na 60 pošto imam 60Hz monitor...

 

Čisto ne vezano u ovo, fascinantno mi je kolko ekipe brije na "tišinu", "silent build" itd...Naravno ne želiš da ti komp buči ko kosilica ali opet ne treba pretjerivati, pogtovo ako se koriste i slušalice, a vjerujem da većina i koristi. Isto tako mi nije jasno ni sav ovaj RGB koji stave di god stignu, ali pošto ga stavljaju sve više i više , i hype i važnost koja se tome pridodaje je sve veća, mislim da sam ja jedini kojem se to ne sviđa

 

Odi na Nvidia Control panel - Manage 3D Settings - nađi na listi Vertical Sync i stavi ga na Fast, zatim odi na FC5, isključi Vsync i odvrti onda (neće ti biti više cjepanja slike a i smanjuješ imput lag koji dobiješ zaključavanjem frejmova) i provjeri temperaturu.

Nego jel se i na tom modelu Inno3D ventovi ne pale dok ne dosegnu 60c ili rade cijelo vrijeme?

 ne sjećam se, samo sam majnao s njom, na nekih 75%(2300-2400rpm) sam držao fanove da drži temp oko 65°C sa PL 80%(90-ak w je trošilo tada)

 

12 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ibme74 kaže...

Nego jel se i na tom modelu Inno3D ventovi ne pale dok ne dosegnu 60c ili rade cijelo vrijeme?

 Sta se ne moze fan curve namjestiti u afterburneru? Stavis da ti krivulja pocinje od kolko vec stupnjeva zelis.

14 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
picajzla0707 kaže...

 

upravo sad igram fc5 i bez ograničavanja fps-a, najveća temperatura grafe je 69 stupnjeva uz 1100 rpm, proc na max 65 stupnjeva uz 600rpm, ventovi na kućištu max 1000rpm - sve skupa se ne čuje

I sami cipovi mogu prilicno varirat, +/- 5°C od prosjesnog, tako da u identicnim uvjetima jedna teoretski moze biti 10°C toplija od druge. 

Moja Phoenix 1080-ka je skoro 15°C toplija od 1070-ke bila, identican cooler i nije bio problem u pasti/nasjedanju. Prosjecno je ta razlika izmedju 1070 i 1080 puno manja.

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ansha kaže...

I sami cipovi mogu prilicno varirat, +/- 5°C od prosjesnog, tako da u identicnim uvjetima jedna teoretski moze biti 10°C toplija od druge. 

Moja Phoenix 1080-ka je skoro 15°C toplija od 1070-ke bila, identican cooler i nije bio problem u pasti/nasjedanju. Prosjecno je ta razlika izmedju 1070 i 1080 puno manja.

 zar toliko??? 

 

jasno mi je da puno ovisi o vanjskoj temperaturi, propuhu u kućištu, ocanju i slično, pa se dobiju svakakvi rezultati u ovakvim ofrljim usporedbama na forumu

ali baš da je tolika razlika u pojedinom čipu, to nisam znao

9 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Danas došla msi rx 480 gaming x 8gb za 1650kn s preko godine dana garancije.
Nakon dužeg čekanja, ovu karticu nisam mogao propustiti.
Ako bude neki veći pad cijena onda možemo očekivati rx 580 4gb na 1900kn u dućanu i 1500kn polovne (rudarice). Pa vjerujem da nisam bio brzoplet za ove novce i 1080p gaming.
SSD koliko si mi života uštedio...
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Bur33k kaže...
Danas došla msi rx 480 gaming x 8gb za 1650kn s preko godine dana garancije.
Nakon dužeg čekanja, ovu karticu nisam mogao propustiti.
Ako bude neki veći pad cijena onda možemo očekivati rx 580 4gb na 1900kn u dućanu i 1500kn polovne (rudarice). Pa vjerujem da nisam bio brzoplet za ove novce i 1080p gaming.

 

Biži od rudarica ka vrag od tamjana, ona odradi u 2 miseca šta ću ja odigrat u 5 godina. 

9 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Ma u zadnje vrijeme je samo bitno da imaš garanciju.
Često ni ne gledam oglase za kartice koje imaju ispod 10mj. garancije.
Sve ovisi i koliko platiš u usporedbi sa iznosom na računu.
Ova je kupljena za 2500kn te i to smatram bonusom ako rikne za godinu dana.
SSD koliko si mi života uštedio...
12 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
picajzla0707 kaže...
Promster kaže...

Pa da, u FC-u sam cappao FPS na 60 pošto imam 60Hz monitor...

 

Čisto ne vezano u ovo, fascinantno mi je kolko ekipe brije na "tišinu", "silent build" itd...Naravno ne želiš da ti komp buči ko kosilica ali opet ne treba pretjerivati, pogtovo ako se koriste i slušalice, a vjerujem da većina i koristi. Isto tako mi nije jasno ni sav ovaj RGB koji stave di god stignu, ali pošto ga stavljaju sve više i više , i hype i važnost koja se tome pridodaje je sve veća, mislim da sam ja jedini kojem se to ne sviđa

 e jbga, nemereš ograničiti rad grafe i govoriti kak se ne grije, moja ne prelazi 60 stupnjeva kad je ograničim u fc5 jer joj je fps inače poprilično iznad 60fps-locka, pa sa lockanjem radi na max 70-80 posto snage

 

a ovo drugo se slažem za većinu ljudi, samo je problem što sam ja full zabrijao na tišinu

zato sam skeširao hrpu love na be quiet sw3 ventove, predimenzionirani hladnjak za proc, a i za grafu sam tražio model koji je što tiši

sljedeće je u planu riješiti se hard diskova i kompletno preći na ssd (uz eventualno neki vanjski hdd za backup i dugotrajni storage)

 Baš si picajzla 

Hearthstone: Maks0806#2960
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Bur33k kaže...
Ma u zadnje vrijeme je samo bitno da imaš garanciju.
Često ni ne gledam oglase za kartice koje imaju ispod 10mj. garancije.
Sve ovisi i koliko platiš u usporedbi sa iznosom na računu.
Ova je kupljena za 2500kn te i to smatram bonusom ako rikne za godinu dana.

 Je, ali, veliko ali, recimo ja igram igrice (svoje 33 godine) cca. 20 min, pola sata dnevno (kada se sve zbroji, ako i to) i sad ti kupiš karticu koja je majnala 3 mjeseca po 24/7, to ti je 2160 sati, a ja bi svojim ritmom to odigrao za 20 godina. E sad kad kupim karticu moguće je da će taman nakon isteka garancije riknuti zbog tog majnanja, dok bi recimo da sam kupio od nekog gejmera nakon godinu dana, koji je igrao 4 ure dnevno (šta je previše) to je nekih 1440 sati, znači opet nekih 700 sati fore, a koji su meni dostatni za 5 godina igranja :-)

9 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Imam iste navike igranja kao i ti, godinu manje starosti 😀

Dobro kažeš ali ako nisi kupio neku gtx 1080 ili vegu 64 onda je nećeš držati do isteka garancije. Bit će potrebe za upgread, prodaš je sa još 6mj garancije.

Do 3.mj sam ja odigrao sve što želim i sa tim tempom od 2h igranja svakih par dana. Puno starih igra vrti i integruša pa ih igram kad nemam gpu.

Da za 2mj opet krene mining ludilo i isprazne se zalihe, odmah bi kartica bila u oglasniku za 2000kn.
SSD koliko si mi života uštedio...
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.4.2018 18:56 (Bur33k).
10 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Mislim da je s majningom gotovo, u biti iza Nove godine kad sam uložio u kriptovalute, znao sam da će tržište propast :-) ja sam ti rekreativac, WoT, volim kupiti dobar HW, da se može OC, onda proban prvi dan clocat i vratin sve na default :-) realno mi ne treba neki HW, ali volin koliko toliko pratit trend, volin svu novu tehniku...

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

gledam ovaj model SAPPHIRE Video Card AMD Radeon PULSE  RX 560 2G GDDR5 za uzeti pod novo.pišem da se raspitam jer me zanima rad u praksi te kako se ponaša? s obzirom da sam imao neka loša iskustva ranije s ati radeonkama (neusklašenost vrama i vprocesora)te prešao na nVidiu...razlog i ovog šaranja/raspitivanja.

Svaka akcija ima svoju reakciju.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
suspendiran
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Ovako nešto ako ide za 1000kn bi ti bio dosta bolji izbor od te rx560 https://www.njuskalo.hr/informatika-sve-ostalo/nvidia-gtx-ex-1050ti-oc-4gb-oglas-25189775

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Igor 150
Imam XFX RX 460 2G i u praksi milina. Igram WOT, fps na ultra oko100.
Djeca odigraju Fortnite i Gta 5 i to zgleda sasvim ok. Samo ja sam svoju platil prije godinu i pol cca 900 kn.
Poruka je uređivana zadnji put ned 29.4.2018 16:06 (PPKrt_MS).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

imam Samsungov monitor sa free sincom zato ATI radeonka.S obzirom da su imali probleme...našao sam jednog što  prodaje safirku vapor 290x za 900kn ALI rabljeno/bez jamstva/bez ičeg,drugi vlasnik.ma s druge str nisam neki "zahtjevni" a za sve ostalo više od onog za što pitam je previše.PPKrt ... onda su me malo razočarali radi toga što sam imao artefakte na ekranu(ne samo ja). Još sam u fazi gledanja/mjerenja i skupljanja kunicha i čekanja,za sad ona grafulja 560 pulse u futuri it nekih 1050kn nova glanc.

Svaka akcija ima svoju reakciju.
Poruka je uređivana zadnji put ned 29.4.2018 17:58 (Igor150).
15 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Ehh u naredna 2-3 dana bih se trebao odlučit za grafu nema više čekanja, u stvari već sam odlučio :). Uzimam gtx 1070, imam par različitih ponuda. Trenutno mi se najbolja čini asus strix gaming gtx 1070 za 350€ + račun i garancija, kartica je kupljena prije 3 mjeseca. Šta vi kažete dal se isplati dat za tu grafu 350€, vrijedi li toliko? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
bhAmigo kaže...

Ehh u naredna 2-3 dana bih se trebao odlučit za grafu nema više čekanja, u stvari već sam odlučio :). Uzimam gtx 1070, imam par različitih ponuda. Trenutno mi se najbolja čini asus strix gaming gtx 1070 za 350€ + račun i garancija, kartica je kupljena prije 3 mjeseca. Šta vi kažete dal se isplati dat za tu grafu 350€, vrijedi li toliko? 

Protegni se jos par sto kn i ja ti prodam svoju 1070 Ti (Gigabyte Windforce) staru 3 mjeseca za 3100-3200 (3100 ako si sam platis postarinu), dosta brža grafa - u rangu 1080ke (3-5% sporija samo).

It is always darkest just before the dawn.
12 godina
suspendiran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Pa da nisam gtx 1060 aurus extreme platio 2800 pješice bi došao po tu tvoju gtx1070ti.
 
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
mislioc kaže...
Pa da nisam gtx 1060 aurus extreme platio 2800 pješice bi došao po tu tvoju gtx1070ti.

It is always darkest just before the dawn.
14 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Ekipa pozdrav!

 

Prvo nemojte zamjerit, na mobu sam i danas u Zg pa nemam vremena pročitati stranice unazad. Savjet ako može naravno kao i uvijek.

 

Isplati li se ovo https://www.instar-informatika.hr/graficka-gigabyte-radeon-rx-580-gaming-8gb-gddr5-256bit-1355mhz-best-buy/VGA%2D00046/product/ kao neki popust iako nije nešto previše. Ima li što bolje za 3000 kuna? Za ovu gornju bih se rastegnuo tih par sto kuna, ali radije nebi ako ne trebam. Stoga šta predlažete u rangu od 3000 kuna. Naglasak je na 4K filmove, serije, uredski posao, web i slično, igre ako nekad možda jednom godišnje bi zaigrao koji FPS.

 

Hvala unaprijed ekipa!

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Lik kaže...

Ekipa pozdrav!

 

Prvo nemojte zamjerit, na mobu sam i danas u Zg pa nemam vremena pročitati stranice unazad. Savjet ako može naravno kao i uvijek.

 

Isplati li se ovo https://www.instar-informatika.hr/graficka-gigabyte-radeon-rx-580-gaming-8gb-gddr5-256bit-1355mhz-best-buy/VGA%2D00046/product/ kao neki popust iako nije nešto previše. Ima li što bolje za 3000 kuna? Za ovu gornju bih se rastegnuo tih par sto kuna, ali radije nebi ako ne trebam. Stoga šta predlažete u rangu od 3000 kuna. Naglasak je na 4K filmove, serije, uredski posao, web i slično, igre ako nekad možda jednom godišnje bi zaigrao koji FPS.

 

Hvala unaprijed ekipa!

 Pa tebi onda niti ne treba takva grafička.

Nešto za 1000 kn ti je i više nego dovoljno.

16 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Ma i 7870 bez beda vrti 4k filmove 30hz, ako bas zelis vrtjeti na vecoj hz rate onda moras uzeti grafu koja podrzava hdmi 2.0 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Lik kaže...

Ekipa pozdrav!

 

Prvo nemojte zamjerit, na mobu sam i danas u Zg pa nemam vremena pročitati stranice unazad. Savjet ako može naravno kao i uvijek.

 

Isplati li se ovo https://www.instar-informatika.hr/graficka-gigabyte-radeon-rx-580-gaming-8gb-gddr5-256bit-1355mhz-best-buy/VGA%2D00046/product/ kao neki popust iako nije nešto previše. Ima li što bolje za 3000 kuna? Za ovu gornju bih se rastegnuo tih par sto kuna, ali radije nebi ako ne trebam. Stoga šta predlažete u rangu od 3000 kuna. Naglasak je na 4K filmove, serije, uredski posao, web i slično, igre ako nekad možda jednom godišnje bi zaigrao koji FPS.

 

Hvala unaprijed ekipa!

 ja bih radje ubo nekog ryzena +plocu + ram i rjesio se tog i5.. grafe su trenutno precjenjene do bola.

xfact
9 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Ako si se mogao strpiti do sada, strpi se još mjesec ili 2 pa ćeš istu ubosti za 1000kn manje.

Ako plaćaš 3500kn onda rađe idi na gtx 1070 ali pazi kako kolega sa foruma kaže da ti nije potrebna toliko jaka grafička i možeš puno uštedjeti ako je samo za uredski posao i video.

Sad je zeznuto kupovati jer su sve neke akcije a još te oderu ko malo mače.
SSD koliko si mi života uštedio...
10 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Bolje minjat cpu mbo i ram. Taman bi potrosio tih 3500kn koliko bi da za tu rx580. Procesor mi je slican tvom, drzi cesto ovu graficku na 99%, dok je sam na 100%. Ta situacija se cesto mjenja gdje se dosta toga oslanja na procesor, pa gpu usage padne na 90%. Sve u svemu nisam nezadovoljan fps, ali novi ryzeni i intelovi coffe lake bi ti bili ogroman upgrade.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
suspendiran
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Ako ćeš mjenjati platformu:

1 x Intel CPU Desktop Core i5-8400 (2.8GHz, 9MB, LGA1151) box

1 x CPU Hladnjak LC-CC-95, Intel/AMD, 90mm 4-pin
1 x GIGABYTE Main Board Desktop B360M DS3H
1 x Patriot Elite DDR4, 2666Mhz, 16GB, CL16

Ukupno: 3.361,00 kn 

Besplatna dostava

 

Moj PC  
1 1 hvala 0
16 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Ti imas 3470 znaci cpu koji je zakljucan mnozitelj, taj cpu koji ima je sasvim dovoljan i moze ga jos oc, a i napisao je da je za gledanje filmova u 4k za sta mu ne treba nista drugo vec ovo sta ima je sasvim dovoljno

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

pozdrav ljudi, trebam savjet.

naime, riknula mi je graficka (r9 270x) i sad sam u nedoumici oko zamjene. konfa je sljedeca: i5 3350P, asrock b75 pro3, corsair vengeance 8gb, fortron raider s 550.

koristio bih je uglavnom za wot i neke manje zahtjevne strategije. mislio sam uzet neku gtx 1050 ti, al ne znam jel se to sad isplati s obzirom da cu u blizoj buducnosti (6-8 mj.) mjenjati komp. preporuke?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Ja bih na tvome mjestu kupio neku karticu u rangu 750ti/r7 260x za 300-400kn koja će poslužiti za lagani gaming do nabavke nove mašine. Po meni nema smisla ulagati 1300kn u grafu u tom slučaju 

Hearthstone: Maks0806#2960
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice