Vodič za odabir grafičke kartice izdvojena tema

poruka: 40.625
|
čitano: 5.586.137
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
suspendiran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Ako radi i ima vazecu garu kupi. Kog briga jel rudarila, orala ili pritiskala kupus ako je ispravna i šljaka.

13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Molim ekipu za pomoć, starija konfiguracija je u pitanju i grafa napušta ovaj svijet.
Konfiguracija:
Operativni sustav Windows 10 Enterprise Professional
DualCore AMD Athlon Black Edition 7850, 2800 MHz (14 x 200)
4096 MB (DDR2-800 DDR2 SDRAM)
Chipset na matičnoj ploči nVIDIA MCP78, AMD K10
Matična: Asus M4N78
Trenutna grafa: ATI Radeon HD 3850 (RV670)
e sad mene zanima koji jači model staviti a da sve skupa klapa, da nije preveliki srazmjer između cpu i gpu a opet da bude "jača" od trenutne. Od igrica se planira vrtiti Fortnite. Molim preporuku, može rabljeno, može novo...


 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
davor333 kaže...
Molim ekipu za pomoć, starija konfiguracija je u pitanju i grafa napušta ovaj svijet.
Konfiguracija:
Operativni sustav Windows 10 Enterprise Professional
DualCore AMD Athlon Black Edition 7850, 2800 MHz (14 x 200)
4096 MB (DDR2-800 DDR2 SDRAM)
Chipset na matičnoj ploči nVIDIA MCP78, AMD K10
Matična: Asus M4N78
Trenutna grafa: ATI Radeon HD 3850 (RV670)
e sad mene zanima koji jači model staviti a da sve skupa klapa, da nije preveliki srazmjer između cpu i gpu a opet da bude "jača" od trenutne. Od igrica se planira vrtiti Fortnite. Molim preporuku, može rabljeno, može novo...

 Nvidia gt1030/gtx1050nonti ili rx 550/560

12 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
davor333 kaže...
Molim ekipu za pomoć, starija konfiguracija je u pitanju i grafa napušta ovaj svijet.
Konfiguracija:
Operativni sustav Windows 10 Enterprise Professional
DualCore AMD Athlon Black Edition 7850, 2800 MHz (14 x 200)
4096 MB (DDR2-800 DDR2 SDRAM)
Chipset na matičnoj ploči nVIDIA MCP78, AMD K10
Matična: Asus M4N78
Trenutna grafa: ATI Radeon HD 3850 (RV670)
e sad mene zanima koji jači model staviti a da sve skupa klapa, da nije preveliki srazmjer između cpu i gpu a opet da bude "jača" od trenutne. Od igrica se planira vrtiti Fortnite. Molim preporuku, može rabljeno, može novo...

 Kolega ti je dobro preporučio grafe, ali procesor će biti usko grlo.

Bilo bi poželjno nadograditi procesorRAM i grafu, ako imaš solidno napajanje.

Napiši koje točno imaš napajanje ili uslikaj vidljivo naljepnicu na njemu.

13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Pozz,
znači grafu moram mijenjati svakako. Što se tiče rama i procesora mogao bi i njih, ali i tu molim pomoć oko izbora... Napajanje budem slikao popodne, primjetio sam da dosta vruči zrak puše iz njega. Kako prekontrolirati (testirati) napajanje dal je ok?
12 godina
online
Vodič za odabir grafičke kartice

Sve što sam ti linkao paše na tvoju ploču, a grafu svakako treba zamijeniti.

Da bi ta grafa radila punom snagom, trebalo bi zamijeniti procesor i dodati još 4GB RAM-a.

 

Napajanje  možeš provjeriti HWinfo programom, gledaš 12V, 5V i 3,3V vrijednosti(do 5%+- odstupanje).

Ako ti ide vrući zrak (topal-mlak zrak je normalan) iz napajanja onda njega i komp propuši kompresorom.

 

EDIT: Obavezno uslikaj tablicu s napajanja da vidimo jeli dovoljno snažno za preporučene komponente.

Poruka je uređivana zadnji put čet 16.8.2018 14:51 (Mile 74).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Evo slike napajanja, hoće biti ok?
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Evo slike napajanja, hoće biti ok?
12 godina
online
Vodič za odabir grafičke kartice

???

Nema slike.

Hajde barem napiši koje je napajanje kad već nema slike.

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Dva put sam kliknuo na poruku, slika je u prvoj, al evo je opet
 
0 0 hvala 0
12 godina
online
Vodič za odabir grafičke kartice

Sad se tek vidi slika.

Napajanje nije bajno, ali mislim da će biti dovoljno.

Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Izgleda da krecem u nabavku preporucenih kompnenti, hvala za sad...
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Mile74,
moze jos koja preporuka grafe, ali lokacija Zg, Kr.... Do cca 700-800 zivotinjica
Poruka je uređivana zadnji put čet 16.8.2018 21:34 (davor333).
 
0 0 hvala 0
12 godina
online
Vodič za odabir grafičke kartice

Evo biraj: RX 460 4GB i GTX 1050 2GB.

Podjednake su to grafe ali GTX je s dva venta i jeftinija.

Moj PC  
1 0 hvala 1
16 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Da ne otvaram temu za procjenu; koliko mogu dobiti za EVGA GTX980 SC ACX2.0? Nikad mineano, ali nema garu.
Zapravo se pitam dal mi je uopće trebala GTX1080; AC Origins sam probao na high i nema nikakvog štucanja ni na 1440p

The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Lovac kaže...

Da ne otvaram temu za procjenu; koliko mogu dobiti za EVGA GTX980 SC ACX2.0? Nikad mineano, ali nema garu.
Zapravo se pitam dal mi je uopće trebala GTX1080; AC Origins sam probao na high i nema nikakvog štucanja ni na 1440p

 ja sam nedavno dobio za nju 1600kn na njusci i to 2 dan, na foruma sam je davao za 1400 obicno jos spustim za 100-200. imala je jos 1mj garancije..to ti obicno uzmu neki nadobudni klinci koji samo gledaju sirove hw brojke gpu-a...lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put čet 16.8.2018 23:33 (Stjepanj).
5 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Stjepanj kaže...

 ja sam nedavno dobio za nju 1600kn na njusci i to 2 dan, na foruma sam je davao za 1400 obicno jos spustim za 100-200. imala je jos 1mj garancije..to ti obicno uzmu neki nadobudni klinci koji samo gledaju sirove hw brojke gpu-a...lp

 Danas kada je cijena polovnih1060/6 dosta nisko pala (a znaju se pronaći i sa dosta garancije), mogu samo napisati da si imao dosta sreće. Blaženi klinci, odnosno njihovi roditelji

 

11 godina
suspendiran
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Stavi na njusku za 1.500kn i krunicu u ruke 

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

sta se vise isplati,

uzeti 1060 3gb i imat 16gb rama ddr4 ili uzet 1060 6gb i imat 8giga rama?

trenutno imam love za 1060 od 3gige i za kaks od 8 gb rama (8vec imam u kompu) ili imam za 1060 od 6gb?

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
lange kaže...

sta se vise isplati,

uzeti 1060 3gb i imat 16gb rama ddr4 ili uzet 1060 6gb i imat 8giga rama?

trenutno imam love za 1060 od 3gige i za kaks od 8 gb rama (8vec imam u kompu) ili imam za 1060 od 6gb?

 Uzmi 6gb model pa kasnije kad uštediš još novca kupiš taj keks rama?

12 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
It'sMe932 kaže...
lange kaže...

sta se vise isplati,

uzeti 1060 3gb i imat 16gb rama ddr4 ili uzet 1060 6gb i imat 8giga rama?

trenutno imam love za 1060 od 3gige i za kaks od 8 gb rama (8vec imam u kompu) ili imam za 1060 od 6gb?

 Uzmi 6gb model pa kasnije kad uštediš još novca kupiš taj keks rama?

 znaci bolja je "toliko" ova od 6gb rama od ove 3gb rama?

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Nije baš "toliko" bolja, ako ćeš gejmati na full hd, što i jest doseg te grafe, razlika je par posto. U nekim igrama 6gb ima prednost zbog veće potražnje vrama, ali to je vrlo rijetko i riješi se spuštanjem tekstura s ultra na v.high, što vizualno nećeš niti skužiti.
12 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
picajzla0707 kaže...
Nije baš "toliko" bolja, ako ćeš gejmati na full hd, što i jest doseg te grafe, razlika je par posto. U nekim igrama 6gb ima prednost zbog veće potražnje vrama, ali to je vrlo rijetko i riješi se spuštanjem tekstura s ultra na v.high, što vizualno nećeš niti skužiti.

 znaci u globalu ajmo rec ova od 6gb je bolja neznatnih 10%?

 

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Ako i toliko u scenarijima gdje je zahtjev za vramom manji od 3gb, što je na full hd 99 posto slučajeva. A u onih 0,1 posto (primjerice tomb rider) spustiš teksture sa ultra jednu crticu niže i opet si na par posto razlike.

 

EDIT:

doduše, 6gb je future proof jer nikad ne znaš hoće li novije igre zahtijevati sve više vrama

takva je situacija bila sa gtx 770 koje su bile u verzijama od 2 i 4gb, pa je nakon par godina ova s 4gb ipak došla na svoje u dosta igara

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.8.2018 10:27 (picajzla0707).
13 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
picajzla0707 kaže...
doduše, 6gb je future proof jer nikad ne znaš hoće li novije igre zahtijevati sve više vrama

Mislim da će prije te kartice postati preslabe.

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Valentin17 kaže...
picajzla0707 kaže...
doduše, 6gb je future proof jer nikad ne znaš hoće li novije igre zahtijevati sve više vrama

Mislim da će prije te kartice postati preslabe.

 to je sad vrlo upitno, a proizlazi iz desetljetne vladavine full hd monitora kad je rezolucija duuuuugo bila "zaključana" na 1080p 60hz pa su rast perfomansi grafičkih kartica mogli koristiti isključivo za povećanje eye candy 

 

teško da će se takav trend nastaviti zato jer sad moraju razmišljati o sve većim rezolucijama i sve većim fps-ima, i ne mogu si samo tako dopustiti dosadašnje skokove u zahtjevnosti igara 

baš zato bi jedna 1060 mogla ostati malko duže aktualna na 1080p nego što je to bilo s dosadašnjim generacijama grafičkih kartica

 

ali to bumo tek videli, rekli su slepci 

11 godina
suspendiran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Valentin17 kaže...
picajzla0707 kaže...
doduše, 6gb je future proof jer nikad ne znaš hoće li novije igre zahtijevati sve više vrama

Mislim da će prije te kartice postati preslabe.

Ukrao mi misao 

Pogledaj recimo danas GTX960 2gb i 4gb, i na jednoj i na drugom moras posteno skresat detalje da bi to bilo na nekih 60fps avrage, nista ovoj drugoj tih dodatnih 2GB VRAM-a ne znaci.

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.8.2018 15:19 (ibme74).
12 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

s obzirom na tesku degradaciju izlaska novih naslova gtx 1060 ce bez problema potrajati i 2-3godine ovim tempom da je i danas kupisali pod obavezno 6gb, meni je u dosta naslova i 4gb na 1080p vec bilo stucanje pa sam morao smanjivati iznimno kljucne detalje u nekim igrama sto mi se nije svidjelo nikako.lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put pet 17.8.2018 14:21 (Stjepanj).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
suspendiran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Stjepanj kaže...

s obzirom na tesku degradaciju izlaska novih naslova gtx 1060 ce bez problema potrajati i 2-3godine ovim tempom da je i danas kupisali pod obavezno 6gb, meni je u dosta naslova i 4gb na 1080p vec bilo stucanje pa sam morao smanjivati iznimno kljucne detalje u nekim igrama sto mi se nije svidjelo nikako.lp

 

Ma pusti ti to, za godinu dana ce oni opet izbacit "next gen igre" sa istom grafikom i 30% vecim zahtjevima 

Kad se samo sjetim CoD Ghosts, "next gen grafika". Malo dodali "realisticnih" odsjaja da to u noci malo bolje izgleda a grafika i teksture isti crap kao i prije a zahtjevi za igru duplo veci na za BO II koji je izasao godinu prije 

10 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Pozdrav.Doslo je vrijeme za upgrade graficke,vidim sad uskoro izlazi nova serija Nvidie i razmisljam dal da priceka ako ce pasti cijene ovoj prijasnjoj seriji ili da sad uzmem gtx 1060 ili polovnu 1070.Nije mi toliko hitno, mogu pricekat mjesec ili dva ako ce past cijene prijasnje serije.Buđet mi je 2000kn,moze i koja kuna vise ako se isplati.Konfa je pod moj pc

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice