Vodič za odabir grafičke kartice izdvojena tema

poruka: 40.625
|
čitano: 5.584.384
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

sumnjam da ce Arc modeli imati bolje performanse od ati i nvidije.

15 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

A ja svoju ne mijenjam prije kraja 2023. I to bude li što od igara, a da me privlači za odigrati. I da traži jaču grafičku karticu... Ne mijenjam niti monitor (jedino ako se pokvari izvan jamstva). 1080p mi je skroz dobra rezolucija, a pri 144 Hz glatkoća je meni vrhunska. I što mi je vrlo bitno - ne traži neku ultra jaku i skupu grafičku karticu.

 

EDIT: I to kada budem kupovao novu grafičku, mislim da će za mene RTX 4060 biti bez sumnje dovoljna.

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.8.2022 12:45 (Izzy).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Sa istom tom 2060 i ja sam se do sada dosta naigrao ali malo me muci da imam ponekad padove fpsa u zahtjevnijim igrama. recimo u Hell let losu.
16 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

kao da je tako ogromna razlika izmedu 4k i 1080p, molim te

 

imam 4k telku do 1080p+1440p monitora i vise igram na monitoru nego na 4k.

 

svaki put cu radije izabrati 60+ fps nego 4k igru, osim ako se ne radi o nekoj eye candy igri di se vise gleda krajolik nego igra

 

dok 4k 60+ fps postane standard i dostupan siroj publici, a ne ljudima koji imaju 10k kn za grafe nece ih puno ljudi uzimat

Moj PC  
4 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Gemmy kaže...

kao da je tako ogromna razlika izmedu 4k i 1080p, molim te

 

imam 4k telku do 1080p+1440p monitora i vise igram na monitoru nego na 4k.

 

svaki put cu radije izabrati 60+ fps nego 4k igru, osim ako se ne radi o nekoj eye candy igri di se vise gleda krajolik nego igra

 

dok 4k 60+ fps postane standard i dostupan siroj publici, a ne ljudima koji imaju 10k kn za grafe nece ih puno ljudi uzimat

 Slazem se sa tobom, imati veci fps je uvijek bolje pogotovo ako igras mp igre.

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Gemmy kaže...

kao da je tako ogromna razlika izmedu 4k i 1080p, molim te

 

imam 4k telku do 1080p+1440p monitora i vise igram na monitoru nego na 4k.

 

svaki put cu radije izabrati 60+ fps nego 4k igru, osim ako se ne radi o nekoj eye candy igri di se vise gleda krajolik nego igra

 

dok 4k 60+ fps postane standard i dostupan siroj publici, a ne ljudima koji imaju 10k kn za grafe nece ih puno ljudi uzimat

Enormna je razlika izmedju 4k i 1080p prikaza,1080p je vidljivo mutno u usporedbi.

Ja sam bas nedavno zavrsio DOOM Eternal na kompu u 4k sve max uz raytracing i bilo je izuzetno fluidno uz gsync na 120hz refreshu.

Max vizuali uz max fluidnost win win.

 

Kao sto rekoh,oci se naviknu na nizi rezu ili framerate ali da je to idealno,nije.

 

10 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice
Dajte picajzle sve više od 165 je ne vidljivo i gotovo ne osjetljivo i profi igračima.
Pravi igrači nemaju uključeno mjerenje fps a.
A ruku na srce netko bi sa 3090ti i 12700k bio na najnižem ranku cs a
Bero
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice
MegaTama daj nemoj reći da sa i7 8700 naganjaš 4080 ili pak nisi promjenio pod opcijom pc??
Bero
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Bero_ng95 kaže...
MegaTama daj nemoj reći da sa i7 8700 naganjaš 4080 ili pak nisi promjenio pod opcijom pc??

Ne naganjam nista trenutno ali cpu mi realno ne igra preveliku ulogu posto ja igram na 4k uz po mogucnosti sve ultra ukljucujuci raytrace a onda vjerujem da znas koliko je bitan cpu a koliko gpu.

Ukratko...meni ce prije bit usko grlo gpu nego cpu.

 

16 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

a vjerovatno ovisi s koje daljine gledas

 

recimo 1080p daljina, udaljenost moje ruke na 24" monitoru je malo mutna ako se bas prebacim s jednog na drugi, ali se zacas oko privikne. tu govorim o1080p s240hz i 1440p 240hz, jer ih imam jedan kraj drugog

 

najbolje mi je za igrat na 1440p na kvalitetnom monitoru.

4k mi je ok ako igram RDR2 i slicne igre na ps5, di gledam s  2 metra udaljenosti u 4k, ali niski fpsi mi vise smetaju nego rezolucija.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
MEGATAMA kaže...
Bero_ng95 kaže...
MegaTama daj nemoj reći da sa i7 8700 naganjaš 4080 ili pak nisi promjenio pod opcijom pc??

Ne naganjam nista trenutno ali cpu mi realno ne igra preveliku ulogu posto ja igram na 4k uz po mogucnosti sve ultra ukljucujuci raytrace a onda vjerujem da znas koliko je bitan cpu a koliko gpu.

Ukratko...meni ce prije bit usko grlo gpu nego cpu.

 

To zavisi koje igre igras. Ja igram hell let lose i escape from tarkov a one vole dopre cpue.

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
snake1kl kaže...
MEGATAMA kaže...
Bero_ng95 kaže...
MegaTama daj nemoj reći da sa i7 8700 naganjaš 4080 ili pak nisi promjenio pod opcijom pc??

Ne naganjam nista trenutno ali cpu mi realno ne igra preveliku ulogu posto ja igram na 4k uz po mogucnosti sve ultra ukljucujuci raytrace a onda vjerujem da znas koliko je bitan cpu a koliko gpu.

Ukratko...meni ce prije bit usko grlo gpu nego cpu.

 

To zavisi koje igre igras. Ja igram hell let lose i escape from tarkov a one vole dopre cpue.

Igram SP igre,rijetko kad nekakav MP...malo Halo Infinite u zadnjih par mjeseci prije toga sam znao Destiny 1 i 2.

Zadnje sam ponovio DOOM Eternal na kompu,vecinom sam na Ps5 i XsX zadnjih godinu dana.

I kao sto sam naveo sve je u 4k po mogucnosti ultra a da se vrti na barem oko 60fps pa do 120fps.

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.8.2022 13:53 (MEGATAMA).
12 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Ako vecinom igras console 4k je prava stvar, pc mozda u buducnosti.

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
snake1kl kaže...

Ako vecinom igras console 4k je prava stvar, pc mozda u buducnosti.

I na kompu mi se 4k vrti odlicno uz dlss,nije rtx3080 jos za smece 😄

Prije je bila velika razlika PC vs konzole jer su sve do ove generacije konzole bile u globalu 30fps dok je sad doslovno sve sto sam zaigrao na konzolama 60fps a sve vise igara ima i 120fps opciju ili unlocked fps uz VRR.

Dok se na kompu naravno uvjek moglo ganjat visi fps i rezu,u globalu sam uzimao zadnjih godina gtx680,gtx780,gtx970,rtx2080,rtx3080 pa sam imao barem oko 60fps u igrama.

 

Ako uzmem rtx4080 sumnjam da ce mi ovaj proc bit ikakav problem na 4k ultra uz max raytrace.....

 

 

 

 

16 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Svi tu peglate najnovije AAA naslove s novijim grafama, a ja sa 1080Ti igrao videoigre iz ranih 2000 kao NFS serijale, AoE I/II, Stronghold, te ponajviše League of Legends kojeg može peglati i stara GTX770. Na laptopu imam RTX3070 te je ista stvar. Kupujem novije da mogu peglati stare igre na max detaljima 

LOL: Crobrother
Moj PC  
4 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Najbrži kaže...

Svi tu peglate najnovije AAA naslove s novijim grafama, a ja sa 1080Ti igrao videoigre iz ranih 2000 kao NFS serijale, AoE I/II, Stronghold, te ponajviše League of Legends kojeg može peglati i stara GTX770. Na laptopu imam RTX3070 te je ista stvar. Kupujem novije da mogu peglati stare igre na max detaljima 

 A ja sam mislio da sam ja malo blesav jer većinom igram u zadnjih 9 mjeseci World of Warships i Battlefield 1 (kupio ga krajem prošle godine). Te igre su za današnja računala prilično nezahtjevne (posebno WoWs). Prije nego sam kupio za računalo BF1, igrao sam skoro dvije godine BF5.

14 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
snake1kl kaže...

Ako vecinom igras console 4k je prava stvar, pc mozda u buducnosti.

Izjava ti prsti logikom kad uzmemo u obzir da PC bez problema gura 2x framerate konzole uz iste postavke.  

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.8.2022 15:42 (ansha).
15 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Možda misli na čestu potrebu za novom grafičkom, ako je cilj 4K i max. postavke pri što većem fps-u? Kod igraće konzole - imaš što imaš i igre se prilagođavaju njenom hardveru.

12 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Izzy kaže...

Možda misli na čestu potrebu za novom grafičkom, ako je cilj 4K i max. postavke pri što većem fps-u? Kod igraće konzole - imaš što imaš i igre se prilagođavaju njenom hardveru.

 

Tocno sam to mislio, koji bi ti hardvare trebao da guras najnovije i najzahtjevnije igre u 4k rezoluciji, max postavkama i da imas konstano min 60 fpsa.

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.8.2022 16:00 (snake1kl).
10 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice
Dajte ljudi da se oni potrude oko igre a ne dq je izbacuju u pokuizdanju na 4k bi danas svaki naslov išao do 60fpsa msm aa sa 3070.
Jednostavno su stvari bolje optimizirane za sony
Bero
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
snake1kl kaže...
Izzy kaže...

Možda misli na čestu potrebu za novom grafičkom, ako je cilj 4K i max. postavke pri što većem fps-u? Kod igraće konzole - imaš što imaš i igre se prilagođavaju njenom hardveru.

 

Tocno sam to mislio, koji bi ti hardvare trebao da guras najnovije i najzahtjevnije igre u 4k rezoluciji, max postavkama i da imas konstano min 60 fpsa.

Konzole niti vrte native 4k, niti vrte max postavke, niti imas minimalnih 60fps.

Sve to isto na pc-u dobijes sa recimo 6700 XT ili jos bolje rtx 3070....

Naravno, i dalje je jeftinija konzola, al konzola opet ima svoja ogranicenja...

14 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
DF je radio direkt usporedbu isti detalji ista rezolucija i PS5 je po snazi sa RTX 2080 super tj. RtX 3060 Ti, i to kad se ne koristi DLSS. Jake su konzole, nema spora ali ako ti se igraju hitovi treba ti PS5, Box i Switch (emulator). Istina nemaš baš sve na PCu sa tih konzola ali imaš veliku većinu, tak da je upitno ovo kak je gaming PC skup.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
forumaš kaže...
DF je radio direkt usporedbu isti detalji ista rezolucija i PS5 je po snazi sa RTX 2080 super tj. RtX 3060 Ti, i to kad se ne koristi DLSS. Jake su konzole, nema spora ali ako ti se igraju hitovi treba ti PS5, Box i Switch (emulator). Istina nemaš baš sve na PCu sa tih konzola ali imaš veliku većinu, tak da je upitno ovo kak je gaming PC skup.

Pa meni nije preskup,ja sam uzeo rtx3080 na izlasku ali sam slusao zadnje 2 godine kako cete radije krepat nego dat novce za rtx3xxx......sad...jeli vam bio preskup pc gaming ili?

Barem budi dosljedan.....vidim da se nisi zaprskao po licu pa imas opravdanje.

14 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Ti si podmazao nvidiju, tak da kožnati može kupiti novu jahtu, platil si mu za bar jedan zlatni šaraf na toj jahti...ja sam prije godinu i pol kupil rtx 3060 ti za 3890 kn, tak da od provizije teško da ima za maticu.
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ansha kaže...
snake1kl kaže...
Izzy kaže...

Možda misli na čestu potrebu za novom grafičkom, ako je cilj 4K i max. postavke pri što većem fps-u? Kod igraće konzole - imaš što imaš i igre se prilagođavaju njenom hardveru.

 

Tocno sam to mislio, koji bi ti hardvare trebao da guras najnovije i najzahtjevnije igre u 4k rezoluciji, max postavkama i da imas konstano min 60 fpsa.

Konzole niti vrte native 4k, niti vrte max postavke, niti imas minimalnih 60fps.

Sve to isto na pc-u dobijes sa recimo 6700 XT ili jos bolje rtx 3070....

Naravno, i dalje je jeftinija konzola, al konzola opet ima svoja ogranicenja...

Ne vrti ni moj pc native 4k...a i zasto bi u danasnje vrijeme i sa danasnjim tehnologijama?

Takodjer u hrpi igara gdje imam prosjecno oko 70fps imam povremene padove na recimo 45fps...pa sta imam VRR,freesync,gsync.

Poanta je nit se skuze ti padovi fpsa nit se skuzi niza reza uz dlss zato na DFu govore da se rezolucija a bome niti framerate ne moze promatrat kroz prijasnju perspektivu fiksnosti.

 

Mene ubije microstuttering koji nema veze sa mojim framerateom nego glupostima developera,engina itd....Stray za pc je najnovija zrtva toga.

 

14 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Tvoj PC je potrgan, to smo zaključili odavno...dal si pare kožnatom i sve ti trza 🤣
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
forumaš kaže...
Tvoj PC je potrgan, to smo zaključili odavno...dal si pare kožnatom i sve ti trza 🤣

Mozda iduce dam Intelu da se lakse nose sa AMDom.

 

Ili onim kinezima.....

14 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Kupi Intel karticu, evo ja te molim da to napraviš 🤣
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
forumaš kaže...
Kupi Intel karticu, evo ja te molim da to napraviš 🤣

Moze....ako ti uzmes ovo...skroz prihvatljivo,kako da te uzmem za ozbiljnog pc masterejsera sa tom 3060....kako?

https://wccftech.com/evga-drops-1000-usd-price-bomb-on-geforce-rtx-3090-ti-graphics-card-now-selling-at-1149-us/

14 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
350-400W TDP prepuštam tebi, samo navali. Ja ne koristim nuklearne reaktore.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice