Vodič za odabir grafičke kartice izdvojena tema

poruka: 40.709
|
čitano: 5.620.776
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Wiz3m4n kaže...

Naveo je 7900xt, mada nije naveo monitor no u opisu mu stoji 1080p, ako je tako ovo što imaš ti je sasvim dovoljno 

 

Ako ideš na upgrade na 2k/4k onda ima smisla, no ti znaš koje su ti mogučnosti....stvarne potrebe kako vidim nemaš trenutno

 Procesor i matična su stari 10+, HDD gotovo 15g, grafa 6+, RAM je 16Gb DDR3 1600Mhz, jedino je napajanje Asus rog strix 750W novo. Proc trenutno radi na 4.2Mhz. Monitor je FHD 24, mada bi išao na 27 ili 32 1440 u dogledno vrijeme (ono da me žena uši ne iščupa, odjednom oba :)). 

Nije da ne mogu kupiti samo se pitam ima li smisla, vidim da u FS dosta pada fps kada se igra veća mapa(sa puno traktora i kombajna ;)), nekada jedva preko 40 pa i manje, dok War thunder ide preko 100 na visokim postavkama. Sad ići na Ryzen 5 7600 sa RX6800xt ili Ryzen 7 7000X sa 7900/7800XT. Kao što se vidi ne kupujem novo svako 2-3 godine :)

Frka85
16 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

eto, sve si odgovorio si sam, kupuj....Ryzen 5 7600X/7800xt kombo ti je ok ako već na amd....i5 13400f je kod intela bombona

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Ah, previdio sam. Mislio sam da se razmatra neka druga grafička za to sadašnje računalo. Možeš i 7700X uzeti, tim više ako rijetko mijenjaš komponente tj. računalo. Dobro će ti tada doći procesor sa 8 jezgri.

13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
minkas kaže...

Bok, zanima me sto mislite dali cu imati bottleneck grafičke tipa (RTX 3070ti, 4060, 4070, 4070ti) sa mojim procesorom I7 5960X - na stocku je oduvijek, tako i namjeravam ga ostaviti. Razmišljam o kupnji neke od navedenih grafičkih kartica, pa me eto zanima dali cu morati i mjenjati proc, maticnu i ostalo...

 Da, pogotovo za ove jače grafe si sigurno može reći da u nekim igarama nećeš moći iskoristiti njihov potencijal - a to je botlneck, jelte. E sad, kako u kojoj igri će biti izraženo i ovisno koju grafu od nabrojanih bi uzeo. Ti se možeš s tom platformom fino igrati, ali ti nema smisla uzimati brze grafe ako uskoro ne misliš preći na aktulane platforme. It is as simple as that. 

4 godine
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

komp mi je dosad služio za posao (čitaj: držao se na integriranoj grafi) al sad uzimam poslovni laptop pa bih u desktop ubacio grafu da mogu ponešto i gejmat

 

šta bi bio nekakav best buy za komp koji ima i5-13600K i 1080p/100Hz ekran, budžet oko ~300 eura?

 

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

RX 6650 XT ili nešto skuplja RX 6700 10 GB. S tim da je XFX verzija RX 6700 kartice vrlo duga, pa provjeri može li ti stati u kućište.

13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Ili još bolje polovna RX 6700 XT sa što više garancije. 

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
K-qq kaže...

komp mi je dosad služio za posao (čitaj: držao se na integriranoj grafi) al sad uzimam poslovni laptop pa bih u desktop ubacio grafu da mogu ponešto i gejmat

 

šta bi bio nekakav best buy za komp koji ima i5-13600K i 1080p/100Hz ekran, budžet oko ~300 eura?

 

 

RTX 3070, nema bolje od toga za 300 EUR, sa 2 godine garancije

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.12.2023 11:37 (Timo).
16 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Ima....rx 6700xt sa 2+ garancije, uzeo klincima prije 20tak dana

 

za 250e

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.12.2023 10:51 (Wiz3m4n).
Moj PC  
6 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Tako je, bolje je svakako uzeti RX 6700 XT nego RTX 3070. 

16 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Tu uzeo na forumu jedno 25mj. garancije, račun, ambalaža, ko nova.

Nemam se šta žaliti.

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Ne mogu se odlučiti: XFX

                Sapphire

                Sapphire (ne znam u čemu je razlika između ove dvije Sapphire osim u nešto eura ... lol), ako se netko razumije neka malo objasni koja od ove tri bi bila bolja.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Frka85
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
stručnjak kaže...

Ne mogu se odlučiti: XFX

                Sapphire

                Sapphire (ne znam u čemu je razlika između ove dvije Sapphire osim u nešto eura ... lol), ako se netko razumije neka malo objasni koja od ove tri bi bila bolja.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Te dvije Sapphire kartice su iste, vjerovatno je za jednu jedan dobavljač a za drugu drugi pa otud i različita cijena.

 

Tigar Krezumica
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
stručnjak kaže...

Ne mogu se odlučiti: XFX

                Sapphire

                Sapphire (ne znam u čemu je razlika između ove dvije Sapphire osim u nešto eura ... lol), ako se netko razumije neka malo objasni koja od ove tri bi bila bolja.

Oba modela su dobra, mislim da doslovno ne mozes pogrijesiti. Ako nemas preferencu za jednu od te dvije radi dimenzija ili neceg treceg, onda uzmi jeftiniju. Obje su dobre, nema lose.

16 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Imao sam svojedobno XFX 5700 XT thick 3, to je koliko vidim slično dizajniran hladnjaka kao i na ovoj....jako tiha i hladna kartica bila, čak bolja od Asus Strix i Sapphire Nitro modela tako da kako su ti rekli, uzmi jeftiniju sa najdužom garancijom!

Moj PC  
1 0 hvala 0
18 mjeseci
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
stručnjak kaže...

Ne mogu se odlučiti: XFX

                Sapphire

                Sapphire (ne znam u čemu je razlika između ove dvije Sapphire osim u nešto eura ... lol), ako se netko razumije neka malo objasni koja od ove tri bi bila bolja.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 U seriji 6XXX XFX Merc je bio najbolji model, vjerojatno se ništa nije promjenilo. Ja bi XFX.

14 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Dr. Vicko kaže...

Bilo koja GTX 1060 6GB, RX 580 i4 i 8 GB modeli kojih ima svugdje u oglasnicima ce biti odlican upgrade za tu konfiguraciju. 

Ja bih radje kupio neku od ovih kartica nego isao na GTX 1660 ali bih zato djetetu upiknuo jos 8GB RAM-a u taj racunar jer i to bi mu uz karticu bas znacilo. 

 Hvala na sugestiji. Uzeo sam na Njuškalu za 110 eura Asus GTX1660S 6GB EVO sa 18 mjeseci garancije. Dok sam otišao po nju na računu je 36 komada, vj. bila za mining ali ako ima garanciju ne bi trebalo smetati. I sada nastaju festivali, napajanje nema 8 pinski konektor za grafu, grafička je sada duža i prekriva sata konektore na matičnoj pa moram i nju mijenjati. Ali klinac je oduševljen iako ju još ne možemo upogoniti.

16 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Wontay kaže...
Dr. Vicko kaže...

Bilo koja GTX 1060 6GB, RX 580 i4 i 8 GB modeli kojih ima svugdje u oglasnicima ce biti odlican upgrade za tu konfiguraciju. 

Ja bih radje kupio neku od ovih kartica nego isao na GTX 1660 ali bih zato djetetu upiknuo jos 8GB RAM-a u taj racunar jer i to bi mu uz karticu bas znacilo. 

 Hvala na sugestiji. Uzeo sam na Njuškalu za 110 eura Asus GTX1660S 6GB EVO sa 18 mjeseci garancije. Dok sam otišao po nju na računu je 36 komada, vj. bila za mining ali ako ima garanciju ne bi trebalo smetati. I sada nastaju festivali, napajanje nema 8 pinski konektor za grafu, grafička je sada duža i prekriva sata konektore na matičnoj pa moram i nju mijenjati. Ali klinac je oduševljen iako ju još ne možemo upogoniti.

 To su te čari kad krenes u upgrade pa na kraju pola stvari moras zamijeniti 

16 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Ne moraš mijenjati mbo, pa imaš sata kablove sa koljenima i neće smetati, a vga spoji sa konverterom 6 na 8 pin ili sa onverterom 2x6 na 8....spojišp jedan 6pin sa psu i na drugi 6pinac sa 2x moplex na 6pin i u taj drugi te na kraju imaš 2x6 u 1x8....komplicirano no radi 

15 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Wiz3m4n kaže...

Ima....rx 6700xt sa 2+ garancije, uzeo klincima prije 20tak dana

 

Gdje si uzeo za te pare?
16 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Pa tu na forumu

13 godina
offline
Vodič za odabir grafičke kartice

Pozz svima i sve najbolje u Novoj!

Vjerojatno sam kao da ''padam s Marsa'' ( pročitala zadnjih nekoliko stranica, drugačije su preferencije i ''zahtjevi'' od mojih, povremeni gaming, ništa prezahtjevno, većinom racing igre ) ali kako si slažem novu konfu zanima me da li bi jedna XFX RX6800 Speedster SWFT Core Gaming 16GB bila u redu za monitor AOC CU34G2X 34'' VA?

Unaprijed hvala!

Garfield - Život je kao Ferrari, prolazi prebrzo... Ali to je u redu, jer ionako nemaš dovoljno novaca za njega...
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Lp, obzirom da ti je to 3440 x 1440 rezolucija bilo bi možda pametnije uzeti 6800xt verziju ili pak 7800xt karticu koja bi bila nekakav best buy nazovimo to tako razlike su oko 80 do 120e i nije malo no ako se možeš protegnuti svakako se isplati, no poslužit će i rx 6800, nije da neće.

 

Probaj vidjeti ima li šta pametno rabljeno sa garancijom za tipa 400e do 450e....bude ponekad kakva RTX 3080 i 6800xt po oglasima....bilo ovdje ili na PCE....njuškalo možda sa payprotectom??!

15 godina
online
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Naravno da bi bila dobra. Imaj na umu da je ta kartica dosta duga, tako da provjeri može li ti stati u kućište. Inače, do koliko gledaš novu grafičku karticu, do kojeg iznosa? Možda se može uzeti nešto jače, a da nije puno skuplje.

 

EDIT: Evo, kolega me prestigao.

Poruka je uređivana zadnji put pon 8.1.2024 20:47 (Izzy).
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
Wiz3m4n kaže...

Lp, obzirom da ti je to 3440 x 1440 rezolucija bilo bi možda pametnije uzeti 6800xt verziju ili pak 7800xt karticu koja bi bila nekakav best buy nazovimo to tako razlike su oko 80 do 120e i nije malo no ako se možeš protegnuti svakako se isplati, no poslužit će i rx 6800, nije da neće.

 

Probaj vidjeti ima li šta pametno rabljeno sa garancijom za tipa 400e do 450e....bude ponekad kakva RTX 3080 i 6800xt po oglasima....bilo ovdje ili na PCE....njuškalo možda sa payprotectom??!

  Hvala na odgovoru! Gledala sam tu RX karticu jer je trenutno u ADM-u 504 eura, dok je prije 2-3 tjedna isto u ADM-u bila 50 eura skuplja. Ako je XT isplativija i bolja kupit ću nju, nije problem protegnuti se 100-tinjak eura, a polovno ne bih kupovala... 

Izzy kaže...

Naravno da bi bila dobra. Imaj na umu da je ta kartica dosta duga, tako da provjeri može li ti stati u kućište. Inače, do koliko gledaš novu grafičku karticu, do kojeg iznosa? Možda se može uzeti nešto jače, a da nije puno skuplje.

 

EDIT: Evo, kolega me prestigao.

 Također hvala na odgovoru! Da, vidjela sam u specifikacijama da je dosta dugačka, ali još nemam kućište pa ću kućište birati po kartici, kupujem komponentu po komponentu... Ako se isplati išla bih do 600, max 700 eura, kupnja bi bila na kartice, Premium Visa vjerojatno...

Garfield - Život je kao Ferrari, prolazi prebrzo... Ali to je u redu, jer ionako nemaš dovoljno novaca za njega...
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
MusicWoman kaže...

 

  Ako se isplati išla bih do 600, max 700 eura, kupnja bi bila na kartice, Premium Visa vjerojatno...

 

7800XT je najbolje što možeš uzeti za te pare

14 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ibme74 kaže...
MusicWoman kaže...

 

  Ako se isplati išla bih do 600, max 700 eura, kupnja bi bila na kartice, Premium Visa vjerojatno...

 

7800XT je najbolje što možeš uzeti za te pare

 Istina, evo ja burazu složio s tom grafom i boli me. Još mu uvalio 1080p monitor inače nema pojma o postavkma samo "high/standard /medium" i miran godinama. Još 850w napajanje i prst u "uvo".

13 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice
ibme74 kaže...
MusicWoman kaže...

 

  Ako se isplati išla bih do 600, max 700 eura, kupnja bi bila na kartice, Premium Visa vjerojatno...

 

7800XT je najbolje što možeš uzeti za te pare

Da, sad vidim da bih onda mogla uzeti tu grafu ako već idem izdvajati toliko novaca...

Koja je razlika između Speedster QICK 319 i MERC319 verzije?

Isprike što sporo odgovaram, u frci sam s poslovima pa ne stignem...

Garfield - Život je kao Ferrari, prolazi prebrzo... Ali to je u redu, jer ionako nemaš dovoljno novaca za njega...
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Iste grafe, isti hladnjak razlika je jedino u dizajnu backplatea i MERC ima XFX LED logo dok QICK nema nikakvih svjetlećih đinđa.

14 godina
moderator
offline
Re: Vodič za odabir grafičke kartice

Nije točno. Merc ima deblji hladnjak, deblji backplate, vapor chamber i radi na višem taktu po defaultu.

“The saddest aspect of life right now is that science gathers knowledge faster than society gathers wisdom.” - Isaac Asimov
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice