Izrada textura

poruka: 4
|
čitano: 1.216
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
online
Izrada textura

Počeo sam izrađivati texture za modele napravljene u 3d max-u, ali grafičko sučelje programa mi djeluje dosta komplicirano i nepraktično, postoji li neki bolji alat za ovu namjenu, ako ne onda bi dobro došao jedan opsežni i kvalitetni tutuorial za ZBrush...

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Izrada textura

A? Jel mi se to samo cini ili pokusavas nacrtati teksture na modelu direktno u maxu (pretpostavljam da ima takve alata poput vecine drugih 3d applikacija)

 

Mani se corava posla i primi se photoshopa, tamo se uglavnom rade teksture. U maxu ces samo jos odraditi UV mapping i to ti je to.

 

Ako sam te krivo shvatio, sorry, moras malo pojasniti :)

Pathogenic fundamentals clearly indicate that homogenous populations are most vulnerable.
16 godina
neaktivan
offline
Izrada textura

Ma poznam tipa, znam sta ga muci, radi modele u 3d maxu ali ih onda exportira u ZBrush te radi takozvani polypainting za texturu medjutim sucelje mu nije prakticno i taj polypainting nije bas robustan alat pa ga zanima ako ima drugo rjesenje.

 

kazes photoshop, hmm.. ali za to bi trebalo rucno napraviti UV mapu, a ne onak automatski ko u ZBrushu?

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Izrada textura

Pa da, mislim tako vecina radi...

 

Ali ako bas voli direktno crtati po modelima mozda bi mogao probati maxonov bodypaint? Mislim da ga se jos uvijek moze nabaviti odvojeno od Cineme4D.

Pathogenic fundamentals clearly indicate that homogenous populations are most vulnerable.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice