Cisco CCNA Specijalist za računalne mreže?

poruka: 24
|
čitano: 18.071
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus, pirat, XXX-Man
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Vaše mišljenje o ovom

Razmišljam uplatit za ECDL operaterapa posli Cisco CCNA Specijalist za računalne mreže. Dali mi se to isplati jer bih nastavio usavršavnje sa sljedećim stupnjevima?

 

 
1 0 hvala 1
16 godina
offline
RE: Vaše mišljenje o ovom
P4k1 kaže...

Razmišljam uplatit za ECDL operaterapa posli Cisco CCNA Specijalist za računalne mreže. Dali mi se to isplati jer bih nastavio usavršavnje sa sljedećim stupnjevima?

 

ECDL operater i Cicso CCNA bas i nemaju neke direktne veze. Prvo razmisli cime se zelis baviti. ECDL je samo osnova za rad s racunalom, CCxx je specijalizacija u uskom dijelu IT struke. Nastavak razvoja s CCNA na vise realno nema smisla bez prakse.

14 godina
neaktivan
offline
Vaše mišljenje o ovom

Evo ja ću završit srednju školu zadnja godina. Završit ću za zidara iako sam krenuo kao arhitektonski tehničar ali da bih sačuvao svoje zdravlje sam se prebacio. Mislija sam polagat državnu maturu i upisat na fakultet ali radi financija sam u nemogučnosti da to napravim. Cili sam u kompjuterima i dosta se razumim,  pomažem prijateljima i familiji, ako je neki problem mene zovu. Naša sam mali posa priko lita di ću održavat par servera i web stranicu (ne sam naravno). Mislija sam uložit na Cisco certifikate i iz razloga što se upisuju u radnu knjižicu (algebra) i zato što me to zanima. Pa jel mi vridi da uplatim taj certifikat jer bih se volio tim baviti?

 

P.S. Volio bih samo ozbiljne komentare.

I would love to change the world, but they won't give me the source code
 
1 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
RE: Vaše mišljenje o ovom

cuj ako upises Cisco net acad dobit ces neko znanje ali pitanje je za sto ti ono treba. CCNA je početni t.j dno Ciscove piramide certifikata tako da ako mislis da ces samo sa tim certifikatom biti konkurentan na trzistu rada tj da ces naci posao samo na osnovu toga, baš i ne! ja mislim da je do danas taj certifikat ima pun k.... ljudi.  e sad ako imas volje ici dalje onda da ...

 

inace na tim predavanjima se uci iz materijala koji su ti dostupni i po netu i imas simulatore cisco opreme (switchevi, routeri ....) pa mozes to solo uciti doma i izaci na certifikacijski ispit.

 

ovako platiš 5000 ili više tisuca kuna za to sto ces biti na predavanju na kojem ce ti predavat neko tko ima neki od cisco certifikata i ucite iz tih materijala, samo je razlika sto imas pravi hardver dostupan za treniranje ...

 

uglavnom ja neznam bas ljude koji su nasli posao samo sa CCNA cert. moji znanci koji su to zavrsili vec rade po raznim it firmama, telekomima itd ... ali znanja nikad dosta! :-)

15 godina
neaktivan
offline
RE: Vaše mišljenje o ovom

Ovako i onako,posao se trazi uz vezu. CCNA centrifikat ima prednost pred svim ostalim fakultetima i višim školama jer se traži praktično znanj,ne teorijsko. U svakome slučaju bolje ga je imati nego nemati ako se kaniš baviti tom strukom.....

dedicated to waiting.....
14 godina
neaktivan
offline
RE: Vaše mišljenje o ovom
gennaro_gattuso kaže...

cuj ako upises Cisco net acad dobit ces neko znanje ali pitanje je za sto ti ono treba. CCNA je početni t.j dno Ciscove piramide certifikata tako da ako mislis da ces samo sa tim certifikatom biti konkurentan na trzistu rada tj da ces naci posao samo na osnovu toga, baš i ne! ja mislim da je do danas taj certifikat ima pun k.... ljudi.  e sad ako imas volje ici dalje onda da ...

 

inace na tim predavanjima se uci iz materijala koji su ti dostupni i po netu i imas simulatore cisco opreme (switchevi, routeri ....) pa mozes to solo uciti doma i izaci na certifikacijski ispit.

 

ovako platiš 5000 ili više tisuca kuna za to sto ces biti na predavanju na kojem ce ti predavat neko tko ima neki od cisco certifikata i ucite iz tih materijala, samo je razlika sto imas pravi hardver dostupan za treniranje ...

 

uglavnom ja neznam bas ljude koji su nasli posao samo sa CCNA cert. moji znanci koji su to zavrsili vec rade po raznim it firmama, telekomima itd ... ali znanja nikad dosta! :-)

Da mislim ići i dalje na više stupnjeve.

I would love to change the world, but they won't give me the source code
16 godina
offline
Cisco CCNA Specijalist za računalne mreže?

Gle CCNA nije specijalizacija... S njim dobijes status projektanta za internet i mrezne veze, sa CCNP-om dobijes status specijaliste. CCNP je osjetno skuplji od CCNA, ali je osjetno cjenjeniji od CCNA. Trebat ce ti ohoho vremena da polovis konce kako bi zavrsio CCNP posto vidim da se nesto govorio o ECDL-u... ECDL je tak - najosnovnje stvari za koristenje racunala... Packet Tracer ce ti bit najbolji frend i morat ces puno citat, valjda znas da moras znat engleski - malo bolje. :)

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Cisco CCNA Specijalist za računalne mreže?
Batista kaže...

Gle CCNA nije specijalizacija... S njim dobijes status projektanta za internet i mrezne veze, sa CCNP-om dobijes status specijaliste. CCNP je osjetno skuplji od CCNA, ali je osjetno cjenjeniji od CCNA. Trebat ce ti ohoho vremena da polovis konce kako bi zavrsio CCNP posto vidim da se nesto govorio o ECDL-u... ECDL je tak - najosnovnje stvari za koristenje racunala... Packet Tracer ce ti bit najbolji frend i morat ces puno citat, valjda znas da moras znat engleski - malo bolje. :)

Engleski mi je odličan, a ECDL se samo spominje jer na Algebrinim stranicama piše ako želim na CCNA sa trogodišnjom srednjom Školom moram polagati njega, a pošto to sve znam onda bih pisao samo ispit ako uopće bude potreban.

I would love to change the world, but they won't give me the source code
14 godina
neaktivan
offline
Cisco CCNA Specijalist za računalne mreže?

Jel mi može itko još šta reči o tome dali se to isplati?

I would love to change the world, but they won't give me the source code
 
1 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
RE: Cisco CCNA Specijalist za računalne mreže?
P4k1 kaže...

Jel mi može itko još šta reči o tome dali se to isplati?

Isplati se jedino ako ces raditi sa mreznom opremom.

Velika vecina ljudi koji to zavrse, kasnije rade po nekim PC servisima gdje ne mogu to znanje primjeniti i na kraju zaborave sve sto su tamo naucili.

Takodjer, na pocetku svakog Cisco tecaja u grupi odustane par polaznika jer su imali predodzbu da je to "nesto drugo".

Na kraju od svake grupe polaznika samo par ljudi polozi certifikat.

 

Posto imas mogucnost zaposlenja u PC servisu, a vidim da ti je bitno da imas nesto u radnoj knjizici,

mislim da ti je isplativije upisati tecaj u Algebri "Sistemski i mrežni administrator - specijalist "  jer se i on upisuje u radnu knjizicu!

Nakon toga ako vidis da ti je to OK i da ti lezi, mozes ici dalje na MCSA/MCSE.

To ti je moja preporuka, jer imam iskustva sa Ciscom i Microsoft akademijama.

 

14 godina
offline
RE: Cisco CCNA Specijalist za računalne mreže?
Batista kaže...

Gle CCNA nije specijalizacija... S njim dobijes status projektanta za internet i mrezne veze, sa CCNP-om dobijes status specijaliste. CCNP je osjetno skuplji od CCNA, ali je osjetno cjenjeniji od CCNA. Trebat ce ti ohoho vremena da polovis konce kako bi zavrsio CCNP posto vidim da se nesto govorio o ECDL-u... ECDL je tak - najosnovnje stvari za koristenje racunala... Packet Tracer ce ti bit najbolji frend i morat ces puno citat, valjda znas da moras znat engleski - malo bolje. :)

 Sa polozenim CCNA industrijskim ispitom dobijes zvanje u radnu knjizicu SPECIJALIST ZA RAČUNALNE MREŽE. CCNP-Cisco certified network professional. Da bi mogao ic za CCNP, moras imat CCNA(Cisco certified network associate). Onda ima jos CCNE (Cisco certified network engineer) koji se polaze u inozemstvu.Prije dvije god. je mislim bilo u Bruxelles-u.

14 godina
neaktivan
offline
RE: Cisco CCNA Specijalist za računalne mreže?
berm kaže...
P4k1 kaže...

Jel mi može itko još šta reči o tome dali se to isplati?

Isplati se jedino ako ces raditi sa mreznom opremom.

Velika vecina ljudi koji to zavrse, kasnije rade po nekim PC servisima gdje ne mogu to znanje primjeniti i na kraju zaborave sve sto su tamo naucili.

Takodjer, na pocetku svakog Cisco tecaja u grupi odustane par polaznika jer su imali predodzbu da je to "nesto drugo".

Na kraju od svake grupe polaznika samo par ljudi polozi certifikat.

 

Posto imas mogucnost zaposlenja u PC servisu, a vidim da ti je bitno da imas nesto u radnoj knjizici,

mislim da ti je isplativije upisati tecaj u Algebri "Sistemski i mrežni administrator - specijalist "  jer se i on upisuje u radnu knjizicu!

Nakon toga ako vidis da ti je to OK i da ti lezi, mozes ici dalje na MCSA/MCSE.

To ti je moja preporuka, jer imam iskustva sa Ciscom i Microsoft akademijama.

 

Da ali ga oni još predaju na XP-u pa mi se ćini da je malo "zastarijelo" (bez uvrede).

I would love to change the world, but they won't give me the source code
16 godina
neaktivan
offline
RE: Cisco CCNA Specijalist za računalne mreže?
Fre3man69 kaže...

 Sa polozenim CCNA industrijskim ispitom dobijes zvanje u radnu knjizicu SPECIJALIST ZA RAČUNALNE MREŽE. CCNP-Cisco certified network professional. Da bi mogao ic za CCNP, moras imat CCNA(Cisco certified network associate). Onda ima jos CCNE (Cisco certified network engineer) koji se polaze u inozemstvu.Prije dvije god. je mislim bilo u Bruxelles-u.

Ne moraš, ali je itekako preporučeno!

 

Da, još je uvijek nama najbliži Bruxelles za CCIE (Cisco Certified Internetwork Expert) i uskoro CCA (Cisco Certified Architect), uskoro najviši Ciscov stupanj - od 1.1.2010.

 

P4k1 kaže...

Da ali ga oni još predaju na XP-u pa mi se ćini da je malo "zastarijelo" (bez uvrede).

Definitivno, MCSA je trening program koji se vrti oko Windows Servera 2003 i XP. Radije vidi imaju li akademije (Algebra, ITakademija...) novi MCTS ili MCITP.

Za CCNA je tako svejedno koji je OS u pitanju.

 

 

 

What is the purpose of life? -It ends.
Poruka je uređivana zadnji put pet 18.12.2009 23:37 (D4RKL1NG).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Cisco CCNA Specijalist za računalne mreže?
P4k1 kaže...
berm kaže...
P4k1 kaže...

Jel mi može itko još šta reči o tome dali se to isplati?

Isplati se jedino ako ces raditi sa mreznom opremom.

Velika vecina ljudi koji to zavrse, kasnije rade po nekim PC servisima gdje ne mogu to znanje primjeniti i na kraju zaborave sve sto su tamo naucili.

Takodjer, na pocetku svakog Cisco tecaja u grupi odustane par polaznika jer su imali predodzbu da je to "nesto drugo".

Na kraju od svake grupe polaznika samo par ljudi polozi certifikat.

 

Posto imas mogucnost zaposlenja u PC servisu, a vidim da ti je bitno da imas nesto u radnoj knjizici,

mislim da ti je isplativije upisati tecaj u Algebri "Sistemski i mrežni administrator - specijalist "  jer se i on upisuje u radnu knjizicu!

Nakon toga ako vidis da ti je to OK i da ti lezi, mozes ici dalje na MCSA/MCSE.

To ti je moja preporuka, jer imam iskustva sa Ciscom i Microsoft akademijama.

 

Da ali ga oni još predaju na XP-u pa mi se ćini da je malo "zastarijelo" (bez uvrede).

 

Budimo realni, tebi treba papir s kojim ces moci "nesto" upisati u radnu knjizicu.

I to ti treba samo iz razloga da te progura dalje u IT svijet.

Odlazak direktno na MCSA ili MCTS bi ti bio prevelik zalogaj jer se gradivo prebrzo obrađuje i zato moras imati radnog iskustva da bi to sve mogao sa razumijevanjem savladati.

 

Kod mene u firmi ima ljudi sa MCSA koji nemaju znanja iz osnova, jer su isli bez radnog iskustva na MCSA, tako da znam o cemu govorim.

Ovaj tecaj kojeg sam spomenuo krece od osnova administracije koje se ne uce na MCSA/MCTS, a itekako su bitne za daljnje razumijevanje.

 

Taj tecaj je na XP-u i Win2003 serveru, ali komu je to bitno?

Ako se naucis administrati na XP-u i Win2003 serveru, Vistu ili Win7 ces lako kasnije savladati.

Jednom PC servisu nije bitno imas li ti "diplomu" iz XP ili Vista podrucja, vec je znanje bitno.

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 19.12.2009 7:50 (berm).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Cisco CCNA Specijalist za računalne mreže?

CCNA se ne isplati ako ne misliš ići dalje na CCNP, CCNA Sec itd.
Ili kombinirati CCNA, MCSA, LPIC, Comptia+ ..etc.

 

Dal se isplati? PA NARAVNO DA SE ISPLATI ULAGAT U ZNANJE, SAMO TREBA SISTI I ZAGRIJAT STOLAC ;)

 

 

14 godina
offline
RE: Cisco CCNA Specijalist za računalne mreže?

Kaze eipa da puno ljudi upisu Cisco CCNA i kao na temelju toga traze posao.....a imao more ljudi koji zavrsi taj famozni" CCNA i nisu konkurentni na trzistu!?

Sipak! Belji se Puno ljudi upisu CCNA, ali koliko ih zavrsi!? Iz iskustva znam da ih zavrsi jako malo! Vec sam CCNA imas fino predznanje za ici dalje sa skolovanjem....a uz dobar CV, CCNA, seminare i jos neke sitnice mozes naci ok posao i dalje se usavrsavat.

Servis racunala - Cisco!? Netko mjesa kruske i jabuke koliko vidim! Komp rastavim i sastavim za 15-ak min, ali to mi sa Ciscom nema bas nikakve slicnosti! Kaze netko tu da je dobar sa kompovima!? Ok, ajmo ispocetka....sta znaci to "dobar sa kompovima"!? 99% sam siguran da misli na instaliranje OS-a i zamjeniti graficku!

Isto tako znam ljude koji jos nisu ni zavrsili CCNA i vec im se nudi posao....a firme su na trzistu vec 20-ak godina, tako da se ne radi o nekim glupostima......vec o firmama koje rade sa mrezama.

Ako netko nije poprilicno na "ti" sa engleskim jezikom i sa matematikom, bolje da se ni ne hvata Cisca jer ce zapeti u samome startu! Znam ljude koji su radi subnetiranja odlazili sa akademije jer nemaju nikakvo predznanje.

 

LP

16 godina
offline
RE: Cisco CCNA Specijalist za računalne mreže?
win32 kaže...

Kaze eipa da puno ljudi upisu Cisco CCNA i kao na temelju toga traze posao.....a imao more ljudi koji zavrsi taj famozni" CCNA i nisu konkurentni na trzistu!?

Sipak! Belji se Puno ljudi upisu CCNA, ali koliko ih zavrsi!? Iz iskustva znam da ih zavrsi jako malo! Vec sam CCNA imas fino predznanje za ici dalje sa skolovanjem....a uz dobar CV, CCNA, seminare i jos neke sitnice mozes naci ok posao i dalje se usavrsavat.

Servis racunala - Cisco!? Netko mjesa kruske i jabuke koliko vidim! Komp rastavim i sastavim za 15-ak min, ali to mi sa Ciscom nema bas nikakve slicnosti! Kaze netko tu da je dobar sa kompovima!? Ok, ajmo ispocetka....sta znaci to "dobar sa kompovima"!? 99% sam siguran da misli na instaliranje OS-a i zamjeniti graficku!

Isto tako znam ljude koji jos nisu ni zavrsili CCNA i vec im se nudi posao....a firme su na trzistu vec 20-ak godina, tako da se ne radi o nekim glupostima......vec o firmama koje rade sa mrezama.

Ako netko nije poprilicno na "ti" sa engleskim jezikom i sa matematikom, bolje da se ni ne hvata Cisca jer ce zapeti u samome startu! Znam ljude koji su radi subnetiranja odlazili sa akademije jer nemaju nikakvo predznanje.

 

LP

 Samo mala digresija - postoji "lagana hiperprodukcija" CCxx ljudi, tj. kad se gleda iz perspektive poslodavca (na to nadodaj recesiju) malo je problematično...

14 godina
offline
RE: Cisco CCNA Specijalist za računalne mreže?

Ono sto ja mislim da upisivati Cisco i stati na recimo CCNA Exploration je jako velika greska! Ako covjek upisuje Cisco i ne misli ici "dalje" sa svime time.....bolje neka se drzi onda toga hardveraja i servisa.

I da.....mozda neki trebaju razmisliti tokom/nakon Cisca o nekom volontiranju da steknu neko iskustvo i da se obavezno stalno usavrsavajujer neke stvari se jako brzo zaborave ako ih ne radis....pogotovo sa mrezama.

Graficku i procesor ces uvijek znati nakeljit na MBO.....no sa mrezama i jos dosta stvari bas i nije takav slucaj.....bar ja tako mislim.

Sada sam napisao podugacki post o mome slucaju, ali ipak cu ga c/p kada sve bude gotovo da ne bi bilo ono "prvo skoci pa tek onda reci hop"....ili kako to vec ide! Osmijeh

Otvorenih mjesta ima u firmama, samo nema ih na portalima tipa www.posao.hr, vec treba malo googlat i vidjeti ces da more firmi traze ljude no ne stavljaju oglase....provjereno, jer sam bas prije par dana bio na razgovoru u jednoj takvoj. Šutim

16 godina
neaktivan
offline
Cisco CCNA Specijalist za računalne mreže?

Evo ja krećem od 1.3.2010 na CCNA tečaj u Astoriu pa ću prenijeti iskustva iz prve ruke.

Tečaj je skup ali nadam se da će se isplatiti Belji se

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Cisco CCNA Specijalist za računalne mreže?
james_ri kaže...

Evo ja krećem od 1.3.2010 na CCNA tečaj u Astoriu pa ću prenijeti iskustva iz prve ruke.

Tečaj je skup ali nadam se da će se isplatiti Belji se

Željno iščekujem

Society leans ever heavily on computers, if you have the power to take out computers you can take out society.
14 godina
offline
RE: Cisco CCNA Specijalist za računalne mreže?
james_ri kaže...

Evo ja krećem od 1.3.2010 na CCNA tečaj u Astoriu pa ću prenijeti iskustva iz prve ruke.

Tečaj je skup ali nadam se da će se isplatiti Belji se

 

Meni to nije uopce skupo sa obzirom na znanje koje dobijes. Samo se nadam da si upisao Exploration posto je Discovery IMHO totalno bezveze i za ljude koji nikada nisu imali komp blizu sene i matematika im nije bas najjaca strana radi subnetiranja (iz iskustva znam da to ekipi na pocetku najvise zadaje problema, ali kasnije je ok).

 

I da...zasto Astoria!?

http://www.speedtest.net/result/708892644.png
16 godina
neaktivan
offline
Cisco CCNA Specijalist za računalne mreže?

Zato jer u Rijeci jedino Astoria (u suradnji sa Algebrom) daje mogućnost tog tečaja.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Cisco CCNA Specijalist za računalne mreže?

sam cisco ti naravno nije isplativ u smislu ako nemas neko radno iskustvo...npr zavrsit srednju skolu i odma otic na cisca i mislit da ces s time dobit posao? nikako.....

 

ja cu vjerojatno isto sada na cisca za koji tjedan jer imam iskustva sa poslom al nemam faks pa moram sa necim nadoknadit faks....imam vec dva zavrsena tecaja servisera i SMA.... sa ciscom bi se svrstao u rangu sa faksom... kasnije mozda MCSA.. nikad neznas

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Cisco CCNA Specijalist za računalne mreže?

Fax imam i radim već 3 godine (doduše samo 1 g u informatičkoj branši), a ovo sam vidio kao dobru priliku da produbim znanje.

A više od toga to me jako zanima pa se idem obrazovati   Osmijeh

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice