Sony PlayStation 5 izdvojena tema

poruka: 25.619
|
čitano: 4.751.385
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
neaktivan
offline
Sony PlayStation 5

Pozdrav,kupio bi ssd od 1tb za ps5..pa me zanima vase misljenje od kojeg proizvodaca kupit?

Ovo bi bio neki moj izbor:

 

Samsung 980 pro

 

Seagate firecuda 530

 

Patriot viper vp4300

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
antimadridista kaže...
Nek nam prvo odgovori jel aktivan pretplatnik ili ne. Mislim da je u tome problem. Jer koristio sam te kodove tisuću puta na raznim konzolama i nikad se nije dogodilo da je krivi kod. Očito je aktivan pretplatnik i zato mu ne radi, jer je trenutno blokirano stackanje.

 Onda je moja greška.... meni ova trenutna pretplata traje do 09.06.2022. Što onda ću 10.06.2022. moći aktivirati onu danas kupljenu pretplatu ili?

Mislio sam da se i dalje može aktivirati nova pretplata dok ti je ova još uvijek aktivna....

13 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Bitanga kaže...

 

Vjerujem da je što se Tiska tiče priča završena. Oni su ti prodali bon kao što bi prodali bilo koji drugi.

Ako nešto ne štima s njim moraš se obratiti izdavaču bona. Kako bi ovi u Tisku mogli znati da stvarno bon nisi mogao iskoristiti ili ih muljaš nakon što si ga iskoristio.

Kupac je uvijek u pravu jel, a vidjeli smo jučer kakvih sve poštenjačina ovdje ima. :-)

 

I na njihovim stranicama piše da nakon 15 minuta povrat više nije moguć:

https://www.tisak.hr/novosti/play-station-bonove-kupite-na-tisku/

 Hvala na ovoj inf.
Nisam ovo znao do sada

15 godina
offline
Sony PlayStation 5

Sad sam malo odigrao Fifu 22. Pa to se skoro ništa nije promijenilo od zadnje Fife 17 koju sam igrao.

A o frame dropovima neću ni pričat :-D

 

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Moglo se do nedavno, ali sad su to nakratko blokirali dok ne dođe novi PS+ servis. Sačuvaj kod i aktiviraj ga kad ti istekne pretplata.
Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
14 godina
neaktivan
offline
Sony PlayStation 5

Aktivirao sam PS+ pretplatu 04.05 ove godine(kljuc je kupljen prosle godine).Sta sada biva sa mojom pretplatom nakon izlaska novog modela pretplate u 6.mjesecu ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Ukratko, sve ti ostaje isto kao dosad samo se naziv servisa mijenja, automatski ćeš biti prebačen. I imat ćeš opciju nadoplate ako želiš viši tier servisa koji ti nudi ekstra PS4/PS5 igre i klasik PS1, PSP, PS2 igre.
Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Poruka je uređivana zadnji put ned 29.5.2022 13:40 (antimadridista).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Sony PlayStation 5
Negdje sam procitao da ce se aktivne pretplate nadograditi na veci tier onima koji imaju pretplatu aktiviranu prije prelaska na novi model.Je li ti jos aktuelno ili ?
8 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Po kojem sistemu bi se nadogradile na veci tier?

Pa svi imamo istu, bas me zanima po kojem kljucu bi rekli da ja imam sad extra, a ti premium....

Ili da svima s aktivnom oretplatom daju visi nivo...... Mislim ipak nece djabe ako mogu naplatiti
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Poruka je uređivana zadnji put ned 29.5.2022 14:18 (Damir22).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Sony PlayStation 5

Malo sam bacio Elden Ring dok me nije iznervirao. Nije moj tip igre.

Ali brate, framerate dropovi su očajni u performance modeu.

Nisam očekivao to na PS5 od toliko hvaljene igre.

 

Idemo dalje, da vidim što još neću igrati...

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put ned 29.5.2022 15:53 (Bitanga).
Moj PC  
1 2 hvala 1
8 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Da ako placas i plus i now......

Ako placas samo plus nista od toga
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
online
Re: Sony PlayStation 5
Bitanga kaže...

Malo sam bacio Elden Ring dok me nije iznervirao. Nije moj tip igre.

Ali brate, framerate dropovi su očajni u performance modeu.

Nisam očekivao to na PS5 od toliko hvaljene igre.

 

Idemo dalje, da vidim što još neću igrati...

 

nisi valjda non stop napadao tree sentinela ili tako nešto? Malo prvo treba ojačati i naviknuti se, pa onda na bossove

 

a ne znam kako ps5 vrti igru, meni na PCu letilo sve

12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Bitanga kaže...

Malo sam bacio Elden Ring dok me nije iznervirao. Nije moj tip igre.

Ali brate, framerate dropovi su očajni u performance modeu.

Nisam očekivao to na PS5 od toliko hvaljene igre.

 

Idemo dalje, da vidim što još neću igrati...

 

Ja ga hoću isprobati već duže vrijeme, ali definitivno mi se ne daje 500 kuna jer sam nekako uvjeren da bih vrlo brzo prestao igrati. 

 

Jedino što me vuče je taj hype oko igre i to što kažu da je čak i za one koji nisu Souls fanovi. Nijednu Dark Souls igru nikad nisam igrao, a Bloodborne sam odustao na prvom bossu i to mi je bilo dovoljno. 

 

 

Origin: klemp0, Steam: Klempo, Battle.net: Klempo, Uplay: klemp0
14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Elden Ring je očajno optimiziran na svim platformama. Po meni igra ne smije dobivati tako visoke ocjene ako radi tako očajno, pa da je ne znam koliko kvalitetna.
Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Moj PC  
6 2 hvala 0
7 godina
offline
Sony PlayStation 5

Što ga serete.

 
2 3 hvala 0
14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
NathanDrek kaže...

Što ga serete.

 Igra je očajno optimizirana, tu nema nikakve rasprave. Ne znam kako to možeš demantirati.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
11 godina
offline
Sony PlayStation 5

Ako imate VRR tv onda se velika vecina frame dropova ispegla,imam Ps5 verziju i radi izvrsno VRR.

Pc verzija ima microstutter pa je samo za one kojima to ne smeta i tu ne pomaze freesync ili gsync.

Uostalom imate niz testova svih verzija ako vas zanima.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
antimadridista kaže...
NathanDrek kaže...

Što ga serete.

 Igra je očajno optimizirana, tu nema nikakve rasprave. Ne znam kako to možeš demantirati.

 Ako je to očajno što je onda loše, dobro, jako dobro ili odlično? Performance mod na PS5 je u najmanju ruku dobar, a PS4 verzija je lock 60 ako vam je do brojenja frameova. Demantiram zato jer imam 500 sati igre i od svog razmišljanja o njoj na optimizaciju nisam pomislio nijednom.

13 godina
offline
Sony PlayStation 5

E moj Bitanga 

Lošem jebcu i dlake smetaju.

Igra je vrhunska na početku kako ti kolega kaže ne možeš napadati boseve jer su prejaki za tebe moraš prvo napadat vojnike i druge lakše protivnike.

Naravno možeš zvati pomoć drugih igrača da ti olakšaju prve bosseve.

Igra je stvarno vrhunska kad uđeš u priču i sam govoriš da grafika bez dobre priče ne valja jebeš frame dropove kad je igra vrhunska i stalno te vuče da igraš dalje.

Nemoj odustati jer ja stvarno već dugo nisam igrao ovako dobro napravljenu igru.

Onog sentinela su stavili na početak čisto da ti pokaže da moraš uložiti truda u igru, a ne samo stiskati tipke na kontroleru.

Moj PC  
5 1 hvala 1
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Q-Tip kaže...

Ja ga hoću isprobati već duže vrijeme, ali definitivno mi se ne daje 500 kuna jer sam nekako uvjeren da bih vrlo brzo prestao igrati. 

 

Jedino što me vuče je taj hype oko igre i to što kažu da je čak i za one koji nisu Souls fanovi. Nijednu Dark Souls igru nikad nisam igrao, a Bloodborne sam odustao na prvom bossu i to mi je bilo dovoljno. 

 

 

 

Klinac je kupio sa svojim novcima, njemu je to super (internet hype očito isto) pa reko da probam.

Ma ne volim tip igre koji me kažnjava za eksperimentiranje. Ne gledam ni tutoriale kako se treba igrati igra, pa mi je eksperimentiranje jedini način da nešto skontam.

Ali da moram igrati ponovo zadnjih 20-30 minuta jer sam piknuo nešt što nisam trebao... nakon dva puta nije mi više zabavno. To mi je jedino ok u rogue-lite igrama gdje pogineš, al svejedno postaneš jači. Ali i to dosadi s vremenom.

A one beskorisne i retardirane poruke po podu da i ne spominjem. Presmiješno da je to nekom super. Death Stranding je to puno bolje riješio.

 

No, nebitno, ne ulazim u igru i kome se sviđa slobodno neka igra.

Samo mi je presmiješno koliko framedropova ima. 

 

MEGATAMA kaže...

Ako imate VRR tv onda se velika vecina frame dropova ispegla,imam Ps5 verziju i radi izvrsno VRR.

Pc verzija ima microstutter pa je samo za one kojima to ne smeta i tu ne pomaze freesync ili gsync.

Uostalom imate niz testova svih verzija ako vas zanima.

  

Nisam upalio VRR za unsupported games. Želim supported experience.

Ne zanimaju me testovi, vidio sam što sam vidio i bilo mi je dovoljno.

 

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put ned 29.5.2022 17:37 (Bitanga).
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
hummer0 kaže...

E moj Bitanga 

Lošem jebcu i dlake smetaju.

Igra je vrhunska na početku kako ti kolega kaže ne možeš napadati boseve jer su prejaki za tebe moraš prvo napadat vojnike i druge lakše protivnike.

Naravno možeš zvati pomoć drugih igrača da ti olakšaju prve bosseve.

Igra je stvarno vrhunska kad uđeš u priču i sam govoriš da grafika bez dobre priče ne valja jebeš frame dropove kad je igra vrhunska i stalno te vuče da igraš dalje.

Nemoj odustati jer ja stvarno već dugo nisam igrao ovako dobro napravljenu igru.

Onog sentinela su stavili na početak čisto da ti pokaže da moraš uložiti truda u igru, a ne samo stiskati tipke na kontroleru.

 

Ma skužio sam odmah da ne napadam sentinela, nije to problem. Bar je pokraj njega respawn point odmah :-D

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
NathanDrek kaže...

 Ako je to očajno što je onda loše, dobro, jako dobro ili odlično? Performance mod na PS5 je u najmanju ruku dobar, a PS4 verzija je lock 60 ako vam je do brojenja frameova. Demantiram zato jer imam 500 sati igre i od svog razmišljanja o njoj na optimizaciju nisam pomislio nijednom.

 

Ako ne znaš razliku između jako dobrog, odličnog i ovog u Elden Ringu, onda kako da ti čovjek objasni.

Naočigled se vidi pad performansi. A sve što na PS5 nije lockano na 60FPSa, i to na ovakvom tipu igre gdje gledaš prirodu i jednog neprijatelja na svakih 100m je očajno.

 

E da, a nisam ni spomenuo očajne pop-inove tekstura ispred lika, ono, trava se pojavljuje na 5m ispred.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put ned 29.5.2022 17:55 (Bitanga).
11 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Bitanga kaže...
Q-Tip kaže...

Ja ga hoću isprobati već duže vrijeme, ali definitivno mi se ne daje 500 kuna jer sam nekako uvjeren da bih vrlo brzo prestao igrati. 

 

Jedino što me vuče je taj hype oko igre i to što kažu da je čak i za one koji nisu Souls fanovi. Nijednu Dark Souls igru nikad nisam igrao, a Bloodborne sam odustao na prvom bossu i to mi je bilo dovoljno. 

 

 

 

Klinac je kupio sa svojim novcima, njemu je to super (internet hype očito isto) pa reko da probam.

Ma ne volim tip igre koji me kažnjava za eksperimentiranje. Ne gledam ni tutoriale kako se treba igrati igra, pa mi je eksperimentiranje jedini način da nešto skontam.

Ali da moram igrati ponovo zadnjih 20-30 minuta jer sam piknuo nešt što nisam trebao... nakon dva puta nije mi više zabavno. To mi je jedino ok u rogue-lite igrama gdje pogineš, al svejedno postaneš jači. Ali i to dosadi s vremenom.

A one beskorisne i retardirane poruke po podu da i ne spominjem. Presmiješno da je to nekom super. Death Stranding je to puno bolje riješio.

 

No, nebitno, ne ulazim u igru i kome se sviđa slobodno neka igra.

Samo mi je presmiješno koliko framedropova ima. 

 

MEGATAMA kaže...

Ako imate VRR tv onda se velika vecina frame dropova ispegla,imam Ps5 verziju i radi izvrsno VRR.

Pc verzija ima microstutter pa je samo za one kojima to ne smeta i tu ne pomaze freesync ili gsync.

Uostalom imate niz testova svih verzija ako vas zanima.

  

Nisam upalio VRR za unsupported games. Želim supported experience.

Ne zanimaju me testovi, vidio sam što sam vidio i bilo mi je dovoljno.

 

Sto bi reklo ako ces ikad zaigrat nesto na PCu neces nikada promjenit niti jednu postavku od defoltnih jer su izvan defolta koji ti ponudi igra.

3 godine
neaktivan
offline
Sony PlayStation 5

Ja sam u Elden Ring ulozio 150 sati, uzeo platinu, i nisam se dugo toliko zabavio. Jedina souls igra koju sam ranije odigrao je Demons Souls remake.

 

Sto se tice tehnicke strane igra stvarno ima problema. Grafika cisto ok, popin, slab draw distance, ima i bugova a fps pada i na performance mode, iako mi to nije skoro nikako smetalo.

Poruka je uređivana zadnji put ned 29.5.2022 17:47 (gamex1423).
 
2 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
MEGATAMA kaže...

Sto bi reklo ako ces ikad zaigrat nesto na PCu neces nikada promjenit niti jednu postavku od defoltnih jer su izvan defolta koji ti ponudi igra.

 

Naravno da hoću, ali neću reći da je igra super optimirana ako moram petljati po Windows postavkama da bi mi dobro radila.

A na PCu ja sam određujem što mi je "favors performance" opcija, a ne da mi developeri određuju kao ovdje na PS5, i to pogrešno.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
7 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Bitanga kaže...
NathanDrek kaže...

 Ako je to očajno što je onda loše, dobro, jako dobro ili odlično? Performance mod na PS5 je u najmanju ruku dobar, a PS4 verzija je lock 60 ako vam je do brojenja frameova. Demantiram zato jer imam 500 sati igre i od svog razmišljanja o njoj na optimizaciju nisam pomislio nijednom.

 

Ako ne znaš razliku između jako dobrog, odličnog i ovog u Elden Ringu, onda kako da ti čovjek objasni.

Naočigled se vidi pad performansi. A sve što na PS5 nije lockano na 60FPSa, i to na ovakvom tipu igre gdje gledaš prirodu i jednog neprijatelja na svakih 100m je očajno.

Nisam primjetio da je Elden Ring maknut sa storea zbog očajne optimizacije i da je ljudima nuđen povrat ko u slučaju Cyberpunka. Samo ti pusti svog klinca da uživa u igri i nemoj mu puniti glavu svojim glupostima, a ti se drži svoje uloge forumskog mudraca i odlično optimiziranih igara. 

11 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Bitanga kaže...
MEGATAMA kaže...

Sto bi reklo ako ces ikad zaigrat nesto na PCu neces nikada promjenit niti jednu postavku od defoltnih jer su izvan defolta koji ti ponudi igra.

 

Naravno da hoću, ali neću reći da je igra super optimirana ako moram petljati po Windows postavkama da bi mi dobro radila.

A na PCu ja sam određujem što mi je "favors performance" opcija, a ne da mi developeri određuju kao ovdje na PS5, i to pogrešno.

 Yea right,na pcu kao prtljas po postavkama a ovdje ti je kao problem omogucit vrr 🤣

Odluci se.

15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
MEGATAMA kaže...

 Yea right,na pcu kao prtljas po postavkama a ovdje ti je kao problem omogucit vrr 🤣

Odluci se.

 

Omogućio sam. Isprobao, mrvicu je bolje, ali nedovoljno. Ja bar imam VRR, al 99% gamera nema, tako da...

Sorry ako sam vam povrijedio osjećaje, no igra me ionako ne zanima i više me neće vidjeti.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put ned 29.5.2022 18:30 (Bitanga).
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
NathanDrek kaže...

Nisam primjetio da je Elden Ring maknut sa storea zbog očajne optimizacije i da je ljudima nuđen povrat ko u slučaju Cyberpunka. Samo ti pusti svog klinca da uživa u igri i nemoj mu puniti glavu svojim glupostima, a ti se drži svoje uloge forumskog mudraca i odlično optimiziranih igara. 

 

Hvala na savjetima. A evo i tebi jedan, prouči pojam optimizacije.

BTW, na steamu bih odmah tražio refund da mi igra ovako radi.

No, na playki toga nema jel :-)

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put ned 29.5.2022 18:34 (Bitanga).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice