Sony PlayStation 5 izdvojena tema

poruka: 25.638
|
čitano: 4.790.220
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Pero Dinamit kaže...

Vidiš, nisam znao. Valjda sam navikao na engl pa nisam ni tražio druge. Hvala!

 

I bolje da nisi gledao na HR.

Kad vidim prijevode God of War sučelja i itema na HR pukne mi žilica u mozgu.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
9 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Bitanga kaže...
Pero Dinamit kaže...

Vidiš, nisam znao. Valjda sam navikao na engl pa nisam ni tražio druge. Hvala!

 

I bolje da nisi gledao na HR.

Kad vidim prijevode God of War sučelja i itema na HR pukne mi žilica u mozgu.

 

Meni je recimo Ghost of Tshushima bio dosta dobar, stavio audio na japanski a prijevod hrvatski i baš sam bio zadovoljan. 


A GoW je loš, tako je

12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Bitanga kaže...
Pero Dinamit kaže...

Vidiš, nisam znao. Valjda sam navikao na engl pa nisam ni tražio druge. Hvala!

 

I bolje da nisi gledao na HR.

Kad vidim prijevode God of War sučelja i itema na HR pukne mi žilica u mozgu.

 

Hoćeš reći da "ubojičin plamsaj zdravlja" nije vrhunski prijevod? Ubojita drška vitalnosti? Svestrana ratnička ručka? Kruti svartalfheimski čelik?

Origin: klemp0, Steam: Klempo, Battle.net: Klempo, Uplay: klemp0
8 tjedana
offline
Sony PlayStation 5

Final Fantasy XVI DLC "The Rising Tide" izlazi 18.4.

 

 
0 0 hvala 0
2 mjeseca
offline
Sony PlayStation 5

Ako se dobro sjećam GOW nema opciju da titlovi razgovora budu jedan jezik a sučelja drugi. To mi je baš falilo.

Akagi, Kaga, Sōryū, Hiryū, Shōkaku, Zuikaku
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Kido Butai kaže...

Ako se dobro sjećam GOW nema opciju da titlovi razgovora budu jedan jezik a sučelja drugi. To mi je baš falilo.

 Ne vidim poantu bas...

2 mjeseca
offline
Re: Sony PlayStation 5
Maat kaže...
Kido Butai kaže...

Ako se dobro sjećam GOW nema opciju da titlovi razgovora budu jedan jezik a sučelja drugi. To mi je baš falilo.

 Ne vidim poantu bas...

 Pa zato jer prijevod razgovora ne možeš fulati ali sučelja itekako da, što je slučaj sa GOW.

Akagi, Kaga, Sōryū, Hiryū, Shōkaku, Zuikaku
6 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Kido Butai kaže...
Maat kaže...
Kido Butai kaže...

Ako se dobro sjećam GOW nema opciju da titlovi razgovora budu jedan jezik a sučelja drugi. To mi je baš falilo.

 Ne vidim poantu bas...

 Pa zato jer prijevod razgovora ne možeš fulati ali sučelja itekako da, što je slučaj sa GOW.

 Sorry, ne razumijem ni sto govoris a ni poantu. Ili znas drugi jezik i razumijes bez prijevoda, u originalu, ili ne razumijes strani jezik pa ti treba prijevod za sve. Ne vidim poantu da dio bude na jednom jeziku a dio na drugom.

A ne shvacam zasto je prihvatljivo dio prijevoda fulati a dio ne. Osim ako sam krivo shvatio i odgovor. Prijevod bi trebao biti dobar za sve, i sucelje i titl. Napraviti kvalitetno ili ne uopce, a ne izmedju.

2 mjeseca
offline
Re: Sony PlayStation 5

Vidi se da ne kužiš. Zaigraj pa skužiš. Možda.

Akagi, Kaga, Sōryū, Hiryū, Shōkaku, Zuikaku
12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Prije nego kupim Samsung SSD 990 Pro 1TB sa hladnjakom. Da li se mora napraviti firmware update ili mogu i bez toga odmah staviti u PS5? Čitao sam neka negativna iskustva za 980 Pro pa zbog toga pitam.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
mariclius kaže...
Prije nego kupim Samsung SSD 990 Pro 1TB sa hladnjakom. Da li se mora napraviti firmware update ili mogu i bez toga odmah staviti u PS5? Čitao sam neka negativna iskustva za 980 Pro pa zbog toga pitam.

 
Sa 980 Pro je bio problem u jednoj seriji samo koja ja došla sa ”mrvicu” lošijim firmwareom zbog kojeg su diskovi brže umirali i nisi mogao dobiti max performanse (za koje sad 3 godine kasnije znamo da nisu niti bitne).


Ne znam da li ima neki takav problem sa 990 Pro. 

Sa firmwareima nikad ne znaš, možda ćeš sad flashnuti neki krivi pa će za pol godine doći ispravak. A onda moraš opet vaditi disk iz konzole i stavljati u pc da ga updejtaš. Što je opet rizik. Ako uopće imaš mjesta za to u PCu, ja recimo nemam u niti nijednom.

 

Nije mi jasno zašto ne postoji FW updater ugrađen u PS5, o tome izgleda nisu razmišljali.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put sub 23.3.2024 9:44 (Bitanga).
12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Hvala gospodine fps bitanga:)
Znači, da se ne zamaram sa time nego stavim u plejku i to je to.
Moj PC  
2 0 hvala 0
8 tjedana
offline
Re: Sony PlayStation 5
Bitanga kaže...
mariclius kaže...
Prije nego kupim Samsung SSD 990 Pro 1TB sa hladnjakom. Da li se mora napraviti firmware update ili mogu i bez toga odmah staviti u PS5? Čitao sam neka negativna iskustva za 980 Pro pa zbog toga pitam.

 
Sa 980 Pro je bio problem u jednoj seriji samo koja ja došla sa ”mrvicu” lošijim firmwareom zbog kojeg su diskovi brže umirali i nisi mogao dobiti max performanse (za koje sad 3 godine kasnije znamo da nisu niti bitne).


Ne znam da li ima neki takav problem sa 990 Pro. 

Sa firmwareima nikad ne znaš, možda ćeš sad flashnuti neki krivi pa će za pol godine doći ispravak. A onda moraš opet vaditi disk iz konzole i stavljati u pc da ga updejtaš. Što je opet rizik. Ako uopće imaš mjesta za to u PCu, ja recimo nemam u niti nijednom.

 

Nije mi jasno zašto ne postoji FW updater ugrađen u PS5, o tome izgleda nisu razmišljali.

 At this time, there are no known issues with the 990 PRO SSDs that affect the PS5 specifically. Most general issues that have been reported are usually on normal Windows computers.

 

https://us.community.samsung.com/t5/Monitors-and-Memory/4TB-990-pro-nvme-slow-read-performance-on-PS5-with-firmware/td-p/2781007

Poruka je uređivana zadnji put sub 23.3.2024 9:50 (Arcanist1).
12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
Bitanga kaže...


Ajmo se složit da su većine igara multiplatformske i da sve platforme koriste istu arhitekturu i uglavnom isti engine. Uz to, ps5 već sad ima CPU sa variable clock speed koji ovisi o aktivnostima CPUa i grafičke, što znači da nema nikakvih problema da igre rade na različitim frekvencijama. 

 

Ako misliš da je clock CPUa problem za igre onda mislim da ne znaš puno o programiranju. Možda jedino za neke loše napisane ekskluzive kojima bi učinili uslugu da ih natjeraju da poprave igru.

 

The way Sony handles BC is very complex, and it requires the new HW to run at the same or higher clock speed, even if the new HW is faster at lower clock speeds. If they are using Zen6 dense cores for PS6, they can't target 4GHz+ for the PS5 Pro as that could break BC.

 

https://www.playstationlifestyle.net/2024/03/19/ps5-pro-ps6-backwards-compatibility-cpu-speculation/

 

Ovo nije argument u prilog toga da sam u pravu (jer sam očito fulao pravi razlog zašto je CPU takav kakav je), nego je argument u prilog toga da se konzole ne ponašaju kao PC gdje su igre dizajnirane da se vrte na različitim generacijama CPU-ova sa različitim taktovima, brojevima jezgara, IPC-ovima, itd. Tako da možeš slobodno samnom upisati tečaj programiranja.

15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
greysaint0 kaže...

 

The way Sony handles BC is very complex, and it requires the new HW to run at the same or higher clock speed, even if the new HW is faster at lower clock speeds. If they are using Zen6 dense cores for PS6, they can't target 4GHz+ for the PS5 Pro as that could break BC.

 

https://www.playstationlifestyle.net/2024/03/19/ps5-pro-ps6-backwards-compatibility-cpu-speculation/

 

Ovo nije argument u prilog toga da sam u pravu (jer sam očito fulao pravi razlog zašto je CPU takav kakav je), nego je argument u prilog toga da se konzole ne ponašaju kao PC gdje su igre dizajnirane da se vrte na različitim generacijama CPU-ova sa različitim taktovima, brojevima jezgara, IPC-ovima, itd. Tako da možeš slobodno samnom upisati tečaj programiranja.

 

Tnx na linku, svakako je zanimljiva tematika, ali ni tu nismo puno saznali.

 

No da, procesor je ionako relativno manje bitan u cijeloj toj priči. Današnji procesori su sasvim dovoljno jaki da vrte svašta što im se servira, a grafička je svakako veći boost pošto je danas hrpa tog posla na grafičkoj, pogotovo u "4k".

 

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
12 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5

Još jedno pitanje i više neću gnjaviti za ssd:)
Za samsung 990 pro 1tb. Na mall.hr piše da ima hladnjak, a na Santa Domenica ne vidim taj info.

https://www.sancta-domenica.hr/ssd-samsung-1tb-990-pro-m-2-nvme-pcle-4-0-x4-mz-v9p1t0bw.html

https://

www.mall.hr/ssd-diskovi/samsung-990-pro-heatsink-ssd-disk-1tb-m-2-80mm-pci-e-4-0-x4-nvme-v-nand-mz-v9p1t0cw

Ovaj na mall.hr to je sa hladnjakom? Ne bi htio fulati pa da budem siguran, a ne kužim se puno u to.

Poruka je uređivana zadnji put sub 23.3.2024 15:35 (mariclius).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
mariclius kaže...
Još jedno pitanje i više neću gnjaviti za ssd:)
Za samsung 990 pro 1tb. Na mall.hr piše da ima hladnjak, a na Santa Domenica ne vidim taj info.

https://www.sancta-domenica.hr/ssd-samsung-1tb-990-pro-m-2-nvme-pcle-4-0-x4-mz-v9p1t0bw.htmlhttps://www.mall.hr/ssd-diskovi/samsung-990-pro-heatsink-ssd-disk-1tb-m-2-80mm-pci-e-4-0-x4-nvme-v-nand-mz-v9p1t0cw

Ovaj na mall.hr to je sa hladnjakom? Ne bi htio fulati pa da budem siguran, a ne kužim se puno u to.

 
Ovaj na SD je varijanta bez hladnjaka.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
8 tjedana
offline
Sony PlayStation 5

Resident Evil 9, Monster Hunter Wilds će vjerojatno biti open-world igre

 

https://wccftech.com/resident-evil-9-monster-hunter-wilds-rumored-to-be-open-world/

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Sony PlayStation 5

Ako je nekom istekla garancija, a kontroler mu šteka/drifta/ne radi. Postoji opcija staro za novo di date taj pokvareni i dobite novi za 45€. Govorimo za SD, točnije Arena park. To je nekih 30% popust.

 

 

 
3 0 hvala 6
12 godina
offline
Sony PlayStation 5

Ne znam da li je bilo, ali jedan Rockstar-ov zaposlenik je poprilično siguran da bi GTA 6 trebao imati 60 FPS mod na PS5:

 

https://twitter.com/GTAVI_Countdown/status/1770499659674349741

 

Ako ovo uspiju, kapa do poda.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5

Po meni je to nešto što se treba podrazumijevati, a ne da strepimo hoće li na novoj generaciji konzole igra možda raditi u 60 fps-a.

Uostalom PS 5 dan danas ne koristi pun potencijal s obzirom da su devloperi lijeni otkučati fps u većini igara, pa ne vidim čemu uopće polemike oko toga, to jednostavno mora danas ići pod mus.

Ako Rockstar bude toliko lijen da se ne potrude optimizirati igru da radi u 60 fps-a na non Pro verziji konzole, koliko god se veselio igri i svemu bojkotirati ću ju iz inata, eventualno ju kupim kada izađe za PC.

 

15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
greysaint0 kaže...

Ne znam da li je bilo, ali jedan Rockstar-ov zaposlenik je poprilično siguran da bi GTA 6 trebao imati 60 FPS mod na PS5:

 

https://twitter.com/GTAVI_Countdown/status/1770499659674349741

 

Ako ovo uspiju, kapa do poda.

 

Pa ne, nego ako to ne "uspiju" nebi trebalo niti kupiti GTA6.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put sub 23.3.2024 23:24 (Bitanga).
14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5

I onda kad te netko na kavi pita da li igraš GTA VI, ti buš reko ne jer nema 60 fpsa....automatski te ekipa sa kave gleda sa dignutom obrvom.

15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
forumaš kaže...

I onda kad te netko na kavi pita da li igraš GTA VI, ti buš reko ne jer nema 60 fpsa....automatski te ekipa sa kave gleda sa dignutom obrvom.

 

Da, i zbog kretenske control scheme. Baš me zanima hoće li ustrajati u njoj ili će napraviti nešto pametnije.

No poznavajući Rockstar, ustrajat će.

 

A i ne znam, nakon Cyberpunka, GTA igre mi izgledaju kao teška dosada. Vidjet ćemo šta će izmisliti.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put ned 24.3.2024 10:16 (Bitanga).
15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
forumaš kaže...

I onda kad te netko na kavi pita da li igraš GTA VI, ti buš reko ne jer nema 60 fpsa....automatski te ekipa sa kave gleda sa dignutom obrvom.

 

I u dvije im rečenice objasnim, pa nastavimo normalno piti kavu. 

14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
lobotomac90 kaže...
forumaš kaže...

I onda kad te netko na kavi pita da li igraš GTA VI, ti buš reko ne jer nema 60 fpsa....automatski te ekipa sa kave gleda sa dignutom obrvom.

 

I u dvije im rečenice objasnim, pa nastavimo normalno piti kavu. 

Ja bi ti rekao igram ju 100 sati i meni je super. A ti ju ne igraš i veliš da ne valja, i isplazio bi ti jezik i stavio oba palaca u uši i radio dlanovi kao da mašem krilima :D

15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
forumaš kaže...
lobotomac90 kaže...
forumaš kaže...

I onda kad te netko na kavi pita da li igraš GTA VI, ti buš reko ne jer nema 60 fpsa....automatski te ekipa sa kave gleda sa dignutom obrvom.

 

I u dvije im rečenice objasnim, pa nastavimo normalno piti kavu. 

Ja bi ti rekao igram ju 100 sati i meni je super. A ti ju ne igraš i veliš da ne valja, i isplazio bi ti jezik i stavio oba palaca u uši i radio dlanovi kao da mašem krilima :D

 

Pa da, ne valja uz obrazloženje da ne mogu igrati u slow motionu igre, jer mi jednostavno smeta...a tvoja gesta bi o tebi govorila dovoljno, a bravo ti ga bravo 

14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5
lobotomac90 kaže...
forumaš kaže...
lobotomac90 kaže...
forumaš kaže...

I onda kad te netko na kavi pita da li igraš GTA VI, ti buš reko ne jer nema 60 fpsa....automatski te ekipa sa kave gleda sa dignutom obrvom.

 

I u dvije im rečenice objasnim, pa nastavimo normalno piti kavu. 

Ja bi ti rekao igram ju 100 sati i meni je super. A ti ju ne igraš i veliš da ne valja, i isplazio bi ti jezik i stavio oba palaca u uši i radio dlanovi kao da mašem krilima :D

 

Pa da, ne valja uz obrazloženje da ne mogu igrati u slow motionu igre, jer mi jednostavno smeta...a tvoja gesta bi o tebi govorila dovoljno, a bravo ti ga bravo 

 Dignu bih obrvu i nastavio igrati , a ti gledaj na jubito ili kupi PC :D

15 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5

Sva sreća pa ne sjedim po kavama sa takvima kao što si ti 

14 godina
offline
Re: Sony PlayStation 5

Kako ne sjediš kad upravo sjediš, i pijemo kavu i ja dižem obrvu :D Kreni ponovno po PC 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice