Gran Turismo Sport

poruka: 595
|
čitano: 190.102
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Gran Turismo Sport

Da i ja sam skužio da se ne može dati više od jednog glasa.

Ja sam za trku ovaj vikend.

Samo bilo bi dobro da bude gr4 jer sam potpisao ugovor sa Lambom ovaj tjedan i gr3 uopće nije za voziti, a svu lovicu sam potrošio na gluposti.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Gran Turismo Sport

Dobro, evo preliminarni dogovor:

vjerojatno svi imate android mobitele, za njih postoji PSN messenger, instalirajte PSN aplikaciju i PSN messenger za početak. Ne morate, sve poruke ćete vidjet istog trena kad uključite playstation, ali stvarno je zgodna aplikacija i messenger, a nisam dobio dojam da je gladna resursa.

Napravit ću grupu sa svima koji su registrirani na početku ove teme + par PSN frendova koji nisu s ovog foruma. Subota kasno, oko 22,00 sata, bit će lobby sa Lago Maggiore GP i Gr4 autima. Svi će dobit pozivnice i detalje na PSN messenger. Tko bude za voice chat, napravit ću Party i onda vam piše "Shrike005 has joined a Party and you can join as well", samo kliknete na to iz izbornika na plejki i onda pričamo, naravno ima onih koji voze u tišini i nećemo nikog tjerat ni na što.

Zašto subota kasno? Zato što je subotu završnica svih kupova (ja moram vozit Nurburgring), zato što su nam obitelji budne preko dana, a navečer idu spavat, ko ide u izlazak na seks bolje da ide nego da igra igrice, mi ostali idemo vozit ko pravi muškarci. Ko ne može iz bilo kakvih razloga, nema beda, ovo u subotu je samo test da probamo.

6 godina
offline
Re: Gran Turismo Sport
shrikehyp kaže...

Dobro, evo preliminarni dogovor:

vjerojatno svi imate android mobitele, za njih postoji PSN messenger, instalirajte PSN aplikaciju i PSN messenger za početak. Ne morate, sve poruke ćete vidjet istog trena kad uključite playstation, ali stvarno je zgodna aplikacija i messenger, a nisam dobio dojam da je gladna resursa.

Napravit ću grupu sa svima koji su registrirani na početku ove teme + par PSN frendova koji nisu s ovog foruma. Subota kasno, oko 22,00 sata, bit će lobby sa Lago Maggiore GP i Gr4 autima. Svi će dobit pozivnice i detalje na PSN messenger. Tko bude za voice chat, napravit ću Party i onda vam piše "Shrike005 has joined a Party and you can join as well", samo kliknete na to iz izbornika na plejki i onda pričamo, naravno ima onih koji voze u tišini i nećemo nikog tjerat ni na što.

Zašto subota kasno? Zato što je subotu završnica svih kupova (ja moram vozit Nurburgring), zato što su nam obitelji budne preko dana, a navečer idu spavat, ko ide u izlazak na seks bolje da ide nego da igra igrice, mi ostali idemo vozit ko pravi muškarci. Ko ne može iz bilo kakvih razloga, nema beda, ovo u subotu je samo test da probamo.

 Nemoj mene onda ubacivati, ili cu biti vani ili cu igrat FIFU a ne treba mi da ispizdim jer mi invite sakrije pola ekrana dok me ovaj s druge strane zalijeva raznoraznim otrovnim tehnikama.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Gran Turismo Sport

Primljeno na znanje.

13 godina
offline
Gran Turismo Sport

Ja sam svakako za trku. Preporodio sam se kada sam nakon 30 sezona u futu bacio tu skriptiranu Fifu u p.m.

zadnjih mjesec dana od kad sam prešao na GT sam bacio neki dan samo jednu tekmu. Ugl. Žena me opet voli, ne vičem na dijet(šalim se i dalje vičem), ostavio sam se alkohola i uopće nisam živčan od kad ne igram fifu. 

Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Gran Turismo Sport
Oooooo bićeš ti itekako živčan Grga kad budeš vježbao neku stazu satima, napravio super kvalifikacijsko vrijeme, krenuo s trkom a kad ono! Bum. Ode Grga van staze, dok hladnokrvni francuz razmišlja "Jel to zastava neke prave države...hm hm..."
11 godina
offline
Re: Gran Turismo Sport
Vjezba Grga veceras....zestoka bitka s Francuzom....

Htio sam se pridruziti, ali su jos prasili pa sam otisao gledati tekmu. Ali fora je spectate, uvijek me odusevi koliko je igra lijepa...i to bez 4k i HDRa.

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Gran Turismo Sport
shrikehyp kaže...
Oooooo bićeš ti itekako živčan Grga kad budeš vježbao neku stazu satima, napravio super kvalifikacijsko vrijeme, krenuo s trkom a kad ono! Bum. Ode Grga van staze, dok hladnokrvni francuz razmišlja "Jel to zastava neke prave države...hm hm..."

 Ma GT je mala beba za fifu, to je jedna jedina igra koja mi je digla zivac :D

 

 

Ja cu 99% moc igrat.

13 godina
offline
Re: Gran Turismo Sport

Ma i ja sam jednu odvozio i išao gledati tekmu, a ono tekma za k... bolje da sam ostao igrati.

14 godina
neaktivan
offline
Gran Turismo Sport

PSN: Turi_Mikitu

 

Mogu vozit samo vikendom a posto vidim da vas ima mogo bi se neki kup napravit

 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Gran Turismo Sport
Pinkyz kaže...

PSN: Turi_Mikitu

Pravi Japanski nick, respect! 

Battletag - Gobac#2782; Cypher: Ignorance is bliss.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Gran Turismo Sport

GT Sport je stvarno vizualno prekrasna igra, replayi su odlični, pazilo se na svaki detalj. Ali meni HDR u toj igri ne paše. Probao sam, probao sam namještati sve moguće postavke TV-a i igre i jednostavno mi tolko izgleda isprazno da mi se gadi. Nakon dva tri dana forsiranja samog sebe "ajde Ivane nemoj bit seljak navikni se na bolje" vratio natrag na bez HDR-a i na stare postavke i bio oduševljen kako opet izgleda lijepo i saturirano. Do TV-a nije jer Final Fantasy XV i recimo Deux EX mi izgledaju osjetno bolje s HDR-om nego bez HDR-a. Naglašavam, vizualni doživljaj neke igre je subjektivan i vjerojatno nekom drugom je GT Sport s HDR-om baš kako treba.

Možda jednom kad i ako nabavim PS4Pro, možda probam opet.

15 godina
offline
Re: Gran Turismo Sport
shrikehyp kaže...

GT Sport je stvarno vizualno prekrasna igra, replayi su odlični, pazilo se na svaki detalj. Ali meni HDR u toj igri ne paše. Probao sam, probao sam namještati sve moguće postavke TV-a i igre i jednostavno mi tolko izgleda isprazno da mi se gadi. Nakon dva tri dana forsiranja samog sebe "ajde Ivane nemoj bit seljak navikni se na bolje" vratio natrag na bez HDR-a i na stare postavke i bio oduševljen kako opet izgleda lijepo i saturirano. Do TV-a nije jer Final Fantasy XV i recimo Deux EX mi izgledaju osjetno bolje s HDR-om nego bez HDR-a. Naglašavam, vizualni doživljaj neke igre je subjektivan i vjerojatno nekom drugom je GT Sport s HDR-om baš kako treba.

Možda jednom kad i ako nabavim PS4Pro, možda probam opet.

 

A vidiš, meni je GT Sport jedina igra uz F1 2017 u kojoj mi HDR izgleda donekle dobro.

Sve ostale igre su full ispranije i bezveznije. No slažem se, taj HDR mi je zasad veliki flop (moguće zbog neprimjerenih panela na TVima).

Ima tu još puno posla da bi to zaživjelo.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
13 godina
offline
Re: Gran Turismo Sport

S obzirom da Tvoj TV nema WCG obavezno moraš uklučiti advanced contrast i onu neku black opciju na max da HDR bude koliko toliko ok.

ja sam zamjenio tu seriju xd7 za Samsunga samo zbog HDR-a inače odličan TV.

Sada sa pravim HDR TV-om i ps pro to izgleda onako kako je zamišljeno.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Gran Turismo Sport

Kad sam kupovao TV, dvoumio sam se između nekog usporedivog Samsunga i ovog Sonya koji sam kupio i jednostavno je Sony (za mene) bio bolji. Sad šta znači "pravi HDR", to ne znam, čak po specifikacijama se meni učinilo da Sony ima bolji HDR panel od tog nekog Samsunga. Dany_HR mi je pomogao oko toga da uopće pohvatam šta je šta, ali to je toliko more opcija, specifikacija, različitih oznaka za istu stvar i različitih mišljenja da na kraju treba kupit TV koji se čovjeku učini da mu je najbolji i tako sam i napravio. Nisam požalio nimalo.

Kad sam uspio poštimati da mi GT Sport s HDR-om izgleda solidno (upravo pojačavajući opcije koje utječu na crnu boju) onda mi nijedna druga igra nije izgledala dobro i općenito prikaz playstationovog izbornika je bio skroz čudan. Kad sam to sve poisključivao i ponovno namjestio boje i postavke da mi paše u svemu, jedina stvar je bila isključit HDR u GT Sportu i gle čuda, sve lijepo i divno.

Meni paše da takve racing igre budu malo presaturirane, da se svaka nijansa staze i auta ističe. Vjerojatno jest to malo neprirodno. Kad gledaš snimku stvarne utrke i replay iz GT Sporta, jest taj replay iz GTS-a življi i zasićeniji od ovog stvarnog. Ali kad se vozim tako da su boje bliže stvarnom prikazu, uopće mi ne paše.

Možda je do mene, možda je do panela, možda je do načina na koji je HDR implementiran u GTS-u, nebitno do čega je.

Kad bih ja mogao tebe i tvoj TV i tvoj PS4 stavit kraj mog, onda bih možda vidio šta je to kako treba izgledati i pokušao bih namjestit da je takav isti prikaz kod mene. Ovako kad nemaš nikakvu referencu, izabereš kraći put i isključiš HDR :-) 

13 godina
offline
Gran Turismo Sport

Da bi bio pravi HDR TV mora ispunjavati sljedeće uvjete.

raspon boja u DCI P3 mora biti iminimalno 90% idealno iznad 95% (to se zove Wide color gamut, Sony ga naziva Triluminus)
najveća svjetlina mora biti iznad 1000 cd/m2
kontrast uređaja bi trebao biti minimalno 4000:1 da vidiš detalje u tamnim scenama

 

Imaš tu kalibraciju i preporučene postavke za Tvoj tv pod settings.

https://www.rtings.com/tv/reviews/sony/x750d

https://www.rtings.com/tv/reviews/sony/x750d/settings

 

Tu možeš vidjeti moj da vidiš razliku u HDR-u.

https://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/ks9000

 

 

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: Gran Turismo Sport
Chaky kaže...
Pinkyz kaže...

PSN: Turi_Mikitu

Pravi Japanski nick, respect! 

 Hvala..mladji brat mi je nakitu_minajashi i sestra pica_koyama

 

Koji je top gr4 auto trenutno sam na vw široku

8 godina
offline
Re: Gran Turismo Sport
Pinkyz kaže...
Chaky kaže...
Pinkyz kaže...

PSN: Turi_Mikitu

Pravi Japanski nick, respect! 

 Hvala..mladji brat mi je nakitu_minajashi i sestra pica_koyama

 

Koji je top gr4 auto trenutno sam na vw široku

 TT i M4 vec duze dominiraju, al ja sam vozim sa Mazdom trenutno.

14 godina
offline
Gran Turismo Sport

Koristi li netko G29 volan i kakav je za GT sport?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Gran Turismo Sport

Moj je (trebao bi biti?) noviji mobitel od ovog, ovo je neki 750d, a moj je 7505.

Ne znam, frende, usporedo sam gledao Sonya i Samsunga i Sony mi je bio bolji.

Cijele dane se on ne gasi, za sve za šta ga koristim je divan. Gledam serije kad je osvijetljena prostorija, gledam filmove u mrklom mraku i uvijek je dobar. A da uvijek ima neki bolji, ima.

Za tvoje oko i moje oko ne znači da je isti televizor jednako dobar.

15 godina
offline
Re: Gran Turismo Sport
shrikehyp kaže...

Moj je (trebao bi biti?) noviji mobitel od ovog, ovo je neki 750d, a moj je 7505.

Ne znam, frende, usporedo sam gledao Sonya i Samsunga i Sony mi je bio bolji.

Cijele dane se on ne gasi, za sve za šta ga koristim je divan. Gledam serije kad je osvijetljena prostorija, gledam filmove u mrklom mraku i uvijek je dobar. A da uvijek ima neki bolji, ima.

Za tvoje oko i moje oko ne znači da je isti televizor jednako dobar.

 

Ma super je taj TV. Ovo što Grga spominje su TVi po 15k kn, naravno da će biti bolji, a onda budu opet lošiji u nekim drugim parametrima. Ako hoćeš pravi HDR treba ti OLED koji je još uvijek brutalno skup. Efekt se najbolje vidi na Samsung mobitelima novije generacije (S8 i Note8) koji imaju HDR podršku sa SuperAMOLED ekranima koji imaju praktički beskonačan kontrast. Ono, možeš preživjeti i bez toga :-)

 

Sa HDRom se ne treba opterećivati. Ja ga isto ugasim i igre mi bolje izgledaju u 99% slučajeva, i na playki i na PCu.

A Triluminous bez HDRa izgleda prekrasno, koje sve boje može prikazati u youtube videima je fascinantno. Tim više me razočara dok vidim loš HDR u igri.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
15 godina
offline
Re: Gran Turismo Sport
AFARON kaže...

Koristi li netko G29 volan i kakav je za GT sport?

 

Ja ga koristim na PS4 i PCu, odličan volan (ne znam za druge pa mi je ovaj super).

Vozio sam s njim GT Sport, Project Cars 1&2, F1 2017, Forzu 7, sve što vole mladi.

Uzeo sam bez mjenjača, to mi se nekak čini nepotrebno.

 

Može softverski prilagođavati kut hoda volana, pa ti ovisno o igri i autu odmah prilagodi max hod. Npr 900° za aute, 360° za formule i sl.

Ne znam jel to radi i u GT Sportu, ali u Project Carsu je radilo.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
13 godina
offline
Re: Gran Turismo Sport

To ti je to, X750d je oznaka us tržišta, xd7505 eu tržišta, isti TV. D je oznaka 2017, E 2018, F 2019.

Ma ne kažem ja šta je tebi bolje samo ti želim pomoći. tamo su ti postavke slike.

ja kad sam tog sonya kalibrirao po njihovim postavkama slika je bila osjetno bolja.

 

Bitanga

boje radi Triluminusa ti nisu ništa bolje u rec spektru osim ako se ne radi o HDR materijalu dci p3 spektru.

 

Ja bi rekao da ti gledaš hdr filmiće na Youtube.

(triluminus znači da ima prošireni spektar u DCI P3) znači hdr.

Za običan materijal kod Sony-a nema razlike u slici između serije 7 i 80, za HDR da.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.2.2018 12:23 (Grga1984).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Gran Turismo Sport

Definitivno ću probat ovo što si mi poslao, zaboravio sam se zahvalit, tad kad sam se puno igrao s tim baš sam i mislio kako bi bilo dobro imat nešto što će poslužit za kalibraciju. A onda poslje zaboraviš i lijeno ti je :-)

Ali mogao bih sad za vikend vidjet kako bi bilo s ovim što si mi poslao. Ako bude bolje, imaš ćevape i pivo.

15 godina
offline
Re: Gran Turismo Sport
shrikehyp kaže...

Definitivno ću probat ovo što si mi poslao, zaboravio sam se zahvalit, tad kad sam se puno igrao s tim baš sam i mislio kako bi bilo dobro imat nešto što će poslužit za kalibraciju. A onda poslje zaboraviš i lijeno ti je :-)

Ali mogao bih sad za vikend vidjet kako bi bilo s ovim što si mi poslao. Ako bude bolje, imaš ćevape i pivo.

 

Ma najbitnije ti je ugasiti Adv. contrast enhancer, Live Color i Light Sensor i podesiti si Brightness kako ti paše jer on najviše utječe na kvalitetu boja (u HDRu ne, jer onda TV sam stavi na max brightness).

Ja sam si i Black Adjust malo pojačao, Color Temp se ne sjećam što imam. A Picture Mode mi je Animation za PS4 input (sa enejblanim motion flowom) i Graphics za PC input. Za TV input se ne sjećam što imam.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
15 godina
offline
Re: Gran Turismo Sport
Grga1984 kaže...

To ti je to, X750d je oznaka us tržišta, xd7505 eu tržišta, isti TV. D je oznaka 2017, E 2018, F 2019.

Ma ne kažem ja šta je tebi bolje samo ti želim pomoći. tamo su ti postavke slike.

ja kad sam tog sonya kalibrirao po njihovim postavkama slika je bila osjetno bolja.

 

Bitanga

boje radi Triluminusa ti nisu ništa bolje u rec spektru osim ako se ne radi o HDR materijalu dci p3 spektru.

 

Ja bi rekao da ti gledaš hdr filmiće na Youtube.

(triluminus znači da ima prošireni spektar u DCI P3) znači hdr.

Za običan materijal kod Sony-a nema razlike u slici između serije 7 i 80, za HDR da.

 

 

Mislim da Youtube Android TV aplikacija još nema HDR, ali nisam siguran dal je updejtano, nisam pratio u zadnje vrijeme baš. Gledao sam većinom obične 4K sampleove i izgledaju predobro.

Al ok, svejedno. Boje su vrhunske i u "SDRu". 

 

Očito je da X700 i X800 serije nisu najbolji izbor za HDR, ali preživjeli smo bez HDRa do sad, preživjet ćemo i još malo dok ne padnu cijene OLEDa. :-)

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
15 godina
neaktivan
offline
Re: Gran Turismo Sport

Mislim da ima. Kad sam tek isprobavao, onda sam naišao na usporedne filmove na youtubu, tipa "to i to 4K HDR" i "isto to i to 4K noHDR" i razlika je vidljiva.

Šteta samo što na youtube-u stvarno nema baš neki dobri dokumentarci u 4K HDR-u nego su to više promotivni materijali, tipa "Seattle HDR" onda gledaš kako je Seattle prekrasan, neš ti doživljaja, ili neka tamo šumetina u HDR-u.

Ono što mi je trenutno super su spotovi na youtube-u, kad naiđe neki da je sniman u 4K uvijek se iznenadim koliko je ljepši od običnog 1080p.

13 godina
offline
Gran Turismo Sport

Složi si quasar u kodiu ili još bolje elementum. Ima hrpu 4k filmova, dokumentaraca. Jedino bi vam bilo dobro puknuti neki usb3 stick za storage.

Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
offline
Gran Turismo Sport

Evo, da smo u temi PS4, javili bi se dusebriznici da offtopicarimo 

Battletag - Gobac#2782; Cypher: Ignorance is bliss.
Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Gran Turismo Sport
Srecom nismo, ovo je tolerantna tema bez trollanja.
Chaky, jel ti vozis GTS, da te dodamo, planiraju se vikendaske aktivnosti.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice