Hrvati tuže ‘Microsoft’

poruka: 19
|
čitano: 4.239
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Hrvati tuže ‘Microsoft’

Evo još jedan primjer gluposti i nesposobnosti nekih novinara.... Članak je toliko glup da nije ni smišan...

 

 

INTERNETSKA PRIJEVARA
računalni sustav hrvatske podružnice na udaru hakera Hrvati tuže ‘Microsoft’
zbog lažnih e-mail čekova Tisuće građana nasjele su na ‘testove’ po kojima dobivenu elektroničku poštu treba poslati na što više adresa i za to dobiti najmanje 500 eura

 

piše Ana VUČETIĆ / EPEHA

Tvrtka “Microsoft Hrvatska” našla se na udaru hakera: prevareni građani traže isplatu čekova nakon što su nasjeli lažnoj e-mail ponudi koju u ime računalnog koncerna šalju nepoznati prevaranti na internetu.
Najnovija i još uvijek aktualna internetska prijevara, u koju je do sada povjerovalo nekoliko tisuća Hrvata, bazira se na e-mail obavijesti o lakoj zaradi koja se nevjerojatnom brzinom proširila mrežom. U obavijesti se navodi kako dvije velike američke korporacije, “Microsoft” i AOL (America on line), navodno testiraju program windows i to upravo preko tog maila.

Krađa identiteta

Riječ je o e-mail beta testu koji se i inače koristi za testiranje novih softvera prije njihova puštanja na tržište. Jedino što treba napraviti je dobiveni e-mail, čiji će trag “Microsoft”     pratiti dva tjedna, besplatno odaslati na što više adresa.
Hakeri su na web gurnuli “patku” po kojoj će “Microsoft” platiti 245 eura svakoj osobi koja pošalje obavijest, a svaka sljedeća adresa na koju se stisne “forward” donijet će novi 241 euro. Dva tjedna nakon sudjelovanja u slanju testa, pošiljatelje će kontaktirati iz “Microsofta” kako bi provjerili poštansku adresu na koju treba stići ček, što, naravno, nije istina.
- Riječ je o pokušaju krađe identiteta na internetu i nije prvi put da se ime “Microsofta” ili Billa Gatesa koristi u prijevarama. To ne možemo spriječiti jer je jako teško ući u trag serveru s kojeg je mail poslan, hakeri se u pravilu vrlo dobro osiguraju. Stalno upozoravamo korisnike da ne nasjedaju na prijevare, ali uvijek ima onih kojima se to dogodi - kaže Zrinka Makovac iz “Microsofta Hrvatska”.
Međutim, kažu u “Microsoftu”, kradljivci identiteta postaju sve domišljatiji, a cilj je doći do što više osobnih podataka - imena i prezima, mail adrese, djevojačkog prezimena, imena roditelja, broja osobne iskaznice, broja tekućeg računa ili kreditne kartice - kojima se kasnije lažno predstavljaju. Samo preko ovog lažnog e-maila uspjeli su doći do podataka o nekoliko tisuća mail adresa u Hrvatskoj.

   

Isplata do 25 tisuća eura

•• Kako bi cijela priča dobila na vjerodostojnosti, u mailu se navode i “svjedočanstva” sretnika kojima je “Microsoft” navodno poslao čekove na 4300 odnosno 24.800 eura.
Pošiljatelji e-maila predstavljaju se kao pravnici koji dobro poznaju zakon i jamče kako nije riječ o prijevari već o životnoj prilici za veliku zaradu slanjem nekoliko ‘bezazlenih’ poruka.

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.2.2008 13:47 (RaZZoR).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Hrvati tuže ‘Microsoft’

whaha... kako nije smijesan :D

btw. then again, zalosno :p


"In life there is from 'A' to 'B' to 'C'. In parkour there is no 'B'"
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Hrvati tuže ‘Microsoft’

Pojam haker je doista vrlo rastezljiv :) Najjaca stvar u tom mailu je 'teta Patricija koja radi u Intelu...' (vjerojatno kao kuharica ili cistacica)... Ono sto je meni nevjerojatno je da ljudi jos i danas nasjedaju na te hoaxe :(

16 godina
neaktivan
offline
RE: Hrvati tuže ‘Microsoft’
Hydra kaže...

Pojam haker je doista vrlo rastezljiv :) Najjaca stvar u tom mailu je 'teta Patricija koja radi u Intelu...' (vjerojatno kao kuharica ili cistacica)... Ono sto je meni nevjerojatno je da ljudi jos i danas nasjedaju na te hoaxe :(

  Tako je.
Nije  Hacker  uvijek  zločesti  tip  koji  ulazi  u  kompove  i  krade  podatke.
Kao  drugo:M$  neće  sigurno  platiti.
Zašto?
Jel  M$  kriv  za  glupost  ljudi?
Nije.
Zašto  moraju  svi  klikat  na  sve  što  se  miče?
Zašto  ljudi  i  danas  misle  da  im  ima  netko  nešto  za  poklonit?
Stvarno  ima  naivaca  koji  vjeruju  da  su  baš  oni  izabrani  i  da  će  dobit  neku  lovu  ako  pošalju  e-mail.
Mislim  stvarno!Probudite  se  ljudi. 

C2D@3360mhz,GA-P35-DS4,2GB DDR2 Kingmax@960mhz
16 godina
protjeran
offline
RE: Hrvati tuže ‘Microsoft’
RaZZoR kaže...

Evo još jedan primjer gluposti i nesposobnosti nekih novinara.... Članak je toliko glup da nije ni smišan...

 

 

INTERNETSKA PRIJEVARA
računalni sustav hrvatske podružnice na udaru hakera Hrvati tuže ‘Microsoft’
zbog lažnih e-mail čekova Tisuće građana nasjele su na ‘testove’ po kojima dobivenu elektroničku poštu treba poslati na što više adresa i za to dobiti najmanje 500 eura

 

piše Ana VUČETIĆ / EPEHA

Tvrtka “Microsoft Hrvatska” našla se na udaru hakera: prevareni građani traže isplatu čekova nakon što su nasjeli lažnoj e-mail ponudi koju u ime računalnog koncerna šalju nepoznati prevaranti na internetu.
Najnovija i još uvijek aktualna internetska prijevara, u koju je do sada povjerovalo nekoliko tisuća Hrvata, bazira se na e-mail obavijesti o lakoj zaradi koja se nevjerojatnom brzinom proširila mrežom. U obavijesti se navodi kako dvije velike američke korporacije, “Microsoft” i AOL (America on line), navodno testiraju program windows i to upravo preko tog maila.

Krađa identiteta

Riječ je o e-mail beta testu koji se i inače koristi za testiranje novih softvera prije njihova puštanja na tržište. Jedino što treba napraviti je dobiveni e-mail, čiji će trag “Microsoft”     pratiti dva tjedna, besplatno odaslati na što više adresa.
Hakeri su na web gurnuli “patku” po kojoj će “Microsoft” platiti 245 eura svakoj osobi koja pošalje obavijest, a svaka sljedeća adresa na koju se stisne “forward” donijet će novi 241 euro. Dva tjedna nakon sudjelovanja u slanju testa, pošiljatelje će kontaktirati iz “Microsofta” kako bi provjerili poštansku adresu na koju treba stići ček, što, naravno, nije istina.
- Riječ je o pokušaju krađe identiteta na internetu i nije prvi put da se ime “Microsofta” ili Billa Gatesa koristi u prijevarama. To ne možemo spriječiti jer je jako teško ući u trag serveru s kojeg je mail poslan, hakeri se u pravilu vrlo dobro osiguraju. Stalno upozoravamo korisnike da ne nasjedaju na prijevare, ali uvijek ima onih kojima se to dogodi - kaže Zrinka Makovac iz “Microsofta Hrvatska”.
Međutim, kažu u “Microsoftu”, kradljivci identiteta postaju sve domišljatiji, a cilj je doći do što više osobnih podataka - imena i prezima, mail adrese, djevojačkog prezimena, imena roditelja, broja osobne iskaznice, broja tekućeg računa ili kreditne kartice - kojima se kasnije lažno predstavljaju. Samo preko ovog lažnog e-maila uspjeli su doći do podataka o nekoliko tisuća mail adresa u Hrvatskoj.

   

Isplata do 25 tisuća eura

•• Kako bi cijela priča dobila na vjerodostojnosti, u mailu se navode i “svjedočanstva” sretnika kojima je “Microsoft” navodno poslao čekove na 4300 odnosno 24.800 eura.
Pošiljatelji e-maila predstavljaju se kao pravnici koji dobro poznaju zakon i jamče kako nije riječ o prijevari već o životnoj prilici za veliku zaradu slanjem nekoliko ‘bezazlenih’ poruka.

 Oni zaslužuju jedan veliki ROTFL!

phhh,k'o da me briga,potpis...'ko to još piše...
16 godina
moderator
offline
RE: Hrvati tuže ‘Microsoft’
Nisi naveo otkud je to... Baš me zanima!
16 godina
moderator
offline
16 godina
neaktivan
offline
Hrvati tuže ‘Microsoft’

Ja studiram na FESBu i meni dvoje kolega poslalo taj mail. Ajde da mi je to poslao netko tko ne trebao imati pojma o IT industriji, ali moje kolege računarci. Uglavnom, očitala sam im bukvicu, em su nasjeli na to, em zbog pohlepe spamaju uokolo.

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.2.2008 15:07 (manic).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Hrvati tuže ‘Microsoft’

Tvrtka “Microsoft Hrvatska” našla se na udaru hakera: prevareni građani traže isplatu čekova nakon što su nasjeli lažnoj e-mail ponudi koju u ime računalnog koncerna šalju nepoznati prevaranti na internetu

 

Novinari Jutarnjeg već su poznati po niskom stupnju redakcijske inteligencije. Ništa čudno.

Štoviše, ovaj članak samo je potvrda onog o obrazovanosti i pameti naših sugrađana. :-)

 

Ajde da ovo 'uvale' naivcima koji tek vide računalo, ali kao što manic kaže, tužno je kakvima sve ovo prolazi.

 

 

 

Entrepreneurs are simply those who understand that there is little difference between obstacle and opportunity and are able to turn both to their advantage.
Poruka je uređivana zadnji put sri 20.2.2008 17:22 (naxeem).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Hrvati tuže ‘Microsoft’
Prvo Intervju sa Sanaderom pa onda ovo.
Treba se postaviti pitanje koliko su naši novinari pismeni (informatički) a čak i da nisu barem bi trebali provjeriti izvore i raspitat se a ne pisati ovakve baljezgarije.

R.I.P. Hrvatsko novinarstvo
16 godina
protjeran
offline
RE: Hrvati tuže ‘Microsoft’

mi tako mala država tuži microsoft čiji je bruto proizvodnja na godinu veća od hrvatskog

 

hahahahahahaha   baš smo smiješni


core 2 quad 2.66Ghz
asus 8800GTX
lampa zarulja 60W
16 godina
protjeran
offline
Hrvati tuže ‘Microsoft’

meni tu nesh nije jasno

ko je tu oshtecen,ono,financijski?!?

pa samo se trazilo da se shalje mejl na shto vishe adresa,shto je preraslo u spam,neako su valjda kupili onda informacije o mejl adresama,ono what a fuck,i shto?

ne kuim u cemu je toliki problem,osim shto se osjecaju blesavo jer su povjerovali da ce im microsoft i aol udjeliti hrpu novaca za par najobicnijih klikova?


zelim,hocu,mogu
al neam koga
 
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
RE: Hrvati tuže ‘Microsoft’
manic kaže...

Ja studiram na FESBu i meni dvoje kolega poslalo taj mail. Ajde da mi je to poslao netko tko ne trebao imati pojma o IT industriji, ali moje kolege računarci. Uglavnom, očitala sam im bukvicu, em su nasjeli na to, em zbog pohlepe spamaju uokolo.

 Stvarno ekipa nasjeda na poruke, mene su zatrpali moji kontakti (većina njih), što je najgore oni se kuže u sve. Samo sam morao brisat svaki dan tonu poruka.

Intel E4400 @ 3204(359*9) & 1.36V w/ TT BigTyphoon || Gigabyte P35-DS3 rev 1.0 F12 || 2*1GB KingMAX 800@890 MHz CL4 & 2.1V || PowerColor X800XL 430-1000 MHz || Hitachi T7K250 @ 7200RPM || LG GSA-H10A || Codegen 480X || CustomCase + 120 mm TT || Logitech Mouse & X-210 sound || Philips 200WS @ DVI ||
16 godina
neaktivan
offline
Hrvati tuže ‘Microsoft’

Pa nije novinarka baš puno falila u tom tekstu osim šta je umjesto Haker trebala napisat Kreker !

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Hrvati tuže ‘Microsoft’

ironija.......Osmijeh


djevice,padobranci i mineri griješe samo jednom!
16 godina
offline
Hrvati tuže ‘Microsoft’

Ha ha ha.

 

Dobio taj mail od nekolicine koji su ga poslali po 20-ak osoba. :)))

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Hrvati tuže ‘Microsoft’

Ali ono što je potpuno nejasno, kako ljudi sad po x put padaju na sličnu glupost.

 

Ljudska glupost zbilja nema granica.

 

Kakvo plaćanje, da MS ide platit svakom čovjeku zato što je glup, koliko bi novca otišlo?

 

Užas.


Don't you see their bodies burning
Desolate and full of yearning
Dying of anticipation
Choking from intoxication
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Hrvati tuže ‘Microsoft’

Ljudi stvarno nasjedaju na sve i svašta..... Ja svaki puta kad dobijem takvo nešto šaljem ovakav mail:

 

 

Zahvaljujem svima koji su mi slali beskonačne glupe mailove sa lancima
 sreće i sl.

 Jer, zahvaljujući vašoj dobroti :

 1.    Server se srušio već 172 puta i iz sjedišta firme su mi već 23
 puta poručili da ako  ovako nastavim da mogu Ugovorom o radu obrisati
 cipele.

 2.    Nagomilao sam otprilike 3000 godina nesreće i umro dosad već 67
 puta zbog raznoraznih pisama koje nisam prosljeđivao.

 3.    Kad izlazim iz dućana ne gledam nikoga jer me strah da me ne
 odvedu u neki nepoznati hotel, drogiraju i izvade mi bubreg da bi ga
 prodali na crnom tržištu organa.

 4.    Sirota djevojčica Amy Bruce iz Kambodze dobila je moju godišnju
 zaradu koju joj je isplatio Microsoft za svaki poslani mail. Ona je
 naime bila u bolnici 7000 puta u zadnjih  nekoliko godina, a od 1995.
 ima uvijek 8 godina?

 5.    Moje ime kruži svemirom na platinastoj ploči jer sam ga morao
 upisati kraj ostalih 2 milijarde barem 25 puta dosad.

 6.    Saznao sam recept za vječnu ljubav i sreću : dovoljno je
 proslijeđivati mailove na sve moguće adrese u roku 3 sekunde od
 primitka, pritom se češkati lijevom rukom po leđima skakućući funky
 chicken oko Renault-a 4 suprotno od kazaljke na satu.

 7.    Još uvijek čekam da mi nepoznati bogataš iz Boukistana prebaci
 milijardu boukistanskih zlatnika i Nokiu koju sam zaradio šaljući mail u
 Ericsson.

 8.    Spasio sam bar 2 endemske ugrožene vrste kratkorepih Bjeloruskih
 vjeverica.

 9.    Pročitao sam svih 25 tomova sabranih djela Dalaj-Lame i skupio
 4690 godina mira i blagostanja.

 Još jednom, HVALA SVIMA!

 VAŽNO: ako ovaj mail ne proslijedite u slijedećih 20 sekundi na barem
 850 e-mail adresa, svemirski dinosaurus ce doći i pojesti vas i vašu
 obitelj skupa s malom Amy Bruce koja je opet u bolnici.

  :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)

 

Never interrupt your enemy when he is making a mistake.
Napoleon Bonparte
Poruka je uređivana zadnji put čet 6.3.2008 21:05 (SZKlemen).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Hrvati tuže ‘Microsoft’

Mah ko da se moze doci do para tako lako.... Mah jednostavno ima drama glupih ljudi..ja sam isti takav mail primio i odmah sam vidio da je spam u pitanju.. mah kad su glupi nek im taj neko i iskoristi te njihove privatne podatke..pa ja, tako im i treba


Sve što možeš sad ostavi za kasnije
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice