Katastrofiziranje oko USB-C-a - Kad se u rješenju

poruka: 41
|
čitano: 47.130
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Katastrofiziranje oko USB-C-a - Kad se u rješenju ".
10 godina
offline
Re: Katastrofiziranje oko USB-C-a - Kad se u rješe

 

 

@Kolačić

 

Frendač, ne hejtam ja nikoga. Al' već u samom startu nekog texta prepoznam jel dobar il ne. Znam ko prepisuje, piše kaj su neki drugi čuli itd.

 

BUG volim jer je kvaliteta i jednostavno najbolji. BUG kada napiše neki text to doista ima svoju težinu. To je vrhunsko napisano štivo, autorsko, testirano, znalački napravljeno.

Drugi su par koplja ispod našeg BUG-a. Oni su tu samo da sakupljaju klikove. Niš drugo.

 

BUG ih rastače na proste faktore. BUG je najbolji, jer ima najboje autore koji to rade najbolje da i dalje budu najbolji.

 

30m kabla je niš. Zbog toga se ne završava u paklu ekološke religije. 

dzg
4 godine
protjeran
offline
Katastrofiziranje oko USB-C-a - Kad se u rješenju

Usb-c je vec danas tehnologija koja je zastarjela barem 10 godina.Xiaomi vec šiba sa 6A i 120W,sljedeci korak je 280W 48V i to je to opet mjenjaj konektor.Uz to ima osjetljive kontakte za toliku struju i napon.Trebalo bi to malo robustnije napraviti,bolje tona viška nego gram manjka kako bi Rusi rekli.Treba nekad misliti 20 godina unaprijed,a ne ko ovi iz EU svaki 5 godina novi standard.Još kad vidim da to C sranje ugraduju na laptope,koliko sam puta podigao laptop i zaboravio iskljuciti konektor na thinkpadu,prije bi iscupo utikac iz zida nego pljosnati lenovo konektor.

Trebalo bi više energije ulagati u razvoj bežicnog punjenja nego u konektore.

 

Uz to na višim naponima dolazi do luka kod iskapcanja koji uništava te pipave kontakte.

 

 

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Katastrofiziranje oko USB-C-a - Kad se u rješe
Jedina stvarna prednost Lightninga je što je s jedne strane "muški" priključak dok USB (sve verzije) na obje strane (znači i kabel i mobitel) ima rupe u koje upada prljavština. Kad neki sitni komad pijeska upadne u utor na mobitelu ili na kabelu pokušajem vađenja istog lako se onesposobi kabel ili mobitel na način da se uređaj više ne može puniti ili još gore, da može doći do kratkog spoja.
Apsolutno sve ostalo je na strani Usb-C.
Još bi napomenuo da su Appleovi punjači, a posebno kabeli, toliko nekvalitetno smeće da bi ih trebalo zabraniti i bez ove standardizacije.
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Katastrofiziranje oko USB-C-a - Kad se u rješe
Što dobivaš duljim konektorom osim mogućnost da se lakše ošteti? Ja bi napravio 50% kraći da se odmah i bez posljedica išteka ako ga slučajno potegneš.
7 godina
offline
Re: Katastrofiziranje oko USB-C-a - Kad se u rješe

Ne bi se lakše oštetio, nego upravo suprotno.

Ovak djeluješ polugom na kratki konektor preko vanjskog ruba konektora u mobitelu i zbog toga deformiraš lim na konektoru u mobitelu.

A da je duži konektor na kabelu, onda je i poluga veća, ali oslonac je isto puno veći i čim malo gurneš konektor on propadne u rupu do kraja i onda nema šanse da generiraš toliku polugu da oštetiš konektor u mobitelu, jedino možeš otrgnuti konektor na kabelu.

Ne znam to bolje objasniti, nisam fizičar, ali ću uslikati drugi put na poslu kad bude servis strojeva, na nekima je jako dugački micro usb konektor umjesto standardnog usb muški-ženski (kak se već zove) i šlampavi kolege su uspjeli čak i otrgnuti kabele na pregibu konektora, i potegnuti cijeli stroj kabelom pa ga nisu potrgali, samo se kabeli potrgaju.

Al nemrem ti to opisat kolko je moćno, znači tih cca. 15-20 mm kaj konektor uđe unutra ima toliki oslonac da možeš kabelom dići stroj od cca. stotinjak kila i malo više i da je nikakva deformacija porta ne dogodi, a kabel izgleda kao da ga je Apple proizveo nakon toga , a konektor apsolutno bez ikakvog oštećenja na oba kraja.

A kad uštekaš normalni micro usb (to nam je baš lik iz servisa napravio da demonstrira razliku) to se cima lijevo-desno i gore-dolje makar su oba konektora skroz ispravna.

Razlika je samo u dužini.

 

P.S. i da, nema nikakav dodatni oslonac u stroju, konektor je na običnom PCB-u s dva šarafa.

 

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put ned 19.6.2022 10:05 (fer-de-lance).
11 godina
offline
Re: Katastrofiziranje oko USB-C-a - Kad se u rješe
fer-de-lance kaže...

...Razlika je samo u dužini.

 how yes no 

7 godina
offline
Re: Katastrofiziranje oko USB-C-a - Kad se u rješe

Istina, fi je najbitniji 

 

Kruha i igala...
8 godina
offline
Re: Katastrofiziranje oko USB-C-a - Kad se u rješe
BlueMax:

Bez uvrede, ali komentar o kvaliteti punjača si izvukao iz neosunčanog dijela leđa. Kabel je nešto drugo, plastika na njima zna bit loša i jednostavno se oguliti…
Ja rekoh
12 godina
offline
Re: Katastrofiziranje oko USB-C-a - Kad se u rješe
Kad budeš s tim što ti nazivaš punjačem mogao napuniti mobitel, onda ćemo to zvati punjač. Dok god ne možeš, punjač je strujni adapter i kabel. Odvojiv ili ne, nebitno.
No ako ćemo o strujnim adapterima (provjeri što Apple naziva charger a što power adapter) i tu je kvaliteta debelo ispod konkurencije.
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Katastrofiziranje oko USB-C-a - Kad se u rješe
BlueMax:

Ajde, bar si nešto naučio od mene iz prethodne rasprave. Možeš se praviti pametan
Ja rekoh
12 godina
offline
Re: Katastrofiziranje oko USB-C-a - Kad se u rješe
Super ti je odgovor ali nimalo me ne iznenađuje.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice