AMD kreće u borbu s Pentiumima i Celeronima s novi

poruka: 38
|
čitano: 8.055
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "AMD kreće u borbu s Pentiumima i Celeronima s novi".
12 godina
offline
AMD kreće u borbu s Pentiumima i Celeronima s novi

Ako ovo bude bolje od g4560 kupujem i sebi jedan... :D

Pucaaaajjjj :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD kreće u borbu s Pentiumima i Celeronima s

u cpu performansama nema šanse pored G4560.

13 godina
offline
AMD kreće u borbu s Pentiumima i Celeronima s novi

CPU perfomanse će biti sitno iza G4560 a grafičke osjetno ispred, za iste novce će biti daleko bolji izbor, pogotovo za uredske konfiguracije, HTPC-ove i HD res gaming PC za dječurliju.

 
10 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
AMD kreće u borbu s Pentiumima i Celeronima s novi

Baš me zanima, G4560 je tu negdje sa neklokanim ryzenom 1200 kada je gaming u pitanju.

Moj PC  
1 2 hvala 0
8 godina
offline
Re: AMD kreće u borbu s Pentiumima i Celeronima s
bNeo kaže...

Ako ovo bude bolje od g4560 kupujem i sebi jedan... :D

 zašto ste zapeli za ovaj ? Zašto ne Ryzen 3 ?

 

 

 

6 godina
protjeran
offline
Re: AMD kreće u borbu s Pentiumima i Celeronima s
XXX kaže...

Baš me zanima, G4560 je tu negdje sa neklokanim ryzenom 1200 kada je gaming u pitanju.

 Stvar je da AMD ima osjetno jaču integriranu grafiku. Pa jbte ja na Intelovoj ne mogu zaigrati ni Resident Evil 1 HD a na ovom bi to trebalo ići.

16 godina
odjavljen
offline
AMD kreće u borbu s Pentiumima i Celeronima s novi

Naglasio sam da pričam o cpu performansma a ne igpu. Kao cjelina mogao bi biti zanimljiv, čekamo testove ali ne očekujem ništa više od 720p 30 fpsa i low detalji u novim igrama. Sad pitanje tko se tako želi igrati...kao uredski/ multimedialni proc super.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
AMD kreće u borbu s Pentiumima i Celeronima s novi

Drago mi je što je AMD odlučio proširiti svoju ponudu s ovim low-end modelima. Imaju dvije velike prednosti nad Pentiumima - manju potrošnju i osjetno jaču grafiku. 

Idealno za HTPC i povremeno igranje e-sport naslova i starijih igara. Normalno je da se s ove 3 CU s kojima ovaj Athlon raspolaže neće moći adekvatno vrtiti novije AAA igre.

 

Kome treba nešto ozbiljnije tu su 2400G i 2200G.  

Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
offline
AMD kreće u borbu s Pentiumima i Celeronima s novi

možda bi bio simpa sa nekom mini itx pločom. Naravno da je NVME podrška glupost, tko bi to parivao, ali ovako nešto štedljivo i stoga tiho, sve integrirano u neku malu kutijicu za male pare, moglo bi biti fora kao barebone : samo sumnjam da bude kodnas 350 kuna. kod tih stvari je tečaj dolara 1:10.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: AMD kreće u borbu s Pentiumima i Celeronima s
T700 kaže...
bNeo kaže...

Ako ovo bude bolje od g4560 kupujem i sebi jedan... :D

 zašto ste zapeli za ovaj ? Zašto ne Ryzen 3 ?

 Manje košta, manje troši?

Only real programmers collect their own garbage.
11 godina
online
Re: AMD kreće u borbu s Pentiumima i Celeronima s
Paolo Maldini kaže...
XXX kaže...

Baš me zanima, G4560 je tu negdje sa neklokanim ryzenom 1200 kada je gaming u pitanju.

 Stvar je da AMD ima osjetno jaču integriranu grafiku. Pa jbte ja na Intelovoj ne mogu zaigrati ni Resident Evil 1 HD a na ovom bi to trebalo ići.

kako nemereš resident evil igrati, kad ja na g4560 igpu bez problema igram gta5 na 720p rezoluciji i ne pada fps ispod 30 - što je za nezahtjevne itekako igrivo, a igra je daleko daleko zahtjevnija od resident evila čak i u hd izdanju

 

6 godina
protjeran
offline
Re: AMD kreće u borbu s Pentiumima i Celeronima s
picajzla0707 kaže...
Paolo Maldini kaže...
XXX kaže...

Baš me zanima, G4560 je tu negdje sa neklokanim ryzenom 1200 kada je gaming u pitanju.

 Stvar je da AMD ima osjetno jaču integriranu grafiku. Pa jbte ja na Intelovoj ne mogu zaigrati ni Resident Evil 1 HD a na ovom bi to trebalo ići.

kako nemereš resident evil igrati, kad ja na g4560 igpu bez problema igram gta5 na 720p rezoluciji i ne pada fps ispod 30 - što je za nezahtjevne itekako igrivo, a igra je daleko daleko zahtjevnija od resident evila čak i u hd izdanju

 

Pretpostavljam da Intelovi driveri ne podržaju igru ili sama igra ne podržava Intelove integruše, ne bi bilo prvi put da imam takav problem. AMDove integirane Vege ne bi smjele imati te probleme.

11 godina
online
Re: AMD kreće u borbu s Pentiumima i Celeronima s
Paolo Maldini kaže... 

Pretpostavljam da Intelovi driveri ne podržaju igru ili sama igra ne podržava Intelove integruše, ne bi bilo prvi put da imam takav problem. AMDove integirane Vege ne bi smjele imati te probleme.

 a moguće je, baš ću probati kad dođem doma

no to nema veze s perfomansama same grafike kako se dalo zaključiti iz tvojeg posta

 

da se razumijemo, čekao sam mjesecima nakon najava amd apu-a da klincima uzmem r3 za novu konfu

i upravo zbog jače grafike bi im radije uzeo r3 1200 nego pentiuma, samo što nisam uspio dočekati jer su ti procesori jebeno kasnili

 

grafika u rajzenu jest dosta jača od intelove, ali nema smisla govoriti kako je intelova grafa preslaba i za resident evil kad to jednostavno nije istina

6 godina
protjeran
offline
Re: AMD kreće u borbu s Pentiumima i Celeronima s
Telltale igre su isto očajno radile, probao Batmana, GOT, Borderlands...
11 godina
online
Re: AMD kreće u borbu s Pentiumima i Celeronima s
Paolo Maldini kaže...
Telltale igre su isto očajno radile, probao Batmana, GOT, Borderlands...

da tebe nešto drugo nije prckalo, ja nemam nikakvih loših iskustava s tom integrirkom

...osim što je preslaba u odnosu na gtx 1070 iz mojeg kompa, naravno

 

doduše, nije niti kod mojih klinaca to baš najbolje ferceralo dok im nisam stavio drugu pločicu rama za dual channel i dok nisam kloknuo ram sa 2133 na 2400mhz

baš sam provjeravao za gta5, s jednom pločicom na 2133mhz je fps padao ispod 15, što je nepodnošljivo koliko trza i potpuno neigrivo, dok s dvije pločice na klokanih 2400mhz radi bez padova ispod 30

nejde doduše niti značajno iznad toga, no svakako se može normalno igrati na konzoloških 30fpsa

6 godina
protjeran
offline
Re: AMD kreće u borbu s Pentiumima i Celeronima s
Neznam više, taj CPU više nije kod mene. Može bit da je do dual channela...
11 godina
online
Re: AMD kreće u borbu s Pentiumima i Celeronima s
Paolo Maldini kaže...
Neznam više, taj CPU više nije kod mene. Može bit da je do dual channela...

 ako nisi imao dual channel ram nego samo jednu pločicu, onda je sigurno do njega, pogotovo u zahtjevnijim igrama

ali, zar nije ista situacija i sa rajzenom da perfomanse igpu značajno ovise o brzini rama

6 godina
protjeran
offline
Re: AMD kreće u borbu s Pentiumima i Celeronima s
picajzla0707 kaže...
Paolo Maldini kaže...
Neznam više, taj CPU više nije kod mene. Može bit da je do dual channela...

 ako nisi imao dual channel ram nego samo jednu pločicu, onda je sigurno do njega, pogotovo u zahtjevnijim igrama

ali, zar nije ista situacija i sa rajzenom da perfomanse igpu značajno ovise o brzini rama

 Dual channel između pločice od 4GB i 2GB nije moguć? Takva je bila kombinacija.

16 godina
odjavljen
offline
AMD kreće u borbu s Pentiumima i Celeronima s novi

Jedva čekam usporedbu CPU pedformansi zbog ovih palčeva gore   G4560 tjera grafe tek malo lošije od Ryzena 3 1200 a neki očekuju da će pola tog Ryzena biti u rangu il tek malo slabije od G4560 

Moj PC  
0 2 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: AMD kreće u borbu s Pentiumima i Celeronima s
XXX kaže...

Jedva čekam usporedbu CPU pedformansi zbog ovih palčeva gore   G4560 tjera grafe tek malo lošije od Ryzena 3 1200 a neki očekuju da će pola tog Ryzena biti u rangu il tek malo slabije od G4560 

 Preformanse s diskretnim GPUom nisu toliko ni bitne jer će malo ljudi ove procesore upariti s diskretnim grafama, ovo ide u uredska i slična računala. I tu mi se čini bolji izbor od G4560 sa mrtvog socketa.

12 godina
protjeran
offline
Re: AMD kreće u borbu s Pentiumima i Celeronima s
XXX kaže...

Jedva čekam usporedbu CPU pedformansi zbog ovih palčeva gore   G4560 tjera grafe tek malo lošije od Ryzena 3 1200 a neki očekuju da će pola tog Ryzena biti u rangu il tek malo slabije od G4560 

 totalno je nebitna usporedba cpu perfomansi, amd u svom procesoru nudi daleko jaci igpu u konacnici bolju kupnju, vidjet cemo jos cijenu.lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
13 godina
offline
Re: AMD kreće u borbu s Pentiumima i Celeronima s
XXX kaže...

Jedva čekam usporedbu CPU pedformansi zbog ovih palčeva gore   G4560 tjera grafe tek malo lošije od Ryzena 3 1200 a neki očekuju da će pola tog Ryzena biti u rangu il tek malo slabije od G4560 

CPU perfomanse toga Ryzena će biti iza G4560 cca 20%, a GPU osjetno jači.

Sve u svemu, bolja kupnja od G4560 za ured, HTPC, HD gaming PC po pitanju dosta stvari.

11 godina
online
Re: AMD kreće u borbu s Pentiumima i Celeronima s
Paolo Maldini kaže...

 Dual channel između pločice od 4GB i 2GB nije moguć? Takva je bila kombinacija.

mislim da ti to nije radilo u dual channel, vjerojatno si zbog toga imao problema s ionako slabašnom grafikom

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD kreće u borbu s Pentiumima i Celeronima s
zoharbizo kaže...

CPU perfomanse toga Ryzena će biti iza G4560 cca 20%, a GPU osjetno jači.

Sve u svemu, bolja kupnja od G4560 za ured, HTPC, HD gaming PC po pitanju dosta stvari.

Kako to? Za prosjecne uredske korisnike je bitniji procesor. Sta vrijedi 50-60% bolja grafika kad je opet neupotrebljiva za igranje...

16 godina
offline
Re: AMD kreće u borbu s Pentiumima i Celeronima s
zoharbizo kaže...
XXX kaže...

Jedva čekam usporedbu CPU pedformansi zbog ovih palčeva gore   G4560 tjera grafe tek malo lošije od Ryzena 3 1200 a neki očekuju da će pola tog Ryzena biti u rangu il tek malo slabije od G4560 

CPU perfomanse toga Ryzena će biti iza G4560 cca 20%, a GPU osjetno jači.

Sve u svemu, bolja kupnja od G4560 za ured, HTPC, HD gaming PC po pitanju dosta stvari.

 

 https://www.cpubenchmark.net/compare/AMD-Athlon-PRO-200GE-vs-Intel-Pentium-G4560/3269vs2925

16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD kreće u borbu s Pentiumima i Celeronima s
Stjepanj kaže...
XXX kaže...

Jedva čekam usporedbu CPU pedformansi zbog ovih palčeva gore   G4560 tjera grafe tek malo lošije od Ryzena 3 1200 a neki očekuju da će pola tog Ryzena biti u rangu il tek malo slabije od G4560 

 totalno je nebitna usporedba cpu perfomansi, amd u svom procesoru nudi daleko jaci igpu u konacnici bolju kupnju, vidjet cemo jos cijenu.lp

Ja cijelo vrijeme o tome pričam a vi čudite ko pura dreku. Zato kažem, jedva čekam usporedbu G4560 i ovaj APU sa npr jednom GTX 1050 ti grafom.

 

Kaj se igpu tiče svaka čast, ali ne znam koga može zadovoljiti 720p i 30 fpsa. Platiš igru 300-400 kn da bi ju igrao tako?? Eventualno za besplatni WOT pod pauzom ili dok šef ne gleda.

16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD kreće u borbu s Pentiumima i Celeronima s
Paolo Maldini kaže...
XXX kaže...

Jedva čekam usporedbu CPU pedformansi zbog ovih palčeva gore   G4560 tjera grafe tek malo lošije od Ryzena 3 1200 a neki očekuju da će pola tog Ryzena biti u rangu il tek malo slabije od G4560 

 Preformanse s diskretnim GPUom nisu toliko ni bitne jer će malo ljudi ove procesore upariti s diskretnim grafama, ovo ide u uredska i slična računala. I tu mi se čini bolji izbor od G4560 sa mrtvog socketa.

 steam statistika kaže da 30% gamera koristi dvojezgrene procesore...

 

https://store.steampowered.com/hwsurvey/cpus/

 

To je hrpa i3 procesora dpsadašnjih generacija, a G4560 je u principu i3 6100. Do nedavno sam se igrao na njemu sve živo bez večih probelma. Do GTX 1050 ti grafe dobar izbor za smješno male novce, a socket je istina mrtav ali kasnije lako prodaš cpu+mbo u kopletu i pređeš na nešto novije.

 

16 godina
neaktivan
offline
Re: AMD kreće u borbu s Pentiumima i Celeronima s
ansha kaže...
zoharbizo kaže...

CPU perfomanse toga Ryzena će biti iza G4560 cca 20%, a GPU osjetno jači.

Sve u svemu, bolja kupnja od G4560 za ured, HTPC, HD gaming PC po pitanju dosta stvari.

Kako to? Za prosjecne uredske korisnike je bitniji procesor. Sta vrijedi 50-60% bolja grafika kad je opet neupotrebljiva za igranje...

Ova roba ima svoju prođu. Misliš da moji klinci od 6-7 godina pitaju koliko ima fps-a. Ako ću im uzimat računalo za Minecraft i youtube što najčešće koriste, sigurno da tu AM4 socket ima prednost, s obzirom da su cijena i performanse tu negdje s konkurencijom.

Only real programmers collect their own garbage.
13 godina
offline
Re: AMD kreće u borbu s Pentiumima i Celeronima s
ansha kaže...

Kako to? Za prosjecne uredske korisnike je bitniji procesor. Sta vrijedi 50-60% bolja grafika kad je opet neupotrebljiva za igranje...

Tražim konfu za ured...

Intel G4560 opcija nudi 10%-15% više CPU perfomanse.

AMD opcija nudi 60% bolje GPU perfomanse s kojima se opet da zaigrati na 720P a da ne pričam o starijim naslovima, bolji cooler koji je ujedno hladniji i tiši, AVX set instrukcija je podržan, potrošnja je minimalna i vjerojatno nešto niža od G4560.

Inače vezano za AVX...

Adobe Photoshop.
Adobe After Effects.
Adobe Premiere.
Photoshop / After Effects / Premiere Plug In's.

PeaZip / 7 Zip / WinRar.
x264 / FFMPEG (naprimjer Firefox i VLC Player). Excel.
MATLAB / Octave / Python (Numpy, Scipy, TensorFlow, itd...).
Julia.

Numeric Libraries (koriste se poprilično u mnogo aplikacija).

Ovo ti govorim jer mi kao firma u ZG-u koji trenutno koristimo otprilike 300 računala od ureda pa na dalje razmišljamo o ovome. ;)

Pogledaj dobro svoj link, i single thread perfomanse.

Jedan i drugi su procesori sa 2 fizičke jezgre i 4 logičke jezgre a G4560 ima veći singlethread rezultat.

Znači da je i ukupno brži, za kakvih 10%-15%, jer mu je takt sitno viši a na istom taktu kao Ryzen Intel G4560 i dalje ima viši IPC.

Poruka je uređivana zadnji put uto 11.9.2018 11:04 (zoharbizo).
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD kreće u borbu s Pentiumima i Celeronima s
zoharbizo kaže...
ansha kaže...

Kako to? Za prosjecne uredske korisnike je bitniji procesor. Sta vrijedi 50-60% bolja grafika kad je opet neupotrebljiva za igranje...

Tražim konfu za ured...

Intel G4560 opcija nudi 10%-15% više CPU perfomanse.

AMD opcija nudi 60% bolje GPU perfomanse s kojima se opet da zaigrati na 720P a da ne pričam o starijim naslovima, bolji cooler koji je ujedno hladniji i tiši, AVX set instrukcija je podržan, potrošnja je minimalna i vjerojatno nešto niža od G4560.

Inače vezano za AVX...

 

Gpu performanse su tolko lose kod oba dva da je nebitno sta je jedan 60% brzi. 2200G i 2400G su neki minimum za ikakav gaming a ovo je daaaleko slabiji integrirani gpu. Pokretat nove igre u 720p sa low detaljima i 20fps je cisti mazohizam a ne gaming. 

 

Dal i koliko koristi od avx podrske ima treba testirati a ne uzimat napamet. Radje bi izabrao sigurnih 10-15%...

 

G4560 je tolko dugo vec na trzistu i kosta sicu i to je ono sta ovog athlona cini bezveznim...

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice