Detalji slučaja BitLucky: više od 800 oštećenih, š

poruka: 17
|
čitano: 6.455
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Detalji slučaja BitLucky: više od 800 oštećenih, š".
Detalji slučaja BitLucky: više od 800 oštećenih, š

a kakvi su to ljudi koji svjesno daju nekoliko stotina tisuća eura, jer im je obećano da će dobiti 25% više u godinu dana... ? Ljudi koji su se očito rodili s tim novcima i nisu dana u životu radili, niti razumiju kako funkcionira ekonomija, a još manje kako funkcionira internet prevara...

Moj PC  
26 0 hvala 0
6 godina
offline
Detalji slučaja BitLucky: više od 800 oštećenih, š

Ne znam koji dio tog novca im je bio realno odmah na raspolaganju ali kad si već napravio takvo kazneno dijelo a ne preseliti se na Bahame (i sl.) je grijeh.

 
7 0 hvala 0
15 godina
offline
Detalji slučaja BitLucky: više od 800 oštećenih, š

ako ovo čine političari (lažno prikazivanje činjenica, dovođenje u zabludu, bla - radi imovinske koristi), onda je legalno i skoro pa se podrazumijeva i nikome ništa. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
8 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Detalji slučaja BitLucky: više od 800 oštećenih, š

Ako je pametan, koji milijun je spremljen na crypto ili zakljucan sa strane. U RH ce ga osuditi na max 5 godina (ako i toliko) i kad izadje van samo se preseli i "adio Mare ode ja u penziju". Naravno, to sve ukoliko netko koga je "prevario" nije platio nekog drugog da ga nadje, sto cisto sumnjam jer su covjeka uhitili ni vise ni manje u kuci :D

 
9 0 hvala 0
13 godina
offline
Detalji slučaja BitLucky: više od 800 oštećenih, š

I dalje tvrdim, kripto je jedna ogromna ponzi shema i sve te kripto platforme; bilo da se radi o bankama, mijenjačnicama ili burzama, će pasti kad tad. Jednostavno, cijeli taj kripto sustav zvuči nerealan i dugoročno neodrživ.

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.11.2023 19:18 (Marko :D).
 
5 6 hvala 0
5 godina
offline
Detalji slučaja BitLucky: više od 800 oštećenih, š

Do sada je kaznene prijave podnijelo oko 250 ljudi, a one i dalje stižu. Moguće je da ih oštećenih osoba ima 800 ili više, a najvjerojatnije će svi oni morati u posebnim sudskim postupcima tražiti naknadu štete, i to ako vlasnici BitLuckyja budu pravomoćno osuđeni, i ako na zaplijenjenim kriptonovčanicima ne bude dovoljno sredstava da se svi prevareni klijenti namire.

 

 

Zapravo, dosta dobra shema, like osnuje firmu, pronevjeri (prema prethodnom clanku) 40ak milijun eura i sad ga ceka... hrvatsko sudstvo (koje daje 3god za ubojstvo djevojčice, puštaju ranije obiteljske nasilnike itd.)

 

Ovo da su pronašli "cold wallete" 

 

Ako frajer ima pola mozga (što je isto upitno jer je "pobjegao" prije pola godine i onda ostao u ovoj balkanskoj rupčagi umjesto da ode na Maldive), nije držao isprintani cold wallet na papiru 6mj nakon svoje glavne pljačke 

 

 

a najvjerojatnije će svi oni morati u posebnim sudskim postupcima tražiti naknadu štete,

 

 umiješanima je to jedna lekcija životne škole

 

 
3 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Detalji slučaja BitLucky: više od 800 oštećeni
A moguce je da peru lovu na neki nacin
14 godina
offline
Re: Detalji slučaja BitLucky: više od 800 oštećeni
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

a kakvi su to ljudi koji svjesno daju nekoliko stotina tisuća eura, jer im je obećano da će dobiti 25% više u godinu dana... ? Ljudi koji su se očito rodili s tim novcima i nisu dana u životu radili, niti razumiju kako funkcionira ekonomija, a još manje kako funkcionira internet prevara...

Živiš u jednoj od nakorumpiranijih država u svijetu i pitaš se kakvi ljudi ulažu stotine tisuća eura u kriptovalute? Možda bi ti bolji nadimak bio "VjerujemuBajkeidolazimizRijeke".

Ako pogledaš kretanje cijene najpopularnije kriptovalute, Bitcona, jasno se vidi da je prije godinu dana cijena bila ispod $18000, padala je i ispod $16000. U ovom trenutku je cijena iznad $37000. Dakle, da si tada imao FIAT lovu, npr €500000 (koliko je ona baba navodno popušila), uložio, danas bi imao preko milijun eura. Ali, isto tako si mogao danas imati €250000 ili ništa. Na kriptu se i dalje može zaraditi, ali moraš imati poveću količinu novca za ulaganje koja ti ništa ne znači u životu.

Btw, ekipa koja barata tim iznosima jako dobro zna kako ekonomija funkcionira, jer u protivnom bi raspolagali istom količinom novca kao i ti.

12 godina
offline
Re: Detalji slučaja BitLucky: više od 800 oštećeni
neutrino kaže...
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

a kakvi su to ljudi koji svjesno daju nekoliko stotina tisuća eura, jer im je obećano da će dobiti 25% više u godinu dana... ? Ljudi koji su se očito rodili s tim novcima i nisu dana u životu radili, niti razumiju kako funkcionira ekonomija, a još manje kako funkcionira internet prevara...

Živiš u jednoj od nakorumpiranijih država u svijetu i pitaš se kakvi ljudi ulažu stotine tisuća eura u kriptovalute? Možda bi ti bolji nadimak bio "VjerujemuBajkeidolazimizRijeke".

Ako pogledaš kretanje cijene najpopularnije kriptovalute, Bitcona, jasno se vidi da je prije godinu dana cijena bila ispod $18000, padala je i ispod $16000. U ovom trenutku je cijena iznad $37000. Dakle, da si tada imao FIAT lovu, npr €500000 (koliko je ona baba navodno popušila), uložio, danas bi imao preko milijun eura. Ali, isto tako si mogao danas imati €250000 ili ništa. Na kriptu se i dalje može zaraditi, ali moraš imati poveću količinu novca za ulaganje koja ti ništa ne znači u životu.

Btw, ekipa koja barata tim iznosima jako dobro zna kako ekonomija funkcionira, jer u protivnom bi raspolagali istom količinom novca kao i ti.

 aj ne seri :D

 

da ista znaju, sami bi si holdali te kojnove i zaradili a ne dali redikulu...

imas toliko servisa a 250 ljudi da 70k eura prosjecno, ocito se radi o redikulima koji su tu lovu zaradili laganini, na crnjaka ili srecom, inace bi znali kako ekonomija funkcionira ;)

 

 

 

14 godina
offline
Re: Detalji slučaja BitLucky: više od 800 oštećeni

Ja ne tvrdim da Burazerovi "ulagači" nisu posebna vrsta idiota.

Ne bi ih sami hendlali, jer očito ne znaju kako, a i kad sam hendlaš, nema te "garancije" s 25% dobiti. Plus, kako su bili glupi, bili su navučeni na sve veća ulaganja kroz velike dobitke na početna mala ulaganja.

Nitko na sreću ne zaradi €500000. Taman da je i na crno, ili ukradeno, očito znaju kako doći do tolike količine novca, jer ih nitko ne ganja za to. Probaj ti napraviti istu stvar.

7 godina
offline
Re: Detalji slučaja BitLucky: više od 800 oštećeni
neutrino kaže...

Ja ne tvrdim da Burazerovi "ulagači" nisu posebna vrsta idiota.

Ne bi ih sami hendlali, jer očito ne znaju kako, a i kad sam hendlaš, nema te "garancije" s 25% dobiti. Plus, kako su bili glupi, bili su navučeni na sve veća ulaganja kroz velike dobitke na početna mala ulaganja.

Nitko na sreću ne zaradi €500000. Taman da je i na crno, ili ukradeno, očito znaju kako doći do tolike količine novca, jer ih nitko ne ganja za to. Probaj ti napraviti istu stvar.

 Pa 500k € su dva nasljeđena stana od 100-tinjak m2, nije neka mudrost naslijediti dva stana i prodati ih, a ima ih u Hrvatskoj jako puno koji su i više naslijedili. Ili iznajmljivanje apartmana kroz period 5-10 godina, nije ni to kvantna fizika.

Poznata je rečenica ratnog profitera Luke Rajića koja sve govori - "Ne pitajte me za prvi milijun, sve drugo ću vam reći". Ljudi ne shvaćaju koliko je lagano generirati još novca kad ga već imaš puno, pogotovo u Hrvatskoj.

11 godina
offline
Re: Detalji slučaja BitLucky: više od 800 oštećeni
Snoozly kaže...

...Ljudi ne shvaćaju koliko je lagano generirati još novca kad ga već imaš puno, pogotovo u Hrvatskoj.

 sad se vidi koliko je lako... 

 

na svakog tog koji je 'lagano' uspio generirati lovu kad je već skupio određenu cifru za koju kažeš da je 'ima puno', dolazi još više onih koji su to 'puno' profućkali ovakvim ili sličnim investicijama u kojima su popušili

2 godine
offline
Re: Detalji slučaja BitLucky: više od 800 oštećeni
Snoozly kaže...

"Ne pitajte me za prvi milijun, sve drugo ću vam reći"

U originalu to je stara američka poslovica.

7 godina
offline
Re: Detalji slučaja BitLucky: više od 800 oštećeni
picajzla0707 kaže...
Snoozly kaže...

...Ljudi ne shvaćaju koliko je lagano generirati još novca kad ga već imaš puno, pogotovo u Hrvatskoj.

 sad se vidi koliko je lako... 

 

na svakog tog koji je 'lagano' uspio generirati lovu kad je već skupio određenu cifru za koju kažeš da je 'ima puno', dolazi još više onih koji su to 'puno' profućkali ovakvim ili sličnim investicijama u kojima su popušili

 Pa to samo dovoljno govori o inteligenciji tih "ulagača". Jednako kao što i pojedini sportaši uspiju bankrotirati nakon što zarade desetke milijuna nečega, ne zato što je to malen novac i ne možeš ga oploditi, već zato što se ne znaju potpisati i onda kupuju 10 istih luksuznih automobila samo u drugoj boji ili nekakve luksuzne nekretnine za koje ne mogu plaćati porez i održavanje.

Većinu ljudi koje ja osobno znam u Hrvatskoj koji imaju financije da ne moraju brinuti do kraja života su to naslijedili ili u obliku nekretnina ili nekakvog uhodanog biznisa koji postoji desetljećima. A manji dio onih koji su sve zaradili od nule nisu toliko glupi da padaju na ovakve prevare i imaju barem osnovnu financijsku pismenost.

14 godina
offline
Re: Detalji slučaja BitLucky: više od 800 oštećeni
neutrino kaže...

Ja ne tvrdim da Burazerovi "ulagači" nisu posebna vrsta idiota.

Ne bi ih sami hendlali, jer očito ne znaju kako, a i kad sam hendlaš, nema te "garancije" s 25% dobiti. Plus, kako su bili glupi, bili su navučeni na sve veća ulaganja kroz velike dobitke na početna mala ulaganja.

Nitko na sreću ne zaradi €500000. Taman da je i na crno, ili ukradeno, očito znaju kako doći do tolike količine novca, jer ih nitko ne ganja za to. Probaj ti napraviti istu stvar.

 Da se probam roditi bogat? Dobiti na lutriji? Da nabrajam dalje? 

11 godina
offline
Re: Detalji slučaja BitLucky: više od 800 oštećeni
Snoozly kaže...

 Pa to samo dovoljno govori o inteligenciji tih "ulagača". Jednako kao što i pojedini sportaši uspiju bankrotirati nakon što zarade desetke milijuna nečega, ne zato što je to malen novac i ne možeš ga oploditi, već zato što se ne znaju potpisati i onda kupuju 10 istih luksuznih automobila samo u drugoj boji ili nekakve luksuzne nekretnine za koje ne mogu plaćati porez i održavanje.

Većinu ljudi koje ja osobno znam u Hrvatskoj koji imaju financije da ne moraju brinuti do kraja života su to naslijedili ili u obliku nekretnina ili nekakvog uhodanog biznisa koji postoji desetljećima. A manji dio onih koji su sve zaradili od nule nisu toliko glupi da padaju na ovakve prevare i imaju barem osnovnu financijsku pismenost.

 ne bi vjerovao, ali i 'pametnima' se svašta dogodi

od loše procjene, loše sreće, do onoga kad ti država ne plati - a uzme porez, pa te blokira i sjebe kompletni biznis

15 godina
offline
Re: Detalji slučaja BitLucky: više od 800 oštećeni
Ne bi tom burazeru dao da pričuva dvije nacrtane ovce a ne pola milijuna.
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice