Ekstrakt kanabisa izaziva smrt stanica raka kože

poruka: 76
|
čitano: 10.912
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Ekstrakt kanabisa izaziva smrt stanica raka kože".
15 godina
offline
Ekstrakt kanabisa izaziva smrt stanica raka kože

Rekao sam ja da treba pusiti travu 👍

Intel 80286
Moj PC  
4 2 hvala 0
12 godina
offline
Ekstrakt kanabisa izaziva smrt stanica raka kože

opravdanje klošarenja i drobljenja žižom inc.

Alane, bježmo, njih je dvojica, a mi smo sami.
 
8 13 hvala 2
15 godina
online
Re: Ekstrakt kanabisa izaziva smrt stanica raka ko
Horned Reaer kaže...

Rekao sam ja da treba pusiti travu 👍

 tako je, bolje umrijet od raka pluća neg od melanoma

8 godina
offline
Re: Ekstrakt kanabisa izaziva smrt stanica raka ko
Hornet_93 kaže...

opravdanje klošarenja i drobljenja žižom inc.

 normalnije je popit svaki dan par piva i vikendom zdrobit 10 komada
to nije klosarenje

Ges kaže...
Horned Reaer kaže...

Rekao sam ja da treba pusiti travu 👍

 tako je, bolje umrijet od raka pluća neg od melanoma

 pa nije bas da je to istina....par (mislim 2-3) jointa dnevno ti ne cine neku razliku, naravno da stete al  ne do te granice da ti rizik od karcinoma dizu nesto visoko.
velika je razlika u odnosu na cigare jer se one konstantno u danu prže i ne da se plucima odmora.

i nije da opravdavam u ova dva odgovora travu, opce je ne pusim...al treba malo objektivnosti.
ako nije vaš đir, ne znaci da je klosarenje 

15 godina
online
Re: Ekstrakt kanabisa izaziva smrt stanica raka ko
sporttest kaže...

 pa nije bas da je to istina....par (mislim 2-3) jointa dnevno ti ne cine neku razliku, naravno da stete al  ne do te granice da ti rizik od karcinoma dizu nesto visoko.
velika je razlika u odnosu na cigare jer se one konstantno u danu prže i ne da se plucima odmora.

i nije da opravdavam u ova dva odgovora travu, opce je ne pusim...al treba malo objektivnosti.
ako nije vaš đir, ne znaci da je klosarenje 

kažeš, nisam ja, pitam za susjeda...

 

bez brige, količina unesenog katrana kroz dim nije toliko bitna koliko ostali faktori koji dovode do smanjenja imunološkog odgovora poput stresa, izloženosti uzročnicima bolesti i genetskog potencijala. Ja za svog pokojnog oca, koji je pušio cigare od svoje 7. godine, ni na kraju nisam mogao reći da je pravi uzrok raka pluća bilo pušenje jer je paralelno bio bravar i vario i udisao te metalne prašine i čestice pa je najvjerojatnije uzrok raka bio kombinacija čestica metala u plućima koje su uzrokovale konstantno oštećenje tkiva skupa sa nemogućnošću tijela da zacijeli to područje jer je bilo dodatno upaljeno zbog djelovanja katrana i ostalih iritabilnih tvari iz dima. No to je samo moje nestručno mišljenje

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.2.2024 8:41 (Ges).
9 godina
offline
Ekstrakt kanabisa izaziva smrt stanica raka kože

Ja kao "vikend pusac" ne vidim uopce problem u konzumaciji ili koristenju Cannabisa povremeno/umjereno..

Vec sam u predhodnim temama o ovoj biljci napisao kako mi Zena boluje od autoimune bolesti, te se za sad cannabis najbolje pokazao, tj. u njenom slucaju CBD, nakon isprobavanja CBD-a zbog bolova(na koje tablete zbog godina koristenja vise nisu dijelovale) stanje joj se popravilo za minimalno 70%, primjecuje se razlika da je odmornija, neosjeca bolove koje je inace imala, lakse podnosi stres(oboje) i ljecnici su se takoder slozili da po izboru, moze nastaviti s konzumacijom posto joj se stanje popravilo...S obzirom da ona ne podnosi "Napusenost" koristi CBD, koji narucujemo iz susjedne Svicarske, skuplje ali top kvalitete, dok ja za sebe, uzmem par grama Sative, cisto za vikend opustanje kad imamo vremena za sebe, a to je naravno stvar Naseg osobnog izbora..P.S Marihuana je i dalje "Ilegalana" u Njemackoj, iako do sad nikad problema nisam imao,i jako se tolerira osobna upotreba dok god ne ugrozavas nikog(Zakon kaze da nesmijes posjedovat,preprodavat i uzgajat, konzumacija svega je dozvoljena, nema smisla ali da....)

 

Naravno Nase/Moje iskustvo je takvo,ne znaci da ce netko drugi imati isto, i ne znaci da poticem ili zelim nagovarat nekoga ili preporucujem, svatko tko je dovoljno zrel, zna sta zeli i moze, a sta ne.."Trava" je dovoljno dugo na trzistu i u uporabi, da svi znamo "kako djeluje", pa sad sami protumacite...

 

 

“Computers make excellent and efficient servants, but I have no wish to serve under them.”
Moj PC  
10 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Ekstrakt kanabisa izaziva smrt stanica raka ko
Od cigareta i alkohola godisnje umiru milijuni ljudi a od kanabisa nema niti jedan zabiljezeni smrtni slucaj u modernoj medicini.

Nekaj najgore kaj ti se moze desiti je da pojedes pol kile cokolade i zaspis na kaucu.

Znam uspjesne ljude koji puse i nist im ne fali, ali znam i klosare koji puse i fali im sve! To je od osobe do osobe i taj da ne pusi vjerojatno bi cugal i bil bi klosar neovisno o svemu.

8 godina
offline
Re: Ekstrakt kanabisa izaziva smrt stanica raka ko
NEW_MAN kaže...
Od cigareta i alkohola godisnje umiru milijuni ljudi a od kanabisa nema niti jedan zabiljezeni smrtni slucaj u modernoj medicini.

Nekaj najgore kaj ti se moze desiti je da pojedes pol kile cokolade i zaspis na kaucu.

Znam uspjesne ljude koji puse i nist im ne fali, ali znam i klosare koji puse i fali im sve! To je od osobe do osobe i taj da ne pusi vjerojatno bi cugal i bil bi klosar neovisno o svemu.

 Naravno ima svega, ali neki koji imaju predispozicije za mentalne bolesti mogu imat probleme. 

Jedan bivsi kolega koji se cinio skroz normalan je zavrsio u jankomiru , a frend koji tamo radi veli da ima dosta takvih slucajeva. 

Utjecaj na pluca je nula naspram ovoga.

 

 

Nije to bas za svakoga i pricat ljudima kak im nebu nist

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Poruka je uređivana zadnji put čet 15.2.2024 8:58 (Santana).
5 mjeseci
protjeran
offline
Re: Ekstrakt kanabisa izaziva smrt stanica raka ko
NEW_MAN kaže...
Znam uspjesne ljude koji puse i nist im ne fali

 Očito im fali - discipline.

Nema nikakve potrebe da se bilo što puši, pogotovo ne trava koja mijenja svijest, ako imaš potrebu da to pušis onda imaš neke probleme pa tražiš smirenje u supstancama.

A da ne pričam da si uspješan poslovan čovjek ne može dopustiti da smrdi po dimu, to je jednostavno odlika klošara.

16 godina
offline
Re: Ekstrakt kanabisa izaziva smrt stanica raka ko
Hornet_93 kaže...

opravdanje klošarenja i drobljenja žižom inc.

 čekaj... je l' ti to negiraš rezultate istraživanja?

15 godina
offline
Re: Ekstrakt kanabisa izaziva smrt stanica raka ko
Aldo kaže...
Hornet_93 kaže...

opravdanje klošarenja i drobljenja žižom inc.

 čekaj... je l' ti to negiraš rezultate istraživanja?

 Ma ne on je samo klošar koji traži druge prijatelje pa ih isto naziva klošarima. 

16 godina
offline
Re: Ekstrakt kanabisa izaziva smrt stanica raka ko
bmx65 kaže...
NEW_MAN kaže...
Znam uspjesne ljude koji puse i nist im ne fali

 Očito im fali - discipline.

Nema nikakve potrebe da se bilo što puši, pogotovo ne trava koja mijenja svijest, ako imaš potrebu da to pušis onda imaš neke probleme pa tražiš smirenje u supstancama.

A da ne pričam da si uspješan poslovan čovjek ne može dopustiti da smrdi po dimu, to je jednostavno odlika klošara.

 Kakve discipline kaj ti brijes? 

Nema nikakve potrebe da se jede secer pa imamo milijune dijabeticara, nema potrebe da se puno toga radi pa ljudi rade. Ti si zabrijal ko da su to neki ovisnici i narkomani. Trava mijenja svijest? Si ti kad pusil? Jesi kad popil kavu, pivu? Jesi kad bilo kaj u zivotu? Ako nesto konzumiras to ne znaci da imas probleme. Logika samo takva.

Smrdit mozes po dimu ako pusis duhan, kanabis ne smrdi.

Ocito nemas pojma o temi tak da ono bolje da ne komentiras.

 

15 godina
offline
Re: Ekstrakt kanabisa izaziva smrt stanica raka ko
NEW_MAN kaže...
bmx65 kaže...
NEW_MAN kaže...
Znam uspjesne ljude koji puse i nist im ne fali

 Očito im fali - discipline.

Nema nikakve potrebe da se bilo što puši, pogotovo ne trava koja mijenja svijest, ako imaš potrebu da to pušis onda imaš neke probleme pa tražiš smirenje u supstancama.

A da ne pričam da si uspješan poslovan čovjek ne može dopustiti da smrdi po dimu, to je jednostavno odlika klošara.

 Kakve discipline kaj ti brijes? 

Nema nikakve potrebe da se jede secer pa imamo milijune dijabeticara, nema potrebe da se puno toga radi pa ljudi rade. Ti si zabrijal ko da su to neki ovisnici i narkomani. Trava mijenja svijest? Si ti kad pusil? Jesi kad popil kavu, pivu? Jesi kad bilo kaj u zivotu? Ako nesto konzumiras to ne znaci da imas probleme. Logika samo takva.

Smrdit mozes po dimu ako pusis duhan, kanabis ne smrdi.

Ocito nemas pojma o temi tak da ono bolje da ne komentiras.

 

 Pa kad on evidentno infomracije dobija od vidovitog Milana. Valjda mu nije nitko rekao da vidoviti Milan nije baš 100% pouzdan. 

9 godina
offline
Re: Ekstrakt kanabisa izaziva smrt stanica raka ko
bmx65 kaže...
NEW_MAN kaže...
Znam uspjesne ljude koji puse i nist im ne fali

 Očito im fali - discipline.

Nema nikakve potrebe da se bilo što puši, pogotovo ne trava koja mijenja svijest, ako imaš potrebu da to pušis onda imaš neke probleme pa tražiš smirenje u supstancama.

A da ne pričam da si uspješan poslovan čovjek ne može dopustiti da smrdi po dimu, to je jednostavno odlika klošara.

 Nema smisla, ja sebe smatram uspjesnim poslovnim covjekom, posto moja firma/poduzece polsuje pozitivno, bez dugova i kredita, sa pristojnom zaradom, to znaci da se nesmijem opustit i bit JA na prvom mjestu?

Imenovat cu firmu posto smijem, HT Network, Njemacka jako uspjesna firma, sa vlasnikom redovno vikendom je boca viskija, narezano pod 45, zapali se popije se..Mislis li da nam obojici posao pada ili uspjesnost zbog toga? Naravno da ne, ali naravno da ni na poslovne razgovore ni Ja ni On ne dolazimo pod utjecajem opojnih sredstava bilo to trava,alkohol, ili mirisa odojka,janjeta ili pileta....Naravno moj primjer se odnosi na vikende, ima ljudi koji konzumiraju svakodnevno vise puta, ali moras shvatit da uspjesan biznis, donosi puno stresa, i to ce ti svatko ozbiljan rec, jer te nitko ne pita imas li za isplatit placu,doprinose,porez,prirez,materijal,liferante,alat,amortizacije itd itd itd. I smatram da sa kojom casom i jointom, se lakse opustim, to je moj osobni stav...Dodem u HR na mjesec dva doma, svi vicu lako je tebi ti si uspio, pa nisam uspio sjedeci doma, nego radeci 10,11 sati dnevno da steknem ugle i preporuke, ali zato sad mogu "uzivat" koliko mi posao dozvoljava i nevidim potrebu za osudivanje nekoga zbog svog osobnog izbora..

 

P.S svakako postujem tvoje misljenje, nismo svi isti :)

“Computers make excellent and efficient servants, but I have no wish to serve under them.”
5 mjeseci
protjeran
offline
Re: Ekstrakt kanabisa izaziva smrt stanica raka ko
Aldo kaže...

 čekaj... je l' ti to negiraš rezultate istraživanja?

 Žalosno je da nisi ni pročitao članak.

Jasno piše da tek treba vidjeti mogu li se rezultati istraživanja uopće primjeniti na živim bićima, na koji način, u kojem obliku i u kojoj dozi.

 

Onaj mix travuljage što ti prodaje lokalni diler na ćošku nema nikakve veze s ljekovitošću.

15 godina
offline
Re: Ekstrakt kanabisa izaziva smrt stanica raka ko
bmx65 kaže...
Aldo kaže...

 čekaj... je l' ti to negiraš rezultate istraživanja?

 Žalosno je da nisi ni pročitao članak.

Jasno piše da tek treba vidjeti mogu li se rezultati istraživanja uopće primjeniti na živim bićima, na koji način, u kojem obliku i u kojoj dozi.

 

Onaj mix travuljage što ti prodaje lokalni diler na ćošku nema nikakve veze s ljekovitošću.

Nismo ti mi krivi što ti je diler uvalio bosiljak 

5 mjeseci
protjeran
offline
Re: Ekstrakt kanabisa izaziva smrt stanica raka ko
NEW_MAN kaže...

 Kakve discipline kaj ti brijes? 

Nema nikakve potrebe da se jede secer pa imamo milijune dijabeticara, nema potrebe da se puno toga radi pa ljudi rade. Ti si zabrijal ko da su to neki ovisnici i narkomani. Trava mijenja svijest? Si ti kad pusil? Jesi kad popil kavu, pivu? Jesi kad bilo kaj u zivotu? Ako nesto konzumiras to ne znaci da imas probleme. Logika samo takva.

Smrdit mozes po dimu ako pusis duhan, kanabis ne smrdi.

Ocito nemas pojma o temi tak da ono bolje da ne komentiras.

 

 Pa i dijabeticari i pretili ljudi su ljudi bez discipline, baš kao i ovi sto puše travu.

Trava itekako mijenja svijest, zato se i puši, baš kao i alkohol.

Nikakva potreba za time, ljudi samo traže način da pobjegnu od realnosti pa konzumiraju smeća, ukratko - slabići bez discipline.

12 godina
offline
Ekstrakt kanabisa izaziva smrt stanica raka kože

Ovaj guzotres je upravo slika i prilika travarskog apologeta koji ne kuži da je klasični stoner/klošar i samo dokazuje poantu.

Halo Bing! Kako bratec?
 
1 2 hvala 0
5 mjeseci
protjeran
offline
Re: Ekstrakt kanabisa izaziva smrt stanica raka ko
Hazzard From da Hood kaže...

.

 Nema smisla, ja sebe smatram uspjesnim poslovnim covjekom, posto moja firma/poduzece polsuje pozitivno, bez dugova i kredita, sa pristojnom zaradom, to znaci da se nesmijem opustit i bit JA na prvom mjestu?

 Uspješno poslovanje firme nema veze s tvojim privatnim navikama koje mogu biti loše.

Opustiti se možeš i bez trave i alkohola.

Hrpa uspješnih poslovnih ljudi koji zarađuju milijune konzumira i kokain, isto da se opuste.

Jel to potrebno?

8 godina
offline
Ekstrakt kanabisa izaziva smrt stanica raka kože

Na poslu imam svakakve ljude. Relativno velika je firma. Alkoholicari su najgori, a ovi kaj se napušavaju su kamilica

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Moj PC  
1 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Ekstrakt kanabisa izaziva smrt stanica raka ko
bmx65 kaže...
NEW_MAN kaže...

 Kakve discipline kaj ti brijes? 

Nema nikakve potrebe da se jede secer pa imamo milijune dijabeticara, nema potrebe da se puno toga radi pa ljudi rade. Ti si zabrijal ko da su to neki ovisnici i narkomani. Trava mijenja svijest? Si ti kad pusil? Jesi kad popil kavu, pivu? Jesi kad bilo kaj u zivotu? Ako nesto konzumiras to ne znaci da imas probleme. Logika samo takva.

Smrdit mozes po dimu ako pusis duhan, kanabis ne smrdi.

Ocito nemas pojma o temi tak da ono bolje da ne komentiras.

 

 Pa i dijabeticari i pretili ljudi su ljudi bez discipline, baš kao i ovi sto puše travu.

Trava itekako mijenja svijest, zato se i puši, baš kao i alkohol.

Nikakva potreba za time, ljudi samo traže način da pobjegnu od realnosti pa konzumiraju smeća, ukratko - slabići bez discipline.

 Decec ides na Ignore jer je produktivnije raspravljat sa zidom.

13 godina
offline
Re: Ekstrakt kanabisa izaziva smrt stanica raka ko
Itekako ima zabilježenih medicinskih slučajeva od konzumacije kanabisa. Eto primjer moj šogor koji je doživio moždani udar na zebri na cesti. Doktorica je kasnije rekla da po rezultatima pretraga vidi da je on nekad dosta marihuanu konzumirao, da je to ostavilo traga na njegovom tijelu. Mislim da se radilo o degeneraciji živčanog sistema, pogotovo mozga. Uglavnom, konzumacija kanabisa itekako oštećuje tijelo. Možda negdje pomaže u nekom segmentu, ali isto tako i šteti.
8 godina
offline
Re: Ekstrakt kanabisa izaziva smrt stanica raka ko
NEW_MAN kaže...
Od cigareta i alkohola godisnje umiru milijuni ljudi a od kanabisa nema niti jedan zabiljezeni smrtni slucaj u modernoj medicini.

Nekaj najgore kaj ti se moze desiti je da pojedes pol kile cokolade i zaspis na kaucu.

Znam uspjesne ljude koji puse i nist im ne fali, ali znam i klosare koji puse i fali im sve! To je od osobe do osobe i taj da ne pusi vjerojatno bi cugal i bil bi klosar neovisno o svemu.

 pa i nije bas tako
moderne sorte imaju prevelike kolicine thc-a te ljudima sa genetskim predispozicijama mogu nastetiti u smislu triggeranja psihoticnih epizoda i shizofrenije

danasnja trava je prejaka u usporedbi sa onom iz ere hippie-ja, to je zbog svih hibrida i gluparija

bmx65 kaže...
NEW_MAN kaže...
Znam uspjesne ljude koji puse i nist im ne fali

 Očito im fali - discipline.

Nema nikakve potrebe da se bilo što puši, pogotovo ne trava koja mijenja svijest, ako imaš potrebu da to pušis onda imaš neke probleme pa tražiš smirenje u supstancama.

A da ne pričam da si uspješan poslovan čovjek ne može dopustiti da smrdi po dimu, to je jednostavno odlika klošara.

ti pretpostavljam da nikad nisi popio pivo, rakiju, par casa vina?
popijo zeleni caj? 
jer ako jesi, ocito trazis smirenje u supstancama 

 

ja u svom poslovanju apsolutno ne marim hoce li moj zaposlenik pusit ili vlasnik kooperantske firme, nije moja briga sta ljudi rade u slobodno vrijeme 

Hazzard From da Hood kaže...

 Nema smisla, ja sebe smatram uspjesnim poslovnim covjekom, posto moja firma/poduzece polsuje pozitivno, bez dugova i kredita, sa pristojnom zaradom, to znaci da se nesmijem opustit i bit JA na prvom mjestu?

Imenovat cu firmu posto smijem, HT Network, Njemacka jako uspjesna firma, sa vlasnikom redovno vikendom je boca viskija, narezano pod 45, zapali se popije se..Mislis li da nam obojici posao pada ili uspjesnost zbog toga? Naravno da ne, ali naravno da ni na poslovne razgovore ni Ja ni On ne dolazimo pod utjecajem opojnih sredstava bilo to trava,alkohol, ili mirisa odojka,janjeta ili pileta....Naravno moj primjer se odnosi na vikende, ima ljudi koji konzumiraju svakodnevno vise puta, ali moras shvatit da uspjesan biznis, donosi puno stresa, i to ce ti svatko ozbiljan rec, jer te nitko ne pita imas li za isplatit placu,doprinose,porez,prirez,materijal,liferante,alat,amortizacije itd itd itd. I smatram da sa kojom casom i jointom, se lakse opustim, to je moj osobni stav...Dodem u HR na mjesec dva doma, svi vicu lako je tebi ti si uspio, pa nisam uspio sjedeci doma, nego radeci 10,11 sati dnevno da steknem ugle i preporuke, ali zato sad mogu "uzivat" koliko mi posao dozvoljava i nevidim potrebu za osudivanje nekoga zbog svog osobnog izbora..

 

P.S svakako postujem tvoje misljenje, nismo svi isti :)

nitko tko nije isplatio placu radniku koji ima zenu djecu kredit ne kuzi kakav pritisak nosi biti vlasnik firme

 

 

bmx65 kaže...

 

Onaj mix travuljage što ti prodaje lokalni diler na ćošku nema nikakve veze s ljekovitošću.

 zbog cega ne bi imalo?

prvo ne poznajes opce kakvih sve stvari ima na "ćošku", da li si opce ikad vidio cvijet?
u zagrebu ima od najgoreg smeca do odlicnih sorti....sve je stvar sto zelis i koliko si spreman platit

16 godina
offline
Ekstrakt kanabisa izaziva smrt stanica raka kože

Clanaka oko kanabisa i proizvoda od kanabisa ima na tone u vecini grana industrije, ali nikako da se pocinje masovno koristit.

Strogo kontrolirana proizvodnja itd... Zasto li je to tako, pitam se pitam...

Truth in engineering.
 
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Ekstrakt kanabisa izaziva smrt stanica raka ko
bmx65 kaže...
Hazzard From da Hood kaže...

.

 Nema smisla, ja sebe smatram uspjesnim poslovnim covjekom, posto moja firma/poduzece polsuje pozitivno, bez dugova i kredita, sa pristojnom zaradom, to znaci da se nesmijem opustit i bit JA na prvom mjestu?

 Uspješno poslovanje firme nema veze s tvojim privatnim navikama koje mogu biti loše.

Opustiti se možeš i bez trave i alkohola.

Hrpa uspješnih poslovnih ljudi koji zarađuju milijune konzumira i kokain, isto da se opuste.

Jel to potrebno?

 Nitko ne kaze da nepostoje drugi nacini, ali to je sve stvar osobnog izbora , svi smo mi (predpostavljam) odrasle i zrele osobe, naravno da nije potrebno, ali onda ja mogu pitat tebe, dali je tebi potrebno da vjerujes u Boga(ili nesto 3ce), Srecu karmu itd, jer ja nevjerujem u nista od navedenog, ali to je opet moj izbor i moje misljenje, i opet postujem tude, jer je to osobni izbor..Nema potrebe za preispitivanjem i kritiziranjem(javnim)

“Computers make excellent and efficient servants, but I have no wish to serve under them.”
15 godina
offline
Re: Ekstrakt kanabisa izaziva smrt stanica raka ko
sporttest kaže...
bmx65 kaže...

 

Onaj mix travuljage što ti prodaje lokalni diler na ćošku nema nikakve veze s ljekovitošću.

 zbog cega ne bi imalo?

prvo ne poznajes opce kakvih sve stvari ima na "ćošku", da li si opce ikad vidio cvijet?
u zagrebu ima od najgoreg smeca do odlicnih sorti....sve je stvar sto zelis i koliko si spreman platit

 BMX ti ovako kupuje travu 

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.2.2024 10:14 (Gajotres).
16 godina
offline
Re: Ekstrakt kanabisa izaziva smrt stanica raka ko
Batista kaže...

Clanaka oko kanabisa i proizvoda od kanabisa ima na tone u vecini grana industrije, ali nikako da se pocinje masovno koristit.

Strogo kontrolirana proizvodnja itd... Zasto li je to tako, pitam se pitam...

 Cim Monsanto patentira neku biljku i omoguci monopol odma budu legalizirali. Big pharma ne moze kontrolirat i zaradivat milijarde na biljci pa nedaju legalizaciju. To je moje recimo skromno misljenje. 

15 godina
online
Re: Ekstrakt kanabisa izaziva smrt stanica raka ko
NEW_MAN kaže...
Od cigareta i alkohola godisnje umiru milijuni ljudi a od kanabisa nema niti jedan zabiljezeni smrtni slucaj u modernoj medicini.

 možda zato jer većina ljudi kad dođe kod doktora i ovaj ih pita jel pušite, oni garant ne kažu "naravno, travu" već samo "da"

+

rijetko tko puši isključivo blantove a još rješe da bi isti to priznali već garant kažu isto samo "pušim"

 

dim je dim i katran iz dima je katran iz dima bez obzira na to što gori. Istina jest da tu dolaze i drugi spojevi tipični za biljku, ali misliti da je problem samo u tim pojednim spojevima od samo te biljke, te da udisanje dima jedne biljke zdravo a druge nije je naivno

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.2.2024 10:17 (Ges).
16 godina
offline
Re: Ekstrakt kanabisa izaziva smrt stanica raka ko
NEW_MAN kaže...
Batista kaže...

Clanaka oko kanabisa i proizvoda od kanabisa ima na tone u vecini grana industrije, ali nikako da se pocinje masovno koristit.

Strogo kontrolirana proizvodnja itd... Zasto li je to tako, pitam se pitam...

 Cim Monsanto patentira neku biljku i omoguci monopol odma budu legalizirali. Big pharma ne moze kontrolirat i zaradivat milijarde na biljci pa nedaju legalizaciju. To je moje recimo skromno misljenje. 

 Ma sve jasno, slazem se...

 Jedan od mnogih dokaza gdje se jasno vidi kako zakon ne znaci da mora biti pravedan vec podoban za vladajucu elitu, sve vise dolazi do izrazaja taj karakter.

Truth in engineering.
15 godina
offline
Re: Ekstrakt kanabisa izaziva smrt stanica raka ko
Ges kaže...
NEW_MAN kaže...
Od cigareta i alkohola godisnje umiru milijuni ljudi a od kanabisa nema niti jedan zabiljezeni smrtni slucaj u modernoj medicini.

 možda zato jer većina ljudi kad dođe kod doktora i ovaj ih pita jel pušite, oni garant ne kažu "naravno, travu" već samo "da"

+

rijetko tko puši isključivo blantove a još rješe da bi isti to priznali već garant kažu isto samo "pušim"

 

dim je dim i katran iz dima je katran iz dima bez obzira na to što gori. Istina jest da tu dolaze i drugi spojevi tipični za biljku, ali misliti da je problem samo u tim pojednim spojevima od samo te biljke, te da udisanje dima jedne biljke zdravo a druge nije je naivno

Pa ako si is kamenog doba da, onda ti je tako ali 21 stolječu je ipak malo modernija konzumacija. 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice