Jesu li e-cigarete zdrave? Ili barem zdravije od d

poruka: 31
|
čitano: 23.316
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Jesu li e-cigarete zdrave? Ili barem zdravije od d".
12 godina
offline
Jesu li e-cigarete zdrave? Ili barem zdravije od d

Supruga radi u laboratoriju. 

Njezina starija kolegica je radila laboratorijska istraživanja na miševima. Pitanje je bilo kako znaju koji miš ima rak? Odgovor je bio da bi im se napravila rana i na tu ranu kapao nikotin u periodu 2 do 3 dana. Iza toga bi se razvio rak. 

vicious
Moj PC  
0 16 hvala 1
2 godine
online
Re: Jesu li e-cigarete zdrave? Ili barem zdravije
viciousone kaže...

Supruga radi u laboratoriju. 

Njezina starija kolegica je radila laboratorijska istraživanja na miševima. Pitanje je bilo kako znaju koji miš ima rak? Odgovor je bio da bi im se napravila rana i na tu ranu kapao nikotin u periodu 2 do 3 dana. Iza toga bi se razvio rak. 

 Ova anegdota starije kolegice tvoje supruge u suprotnosti je s tvrdnjama iz teksta koje govore da nikotin ne uzrokuje rak a i nekako mi djeluje bs.

16 godina
moderator
offline
Re: Jesu li e-cigarete zdrave? Ili barem zdravije

Laboratorijskim miševima se tumori izazivaju tako da im se u tkivo uštrca suspenzija tumorskog tkiva koje se želi ispitivati ili im se daje agens u hrani za koje se želi ispitati izaziva li rak na dulji ili kraći rok. Ovo s ranicom na koju se kapa nikotin je priča.

This space for rent!
15 godina
online
Re: Jesu li e-cigarete zdrave? Ili barem zdravije
Mi ko djeca smo vajpali najzdravije: dali bi nam za svetog Nikolu žvake koje su imale izgled cigarete i onda bi otišli van na hladnoću i glumili da uvlačimo dim a puhali van oblak pare. I okus je bio sladak!
 
26 0 hvala 0
16 godina
offline
Jesu li e-cigarete zdrave? Ili barem zdravije od d

Jako sam slab na poroke. Doslovno mogu postat alkos u mjesec dana... Tako imam i borbu s cigaretama cijeli zivot. Vejpanje mi pomaze da "reguliram" tu ovisnost. Kao prvo skinuo sam se s cigareta nakon 23 godine i vejpao 6-8 mjeseci. Ful se lako skinut s vejpanja, samo sam smanjivao nikotin na pola svaki tjedan dana dok nisam dosao na nulu. Nakon toga maknes aromu i vejpas cistu bazu i to te natjera da se maknes s toga... 4 sam godine bio bez i onda propusio ponovno... Kao jednu cu na dan..poslije posla kad se najedem hahaha I tako sam opet bio na 2 kutije.... Opet sam poceo vejpat... Skinuo se i s cigareta i vejpa nakon 4 mjeseci... Ovo ljeto sam ponovno poceo direktno vejpat, jer sam bio preopterecen..Bilo je ili vejp ili cigareta...odabrao sam manje ZLO!. Trenutno je black friday i kupljeno je nesto aroma i vec sam ionako na 0mg nikotina, pa kad se to ispari, zavrsavam karijeru....do nekog sljedeceg ljeta vjerojatno...

Moj PC  
11 0 hvala 3
2 godine
offline
Jesu li e-cigarete zdrave? Ili barem zdravije od d

Ponovo se vraćamo na najstariju preporuku svih znantvenika, liječnika; "U svemu treba biti umjeren"

 

Ljudima je teško pušiti pet cigareta dnevno, popiti tjedno tri piva, jesti dnevno nutricionistički raznoliku hranu unoseći kalorija, nutritijenata koliko vam je potrebno. "Jesti da se preživi, a ne se najesti"

To su uvjeti da čovjek i uživa u iću i piću i da mu to ne budu "mogući" uroci bolesti, kao što se navodi u članku. Svi navedeni kem. elementi su "mogući" uzroci bolesti, što znači da nije dokazano da su sigurni uzročnici.

Unose li se umjereno, metabolizam i naš savršeni mehanizam ljudskoga bića ih lako prepozna i višak izbaci.

 

Većina nas poznaje vitke osamdesetogodišnjake koji puše i kutiju cigareta dnevno, no pokretni su, cijeli život su bili tjelesno aktivni i zadovoljni sobom.

 

Otrova je svuda oko nas, zrak, voda, cijela planeta je zagađena, ali umjerenim načinom života, redovitom tjeovježbom, boravkom na čistom zraku u prirodi, puno se negativnih učinaka "mogućih" kancerogenih tvari može poništiti.

 

 

合氣道 Tražim ŽĐevojku,...oooo daleeeekooo bilooo....
 
9 0 hvala 1
15 godina
online
Jesu li e-cigarete zdrave? Ili barem zdravije od d

niš nije zdravo (osim pozdrava te kamenja i njegovih derivata, poput pijeska - oni se nikad ne razbole ili da, ali ih zabole). život je smrtonosan. ionako jednom moramo "bogu na istinu" pa neki posežemo za pospješivačima (akceleratorima) kojih ionako ima neiscrpno (vrstom, količinom i dostupnošću). to i jest bit koncepta - živjeti neko vrijeme a onda prepustiti "resurse" sljedećima. dok sve ne ode u mp3. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put sub 25.11.2023 10:35 (Ajar).
Moj PC  
3 2 hvala 0
16 godina
offline
Jesu li e-cigarete zdrave? Ili barem zdravije od d
Pitam kolegu pušača zašto ne pređe na vejpanje, kao to nema katrana pa bi trebalo biti zdravije. Kaže ne vjeruje on tim umjetnim stvarima, radije se drži "prirodnih" cigareta. Puši kutiju na dan.
I`m silicon-based life-form
Moj PC  
5 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Jesu li e-cigarete zdrave? Ili barem zdravije od d

 kao neko sta je u duhanskoj industriji radio nekoliko godina na razvoju novih tehnologija moja preporuka je da se drzite najobicnih cigara. 
za njih se barem zna dugorocno sto rade organizmu.
za vejp i "zagrijavace" duhana se jos uvijek dugorocno ne zna kakvi su efekti.

 

kad se izlazilo na trziste sa tim glupostima sjecam se da se napravila neka smijesna studija kojom se dokazalo da je 95% manje stetno od cigara (lol) a to je financirano samo da bi se moglo imati marketinski  udarac.

 

p.s. kad je bilo u razvoju ideja je bila da se konzumentu stvara što veća potreba za novom cigarom-dimom. Razine nikotina u vremenu koje ulaze u organizam su vece nego u cigare. ne znam da li ste primjetile da puno vise vejpate nego sta pusite cigara (ok to je tesko uspredivo), ali npr kad netko koriste zagrijavace duhana moze lako pratiti....doslovno ljudi koji su pusili kutiju cigara dnevno, sada puse kutiju ipo ili vise heetsa/Neo-a. 

 
1 6 hvala 1
11 godina
offline
Re: Jesu li e-cigarete zdrave? Ili barem zdravije
Ova ti je u stilu "drž'te se vi čistog heroina jer tko zna sa čim špricaju tu marihuanu".
Poruka je uređivana zadnji put sub 25.11.2023 15:11 (Great Scott!).
2 godine
offline
Jesu li e-cigarete zdrave? Ili barem zdravije od d

Ne verujem americkim studijama kad je u pitanju zdravlje jer im je zdravtsveni sistem privatiziran i korumpiran. A i valja se podsjetiti sto je Master Settlement Agreement. Sto vise ljudi pusi cigarete, to vise love dobijaju drzave od strane duhanske industrije.

 

Kad su u SAD-u poceli braniti vape arome jer to privlaci djecu (glavni razlog zabrane), bilo bi logično da zabrane arome i u alkoholnoj industriji ali to se nije dogodilo. Medutim tu problem nije bio u duhanskoj industriji jer su se oni takoder okrenuli parenju vec je problem bio u farmaceutskoj industriji koja je podrzala zabranu. Ta ista farmaceutska industrija koja financira studije.

 

U Velikoj Britaniji primjerice, gdje zdravstveni sistem nije privatiziran i gdje je drzavi u cilju da su ljudi manje bolesni jer se na njih trosi manje novaca iz proracuna, tamo promoviraju vape kao manje stetnu alternativu pusenju.

 
3 0 hvala 0
10 godina
online
Jesu li e-cigarete zdrave? Ili barem zdravije od d

neki dan mi je bila 10. godišnjica otkad sam na e-cigaretama (prije toga sam pušio 15+ godina po kutiju dnevno, dvije u izlasku vikendom)

 

nisam primjetio da mi se zdravlje pogoršalo, naprotiv - imam više zraka u plućima, ne smrdim sebi i drugima, ne smrdi mi stan i manje se razboljevam od ovih sezonskih bolesti nego što je to bio slučaj kad sam pušio cigarete...

 

smanjio sam i nikotin do te mjere da ga jedva i imam u e-tekućini (čisto zbog toga jer su arome bolje ako ga ima bar malo)

 

nisam ni čitao ovaj članak jer mi je muka više od tih studija za i protiv vape-a koje se rade ovisno o tome s koje strane "vjetar puše" i jedino kaj bi htio da se više kontrolira prodaja toga klincima (zakonski postoje zabrane, ali su kontrole na terenu slabe) i da se ne može kupit baš na svakom kiosku gdje ne radi stručno osoblje koje s tim nema veze.

 

edit: prelazak s cigareta na vape mi je bio totalno bezbolan, zapalio možda 2-3 cigarete u prvih mjesec dana i to mi se zgadilo - žena, koja isto pari otkad i ja - nijednu...

 

edit 2: pročitao sam članak, ipak :D izgleda mi kao kompilacija svega što sam pročitao za i protiv vape-a unazad 5-6 godina, neke stvari su debunkane, neke ovise o tome koristi se vape uređaj pravilno ili ne, količina nikotina u tekućini (inače regulirana TPD zakonom na max 20mg\ml tamo od 2017. što je nemjerljivo i dalje s nikotinom u cigareti jer se ne računa isto) itd. itd. - kako je kolega napisao gore "samo umjereno"

Poruka je uređivana zadnji put sub 25.11.2023 17:12 (60nine).
Moj PC  
9 1 hvala 1
7 godina
protjeran
offline
Re: Jesu li e-cigarete zdrave? Ili barem zdravije
Great Scott! kaže...
Ova ti je u stilu "drž'te se vi čistog heroina jer tko zna sa čim špricaju tu marihuanu".

 kralju, zelis ispast smijesan a ne ide ti

ja usporedujem dvije jednake stvari, konzumaciju nikotina samo na drugi nacin (jedna je cak jako slicna klasicnom pusenju, osim sto ne dolazi do izgaranja nego zagrijavanja, a druga je vape, ekstraktirani nikotin), dok ti u svojoj gluposti usporedujes extremno tesku drogu sa lakom drogom i zelis vuc tu paralelu....cestitke na gluposti.

 

 

za razliku od tebe, tvog gatanja i gluposti, imam iskustva u radu sa tim kompanijama i na samom razvoju te tehnologije.

Drugi put ako vec ides nesto reagirati na moj postove, reci nesto pametno, argumentirano ili makar stvarno humoristicno.

2 godine
offline
Re: Jesu li e-cigarete zdrave? Ili barem zdravije

Health Public England su napravili detaljnu studiju i po njima su cigarete puno štetnije tako da se ne radi o dvije jednake stvari kako ti tvrdiš. A ljudi koji pare to mogu i potvrditi jer im se zdravlje nakon prelaska na paru poboljšalo.

 

Parenje je započelo prije 20 godina i još nema teških dugoročnih posljedica kao kod pušenja.

7 godina
protjeran
offline
Re: Jesu li e-cigarete zdrave? Ili barem zdravije
El Torro kaže...

Health Public England su napravili detaljnu studiju i po njima su cigarete puno štetnije tako da se ne radi o dvije jednake stvari kako ti tvrdiš. A ljudi koji pare to mogu i potvrditi jer im se zdravlje nakon prelaska na paru poboljšalo.

 

Parenje je započelo prije 20 godina i još nema teških dugoročnih posljedica kao kod pušenja.

 nisam rekao da se radi o dvije jednake stvari nego dvije jednake radnje....uzivanje nikotina.

 

inace HPE study nemaju nikakve zakljucke za dugorocne posljedice kao sta sam ja i rekao

 

Based on the evidence that the team reviewed, the conclusions were that:

  •    in the short and medium term, vaping poses a small fraction of the risks of smoking
  •    vaping is not risk-free, particularly for people who have never smoked
  •    evidence is mostly limited to short and medium term effects and studies assessing longer term vaping (for more than 12 months) are necessary
  •    more standardised and consistent methodologies in future studies would improve interpretation of the evidence

 

znaci niti za longer term, koji je smijesnih 12 mjeseci nemaju nikakve zakljucke

a ja kad pricam o long term mislim na 15-30 godina.

 

inace u vape tekucinama je 1000+ kemikalija (ako me pamcenje dobro sluzi), ne bi se bas kladio da su sve tako bezopasne za covjeka 

2 godine
offline
Re: Jesu li e-cigarete zdrave? Ili barem zdravije
Tvpronlem kaže...

inace u vape tekucinama je 1000+ kemikalija (ako me pamcenje dobro sluzi), ne bi se bas kladio da su sve tako bezopasne za covjeka 

Tri kemikalije (PG, VG, nikotin) plus aroma. Arome su "food grade" a broj sastojaka zavisi od kompleksnosti. Arome takoder moraju biti u skladu sa europskim TDP zakonom tako da nema vise diacetila i sl. kako clanak sugerira. Ciagreta je ta koja ima stotine kemikalija i spojeva neke od njih su kancerogeni tako da to dvoje ne valje trpati u isti kos.

12 godina
offline
Jesu li e-cigarete zdrave? Ili barem zdravije od d

Pušači su odlični u samoporicanju štete koju čine cigarete tijelu. Za kašljanje su krivi ovi iz rafinerije što nas opet truju, glavobolje imam zbog noćnih smjena, upale grla su redovne jer ja imam takav osjetljivi organizam, hemeroidi jer mi ne paše začinjena hrana, visoki tlak zbog toga što oduvijek imam "sportsko srce"... Sve navedene simptome i poricanja su moji, kao netko tko je pušio 17 godina.
Prestankom pušenja svi, ama baš svi simptomi su nestali, pa čak i hemeroidi (kakve to veze ima?), plus gratis što su mi se znatno povećali broj vitalnih spermatozoida ( s 42% na 76%).
"Vejpaši" koje osobno poznajem imaju manje-više slične simptome i dalje poriču!
Želim reći sve vam je to srahnje koje polako, ali podlo truje svaku stanicu u vašem tijelu, to tak saznate kada prestanete pušiti!

Tek kada ti komarac sleti na jaja,shvatiš da se problemi ne rješavaju nasiljem!
Moj PC  
13 0 hvala 3
11 godina
offline
Re: Jesu li e-cigarete zdrave? Ili barem zdravije
"Care", usporedba stoji jer vejpanje je po studijama manje štetno od cigarete kao što je i jedna droga iz moje usporedbe manje štetna od druge.
Vjerojatno je i dugoročno manje štetno od cigarete. Čista logika govori da je manje štetno od cigarete. Nema tog svemira gdje je udisanje nikotina, PG-a, VG-a i jestivih aroma više štetno od udisanja preko sedam tisuća kemijskih spojeva, od kojih je većina dokazano kancerogena, i nakupljanja katrana (!) na plućima.

Time ne kažem da nije štetno. Udisati išta osim zraka je štetno.
2 godine
offline
Re: Jesu li e-cigarete zdrave? Ili barem zdravije
Great Scott! kaže...
Udisati išta osim zraka je štetno.

Osobito po gradovima... 

合氣道 Tražim ŽĐevojku,...oooo daleeeekooo bilooo....
15 godina
offline
Re: Jesu li e-cigarete zdrave? Ili barem zdravije
ne pušim. Samo se sada brinem, jesu li kokice iz mikrovalne štetne?
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Jesu li e-cigarete zdrave? Ili barem zdravije
Kokice iz mikrovalne su teški otrov. Bolje izbjegavati. Kupi si onaj stroj na vrući zrak, tamo staviš čisti kukuruz kokičar i dobiješ kokice bez sumnjivih masnoća i aditiva.

Što se tiče manjka istraživanja e-cigareta, mislim da big tobaco ima prste u tome i sabotira istraživanja jer velika većina pušaća bi prešla na manje zlo da zna da je manje zlo.
I`m silicon-based life-form
15 godina
offline
Re: Jesu li e-cigarete zdrave? Ili barem zdravije
Great Scott! kaže...
lala... Nema tog svemira gdje je udisanje nikotina, PG-a, VG-a i jestivih aroma više štetno od udisanja preko sedam tisuća kemijskih spojeva..fiju

 

Mnogo vejpera nema pojma da nisu samo nikotin /pg/vg ono što udišu niti da su sve tekućine koje su jestive dobročudne za udisanje, kao i da nekakve višegodišnje studije učinka udisanja istih ne postoje - malo je besmisleno uspoređivati neispitanu štetnost vs poznato koliko god štetno poznato bilo.

Prosjećan vejper ne čisti adekvatno grijač niti odustaje kada dobi naznaku čudnog okusa, žica koja se zalijeva tekućinom stvara zagoreni talog na sebi koji više nije samo aerosol pg/vg/aroma i sudjeluje u parama.

Također vejperi nemaju filtere ikakve vrste, imaju direktno udisanje svega što grijač poprži i pošalje u pari.

Sluznica se pari, usta su suhija, zubne desni pate i povlačenje zubnog mesa kod većih temperatura je tu. Loša higijena usne šupljine i za par godina pokoji zub ima šanse samoinicijativno i naglo raspadom poslati pozdrav iz vječnih lovišta.

Dodatno regulacija voltaže tj. topline pare je korisna ako vejper to naštimava akedvatno, ne koliko mu godi već koliko mu zubi i usta govore.

 

Heets je isti drek.. ima previsoku temperaturu i još manju higijenu samog uređaja, to doslovce smrdi svima (osim pušaću kojem su nepce i nos otupili na smrad) nakon tjedna korištenje od taloga spržene smjese/smole kemijskog duhana .

 

○Lijepog li djeteta! Koliko je star?○ -Trideset i pet godina!
7 godina
protjeran
offline
Re: Jesu li e-cigarete zdrave? Ili barem zdravije
Great Scott! kaže...
"Care", usporedba stoji jer vejpanje je po studijama manje štetno od cigarete kao što je i jedna droga iz moje usporedbe manje štetna od druge.
Vjerojatno je i dugoročno manje štetno od cigarete. Čista logika govori da je manje štetno od cigarete. Nema tog svemira gdje je udisanje nikotina, PG-a, VG-a i jestivih aroma više štetno od udisanja preko sedam tisuća kemijskih spojeva, od kojih je većina dokazano kancerogena, i nakupljanja katrana (!) na plućima.

Time ne kažem da nije štetno. Udisati išta osim zraka je štetno.

 

kunof00 kaže...
Great Scott! kaže...
lala... Nema tog svemira gdje je udisanje nikotina, PG-a, VG-a i jestivih aroma više štetno od udisanja preko sedam tisuća kemijskih spojeva..fiju

 

Mnogo vejpera nema pojma da nisu samo nikotin /pg/vg ono što udišu niti da su sve tekućine koje su jestive dobročudne za udisanje, kao i da nekakve višegodišnje studije učinka udisanja istih ne postoje - malo je besmisleno uspoređivati neispitanu štetnost vs poznato koliko god štetno poznato bilo.

Prosjećan vejper ne čisti adekvatno grijač niti odustaje kada dobi naznaku čudnog okusa, žica koja se zalijeva tekućinom stvara zagoreni talog na sebi koji više nije samo aerosol pg/vg/aroma i sudjeluje u parama.

Također vejperi nemaju filtere ikakve vrste, imaju direktno udisanje svega što grijač poprži i pošalje u pari.

Sluznica se pari, usta su suhija, zubne desni pate i povlačenje zubnog mesa kod većih temperatura je tu. Loša higijena usne šupljine i za par godina pokoji zub ima šanse samoinicijativno i naglo raspadom poslati pozdrav iz vječnih lovišta.

Dodatno regulacija voltaže tj. topline pare je korisna ako vejper to naštimava akedvatno, ne koliko mu godi već koliko mu zubi i usta govore.

 

Heets je isti drek.. ima previsoku temperaturu i još manju higijenu samog uređaja, to doslovce smrdi svima (osim pušaću kojem su nepce i nos otupili na smrad) nakon tjedna korištenje od taloga spržene smjese/smole kemijskog duhana .

 

 

 

naravno da pg,vg,nikotin i arome nisu sve sto se udise.

ako ces tako pojednostavljivati u cigaretama je duhan i papir.

 

u vape-u je preko 2000 razlicith kemija, dosta stvari ne piše ne label-u. O tome postoji hrpa istrazivanja

15 godina
online
Jesu li e-cigarete zdrave? Ili barem zdravije od d

cigarete su poput miševa: potpuno bezopasne dok ne stavite jedan kraj u usta a drugi pokušate zapaliti. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
6 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Jesu li e-cigarete zdrave? Ili barem zdravije
Vejpam već 10+ godina (toliko dugo ne pušim) i nikada nisam bio zdraviji.💪🦾
*# @Frk #*/
Moj PC  
2 0 hvala 0
2 godine
offline
Jesu li e-cigarete zdrave? Ili barem zdravije od d

Obožavam kad mi teški pušač dođe i kaže - Ajme, ne bi ti ja to pušija, to je živi otrov! 

 

P.S. Već godinama ne koristim arome, samo glicerin i nikotin, šta mi je jedino i bitno. Parin od prvog dana kad je Joyetech posta dostupan kod nas. Ima li 12 ili više godina? Ni kurac mi nije, slike pluća i KKS savršeni. Sad san na Dead Rabbit 3 atomajzeru, 0.2 Ohma, 45 W snaga, Lost Vape Thelema mod sa 21700 baterijom.

 
1 0 hvala 0
2 godine
online
Re: Jesu li e-cigarete zdrave? Ili barem zdravije
Bevanda kaže...

Obožavam kad mi teški pušač dođe i kaže - Ajme, ne bi ti ja to pušija, to je živi otrov! 

 

P.S. Već godinama ne koristim arome, samo glicerin i nikotin, šta mi je jedino i bitno. Parin od prvog dana kad je Joyetech posta dostupan kod nas. Ima li 12 ili više godina? Ni kurac mi nije, slike pluća i KKS savršeni. Sad san na Dead Rabbit 3 atomajzeru, 0.2 Ohma, 45 W snaga, Lost Vape Thelema mod sa 21700 baterijom.

 Joooj sjećam se tih spika... moja granata od bakra je još negdje u stolu, za divno čudo one dvije lg-ove baterije još rade... na žalost nisam uspio prijeći ni na vejp a kamo li pušiti.

12 godina
offline
Re: Jesu li e-cigarete zdrave? Ili barem zdravije
Bevanda kaže...

Obožavam kad mi teški pušač dođe i kaže - Ajme, ne bi ti ja to pušija, to je živi otrov! 

 

P.S. Već godinama ne koristim arome, samo glicerin i nikotin, šta mi je jedino i bitno. Parin od prvog dana kad je Joyetech posta dostupan kod nas. Ima li 12 ili više godina? Ni kurac mi nije, slike pluća i KKS savršeni. Sad san na Dead Rabbit 3 atomajzeru, 0.2 Ohma, 45 W snaga, Lost Vape Thelema mod sa 21700 baterijom.

 Drago mi je sto se osjecas dobro, ali tvoj me je post bas nasmijao jer znas li ti koliko sam ja puta cuo od pusaca kako je zdrav kao dren i posebno svi, ama bas svi napominju kako na rengenu su mu pluca cista. Imam osjecaj da ta slika daje dodatni poticaj za nastavak pusenja.

 

Tek kada ti komarac sleti na jaja,shvatiš da se problemi ne rješavaju nasiljem!
Poruka je uređivana zadnji put sri 29.11.2023 20:31 (Milka30).
2 godine
online
Re: Jesu li e-cigarete zdrave? Ili barem zdravije
Milka30 kaže...
Bevanda kaže...

Obožavam kad mi teški pušač dođe i kaže - Ajme, ne bi ti ja to pušija, to je živi otrov! 

 

P.S. Već godinama ne koristim arome, samo glicerin i nikotin, šta mi je jedino i bitno. Parin od prvog dana kad je Joyetech posta dostupan kod nas. Ima li 12 ili više godina? Ni kurac mi nije, slike pluća i KKS savršeni. Sad san na Dead Rabbit 3 atomajzeru, 0.2 Ohma, 45 W snaga, Lost Vape Thelema mod sa 21700 baterijom.

 Drago mi je sto se osjecas dobro, ali tvoj me je post bas nasmijao jer znas li ti koliko sam ja puta cuo od pusaca kako je zdrav kao dren i posebno svi, ama bas svi napominju kako na rengenu su mu pluca cista. Imam osjecaj da ta slika daje dodatni poticaj za nastavak pusenja.

 

 Ali on nije pušač... Btw. ja to ne govorim i pluća mi nisu čista, odnosno ne znam kakva su, ono što znam je da sam izgubio dosta kapaciteta pluća... Inače generalizacija je teško smeće.

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.11.2023 20:47 (notloB).
9 godina
online
Re: Jesu li e-cigarete zdrave? Ili barem zdravije
Great Scott! kaže...
"Care", usporedba stoji jer vejpanje je po studijama manje štetno od cigarete kao što je i jedna droga iz moje usporedbe manje štetna od druge.
Vjerojatno je i dugoročno manje štetno od cigarete. Čista logika govori da je manje štetno od cigarete. Nema tog svemira gdje je udisanje nikotina, PG-a, VG-a i jestivih aroma više štetno od udisanja preko sedam tisuća kemijskih spojeva, od kojih je većina dokazano kancerogena, i nakupljanja katrana (!) na plućima.

Time ne kažem da nije štetno. Udisati išta osim zraka je štetno.

 Zrak tj. kisik je zapravo otrov koji nas polako ubija... malo sjebano ali je činjenica... stanice nam oksidiraju i umiru radi kisika.

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.11.2023 20:43 (miki_the_pirat).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice