Kasni vam paket ili pošiljka poslani Hrvatskom poš

poruka: 36
|
čitano: 23.527
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kasni vam paket ili pošiljka poslani Hrvatskom poš".
14 mjeseci
offline
Kasni vam paket ili pošiljka poslani Hrvatskom poš

Nigdje nisu stavili koliko placaju, vjerojatno 1000 DEM.

 
7 0 hvala 0
13 mjeseci
protjeran
offline
Kasni vam paket ili pošiljka poslani Hrvatskom poš

Taj problem traje mjesecima. O tome su već pisale novine i portali.

 

Jedan primjer:https://www.vecernji.hr/vijesti/dio-gradana-zali-se-na-postu-jos-im-nisu-stigli-racuni-hp-pojasnio-razloge-kasnjenja-1690579

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Kasni vam paket ili pošiljka poslani Hrvatskom poš

Pismo Zagreb - Zagreb poslano 29.6., stiglo 1.8.

Paket Hrvatska - Njemačka:

  • ostavljeno u pošti 27.6.
  • stiglo u Njemačku 7.7.
  • Pokušaj uručenja 7.7.
  • (ništa 10 dana...)
  • poslano u unutarnji promet 17.7. (što god to značilo)

 

Kontaktiram poštu, oni me smiruju sa "paket je uručen"?! U kontaktu sam s primateljem, paket nikad nije stigao uopće u tamošnju poštu, niti je bilo "pokušaja" dostave 7.7.

 

Trenutno čekam njihov odgovor, ali ovo tjeram do kraja

 
5 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Kasni vam paket ili pošiljka poslani Hrvatskom
Ne pitajte se što HP može učiniti za vas...nego što vi možete učiniti za HP
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
33 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kasni vam paket ili pošiljka poslani Hrvatskom
15 dana od Kine do Šibenika,u Šibeniku 65 dana stoji,i još nije uručeno.
Teta na šalteru jučer ,sleže ramenima....
Moj PC  
10 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Kasni vam paket ili pošiljka poslani Hrvatskom
#zzz

Paketu je potrebno neko vrijeme da se prilagodi klimi u Šibeniku...inače bi moglo doći do implozije
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
15 godina
online
Kasni vam paket ili pošiljka poslani Hrvatskom poš

Meni je nedavno lik ostavio obavijest o pošiljci u pretincu, kao nikog nije bilo doma, a ne da nije nikog bilo doma nego nas je bilo troje u stanu, a mangupu se valjda nije dalo liftom na 2. kat ići uručiti pošiljku.

Tako da, nek se napuše garave kare...

Tigar Krezumica
Poruka je uređivana zadnji put uto 1.8.2023 13:31 (fromcelltohell).
Moj PC  
8 0 hvala 0
15 godina
offline
Kasni vam paket ili pošiljka poslani Hrvatskom poš

na drugoj strani mamilice (klopke?) desno dolje piše "inFROmatičkih vještina". eo, hitam, hrlim! 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
2 0 hvala 0
9 godina
offline
Kasni vam paket ili pošiljka poslani Hrvatskom poš

 

Nisu krivi poštari nego cjelokupna organizacija posla, kako u pošti tako u svim državnim firmama/tijelima/agencijama itd. I to svi mi jako dobro znamo.

 

Njih u pošti ima po uredima mali milijun, a operativaca minimalno i plaćeni su za kurac. I normalno je da su to poštari vidjeli i odlaze masovno gdje god mogu, ili druge firme ili u inozemstvo. Zadnja info koju sam ja osobno čuo iz pošte je da bilo koja punoljetna osoba dođe sa osobnom dobiva posao odmah. 

 

Ljudi se prilagođavaju, normalna stvar. Nitko ne priča da u policiji masovno davaju otkaze i odlaze gdje god mogu, pa bolje raditi bilo šta nego biti cipelić za 600-700 eura mjesečno.

 

A gdje je pravosuđe, HEP, FINA, bolnice, kojekakve agencije. Svuda ima ljudi koji stvarno rade, samo što oni vide da mu je đaba njegov trud i rad kad ovaj pored njega ne radi ništa i ima jednake uvjete.

 

I sada smo došli do trenutka da nam se takvo dugogodišnje stanje obija o glavu, odnosno da se sustav urušava. A vlast će naravno nastaviti po svome uz koju zakrpu da se to još malo održi. Ipak moraju financirati svoje glasačko tijelo.

Moj PC  
20 0 hvala 4
16 godina
neaktivan
offline
Kasni vam paket ili pošiljka poslani Hrvatskom poš

Ok, bilo je korektno od njih da su lijepo zvali i ispričali se i rekli da su u gužvi i dal možemo preuzet paket u poslovnici. Treba ipak imat malo strpljenja sa ljudima i imat razumijevanja. 

Bio je tolerantan dan. Malo pauze od rageanja.

Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Kasni vam paket ili pošiljka poslani Hrvatskom poš

... daimpasmamicu .. (i još poneka sočna psovka)..

kaže hp-članak (a uredništvo šuti?) .. u podnaslovu..

Želite pomoći? Zaposlite se u pošti, kažu

-gonite se u tridesettri (znate gdje..), jer vi ste hp-pošta, posao, posao koji ste preuzeli-prihvatili. Izvolite ga izvršiti ili ključ u bravu, ne primati pošiljke koje ne možete prosljediti.

 

-klasično, zvanje 072.. satima, uzalud.

-klasično, pokušaj uručivanja.. laž, nikad, ništa, ni žuti papirić.. no nakon mjesec dana povrat pošiljke i u drugom pokušaju eto, stiže poštar s pošiljkom (prethodni mjesec, poznati problemi ili tihi štrajk tj nakon poskupljenja i povećanja plaće tek ponovo nešto stiže..).

 

-kako imati negativan dokaz? kako imati dokaz da poštar nikad nije ni pokušao uručiti pošiklju, još manje da nije ostavljen papirić-obavijest ili običan tel.mob poziv-sms.. nešto? nikako.. tj možemo se žaliti i to je sve, nema hakoma, nema regulatora, nema zaštite potrošača-korisnika i nema pošiljaka-pošte.. nema sankcija i neće ih ni biti dok je hakom ovakav kakav je, kumstva-veze-rodbinski uz pupčanu vrpcu s telekomima na državnoj sisi..

 

-jesu li krvci poštari? ne.. to su ljudi-radnici, kao svi ostali, kao sudci, nastavnici, liječnici, vatrogasci, konobari, smetlari.. i svaki od njih ima pravo na svoju plaću kao i na štrajk.. no hp nema nikakvo pravo pozivati nas ovakvim floskulama na pomoć i to u vidu radnog mjesta tj ili je ovo javni natječaj za posao ili je ovo isprika za neisporučeno ili je pomoć hpu ili uvođenje reda u radu dok rad mora biti plaćen ili radnika naprosto nema i neće ih ni biti..

 

-zašto bug-forum dozvoljava takve podnaslove? koji je smisao članka? empatija prema hp-u? ima li netko empatiju prema ostalim djelatnositma ili je ovo stvar empatije ili posla-novca? pomoć hp-u? ako niste sposobni obavljati djelatnost, ključ u bravu, ne preuzima se tad poslovna obveza, ne zaprima se pošiljka koja tad stoji u skladištu mjesec dana nakon čega se automatizmom vrati dok u međuvremenu primatelj ne može baš ništa jer nema ništa, nema ni obavijest, nema ni tracking broj (kojeg sazna od pošiljatelja) nema ni žuti papirić kojim bi mogao doći na neki-lokalni šalter pošte i osobno podići pošiljku jer je pošiljka slžbeno u 'branimirovoj' ili vg-sortirnici.. nije na šalteru, nema se što podići, odnosno nisu lokalni poštari ni imali paket u rukama i zato nema ni žutog papirića tj obavijesti o pokušaju uručivanja jer se nema što uručiti kad je roba u branimirovoj mjesec dana ... i to je tako, tj primatelj može čekati, može čak i pokušati zvati 072, može tražiti trackingom.. i može psovati, jer ništa drugo ne može, pa eto zato psujem dok u te psovke primarno uključujem hakom jer je on taj regulator koji mora raditi svoj posao, zaštititi potrošače-korisnike i kazniti za propuste, odnosno u kranjem slučaju ukinuti koncesiju za usluge... red-rad.. plaća, sankcije, bez tog nema baš ničeg a pomoć.. pomoć je za bespomoćne, slabe, stare, bolesne.. kao što se oko božića obično prikupljaju donacije, dok je ovo posao koji se posljednji mjesec hvali otvaranjem hpb-banke.. kao da se direktor hvali novom jahtom dok s druge strane traži pomoć i to u vidu posla-zaposlenika.. a to nije pomoć nego posao i to se tako ne radi, odnosno vidimo gdje smo kad se to tako radi.. u pripizdistanu.. soryformajfrenč :) ..

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
7 0 hvala 0
9 mjeseci
offline
Kasni vam paket ili pošiljka poslani Hrvatskom poš

pa ovo se lako riješi, samo treba angažirati kolege iz HEP-a koji svu poštu raznesu za tren službenim vozilima u sklopu radnog vremena.

 
5 0 hvala 0
12 godina
offline
Kasni vam paket ili pošiljka poslani Hrvatskom poš

Traži traži pa ćeš naći

Što čovjek više povećava svoje znanje to više povećava i svoju patnju.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Kasni vam paket ili pošiljka poslani Hrvatskom poš

Ništa, vraćaj plaće na staro. Vidim da povišice nisu urodile plodom... 

 
4 1 hvala 0
9 mjeseci
offline
Kasni vam paket ili pošiljka poslani Hrvatskom poš

ček, što im ovo nije standardni način rada? još od stoljeća sedmog.

 

"Nezadovoljni korisnici pišu (a u što smo se i sami uvjerili) kako je nemoguće dobiti korisničku podršku na telefon, podaci o praćenju pošiljaka stoje bez promjene tjednima, a eventualni odgovori na službene pritužbe, predane putem web obrasca, stižu kroz 30 dana."

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Kasni vam paket ili pošiljka poslani Hrvatskom poš

Jebi ga, nije da ih opravdavam, ali stvarno su im u kcu uvijeti. Kolega koji je poštar kad mi priča koliko oni imaju pijavica rasadnik uhljeba HEP se čini kao mala beba. Doslovno 10 jebivjetara na 1 poštara. Poštarima ja plaća između 5 i 6 keka, s tim da rade duple norme. U sortirnicama je nešto kao na Rimskoj Galiji. Dosolvno lijepe etikete da je paket pokušan uručiti (iako nije) po direktivi i s tim direktno krše zakon. Smješno mi je kad je pajdo to naljepio invalidu koji nikamo ne ide jer ne može i onda ga ovaj napao.

 

 

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Poruka je uređivana zadnji put uto 1.8.2023 15:48 (DarthMarkus).
Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
offline
Kasni vam paket ili pošiljka poslani Hrvatskom poš

a tek dostavna kombinacija hp + hž ... leleeee 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Kasni vam paket ili pošiljka poslani Hrvatskom poš

HP po meni još dobro funkcionira u Zagrebu,nemam niti jedne primjedbe...a kaj da kažem za ove dostavljače  iz overseas ex

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kasni vam paket ili pošiljka poslani Hrvatskom
DarthMarkus kaže...

Jebi ga, nije da ih opravdavam, ali stvarno su im u kcu uvijeti. Kolega koji je poštar kad mi priča koliko oni imaju pijavica rasadnik uhljeba HEP se čini kao mala beba. Doslovno 10 jebivjetara na 1 poštara. Poštarima ja plaća između 5 i 6 keka, s tim da rade duple norme. U sortirnicama je nešto kao na Rimskoj Galiji. Dosolvno lijepe etikete da je paket pokušan uručiti (iako nije) po direktivi i s tim direktno krše zakon. Smješno mi je kad je pajdo to naljepio invalidu koji nikamo ne ide jer ne može i onda ga ovaj napao.

 

 

 ... nije da ih opravdavaš. ''ali'' .. ok, :))

 

-gle, nije problem u poštarima, problem je hp-pošta (ne poštari-djelatnici pa ni uhljebi).. problem koji usput (ne)opravdavaš kad opisuješ jednu od bezbrojnih situacija s invalidom i etikete o pokušaju uručivanja.. to je problem a to radi hp-pošta, ne djelatnik na svoju ruku jer on samo sluša što šef kaže.. tj to je problem dok bi svatko za svoj posao morao odgovarati, npr portir-zaštitar ako 'ne vidi' krađu, tj tad je suučesnik u djelu pri čemu nije važno tko drži lojtru... tj čemu opravdavati djelatnika koji lijepi etikete '(ne)uručenog' ... u sortirnici pri čemu nije ni pokušano uručivanje i to svi znaju... kao što svi znaju da je beskorisno čekati satima na telefonsku prijavu ... pa da i nema čekanja, da se u sekundi javi agent-djelatnik s druge strane, što bi bilo time riješeno? -ništa.. jer agent na telefonu baš ništa s tim ne može osim prijaviti nadležnima, problem.. koji oni već znaju i kažu djelatniku u sortirnici ''ljepi neuručeno''.. tj svi sve to znamo, osim onih koji bi to morali znati-sankcionirati.. tj hakom-država, kazna. .. ne opravdavaš ih, ali? ne opravdavamo tako ni hakom, ali.. znamo da baš ništa neće napraviti? :) .. malo kiseli smješko.. jer je istovremeno smiješno-tužno (stanje), bez sankcioniranja odgovornih..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
offline
Re: Kasni vam paket ili pošiljka poslani Hrvatskom
ihush kaže...
DarthMarkus kaže...

Jebi ga, nije da ih opravdavam, ali stvarno su im u kcu uvijeti. Kolega koji je poštar kad mi priča koliko oni imaju pijavica rasadnik uhljeba HEP se čini kao mala beba. Doslovno 10 jebivjetara na 1 poštara. Poštarima ja plaća između 5 i 6 keka, s tim da rade duple norme. U sortirnicama je nešto kao na Rimskoj Galiji. Dosolvno lijepe etikete da je paket pokušan uručiti (iako nije) po direktivi i s tim direktno krše zakon. Smješno mi je kad je pajdo to naljepio invalidu koji nikamo ne ide jer ne može i onda ga ovaj napao.

 

 

 ... nije da ih opravdavaš. ''ali'' .. ok, :))

 

-gle, nije problem u poštarima, problem je hp-pošta (ne poštari-djelatnici pa ni uhljebi).. problem koji usput (ne)opravdavaš kad opisuješ jednu od bezbrojnih situacija s invalidom i etikete o pokušaju uručivanja.. to je problem a to radi hp-pošta, ne djelatnik na svoju ruku jer on samo sluša što šef kaže.. tj to je problem dok bi svatko za svoj posao morao odgovarati, npr portir-zaštitar ako 'ne vidi' krađu, tj tad je suučesnik u djelu pri čemu nije važno tko drži lojtru... tj čemu opravdavati djelatnika koji lijepi etikete '(ne)uručenog' ... u sortirnici pri čemu nije ni pokušano uručivanje i to svi znaju... kao što svi znaju da je beskorisno čekati satima na telefonsku prijavu ... pa da i nema čekanja, da se u sekundi javi agent-djelatnik s druge strane, što bi bilo time riješeno? -ništa.. jer agent na telefonu baš ništa s tim ne može osim prijaviti nadležnima, problem.. koji oni već znaju i kažu djelatniku u sortirnici ''ljepi neuručeno''.. tj svi sve to znamo, osim onih koji bi to morali znati-sankcionirati.. tj hakom-država, kazna. .. ne opravdavaš ih, ali? ne opravdavamo tako ni hakom, ali.. znamo da baš ništa neće napraviti? :) .. malo kiseli smješko.. jer je istovremeno smiješno-tužno (stanje), bez sankcioniranja odgovornih..

 Poštedi me moraliziranja. Tako funkcionira cijela država. Ljudi ne rade u pošti zato što žele tamo raditi nego su primorani i upravo iz straha da ne ostanu bez posla rade ta sranja i to je u startu flopčina. Da imaju uvjete rada dostojne čovjeka i plaću koja nije crkavica onda možemo diskutirati o TOME što je ispravno. Farizejske fore ostavi nekom drugom.

 

Obično takvi veliki moralisti kao ti (forumski) u stvarnom životu prvi će napraviti isto, zato poštedi me.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
15 godina
offline
Re: Kasni vam paket ili pošiljka poslani Hrvatskom

-gdje ti u postu vidiš moral-moraliziranje? odnosno, jedini dio koji se na to može odnositi je da svaka osoba ili djelatnik bi trebala odbiti raditi nešto protivno pravilima.. u bilo kojem poslu, jer tad naprosto krši pravila. Takvo kršenje pravila nije moraliziranje-etika nego kazna-sankcija, pravila i zakoni igre.. jednako kao da prođeš kroz crveno, nije to stvar morala nego pravila.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
Re: Kasni vam paket ili pošiljka poslani Hrvatskom

Slazem se samo djelomicno. Prije 15ak godina si mora bit sin lokalnog nacelnika (citaj: predsjedavajuceg lokalnog HDZa) da bi dobija posal postara. Ili ti je Sanader mora bit stric da bi se to dogodilo. Veza za takvo misto je bila ravna zaposlenju kao cistacica u Saboru.

 

E sad FFWD tih 15ak godina i evo nas. Jadni postari. Potpuno se slazem sa svim ostalim sta si napisa, ali u gomili tih firmi je uhljebljivanje trajalo godinama (desetljecima). I sad kad ih je doslovno pregazilo trziste, sad su jadni. Vjestine 0. Volja za radom 0. Volja za ucenjem 0. Sve je to isto, po meni. Jesi li krao ili drzao vrecu, nema razlike.

Obalo suncana, ti moj si cijeli svijet
12 godina
offline
Re: Kasni vam paket ili pošiljka poslani Hrvatskom
Antonic kaže...

Slazem se samo djelomicno. Prije 15ak godina si mora bit sin lokalnog nacelnika (citaj: predsjedavajuceg lokalnog HDZa) da bi dobija posal postara. Ili ti je Sanader mora bit stric da bi se to dogodilo. Veza za takvo misto je bila ravna zaposlenju kao cistacica u Saboru.

 

E sad FFWD tih 15ak godina i evo nas. Jadni postari. Potpuno se slazem sa svim ostalim sta si napisa, ali u gomili tih firmi je uhljebljivanje trajalo godinama (desetljecima). I sad kad ih je doslovno pregazilo trziste, sad su jadni. Vjestine 0. Volja za radom 0. Volja za ucenjem 0. Sve je to isto, po meni. Jesi li krao ili drzao vrecu, nema razlike.

 A gle jadni su ovi koji sad dolaze od te gamadi koja se nakotila i dobila pozicije. Zato sad i nemaju ljudi. U Dalmaciji navodno su već Filipinci i Nepalci na listi. Dakle oni će najebat.

 

Aj da je to samo Pošta. Cijela država nam je takva. 

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
8 godina
offline
Re: Kasni vam paket ili pošiljka poslani Hrvatskom
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Kasni vam paket ili pošiljka poslani Hrvatskom poš

 

Hm, pa članak je okay.

Informiran nas kao čitatelje o jednoj temi koja se tiče svih nas.

 

Jednotavno to je tako. To je realno stanje. Nema ljudi. Stari otišli u mirovinu, mladih nema ni za lijek (studiraju, otišli u inozemstvu),...

....kako raznijeti puno pošiljki kada nemaš ljude na terenu. Nikako. Pismo kada dođe, đedo. Vrlo jednostvno.

 

Prije 10-15 godina, ljudi su se trgali da đudo na državne jasle. A, danas skoro kaj ne proglase radnu obavezu.

Ljudi čekaju ispred bolnica, umiru u bolnicama, ....ma kaos...

 

Ljudi vi ste potencijal. U vama je snaga. Ako vam je šelo, pobunite se. 

Ako nije, uživajte. 

 

Vi budite ta promjena koju želi vidjeti. 

 

Osobno, bi pozvao ljude iz regija da dođu raditi kod nas, te sa bilo koje strane svijeta.

To mora biti državna agencija, državni posao koji će ljude haltati tamo gdje žive.

Nikakve privatne agencije.

 

Dovoljno ste dugo, tjerali ljude na iseljevanja. Sada ih probajte vratiti.

Ako vas žele poslušati.

 

Sretno, Hrvatska!!

dzg
Moj PC  
0 5 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kasni vam paket ili pošiljka poslani Hrvatskom
Fali ljudi, prekompleksna organizacija, krivi ljudi ma krivim mjestima...
 
1 0 hvala 0
2 godine
online
Re: Kasni vam paket ili pošiljka poslani Hrvatskom
fromcelltohell kaže...

Meni je nedavno lik ostavio obavijest o pošiljci u pretincu, kao nikog nije bilo doma, a ne da nije nikog bilo doma nego nas je bilo troje u stanu, a mangupu se valjda nije dalo liftom na 2. kat ići uručiti pošiljku.

Tako da, nek se napuše garave kare...

 Nije niti nosio pošiljku već žuti drekpapir, ili kakve je već proljevkaste boje sada, za podizanje paketa u obližnjem poštanskom uredu iz kojeg je tog dana u jutro nevoljko izgmizao.

 

Da prisnažim slikom kako bi kolega rekao.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 1.8.2023 17:40 (notloB).
14 mjeseci
offline
Re: Kasni vam paket ili pošiljka poslani Hrvatskom
Sad ce nam Baksa objasniti da je ovo ok, jer HP radi sve po statutu postanske unije.

Ako posta ne moze dostaviti postu onda gubi licencu. Neka Svabo ili neki drugi gonic robova dostavlja postu kad smo sami glupi.
Poruka je uređivana zadnji put uto 1.8.2023 19:30 (Bob Boss).
 
5 0 hvala 0
16 godina
offline
Kasni vam paket ili pošiljka poslani Hrvatskom poš

Mislim da jedino mnogu računati na zapošljavanje poštara iz Nepala/Bangladeša po ovim nadnicama.

 

https://danica.hr/trazi-se-vise-od-100-postara-doznali-smo-kolika-im-je-placa/

Prosječna neto plaća svih zaposlenih u HP-u lani je iznosila oko 930 eura i bila je veća za 40-ak eura u odnosu na predlani. No, kako doznajemo, prosječna plaća poštara dostavljača s uključenim bonusima za ostvarenje učinka je oko 700 eura neto mjesečno. Odnosno, oko 5300 kuna.

You are like Michael Jordan of being a son of a bitch!
Moj PC  
2 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kasni vam paket ili pošiljka poslani Hrvatskom
notloB kaže...
fromcelltohell kaže...

Meni je nedavno lik ostavio obavijest o pošiljci u pretincu, kao nikog nije bilo doma, a ne da nije nikog bilo doma nego nas je bilo troje u stanu, a mangupu se valjda nije dalo liftom na 2. kat ići uručiti pošiljku.

Tako da, nek se napuše garave kare...

 Nije niti nosio pošiljku već žuti drekpapir, ili kakve je već proljevkaste boje sada, za podizanje paketa u obližnjem poštanskom uredu iz kojeg je tog dana u jutro nevoljko izgmizao.

 

Da prisnažim slikom kako bi kolega rekao.

 

 

 -ali gle.. da je barem 'žuti papirić'.. nije, ni to.. nego paket stoji u branimirovoj, uopće nije u lokalnoj pošti, ne možeš doći-podići, nemaš ni papirić.. tj sve što možeš je dobiti traking od pošiljatelja paketa jer on podatke ima kad paket šalje.. od pošte ništa. Da je barem razvezeno do lokalne pošte.. ovako je jedino riješenje (u razgovoru s pošiljateljem, bez naziva jer je nevažno...) je bilo čekati mjesec i automatski povrat pošiljke-povratnicu i da pošiljatelj ponovo pošalje, što je nakon (nepostojećeg-tihog) štrajka i podizanja cijena i plaće ipak realtivno normalno stiglo, poštar zazvonio i to je to.. no mjesec prije nije bilo ničega, ni poštara, ni papirića, ni paketa.. sve u centralnom skladištu+sortirnici u kamionima i sl. tj na mjestu gdje ne možeš preuzeti-tražiti, dok na telefon tad nije bilo šanse dobiti agenta ni nakon više sati čekanja + uz još veći problem da i agent ako bi se javio ne može ništa riješiti jer naprosto nitko od 'nas' nema fizički pristup robi-paketu.. onak, sustav stao i ništa... a da je to lokalni kafić, kiosk, .. nešto nevažno, nego je to hp, institucija, važna.. + kafić i ostali za neotvaranje u navedenom radnom vremenu dobiju kaznu ako to nadležni primjete.. jer mora biti otvoreno, pošta? telefon za pritužbe-upite?.. dostava? -ništa... a to je stvar hakoma i sankcija koje odgovorni moraju snositi, jer to je smisao odgovornosti i plaće za neko radno mjesto kao direktor, ne samo uvaliti dupe u fotelju... pri čemu osoba-direktor ne mora biti kriv, ali je i dalje odgovoran... naravno u uređenoj državi gdje se pravila poštuju a kršenje sankcionira.

 

-žuti papirić!.. to je u usporedbi super, barem nešto postoji i ne moraš čekati +mjesec za novi pokušaj dok ovako baš ništa ne možeš..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice