U petak oboren još jedan klimatski rekord, prvi pu

poruka: 49
|
čitano: 10.941
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "U petak oboren još jedan klimatski rekord, prvi pu".
13 godina
offline
U petak oboren još jedan klimatski rekord, prvi pu

Komentari "globalno zatopljenje je mit", "klimatske promjene su laž", "kod mene u Gaćelezima bilo najhladnije ikad" pristižu za 3,2,1...

Batllelog: sudy_freak | Steam: sudy_freak | PUBG: slav_baba_yaga
Moj PC  
13 18 hvala 0
7 godina
offline
Re: U petak oboren još jedan klimatski rekord, prv
sudy_freak kaže...

Komentari "globalno zatopljenje je mit", "klimatske promjene su laž", "kod mene u Gaćelezima bilo najhladnije ikad" pristižu za 3,2,1...

 Zato si ih ti preduhitrio s još glupljim i beskorisnijim komentarom

13 godina
offline
Re: U petak oboren još jedan klimatski rekord, prv
Snoozly kaže...
sudy_freak kaže...

Komentari "globalno zatopljenje je mit", "klimatske promjene su laž", "kod mene u Gaćelezima bilo najhladnije ikad" pristižu za 3,2,1...

 Zato si ih ti preduhitrio s još glupljim i beskorisnijim komentarom

Hvala.


A što se uopće ima dodati na temu?
Jel se može išta pametno raspravljati? Ne može. Sve savršeno jasno.

 

Međutim kad pristignu komentari koje sam naveo, stvari postaju zanimljive.

Batllelog: sudy_freak | Steam: sudy_freak | PUBG: slav_baba_yaga
13 godina
offline
U petak oboren još jedan klimatski rekord, prvi pu

Wokerima odgovara, sad mogu još jače udariti sankcijama na ruse kada plina ne treba :D

 
5 3 hvala 0
7 godina
offline
Re: U petak oboren još jedan klimatski rekord, prv
sudy_freak kaže...
Međutim kad pristignu komentari koje sam naveo, stvari postaju zanimljive.

 Ti komentari barem vode prema kakvoj-takvoj argumentiranoj raspravi jer "kod mene u Gaćelezima bilo najhladnije ikad" je argument, možda glup ali takav je. Ovo tvoje niti je argument niti bilo kakav smislen komentar, već isključivo prozivanje i napadanje drugih ljudi koji se ne slažu s tobom. Ako se ne želiš upuštati u raspravu, jednostavno ignoriraš i nastaviš dalje, nitko te ne tjera čitati niti sudjelovati u raspravi, već si 12 godina ovdje, valjda si to mogao shvatiti dosad, barem svatko razuman bi.

10 godina
offline
U petak oboren još jedan klimatski rekord, prvi pu

Sake godine bude sve gore pa ovi "bombastični naslovi" koga više uopće čude ?- možda debile, kojih ne manjka, smatrajući da je danas baš kao i prije ?

 

 
2 1 hvala 0
16 godina
offline
U petak oboren još jedan klimatski rekord, prvi pu

Ovi su gori od onih statističkih buzdovana iz NBA cirkusa. Rekord neviđeni. Prvi put u povijesti ikada, jer ono 22 dodavanja u 3. četvrtini bez faula uz 5 skokova bez slobodnih bacanja. Tako i ovi klaunovi su izmislili neki novi rekord u j*beni petak. Ove se više ne isplati ni komentirati, jer ovo nije dno dna. Ovi su zaronili duboku u mulj i nema im više spasa.

You are like Michael Jordan of being a son of a bitch!
Moj PC  
13 12 hvala 0
15 godina
offline
U petak oboren još jedan klimatski rekord, prvi pu

aha, znači osim crnog imamo i topao petak. baš me zanima/kakvih još ima ... 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
3 2 hvala 1
13 godina
offline
Re: U petak oboren još jedan klimatski rekord, prv
memulica kaže...

Ovi su gori od onih statističkih buzdovana iz NBA cirkusa. Rekord neviđeni. Prvi put u povijesti ikada, jer ono 22 dodavanja u 3. četvrtini bez faula uz 5 skokova bez slobodnih bacanja. Tako i ovi klaunovi su izmislili neki novi rekord u j*beni petak. Ove se više ne isplati ni komentirati, jer ovo nije dno dna. Ovi su zaronili duboku u mulj i nema im više spasa.

Jel se ti zezaš ili šta?

Jesi ti pročitao članak ili barem vidio graf? Ili si samo vidio da je "petak" pa si se nakačio?

Kakve veze što je petak?

Ajar kaže...

aha, znači osim crnog imamo i topao petak. baš me zanima/kakvih još ima ... 

Batllelog: sudy_freak | Steam: sudy_freak | PUBG: slav_baba_yaga
13 godina
offline
U petak oboren još jedan klimatski rekord, prvi pu

Aha super,sad cemo se boriti protiv klimatskih promjena raznim eko nametima,elektricnim vozilima,ratarstvo vec ima "ozljede opasne po zivot" 

Spasit cemo klimu dvokomponentnim ljepilom,rovarenje zemlje u potrazi za rudama za baterije ogranicenom slobodom kretanja

 

a jos nije kasno niti za jedan Covid23 ili stovec..

 

 

Svemirski mega car
Moj PC  
25 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: U petak oboren još jedan klimatski rekord, prv
zato ćemo svi sjest u električne automobile i problem riješen.
 
14 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: U petak oboren još jedan klimatski rekord, prv
Ajar kaže...

aha, znači osim crnog imamo i topao petak. baš me zanima/kakvih još ima ... 

 -sad imamo i osim petka (za nekad rasprodaju stare robe..) i mjesec, za online, što je suprotno smislu rasprodaje (da se oslobodi mjesto na lageru za novu robu..) itd.. i već su krenule akcije, pri čemu recimo svi telekomi slučajno nude isto-slično, bombastično, .. rasprodaja svega pa i pameti-logike, osim temperaturnih rekorda.. :) no bar smo u temi ili približno..

 

sudy_freak kaže...
..

Kakve veze što je petak?

..

 -pitaj to autore članka i znanstvenike.. :) ili pročitaj naslov teme.. a tad promisli o pravilima znanstvenih metoda, statistike i medijskom žutilu, tj tko uvodi 'petak'.. može utorak?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.11.2023 22:08 (ihush).
15 godina
offline
U petak oboren još jedan klimatski rekord, prvi pu

A kakve veze ima ova vijest sa informatikom tj kompjuterima i/ili mobitelima?

 

Vjerovatno ista veza kao i objavljivanje novih verzija kovida na ovom "informatičkom" portalu.

 

Kao da čitam bljuvex

 
19 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: U petak oboren još jedan klimatski rekord, prv
ivanv000 kaže...

A kakve veze ima ova vijest sa informatikom tj kompjuterima i/ili mobitelima?

Zbog ovakvih plaćenih članaka sam im bokirao sve reklame.

15 godina
offline
U petak oboren još jedan klimatski rekord, prvi pu

A bolje da se zagrijavamo nego da se hladimo. Manje ljudi će umirati od hladnoće.

Moj PC  
2 2 hvala 0
3 godine
offline
Re: U petak oboren još jedan klimatski rekord, prv
Možda budu više umirali zbog posljedica topline. Tropske bolesti će se početi širiti na zemljopisne širine gdje ih prije nije bilo. Ili kako će globalno zatopljenje utjecati na proizvodnju hrane itd.
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.11.2023 18:56 (Gallu).
8 godina
offline
Re: U petak oboren još jedan klimatski rekord, prv
Gallu kaže...
Možda budu više umirali zbog posljedica topline. Tropske bolesti će se početi širiti na zemljopisne širine gdje ih prije nije bilo. Ili kako će globalno zatopljenje utjecati na proizvodnju hrane itd.

Tropske bolesti su problem sirotinje koja tamo živi što je sramota zapada. Ljekovi postoje ili se brzo izmisle, mi to možemo kad nam se hoće. Ali, dok umiru siromašni crnci, pa gle... ne vidim, ne znam, ne čujem...

 

 U najtoplijoj godini ikad (99% šanse), u Kaliforniji je završila desetljeće duga suša, Španjolska i Italija su dobile rekordne količine oborina i više nitko ne piše da je rijeka Po presušila što su bile teme koje godinu dana nisu silazile s naslovnica svih eko crkvi. Gle, jedno je znanost (koja se reklamira navodnom činjenicom da se 99% klimatologa slaže s aktualnim prognozama), a drugo su svi ostali komentari na tu znanost. Kad si čuo da validnost teorije relativnosti ovisi o postotku "znanstvenika" koji ju prihvaćaju? I šta o toj znanosti govori činjenica da sva svjetska supoerračunala, vrijedna na desetke milijardi dolara, koja se koriste u prognozi vremena izgube od jedne jedine grafičke kartice koja vrti Googleovu neuralnu mrežu baziranu na šturim podacima iz prošlosti? 

 

Naravno da ljudi utječu na cijeli planet na nebrojeno puno načina i uglavnom na štetu života, ali antropogoneno zatopljenje se reklamira na sumnjivim načelima koje sam upravo spomenuo i zbog toga ga ne respektiram previše. Bogati, koliko je civilizacija završilo pod morem samo u zadnjih 5000 godina, ali eto zlo i naopako je samo zadnjih 200 godina otkako spaljujemo naftu. I dalje se pravimo blesavi i ignoriramo činjenicu da količlina biomase raste ali šume... ali poljoprivreda će ovo ili ono dok proizvodnja hrane raste i ima je dovoljno za još koju milijardicu duša i luksuz poput avokada svaki dan, lubenice za Božić, banane na Sjevernom polu za doručak, ručak i večeru. Tko tu koga?

 

E da, Dolina Smrti u Americi je sada jedno fino jezero, a lokalni Indijanci su se uspjeli provozati s kanuom po istom. 

Ja rekoh
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.11.2023 20:56 (Feudalac).
14 godina
offline
Re: U petak oboren još jedan klimatski rekord, prv
Snoozly kaže...
sudy_freak kaže...

Komentari "globalno zatopljenje je mit", "klimatske promjene su laž", "kod mene u Gaćelezima bilo najhladnije ikad" pristižu za 3,2,1...

 Zato si ih ti preduhitrio s još glupljim i beskorisnijim komentarom

 

Zato si ga ti postuhitrio s još glupljim i beskorisnijim komentarom

16 godina
offline
Re: U petak oboren još jedan klimatski rekord, prv
sudy_freak kaže...

Jel se ti zezaš ili šta?

Jesi ti pročitao članak ili barem vidio graf? Ili si samo vidio da je "petak" pa si se nakačio?

Kakve veze što je petak?

 

U petak oboren još jedan klimatski rekord, ali Sudy Freak baš ne voli petke. Nema veze kolega, jer odsad je svaki dan jednako rekordan i katastrofalan uz obavezni žutocrveni aaaaaalarm. Zemlja je prokuhala i bliži nam se smak svita.

 

 

 

Tu-du-du, du-du-du-du-du
Tu-du-du-du-du-du-du
Tu-du-du-du-du-du-du-du
Tu-du-du, du-du-du-du-du
Tu-du-du-du-du-du-du
Tu-du-du-du-du-du-du-du ...

 

 

 

AMEN

 

 

 

 

 

You are like Michael Jordan of being a son of a bitch!
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.11.2023 21:22 (memulica).
3 godine
offline
Re: U petak oboren još jedan klimatski rekord, prv
To su sve događaji za koje je postojala šansa da će se desiti. Zemlja je veliki sustav. To što kiša pada u jednoj regiji ne znači da će padati i u drugoj. Ali vidi samo poplave u regijama koje sam spominješ. Logično je da će porastom temperature i vode u atmosferi biti više. Atmosfera ima više energije nego prije. Samim time je i vjerojatnost za ekstremne događaje veća.
8 godina
offline
Re: U petak oboren još jedan klimatski rekord, prv
Gallu kaže...
To su sve događaji za koje je postojala šansa da će se desiti. Zemlja je veliki sustav. To što kiša pada u jednoj regiji ne znači da će padati i u drugoj. Ali vidi samo poplave u regijama koje sam spominješ. Logično je da će porastom temperature i vode u atmosferi biti više. Atmosfera ima više energije nego prije. Samim time je i vjerojatnost za ekstremne događaje veća.

 Moraš se odlučiti koju tezu zastupaš - ako je postojala vjerojatnost da će poplava razvaliti putove u Dolini smrti i od nje napraviti jezero, ili da će Po malo zasušiti pa opet narasti, onda nemoj govoriti da će nastupiti suše od kojih ćemo izgubiti poljoprivredu i biti gladni. Ako s toplinom treba očekivati pare onda će biti i više padalina, zašto onda cijelu Evropu, osim našeg dragog dijela Balkana, crtaju kao sušno područje? Pa gdje će onda padati, jesu to neke nevidljive kiše? Svi ti scenariji su kao prognoze Babe Vange - moguće je da će te sutra dobiti Zgoditak, a možda i nećete. uglavnom, sav kredibilitet te znanosti je na vrlo niskim granama - ne mogu dati preciznu dijagnozu za idućih 24 sata, a sa 99999,9999999% sigurnosti tvrde da znaju kakvo će vrijeme biti 24 ili 54 godine kasnije. Dakle, zadnji hit je - pa eto, bit će svega kao i sada, samo jače. jačih kiša, jačih vrućina, jačih zima, jačih vjetrova. Samo ne znamo kada. Češšće. Češće je vrhunac determinizma te znanosti.

Ja rekoh
12 godina
offline
U petak oboren još jedan klimatski rekord, prvi pu

Ne sekirajte se... bit će gore

Moj PC  
17 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: U petak oboren još jedan klimatski rekord, prv
Pa jedna teza ne isključuje drugu. Klima nije neki konstantni model gdje možeš reći e ovdje će padati i ovdje neće. Postoje vjerojatnosti da će se neki događaj desiti, ali to ne isključuje suprotni. Može biti 5 godina suše i onda od jednom otvori se nebo i igramo vaterpolo u dolini smrti...
Možemo zaključiti neki generalni smjer klime nekog područja. Ekstremne događaje nikada nismo uspjeli prognozirati a tako će sigurno biti i u doglednoj budućnosti.
8 godina
offline
Re: U petak oboren još jedan klimatski rekord, prv
Gallu kaže...
Pa jedna teza ne isključuje drugu. Klima nije neki konstantni model gdje možeš reći e ovdje će padati i ovdje neće. Postoje vjerojatnosti da će se neki događaj desiti, ali to ne isključuje suprotni. Može biti 5 godina suše i onda od jednom otvori se nebo i igramo vaterpolo u dolini smrti...
Možemo zaključiti neki generalni smjer klime nekog područja. Ekstremne događaje nikada nismo uspjeli prognozirati a tako će sigurno biti i u doglednoj budućnosti.

 Problem je što se ti ekstremni događaji stalno koriste kao dokaz globalnog zatopljenja, ups klimatskih promjena. Generalni smjer je turbo prekratak, ta nije prošlo ni 40 godina kad smo bili u mini ledenom dobu, kad je naglo zahladilo. Ove godine ima više vulkanskih erupcija, očekuju se neke dodatne, prilično velike. A tu se klima okrene u vrlo kratkom vremenu. Naravno, ja sam za prestanak spaljivanja bilo čega, što prije - trujemo se. Previše smo tla odvojili za monokulture. Puno toga je pretjerano i utječe na biosferu na načine kojih uopće još nismo svjesni. Globalno zatopljenje je zadnja briga. Evo, idemo samo pogledati povijest pisane civilizacije - u tom vremenu se klima toliko promijenila da je neshvatljivo kako je tamo negdje na bliskom istoku mogla biti najplodnija zemlja koja je i dovela do stvaranja civilizacije, pisma, tehnologoije, znanosti. I sve to se promijenilo bez kapi nafte.

Ja rekoh
13 godina
offline
Re: U petak oboren još jedan klimatski rekord, prv
Gallu kaže...
To su sve događaji za koje je postojala šansa da će se desiti. Zemlja je veliki sustav. To što kiša pada u jednoj regiji ne znači da će padati i u drugoj. Ali vidi samo poplave u regijama koje sam spominješ. Logično je da će porastom temperature i vode u atmosferi biti više. Atmosfera ima više energije nego prije. Samim time je i vjerojatnost za ekstremne događaje veća.

Pa upravo to!

Zašto je temperatura viša.

Nije uopće predmet raspave je li viša i na kraju krajeva koliko.

Zašto?!

Meni je sasvim jasno i logično. To što sam za nekog woke, ili izopačeni moron ispranog mozga me apsolutno ne dira.

Samo što ja nikoga ne osuđujem a pogotov ne vrijeđam zbog stvaova.

Niti pokušavam Bože m'prosti nekoga odgovoriti od njegovih stavova.

Dok to za drugi kraj spektra ne mogu tvrditi.

Batllelog: sudy_freak | Steam: sudy_freak | PUBG: slav_baba_yaga
15 godina
offline
U petak oboren još jedan klimatski rekord, prvi pu

prvo mora vijeće UN oštro osuditi (prirodnu) pojavu el klinja. nakon toga možemo oplesti i po neprirodnim pojavama. pronađe li tko poluprirodnu pojavu, i nju ćemo preko koljena pa lički izrukovati. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
3 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: U petak oboren još jedan klimatski rekord, prv
Feudalac kaže...
Gallu kaže...
Pa jedna teza ne isključuje drugu. Klima nije neki konstantni model gdje možeš reći e ovdje će padati i ovdje neće. Postoje vjerojatnosti da će se neki događaj desiti, ali to ne isključuje suprotni. Može biti 5 godina suše i onda od jednom otvori se nebo i igramo vaterpolo u dolini smrti...
Možemo zaključiti neki generalni smjer klime nekog područja. Ekstremne događaje nikada nismo uspjeli prognozirati a tako će sigurno biti i u doglednoj budućnosti.

 Problem je što se ti ekstremni događaji stalno koriste kao dokaz globalnog zatopljenja, ups klimatskih promjena. Generalni smjer je turbo prekratak, ta nije prošlo ni 40 godina kad smo bili u mini ledenom dobu, kad je naglo zahladilo. Ove godine ima više vulkanskih erupcija, očekuju se neke dodatne, prilično velike. A tu se klima okrene u vrlo kratkom vremenu. Naravno, ja sam za prestanak spaljivanja bilo čega, što prije - trujemo se. Previše smo tla odvojili za monokulture. Puno toga je pretjerano i utječe na biosferu na načine kojih uopće još nismo svjesni. Globalno zatopljenje je zadnja briga. Evo, idemo samo pogledati povijest pisane civilizacije - u tom vremenu se klima toliko promijenila da je neshvatljivo kako je tamo negdje na bliskom istoku mogla biti najplodnija zemlja koja je i dovela do stvaranja civilizacije, pisma, tehnologoije, znanosti. I sve to se promijenilo bez kapi nafte.

 

Ekstremni događaji su samo jedan od dokaza. Ali kako sam i gore napisao - više energije - veća mogućnost ekstremnih događaja u nehomogenom sustavu. Kratak ili ne određene koincidencije postoje. Prilično smo sposobni rekonstruirati zadnjih 10ak-15ak tisuća godina, a mjerenja za određena područja postoje još od sredine 17. stoljeća sa sasvim jasnim trendom.

6 godina
offline
U petak oboren još jedan klimatski rekord, prvi pu

Obozavam ovu temu. Danas 25 minuta 2.4 dizelas star 25 godina veselo brunda dok mi ne odmagli sajbu i ne zgrije guzicu. Mislim si kak cu kupit noviji, skinut egr, dpf i cipirat ga. Veci injektori, R90 cr pumpa, veci turbo, intercooler. Dizel naravno. Nema do sipinog crnila 30 metara iza mene. Sto cu, volim ovakav topliji studeni. Samo nek potraje. 

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
Moj PC  
2 3 hvala 0
10 godina
offline
Re: U petak oboren još jedan klimatski rekord, prv
Feudalac kaže...

 Moraš se odlučiti koju tezu zastupaš - ako je postojala vjerojatnost da će poplava razvaliti putove u Dolini smrti i od nje napraviti jezero, ili da će Po malo zasušiti pa opet narasti, onda nemoj govoriti da će nastupiti suše od kojih ćemo izgubiti poljoprivredu i biti gladni. Ako s toplinom treba očekivati pare onda će biti i više padalina, zašto onda cijelu Evropu, osim našeg dragog dijela Balkana, crtaju kao sušno područje? Pa gdje će onda padati, jesu to neke nevidljive kiše? Svi ti scenariji su kao prognoze Babe Vange - moguće je da će te sutra dobiti Zgoditak, a možda i nećete. uglavnom, sav kredibilitet te znanosti je na vrlo niskim granama - ne mogu dati preciznu dijagnozu za idućih 24 sata, a sa 99999,9999999% sigurnosti tvrde da znaju kakvo će vrijeme biti 24 ili 54 godine kasnije. Dakle, zadnji hit je - pa eto, bit će svega kao i sada, samo jače. jačih kiša, jačih vrućina, jačih zima, jačih vjetrova. Samo ne znamo kada. Češšće. Češće je vrhunac determinizma te znanosti.

 Kredibilitet te znanosti je na niskim granama a ti ne uspjevaš razumijeti ni osnove statistike i metode usporedbom trenutnog stanja i višedesetljetnih podataka. 

 

Jadni mi kad kredibilitet određuju ljudi koji ni ne razumiju osnove matematike. Ali to je svijet u kojem živimo. Hrpa nitkogovića sa pristupom internetu i svojim mišljenjem.

Nadglednik dina
3 godine
offline
Re: U petak oboren još jedan klimatski rekord, prv
cvaja997 kaže...

Obozavam ovu temu. Danas 25 minuta 2.4 dizelas star 25 godina veselo brunda dok mi ne odmagli sajbu i ne zgrije guzicu. Mislim si kak cu kupit noviji, skinut egr, dpf i cipirat ga. Veci injektori, R90 cr pumpa, veci turbo, intercooler. Dizel naravno. Nema do sipinog crnila 30 metara iza mene. Sto cu, volim ovakav topliji studeni. Samo nek potraje. 

 

Probaj i neku rupu za ispuhe direkt u kabinu - da vidiš kako onda to sve leti - fiiiijuuuu!

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice