Pogreška Googleovog UI chatbota drastično srozala

poruka: 11
|
čitano: 10.737
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Pogreška Googleovog UI chatbota drastično srozala ".
2 godine
offline
Pogreška Googleovog UI chatbota drastično srozala

Iznos je zapravo 140 milijardi, ali desetak milijardi više ili manje, tko broji, budući da je osnova procijenjena vrijednost.

 

https://www.smh.com.au/business/companies/google-suffers-140b-wipeout-after-bard-ai-chatbot-gives-wrong-answer-20230209-p5cj3a.html

 

S druge strane, Alphabet nema fluktuacije kao npr. dionice Tesle, tako da je pad od 7,7 značajan, iako prema meni iracionalan, budući da ChatGPT i svi ostali chatbotovi također griješe u odgovorima.

 

Također, u zadnje vrijeme najviše prostituiziran pojam je umjetna inteligencija, gdje je jako popularno svašta nazivati istom. Ne bi bilo loše da se prestane s prostituizacijom tog pojma, budući da umjetna inteligencija ne postoji, ili barem razlučiti pojam, recimo:

 

Neil Sahota and Michael Ashley dedicated an entire book to the "A.I Revolution". They reckon defining Intelligence remains an open question, but they state: "true A.I. has no set limits precisely because it can modify the way it thinks — it can draw meaning from information and experiences to complete an assigned task". They make it clear further ahead in the book that A.I. is not about mimicking human cognitive capabilities and that things like Siri, Alexa or Cortana cannot be considered A.I., since "no independent learning or decision-making is involved". However, subsequently they define three kinds of A.I.:

 

1. Artificial General Intelligence (AGI). Which according to them is not there yet, with still a long way to go.


2. Artificial Super Intelligence (ASI). They leave this to the realm of sci-fi.


3. Artificial Narrow Intelligence (ANI). Which is about machines "using algorithms to make decisions regarding a single subject".

Magia Posthuma
Poruka je uređivana zadnji put pet 10.2.2023 6:58 (Vampir001).
 
16 0 hvala 0
14 godina
offline
Pogreška Googleovog UI chatbota drastično srozala

"jer umjetna inteligencija ne može provjeriti točnost informacija koje pronađe na internetu"

 

Jer je lijena?

Glupa?

To se zove inteligencija? 

Ali dobro, mislim da vecina ljudi nije mnogo sposobnija pa su mozda tako napravili da bude "realisticnija" i time bliza "pravoj ljudskoj" inteligenciji. 

 
6 1 hvala 0
2 godine
protjeran
offline
Re: Pogreška Googleovog UI chatbota drastično sroz
Sustina je da se 'znanje' AI svodi na poznavanje dostupnih informacija na internetu. Kako Google voli da se smatra da su oni ti koji su pruzili svoje pipke na sve i svasta sto je ikad dobilo web adresu, tako su smatrali da ce po defaultu njihov AI pruziti preciznije informacije.

Na njihovi zalost, Google PR tim je odabrao pogresan primjer za primjer pouzdanosti svog AI chatbota jer su i oni dali pogresan odgovor na pitanje koji teleskop je prvi slikao planetu u nekom drugom sustavu.

Ovdje je Google PR tim ispao glup, ali jos gluplji od njih su ispali investitori ako su ovako reagovali na propust Google PR, bar po mom misljenju.

Nisam fan ni Googla ni MSa ali cijela ova situacija docarava koliko je sve otislo u 3PM.
 
8 0 hvala 0
15 godina
offline
Pogreška Googleovog UI chatbota drastično srozala

debilana. opća. kao prvo, istina (moja, tvoja, nečija ...) nije jednaka (objektivnim) činjenicama, a to se na internetu (ili zapravo igdje, ako se doista ne potrudiš) nemože provjeriti (zapravo, jedino ako osobno svjedočiš nečemu a i tad ostaneš objektivan iliti "suhoparan"). navoditi nešto navodno pouzdano kao izvor može samo začiti širenje početnog bulšita. ničiji kredibilitet nije univerzalan i za sva vremena (da, ni papa nije nepogrešiv - naprotiv!). jako (iznimno, užasno) preporučujem ovu knjigu o tome, radi osobne mentalne higijene. na koncu imamo nepostojeće ("umjetna inteligencija", pogledate opis u prvom postu teme) koje ocjenjuje ono što se ne može provjeriti. (ponovo prva riječ ovog posta.) 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put pet 10.2.2023 12:02 (Ajar).
Moj PC  
6 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Pogreška Googleovog UI chatbota drastično sroz
ChatGPT također izjavljuje nebuloze i izmišlja činjenice
K
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Pogreška Googleovog UI chatbota drastično srozala

I oni u tome vide problem, pa kolko laži se ispriča u rvackom saboru i nikom niš, zločinačka i dalje upravlja i vlada. Svaki put kad se sprema mućka i prevara u prostor se plasira laž tipa tako je i u Austriji ili tako je i u Njemačkoj. hdz-chat-laž samo citira Austrija, Njemačka, Švicarska ...

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Pogreška Googleovog UI chatbota drastično srozala

Nije li licemjerno od ljudi zahtjevati nepogrešivu umjetnu inteligenciju, a s druge strane joj ne omogućavamo bezgrešan izvor informacija, a mi bolesno kvarni i lijeni. Pa i samu povijest nam pišu pobjednici, mislite da oni to pišu korektno?

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.2.2023 19:17 (bmw_power).
Moj PC  
2 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Pogreška Googleovog UI chatbota drastično sroz
Bmw_power:

Slažem se, nitko nije nepogrešiv. Međutim, stroj bi morao moći objasniti kako je došao do nekog odgovora a potom i korigirati se ako mu se ukaže na pogrešku.
Ja rekoh
14 godina
offline
Re: Pogreška Googleovog UI chatbota drastično sroz
Feudalac kaže...
Bmw_power:

Slažem se, nitko nije nepogrešiv. Međutim, stroj bi morao moći objasniti kako je došao do nekog odgovora a potom i korigirati se ako mu se ukaže na pogrešku.

 Zasto bi morao?

 

8 godina
offline
Re: Pogreška Googleovog UI chatbota drastično sroz
KonjRR:

To bi značilo da je sposoban prilagoditi se i usavršiti samostalno.
Ja rekoh
14 godina
offline
Re: Pogreška Googleovog UI chatbota drastično sroz
Feudalac kaže...
KonjRR:

To bi značilo da je sposoban prilagoditi se i usavršiti samostalno.

 Da, to bi to znacilo otprilike.

Pitao sam nesto drugo. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 12.2.2023 18:38 (konjRR).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice