PriceRunner tuži Google za 2,1 milijardu eura zbog

poruka: 7
|
čitano: 3.901
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "PriceRunner tuži Google za 2,1 milijardu eura zbog".
2 godine
protjeran
offline
PriceRunner tuži Google za 2,1 milijardu eura zbog

Nadam se da ce naplatiti do zadnjeg dolara. Ovo je bas dobar primjer "samoregulacije" trzista. Bolje da ih tuzi druga kompanija nego evropska birokratija koja je i onako prezauzeta regulacijom raznih gluposti dok im slonovi tipa Google i Facebook prolaze ispred nosa

 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
PriceRunner tuži Google za 2,1 milijardu eura zbog

Skužio sam da to isto radi Amazon... Neki dan searcham na njihovom webu "Moleskine". Prvi rezultat je njihov rokovnik, od Amazona, a drugi ono što sam tražio... tj. Moleskine. 

Očito iskorištavaju situaciju i dovode druge u nepravedan položaj promovirajući svoje proizvode ispred drugih u tražilici. Ako jedan od 20 usera kupit njihov, oštetili su druge kompanije za taj postotak. 

 

Jako puno toga ne regulirano i divlji zapad... 

 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: PriceRunner tuži Google za 2,1 milijardu eura

još bi bolja bila grupna tužba i drugih koji su izgubili zbog ovakvih manipulacija. Problem je što oni koji su odgovorni nemaju nikakav rizik takvog ponašanja. Recimo da se sastavi grupna tužba i Google mora platiti recimo 200 milijardi odšteta... ne bi došlo do preuzimanja vlasništva niti bi odšteta bila prebačena na dugoročne obveze Googleu - uskočila bi država i iz budžeta platila odštetu kako se ne bi ugrozio opstanak "važnog privrednog subjekta". Sirotinja (taxpayers) bi platila odštetu, a odgovorni bi pobrali bonuse. Već viđeno. 
Učinka bi bilo kad bi takve stvari postale kazneno djelo pa da Pinchai i ekipa provede koju godinu iza rešetaka. Problem su i norme, nije definirano gdje je točno granica etičkog (a potencijalno kriminalnog) poslovanja.

Poruka je uređivana zadnji put uto 8.2.2022 15:07 (jozef).
2 godine
protjeran
offline
Re: PriceRunner tuži Google za 2,1 milijardu eura

Granicu izmedju etickog i legalnog poslovanja je jasna. Medjutim, za ljude kojima je profit na prvom mjestu eticko ne postoji ako im stoji na putu do profita.

 

Dugrocno, te kompanije gube jer njihova percepcija i image u javnosti postaje sve losiji. Mozda sam idealista, ali cini mi se da javno misljenje o globalnim kompanijama tipa Google, Faceboot i sl. i nije bas pozitivno.

 

14 godina
online
Re: PriceRunner tuži Google za 2,1 milijardu eura
PICART kaže...

Skužio sam da to isto radi Amazon... Neki dan searcham na njihovom webu "Moleskine". Prvi rezultat je njihov rokovnik, od Amazona, a drugi ono što sam tražio... tj. Moleskine. 

Očito iskorištavaju situaciju i dovode druge u nepravedan položaj promovirajući svoje proizvode ispred drugih u tražilici. Ako jedan od 20 usera kupit njihov, oštetili su druge kompanije za taj postotak. 

 

Jako puno toga ne regulirano i divlji zapad... 

 Vec godinam imaju najgoru pretragu... a filtere da i nespominjem-... daje ti da filtriras samo odredene brendove, i sa svakim odabranim ti nestaju oni od prije... ili imas search premium brands i ono drugo... a sta god kliknes opet odbijes sranje kojim te bodu u oci... a pogotovo otkad su kinezi pootvarali svoje trgovine... katastrfa za naci nesto....

VenAtoR#2231
15 godina
offline
PriceRunner tuži Google za 2,1 milijardu eura zbog

A da koga će preferirati u svojoj tražilici nego sebe. Imaju loš proizvod pa im je sad google kriv za slabu prodaju.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
PriceRunner tuži Google za 2,1 milijardu eura zbog

"Ovu tužbu doživljavamo kao borbu za potrošače."
S obzirom na 2.1 milijardu dolara, ja ju doživljavam malo drugačije.

 
1 0 hvala 1
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice