Prvi puta u letu snimljen "hrvatski" Rafale. Ima l

poruka: 111
|
čitano: 24.686
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Prvi puta u letu snimljen "hrvatski" Rafale. Ima l".
10 godina
offline
Re: Prvi puta u letu snimljen "hrvatski" Rafale. I

@ihush

 

Ne kršim pravila Foruma.

Svatko može prijaviti MUP-u, nepravilnosti- 

Možeš i ti. Znam da si vješt sa zakonskim paragrafima.

dzg
Moj PC  
0 2 hvala 0
15 godina
online
Re: Prvi puta u letu snimljen "hrvatski" Rafale. I
PzKpfw kaže...

@ihush

 

Ne kršim pravila Foruma.

Svatko može prijaviti MUP-u, nepravilnosti- 

Možeš i ti. Znam da si vješt sa zakonskim paragrafima.

 -kršiš.. konkrtno zakon hr, o napadu, povodu za rat i pravilima koja vrijede u hr za npr povijest, pri čemu možeš imati svoje mišljenje no ne možeš javno vrijeđati i izjednačavati branitelja i agresora.. izvrtanje teza.

-prijaviti? ja? .. to je posao modova, tj oni to moraju a kao što vidim upoznat si.. odnosno postoji konkretno razlog-objašnjenje zašto ti nešto na forumu možeš.. odnosno zašto tad modovi ne reagiraju i da bi tad po slijedu odgovornosti umjesto protiv tebe trebalo povući odgovornost foruma-buga.. tj svatko treba razmisliti o svojoj odgovornosti i obvezama, dok ja nemam obvezu pa mogu sa strane čekati rasplet.. modovi i dalje čekaju, ne reagiraju.. bit će zanimljvo kad se razlozi otkriju ili neće?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
offline
Re: Prvi puta u letu snimljen "hrvatski" Rafale. I

@ihush

 

Možeš i anonimno. BUG nema veze sa mnom, ja odgovaram za svoje postove.

Nema nikakvih posebnih razloga. Samo istina.

 

Imaš odgovornost kao savjesni građanin. Ljudi si huškao da ne plaćaju HRT pretplatu.

 

 

dzg
9 mjeseci
protjeran
offline
Re: Prvi puta u letu snimljen "hrvatski" Rafale. I
PzKpfw kaže...

 

 Kaj se tiče hrvatske himne, hm,....drago mi je da se nacionalistima sviđa ta pjesma, jer onda znači da oni vole Srbe.

Hrvatsku himnu napisao je Srbin. To nikada neće čuti u našim školama, upravo radi toga.

Ne žele nas učiti koliko smo slični našim narodima u okruženju, nego politička mafija nas uvijek hušaka jedne kontra drugih.

 

 Vidiš koliko si neinformiran. Tekst himne sigurno je napisao Antun Mihanović dok oko uglazbivanja teksta postoje kontroverze i to opravdane pa se tako ne može sa sigurnošću govoriti o Josipu Runjaninu. Treba samo izguglati, ali tebi koji se slijepo držiš povijesti ispisane u doba ispranih mozgova komunističkom utopijom ne isplati se išta predlagati. Taj tvoj podcjenjivački, gadljivi odnos prema nacionalnoj himni je nevjerojatan i nekoga nazvati nacionalistom samo zbog toga što ljubi vlastitu himnu je toliko podlo, nisko da samo govori o tome kakav si bijednik. I nisi mi odgovorio na pitanja koje sam ti postavio.

15 godina
online
Re: Prvi puta u letu snimljen "hrvatski" Rafale. I
PzKpfw kaže...

..

 

Imaš odgovornost kao savjesni građanin. Ljudi si huškao da ne plaćaju HRT pretplatu.

 

 

 -ja nisam građanin, nego lik, avatar.. ponajmanje svjestan ili savijesan.. boli me kiki za odgovornost i to mogu reći, dok moderatori nemaju tu slobodu, ne izričaja nego ne djelovanja.. tj ono što im je obveza.

a za hrt pristojbu, ne kaki.. ili daj link-citat ili nauči čitati (s razumijevanjem).. tj nećeš naći, upravo suprotno, rtv pristojbu moraju plaćati svi, osim oni koje zakon kao izuzetke od te obveze ne oslobodi-isključi.. plaćam, pa ne kaki ili barem pronađi nešto bolje za lupati kontre..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
offline
Re: Prvi puta u letu snimljen "hrvatski" Rafale. I

@ihush

 

Moji postovi su moje problem. Nema to veze sa moderatorima, osim ako kršim pravila našega Foruma.

Kada dođe prijava, naravno da će proslijediti podatke MUPovcima, te nemam problema sa tim.

Kaj se stalno petljaš u tuđi posao. Dobar si lik, al ne znam što se sa tobom dogodilo u posljednje vrijeme??

dzg
15 godina
offline
Re: Prvi puta u letu snimljen "hrvatski" Rafale. I
Zašto se uopće rasravljate s tim Homo Sovieticusom? Postoje tri opcije, ili je riječ o trolu kojem je na svakoj temi užitak provocirati ostale forumaše, ili je riječ o ispranom mozgu koji je previše pod utjecajem Happy TV, vojvode Šešelja i Džona Bosnića, ili je riječ o duševnoj bolesti kroničnog tipa.
Moj PC  
11 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Prvi puta u letu snimljen "hrvatski" Rafale. I
Damir22 kaže...
Koji neprijatelj? Zasto ce nas napadati? Tko?


 Pa neče jer nismo svoji nego svačiji prezaduženi sa kriminalcima u sveukupnom vodstvu.Samo ime na karti bez prava da išta samostalno odlučimo. Tko bi napao nekoga za koga nije siguran koga ustvari napada. Za sve bitno što se dogodi ne odlučuje hrv krim hobotnica.

DarthMarkus kaže... Normalno da radi fluidnio kad ti fali pol galaksije hehe
9 mjeseci
protjeran
offline
Prvi puta u letu snimljen "hrvatski" Rafale. Ima l

Mistral 3, raketni sustav protuzračne obrane kratkog dometa. Kupnja je odobrena u prosincu prošle godine.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Prvi puta u letu snimljen "hrvatski" Rafale. Ima l

Odlično, sad možemo uspješno čuvati naše blagostanje i način života.

Moj PC  
4 2 hvala 0
9 mjeseci
protjeran
offline
Re: Prvi puta u letu snimljen "hrvatski" Rafale. I

Francuska veza.

14 godina
offline
Prvi puta u letu snimljen "hrvatski" Rafale. Ima l

Ma super je to, sad mogu nastaviti raditi samo šest mjeseci godišnje za državu. Pola godine za državu, pola godine za sebe, bolje nego u vrijeme Franje Tahyja.

 

Moj PC  
2 1 hvala 1
15 godina
online
Re: Prvi puta u letu snimljen "hrvatski" Rafale. I
PzKpfw kaže...

@ihush

 

Moji postovi su moje problem. Nema to veze sa moderatorima, osim ako kršim pravila našega Foruma.

..

 ako me oči i sadržaj uz tvoj nick ne vara.. suspendiran, što će reći u prijevodu ili objašnjenju ipak kršiš pravila, dok uz guranje moderatori ponekad obave svoj posao.. rekao bi jer moraju, jer si prešao granicu no nije prvi put pa vjerojatno ni posljednji (što bi trebao biti, trajni ban..). tak da.. pa-pa :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put ned 17.9.2023 22:04 (ihush).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Prvi puta u letu snimljen "hrvatski" Rafale. I
Damir22 kaže...
Koji neprijatelj? Zasto ce nas napadati? Tko?

Postojanje nase vojske a samim time i zrakoplovstva je uvjetovano drugim stvarima, bas kao sto je i kupovina rafala uvjetovana radi nekih stvari....

 Ljudi pa nemojte bit tako naivni i mislit da se 1995. završila povijest i da na balkanu nikad neće biti nikakvog sukoba ni rata do sudnjeg dana. Postoji itekako realna mogućnost sukoba u BiH, na Kosovu i u Makedoniji, a to nam je jako blizu i može se preliti i na hrvatski teritorij, a kad to krene da vidiš kako više nema filozofiranja kad realnost udari u glavu. Ako vam Ukrajina nije otvorila oči i probudila vas iz zimskog sna onda stvarno ne znam što je potrebno da se dogodi.

8 godina
offline
Re: Prvi puta u letu snimljen "hrvatski" Rafale. I
Naravno da ce biti, prije ili kasnije.

15 rafala niti ce doprinjeti, niti ce sprijeciti takve dogadjaje, ako (kad) do njih dodje.
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
1 5 hvala 0
8 godina
offline
Re: Prvi puta u letu snimljen "hrvatski" Rafale. I
Pero Dinamit kaže...
Mi smo u nato-u, samo bi nas luđak napao.

 

Vidis, te pretpostavke su majke svih zajeba.

Ima jedna pomalo prosta, ali vrlo istinita izreka, zapravo jedna nasa, a druga moja, koju stalno ponavljam zeni:

 

- U tudjoj ruci samo k***c raste. Iliti, uzdali smo se u NATO, a doletio bojler preko 3 zemlje, i roknuo na 100m od Studentskog doma u ZG. NATO? Nemojmo se zajebavat'. Dok nemamo svoj hardveraj, svoje resurse i solidnu obrambenu sposobnost, zajebi pricu. Ili cemo po noci spavati mirno jer znamo da Zoltan, ili Dumitru, ili Tuta Bugarin budnim okom paze da iz Ukrajine nesto ne doleti. A pazi iznenadjenja, doletilo je. A mi pomislili, mi u NATO, ko ima veci penis od nas. A da nisu vidjeli mogu te bajke nekome drugome pricati.

- Dokle god moras kod susjeda posuditi barem sarafciger, nisi subjekt i nisi samostojan. Na tragu ovoga gore, jer supruga ima stvar oko kupovine alata ili sl hardveraja.

Napisao bih takodjer par rijeci koje me kao nositelja RH Putovnice koji je dozivio i 90-e i ove druge godine peku istinsko i duboko.

Cinjenica je da zivimo gdje geografski zivimo, znaci rat ne gine u ciklusima od 30 do 50 godina. Takodjer je cinjenica da je ova nasa mlada demokratska zemlja opljackana, da se u "projekte" rokaju milijarde, i to kumovima, stricevima, plemenu. Nevini primjer: https://grabancijas.com/bandic-nabavio-sifone-za-44-000-kuna-video/

Ako cemo iz tog rakursa, znaci da se vec nesto negdje kuha, i da ce roknuti u dogledno vrijeme. I mi iz te perspektive, glupo, tupo i sebicno opljackamo i raselimo zemlju toliko da ode pola milijuna ljudi jer je grabez i palez. Premijer porucuje Auf Wiedersehen.

U nekom realnom i idealnom, odrzivom scenariju, da smo sacuvali industriju i gospodarsku moc, s obzirom tko nam sve rovari na granicama (Vehabije u Bihacu, Krajisnici koji se pozdravljaju s "Dogodine u Kninu", RS, Vojska Srbije koja kupuje ozbiljne dronove i PZO sustave i koja je sacuvala tzv "namensku industriju", sami rade svoje haubice i topove, oklopnjake itd), trebali smo biti jbni Izrael i sklopiti Maginoovu liniju na juznoj strani grane, nakrkati se Leopardima 2 i PzH 2000 koje bi sklapali u Djuri Djakovicu, da nikome ne padne nikada vise na pamet da se dirne u nas jer kad krenemo odgurat cemo sve do Grcke.

Ne.

Domet je pljacka i brza lova. Narodnjak i zlatan lanac. A prateci malo stvari, vidis da ako smo mi zaboravili 91' i sto je bilo, drugi nisu. Goje se nove generacije istih likova koji su jurisali, dobrovoljacki, po RH i kojima se instalira ista verzija software-a u glavu. Mi smo ukinuli vojsku, ne treba nam. Slika vrlo aktualna.

2 godine
offline
Prvi puta u letu snimljen "hrvatski" Rafale. Ima l

9.12. 2022

 

Francuska je u okviru implementacije Hrvatsko-francuskog strateškog partnerstva, Političke deklaracije potpisane krajem studenoga prošle godine, ponudila Hrvatskoj jačanje suradnje u obrambenim pitanjima te “nastavno na program nabave borbenih aviona Rafale, odobrila i donaciju lansera sustava kratkog dometa originalnog proizvođača MBDA France, za zaštitu zrakoplovne baze u kojoj će se nalaziti avioni Rafale”.

 

“U skladu s potrebama, OS RH iskazale su zahtjev za prioritetnom nabavom lansera sustava kratkog dometa Mistral i raketa Mistral 3. Navedena nabava je hitna i neodgodiva mjera koja je dugoročno sigurnosno i obrambeno važna za Hrvatsku “, naglasio je Banožić.


Nabava obuhvaća isporuku raketa Mistral 3 i lansera sustava kratkog dometa s najnovijom termalnom kamerom, sustavom za šifriranu elektroničku identifikaciju ciljeva i kompletom za koordinaciju zapovijedanja i upravljanja. Osiguran je i paket integrirane logističke potpore, obuku osoblja i tehničku potporu proizvođača.

 

 

Dakle, ne brinite, to je već u projektu modernizacije PZO.

Inače, samim ulaskom u NATO savez svaka članica je dužna plaćati zaštitu svoga zračnog prostora ili je dužna kupiti zrakoplove.

NATO uvijek nešto i donira, no kupiti uložiti novac moraš, ili na jedan ili na drugi način.

 

Moderan i opak zrakoplov djeluje psihološki na odvraćanje neprijatelja bolje nego bilo koji tenk, raketni lanser ili helikopter.

Kad ti leti nad glavom na 10.000 m a ne vidiš ga, čuješ buku aviona, "kolenja ti klecaju kao da plešeš brejk dens" (sportski citat našega susp. prijatelja)

 

合氣道 Nikada nas nitko i nije napao. Rat u Hrvatskoj je počeo napadima tuđmanovaca na garizone JNA.@PzKpfw
 
3 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Prvi puta u letu snimljen "hrvatski" Rafale. I
BDS kaže...

A sada? Vjerojatno se radi o slici sa mirror efektom, prije to nego da su fulali. Zrcalno sam okrenuo sliku. Sad je Rondel pogrešno postavljen na Migu a na Rafalu je ok.

 Osim broja možeš i po šahovnici vidjeti, raspored štitova iznad šahovnice, da je zrcalno i oni bi bili naopako, a nisu.

15 godina
offline
Re: Prvi puta u letu snimljen "hrvatski" Rafale. I
Zaporožac kaže...

9.12. 2022

 

“U skladu s potrebama, OS RH iskazale su zahtjev za prioritetnom nabavom lansera sustava kratkog dometa Mistral i raketa Mistral 3. Navedena nabava je hitna i neodgodiva mjera koja je dugoročno sigurnosno i obrambeno važna za Hrvatsku “, naglasio je Banožić.


Nabava obuhvaća isporuku raketa Mistral 3 i lansera sustava kratkog dometa s najnovijom termalnom kamerom, sustavom za šifriranu elektroničku identifikaciju ciljeva i kompletom za koordinaciju zapovijedanja i upravljanja. Osiguran je i paket integrirane logističke potpore, obuku osoblja i tehničku potporu proizvođača.

 

 

Kad ti leti nad glavom na 10.000 m a ne vidiš ga, čuješ buku aviona, "kolenja ti klecaju kao da plešeš brejk dens" (sportski citat našega susp. prijatelja)

 

Ručni Mistral 3 kojem je domet 7km nam je nažalost jedini domet ali bolje išta nego ništa. Avion na 10000m nije mu to pametno ako netko dole ima neki jači SAM sustav sa dometom najslabiji 20-400km najbolji.Srbi npr. imaju kineski sam fk3 sa dometom 100km i sisteme manjeg dometa. Bolje nam je bilo uzet kombinaciju par aviona i još neki ozbiljniji sam sustav za rušenje nečeg poput onog šta nam je doletio.  Rafali sami nemaju efekta bez ovakve kombinacije.

DarthMarkus kaže... Normalno da radi fluidnio kad ti fali pol galaksije hehe
14 godina
offline
Re: Prvi puta u letu snimljen "hrvatski" Rafale. I
Hocemo li ih sad poklonit ukrajini po Nato Direktivi?
R33mba#2892
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.9.2023 12:11 (R3nchi).
Moj PC  
3 1 hvala 1
2 godine
offline
Prvi puta u letu snimljen "hrvatski" Rafale. Ima l

Nećemo, iz prve ruke.

合氣道 Nikada nas nitko i nije napao. Rat u Hrvatskoj je počeo napadima tuđmanovaca na garizone JNA.@PzKpfw
 
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: Prvi puta u letu snimljen "hrvatski" Rafale. I
dery kaže...

Ručni Mistral 3 kojem je domet 7km nam je nažalost jedini domet ali bolje išta nego ništa. Avion na 10000m nije mu to pametno ako netko dole ima neki jači SAM sustav sa dometom najslabiji 20-400km najbolji.Srbi npr. imaju kineski sam fk3 sa dometom 100km i sisteme manjeg dometa. Bolje nam je bilo uzet kombinaciju par aviona i još neki ozbiljniji sam sustav za rušenje nečeg poput onog šta nam je doletio.  Rafali sami nemaju efekta bez ovakve kombinacije.

A čuj, nisu ni moderni avioni baš glineni golubovi na 10km.

Imaju se oni čime braniti i znaju se braniti. Inače, to im je putna visina ako idu nekoga bombardirati kao nekoć Srbiju, poslije se spuste.

 

Slažem se za solidne raketne sustave, no rat u Ukrajini je pokazao da ni Rusi s najmodernijim raketnim sustavima ne mogu oboriti sve realno spore dronove.

Što da ih ukrajinci Gađaju nečim ozbiljnijim kao što je bar Patriot.

 

No zapad održava vodu na površini i ne želi dati Ukrajini ozbiljnije oružje, jer bi vrlo brzo borbe eskalirale, čak bi bio moguć i onaj najcrnji scenarij..

 

Idu s Rusima u istraživanje svemira, a ovdje su kao u zavadi, možeš misliti.

Ima tu puno igrica koje mi ni ne shvaćamo.

合氣道 Nikada nas nitko i nije napao. Rat u Hrvatskoj je počeo napadima tuđmanovaca na garizone JNA.@PzKpfw
15 godina
offline
Re: Prvi puta u letu snimljen "hrvatski" Rafale. I

Putin je na početku vladanja želio uči u nato prekoredno odmah ali mu nisu dali. Kao odbili su ga radi toga jer nije želio čekati kao ostale zemlje svoj red ahahaha da da kako ne. Ameri igraju odavno svoju igru koja vodi ovome svemu.

DarthMarkus kaže... Normalno da radi fluidnio kad ti fali pol galaksije hehe
14 godina
offline
Prvi puta u letu snimljen "hrvatski" Rafale. Ima l

BUG -informatički časopis objavi članak o Rafalu - prvi puta viđen u letu s našim oznakama.  Znači dobro je, stvar se dobro odvija i idemo dalje. Očekujem članak o dolasku simulatora (kada, gdje, kako to izgleda, tko to poslužuje i sl.) ili o tome kakva je komunikacija zrakoplov/zrakoplov, baza, ili o nečemu novom što će hrvati puta vidjeti, korstiti i sl. a ono glavna vijest - majstor pogrešno ofarbao rondelu (okrenuo šablonu na drugu stranu). Popravak  traje cca pola sata..

E a to je dovoljan okidač da ekipa ( pretpostavljam moja generacija 50+) povede raspravu o 90-tim, pa grbovima i (bes)potrebnosti avijacije...

Zaključit ću: Posao sa uvođenjem Rafala ide svojom dinamikom ( na opću žalost neke ekipe) i  bravo za naše dečke u Francuskoj, dokazuju da ipak postoji zavidna visina predznanja i iskustva za kvalitetan prihvat obuke. Očigledno  da naš sustav školovanja, kako god ga mi kritizirali može izbaciti kvalitetan kadar.

 

P.S. Čekam slijedeći članak o pogrešnoj boji kombinezona

 

 
10 0 hvala 1
7 godina
protjeran
offline
Prvi puta u letu snimljen "hrvatski" Rafale. Ima l

samo podsjetnik za sve da je na ovoj temi zadnji put viđen kolega PzKpfw 

 

neka ova tema ostane kao spomenik jednom velikanu. 

 
4 0 hvala 2
5 godina
offline
Re: Prvi puta u letu snimljen "hrvatski" Rafale. I
Je li ovo kolega?
 
3 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: Prvi puta u letu snimljen "hrvatski" Rafale. I
markoveliki kaže...
Je li ovo kolega?

 Da.

合氣道 Ne boj me se dok vičem, svađam se i psujem. Čuvaj me se kada ušutim.
7 godina
protjeran
offline
Re: Prvi puta u letu snimljen "hrvatski" Rafale. I

hahahaha 
bilo bi prejako da je, al Matija je purger, tako da ne virujem 

15 godina
online
Prvi puta u letu snimljen "hrvatski" Rafale. Ima l

E, stvarno... Što je s Panzerom (Bratstvo i jedinstvo, Commie, Crvendač...)? Je li dobro? Nije se prijavljivao od 18.9.

Moj PC  
2 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice