Radi.li – stranica s ažuriranim popisom trgovina k zaključana tema

poruka: 53
|
čitano: 6.672
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Radi.li – stranica s ažuriranim popisom trgovina k".
5 godina
offline
Radi.li – stranica s ažuriranim popisom trgovina k

ako ne živiš u većem gradu, applikacija je trivijalna

 

def radi_li():

  print("NE")

 
9 0 hvala 0
15 godina
offline
Radi.li – stranica s ažuriranim popisom trgovina k

Lijepo se obavi kupovina na vrijeme, pa ti neće trebati ova aplikacija, ne biti komodan. Ne, ne... Ovo je upućeno svima koji su protiv neradnih nedjelja.

 

I nemojte bacati jeftine fore da se nekome uskraćuje rad i da ljudi žele raditi i biti više plaćeni, tralala trljibrlji... Neka se radnike neovisno o radu nedjeljom ili blagdanima, praznicima pošteno plati. Neka "gazde" inače vrlo dobro plaćaju svoje radnike, pa im (radnicima tj. mahom radnicama u trgovini) neće trebati radna nedjelja da bi imali poštenu (dostojnu čovjeka i troškova u ovo vrijeme) plaću.

Moj PC  
11 23 hvala 1
16 godina
offline
Re: Radi.li – stranica s ažuriranim popisom trgovi
Izzy kaže...

Lijepo se obavi kupovina na vrijeme, pa ti neće trebati ova aplikacija, ne biti komodan. Ne, ne... Ovo je upućeno svima koji su protiv neradnih nedjelja.

 

I nemojte bacati jeftine fore da se nekome uskraćuje rad i da ljudi žele raditi i biti više plaćeni, tralala trljibrlji... Neka se radnike neovisno o radu nedjeljom ili blagdanima, praznicima pošteno plati. Neka "gazde" inače vrlo dobro plaćaju svoje radnike, pa im (radnicima tj. mahom radnicama u trgovini) neće trebati radna nedjelja da bi imali poštenu (dostojnu čovjeka i troškova u ovo vrijeme) plaću.

 Mislim zbilja argumentirano zboriš. Smanjuješ obujam ekonomije, licemjerno ignoriraš da brdo drugih službi koje i sam koristiš rade (i očekuješ da rade) i nadasve pretpostavljaš da svi sjedimo sa prstom u **** cijelu subotu ali neki imaju i taj dan obveze. Zašto pretpostavljaš da itko ide u Nedjelju u kupovinu iz čistog kaprica umjesto na izlet? Dakle svašta. 

Democracy is not for the people
14 godina
offline
Re: Radi.li – stranica s ažuriranim popisom trgovi
Aplikacija je tesko smece, pola ducana ne prikazuje, a ove sta prikazuje vuce samo standardno radno vrijeme bez da update-a prema datumima a ne danima
It aint what you dont know that gets you into trouble. Its what you know for sure that just aint so
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Radi.li – stranica s ažuriranim popisom trgovi
Izzy kaže...

Lijepo se obavi kupovina na vrijeme, pa ti neće trebati ova aplikacija, ne biti komodan. Ne, ne... Ovo je upućeno svima koji su protiv neradnih nedjelja.

 

I nemojte bacati jeftine fore da se nekome uskraćuje rad i da ljudi žele raditi i biti više plaćeni, tralala trljibrlji... Neka se radnike neovisno o radu nedjeljom ili blagdanima, praznicima pošteno plati. Neka "gazde" inače vrlo dobro plaćaju svoje radnike, pa im (radnicima tj. mahom radnicama u trgovini) neće trebati radna nedjelja da bi imali poštenu (dostojnu čovjeka i troškova u ovo vrijeme) plaću.

 

Ne, nego baš suprotno. Radnika treba platiti po zakonu, i treba ih biti dovoljno da rade normalno radno vrijeme i osigurane slobodne dane u tjednu.

A dalje je na poslodavcima da si zaposle radnike koji žele tako raditi i da si poslodavci sami organiziraju poslovanje, a ne da im država brani rad nedjeljom priglupim zakonima.

 

Zašto restorani i kafići smiju radit nedjeljom? Kino dvorane? Kockarnice? Zabavni parkovi? Novinari? Voditelji radija i televizije? Da ne spominjemo sad sve po redu...

Ovako samo izgleda da se vodi neka lažna briga za napaćeni narod, a sjebali su jedino trgovine.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put pon 15.4.2024 23:40 (Bitanga).
14 godina
offline
Re: Radi.li – stranica s ažuriranim popisom trgovi
Ma zatvori sve, sta imas igdi ic kad je ovaj tjedan evandelje po Luki
It aint what you dont know that gets you into trouble. Its what you know for sure that just aint so
 
8 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Radi.li – stranica s ažuriranim popisom trgovi
JudgeDredd kaže...
Izzy kaže...

Lijepo se obavi kupovina na vrijeme, pa ti neće trebati ova aplikacija, ne biti komodan. Ne, ne... Ovo je upućeno svima koji su protiv neradnih nedjelja.

 

I nemojte bacati jeftine fore da se nekome uskraćuje rad i da ljudi žele raditi i biti više plaćeni, tralala trljibrlji... Neka se radnike neovisno o radu nedjeljom ili blagdanima, praznicima pošteno plati. Neka "gazde" inače vrlo dobro plaćaju svoje radnike, pa im (radnicima tj. mahom radnicama u trgovini) neće trebati radna nedjelja da bi imali poštenu (dostojnu čovjeka i troškova u ovo vrijeme) plaću.

 Mislim zbilja argumentirano zboriš. Smanjuješ obujam ekonomije, licemjerno ignoriraš da brdo drugih službi koje i sam koristiš rade (i očekuješ da rade) i nadasve pretpostavljaš da svi sjedimo sa prstom u **** cijelu subotu ali neki imaju i taj dan obveze. Zašto pretpostavljaš da itko ide u Nedjelju u kupovinu iz čistog kaprica umjesto na izlet? Dakle svašta. 

 Zato što većina ide. Nakon nekog "provoda" ili čega već, idemo mi veselo u dućan. Ti si se (ne kažem konkretno baš ti) odmarao ili zabavljao, a ja (ne doslovno ja, nego ona(j) tko će te uslužiti u dućanu) ću lijepo raditi da te uslužim nakon tvoga opuštanja. A onda pak ima ljudi kojima je gušt "bauljati" po dućanima. Ma nemoj... Bježite komodna "bando" i ostavite (i podržite) ljude da se odmaraju!!! Nije to nekakva neophodna služba za zdravlje i sigurnost građana (bolnice, vatrogasci i policija), pa da mora netko raditi i vikendom. To je jebeni dućan!

Bitanga kaže...
Izzy kaže...

Lijepo se obavi kupovina na vrijeme, pa ti neće trebati ova aplikacija, ne biti komodan. Ne, ne... Ovo je upućeno svima koji su protiv neradnih nedjelja.

 

I nemojte bacati jeftine fore da se nekome uskraćuje rad i da ljudi žele raditi i biti više plaćeni, tralala trljibrlji... Neka se radnike neovisno o radu nedjeljom ili blagdanima, praznicima pošteno plati. Neka "gazde" inače vrlo dobro plaćaju svoje radnike, pa im (radnicima tj. mahom radnicama u trgovini) neće trebati radna nedjelja da bi imali poštenu (dostojnu čovjeka i troškova u ovo vrijeme) plaću.

 

Ne, nego baš suprotno. Radnika treba platiti po zakonu, i treba ih biti dovoljno da rade normalno radno vrijeme i osigurane slobodne dane u tjednu.

A dalje je na poslodavcima da si zaposle radnike koji žele tako raditi i da si poslodavci sami organiziraju poslovanje, a ne da im država brani rad nedjeljom priglupim zakonima.

 

Zašto restorani i kafići smiju radit nedjeljom? Kino dvorane? Kockarnice? Zabavni parkovi? Novinari? Voditelji radija i televizije? Da ne spominjemo sad sve po redu...

Ovako samo izgleda da se vodi neka lažna briga za napaćeni narod, a sjebali su jedino trgovine.

 Novinari? Tko ih "šiša", postali su štetočine, gamad. I ne trebaju raditi, kao i kockarnice. Jedni i drugi samo čine mahom štetu ljudima. Kino dvorane i kazališta još i mogu proći jer ljudi ih koriste da se zabave slobodnim danom. Pa hajde, ali dućani... Ma daj, molim te. Baš su neophodni i baš MORAJU raditi 7 dana u tjednu. Organiziraj se i obavi kupovinu na vrijeme dok rade. Imaš 5-6 dana u tjednu za kupovinu, pa ne možeš reći da ne možeš stići. Nisi 24 sata tijekom tih 5-6 dana zauzet, pa da ne možeš odvojiti 1-2h za to obaviti.

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.4.2024 6:38 (Izzy).
11 godina
offline
Radi.li – stranica s ažuriranim popisom trgovina k

Po meni najveća prednost neradne nedjelje za trgovine je znatno smanjen broj automobila na cesti...

 
3 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Radi.li – stranica s ažuriranim popisom trgovi
Izzy ocito ne vidis da sam sebi kontriras. Isto tako ja tebe mogu pitat zar nisu zaposlenici u kinu zasluzili da se odmore nediljon? Zasto ljudi nisu isli u kino ostalih 5-6 dana? Koji god odgovor das za te zaposlenike moze se primjeniti i na ducane jer nije bitno koliko je nesto neophodno nego neravnopravnost izmedu ducana i drugih djelatnosti na bazi argumenta da se ne iskoristava i tlaci radnika. Jel to znaci da je onda u kaficu dozvoljeno tlacit radnika?
It aint what you dont know that gets you into trouble. Its what you know for sure that just aint so
 
9 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Radi.li – stranica s ažuriranim popisom trgovi

 

 Novinari? Tko ih "šiša", postali su štetočine, gamad. I ne trebaju raditi, kao i kockarnice. Jedni i drugi samo čine mahom štetu ljudima. Kino dvorane i kazališta još i mogu proći jer ljudi ih koriste da se zabave slobodnim danom. Pa hajde, ali dućani... Ma daj, molim te. Baš su neophodni i baš MORAJU raditi 7 dana u tjednu. Organiziraj se i obavi kupovinu na vrijeme dok rade. Imaš 5-6 dana u tjednu za kupovinu, pa ne možeš reći da ne možeš stići. Nisi 24 sata tijekom tih 5-6 dana zauzet, pa da ne možeš odvojiti 1-2h za to obaviti.

 

Fulaš poantu. Nemaš ti šta braniti nekima da rade. Ako ne trebaju raditi nedjeljom jer nema nikoga neće raditi. Ako trebaju, radit će jer im se isplati. Trgovine i dalje rade ponekom nedjeljom, i ljudi ih posjećuju, znači da im se i dalje isplati.

 

Neka ljudi budu doma s obitelji nedjeljom, šta imaju hodati po kafićima, kinima i kazalištima. Zašto bi ih netko trebao zabavljati nedjeljom, neka se sami zabavljaju, i zabavljači imaju obitelj.

 

Nije na državi da se upliće tko kad radi i zašto. I dalje mi nije jasno kako to ustavni sud nije srušio.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
13 godina
offline
Re: Radi.li – stranica s ažuriranim popisom trgovi
Bitanga kaže...
Izzy kaže...

Lijepo se obavi kupovina na vrijeme, pa ti neće trebati ova aplikacija, ne biti komodan. Ne, ne... Ovo je upućeno svima koji su protiv neradnih nedjelja.

 

I nemojte bacati jeftine fore da se nekome uskraćuje rad i da ljudi žele raditi i biti više plaćeni, tralala trljibrlji... Neka se radnike neovisno o radu nedjeljom ili blagdanima, praznicima pošteno plati. Neka "gazde" inače vrlo dobro plaćaju svoje radnike, pa im (radnicima tj. mahom radnicama u trgovini) neće trebati radna nedjelja da bi imali poštenu (dostojnu čovjeka i troškova u ovo vrijeme) plaću.

 

Ne, nego baš suprotno. Radnika treba platiti po zakonu, i treba ih biti dovoljno da rade normalno radno vrijeme i osigurane slobodne dane u tjednu.

A dalje je na poslodavcima da si zaposle radnike koji žele tako raditi i da si poslodavci sami organiziraju poslovanje, a ne da im država brani rad nedjeljom priglupim zakonima.

 

Zašto restorani i kafići smiju radit nedjeljom? Kino dvorane? Kockarnice? Zabavni parkovi? Novinari? Voditelji radija i televizije? Da ne spominjemo sad sve po redu...

Ovako samo izgleda da se vodi neka lažna briga za napaćeni narod, a sjebali su jedino trgovine.

 U teoriji su u pravi, ali praksa funkcionira drugačije: nema dovoljno radnika, nemaju osigurane slobodne dane i nisu plačeni po zakonu.

Ja predlažem sljedeće: kada ćemo imati funkcionalnu državu u kojoj će svi raditi po zakonu (pa i trgovine), onda neka se ponovo uvede rad nedjeljom

15 godina
offline
Radi.li – stranica s ažuriranim popisom trgovina k

Razne trgovine i servisi jednostavno nisu neophodne da bi trebale raditi nedjeljom. Dosta drugih usluga i djelatnost su dvojbene glede rada nedjeljom, slažem se. Restorani, kafići, kina, kazališta i sve ono što ljudima dobro dođe kada ne rade je dvojbeno (ipak, to nije nešto nužno i može se bez toga). A i tada propuštaju zaradu jer dobar broj ljudi ima vremena vikendom i tada odlazi na takva mjesta, to je jasno. Pa i hoteli tu spadaju jer netko odsjeda i preko vikenda. Ali tamo gdje ta usluga nije uvijek potrebna, e tu ne treba forsirati da se radi baš svih 7 dana u tjednu. I tu ne govorim o smjenama i dogovorima tko će koji dan raditi tj. koju nedjelju, nego uopće ne treba raditi.

Moj PC  
3 5 hvala 1
14 godina
offline
Re: Radi.li – stranica s ažuriranim popisom trgovi
Izzy kaže...

Razne trgovine i servisi jednostavno nisu neophodne da bi trebale raditi nedjeljom. Dosta drugih usluga i djelatnost su dvojbene glede rada nedjeljom, slažem se. Restorani, kafići, kina, kazališta i sve ono što ljudima dobro dođe kada ne rade je dvojbeno (ipak, to nije nešto nužno i može se bez toga). A i tada propuštaju zaradu jer dobar broj ljudi ima vremena vikendom i tada odlazi na takva mjesta, to je jasno. Pa i hoteli tu spadaju jer netko odsjeda i preko vikenda. Ali tamo gdje ta usluga nije uvijek potrebna, e tu ne treba forsirati da se radi baš svih 7 dana u tjednu. I tu ne govorim o smjenama i dogovorima tko će koji dan raditi tj. koju nedjelju, nego uopće ne treba raditi.

 Nista od toga nije neophodno i svi jednako gube zaradu jer i trgovine najveci broj ljudi posjecuje vikendom. Drzis dvostruke standarde skoro dostojne HDZ-a i njihovih odluka.

It aint what you dont know that gets you into trouble. Its what you know for sure that just aint so
15 godina
offline
Re: Radi.li – stranica s ažuriranim popisom trgovi
C64 kaže...

 U teoriji su u pravi, ali praksa funkcionira drugačije: nema dovoljno radnika, nemaju osigurane slobodne dane i nisu plačeni po zakonu.

Ja predlažem sljedeće: kada ćemo imati funkcionalnu državu u kojoj će svi raditi po zakonu (pa i trgovine), onda neka se ponovo uvede rad nedjeljom

 

Onda treba kontrolirati poštivanje zakona.

 

Analogno tvome trebali bi zabraniti svima kompletno rad na "bijelo" jer ima ljudi koji rade na "crno"?

Dovoljno ograničenja imamo zbog nekolicine kriminalaca zbog kojih su se i uveli zakoni, ne moramo još sve zabraniti jer se ni ti zakoni ne provode.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
10 godina
offline
Radi.li – stranica s ažuriranim popisom trgovina k

Ljudi, drugovi, radni narod, ne dopustite nikome sa strane da nas dijeli. Da baca baklju razdora u naše redove.
Ne treba izmišljati toplu vodu. Samo se treba vratiti zasadama socijalizma. Ono kaj ne treba raditi nedjeljom i praznikom, ne mora.

Podržavam radnike i radničku klasu da ima pravo na odmor. Ne jedan dan u tjednu po izboru voditelja trgovine, nego to mora biti nedjelja.
Mislim, zakaj se nedjelja zove baš nedjelja? Zato, kaj nikaj ne dela. Proleteri moraju imati i socijalnu komponentu svojega života, kako
bi se naše društvo moglo razvijati u pravome smjeru.

 

Nemojte se pretvarati u licemjere, neke potrošače koji nakon jutarnje seanse u nekoj bogomoklji, hrle u trgovačke centre bauljati oko i naokolo.
Tak' to rade farizeji. Ujutro govore jedno, a popodne rade drugo. Kontra ovoga što su ujutro govorili.

 

 

dzg
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.4.2024 9:55 (PzKpfw).
Moj PC  
1 2 hvala 1
5 godina
offline
Radi.li – stranica s ažuriranim popisom trgovina k

"Dok politika stvara kaos, mi nudimo rješenje" – moto je ovog korisnog servisa

Ova aplikacija pospješuje kaos. 

 

Jer putovanje na random trgovinu je kaos.

 

EDIT: predlažem drugačiji pristup, a to je odlazak u poznatu trgovinu, i kupovina dan u naprijed.

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.4.2024 10:21 (gpd).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Radi.li – stranica s ažuriranim popisom trgovina k

Pa ne radi aplikacija kaos, nego država.

 

Ideja države je da se ljudima smuči tražiti koja trgovina radi koji vikend i da će prestati ljudi kupovati nedjeljom i da na kraju konačno ukinu kompletno rad trgovinama nedjeljom.

Ali ljudi i dalje žele kupovati nedjeljom, zato ovakve aplikacije i postoje, i zato svaka trgovina i portal objavljuje na svojim stranicama svaki tjedan koja trgovina radi, a koja ne. I zato svaki vikend na kavi čujem pitanja "E, kaj danas radi?".

Potpuno glup i nepotreban posao svima.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.4.2024 10:21 (Bitanga).
Moj PC  
2 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Radi.li – stranica s ažuriranim popisom trgovi
Bitanga kaže...

Pa ne radi aplikacija kaos, nego država.

 

Ideja države je da se ljudima smuči tražiti koja trgovina radi koji vikend i da će prestati ljudi kupovati nedjeljom i da na kraju konačno ukinu kompletno rad trgovinama nedjeljom.

Ali ljudi i dalje žele kupovati nedjeljom, zato ovakve aplikacije i postoje, i zato svaka trgovina i portal objavljuje na svojim stranicama svaki tjedan koja trgovina radi, a koja ne. I zato svaki vikend na kavi čujem pitanja "E, kaj danas radi?".

Potpuno glup i nepotreban posao svima.

 

Država radi kaos, a ova aplikacija im ide na ruku.

 

Ideja je kad ekonomija stagnira, malo zakuhati, uvesti dozu kaosa, jer smatraju oni da to potiče ljude na poduzetništvo, rad, reorganizaciju , inovaciju i što već.

 

 

 

 

15 godina
offline
Radi.li – stranica s ažuriranim popisom trgovina k

Ha... Ja sam i dalje za to da trgovine ne rade nedjeljom. Pitanje je, je li trgovine rade zbog kupaca, iz samilosti, pa eto da jadnim kupcima udovoljimo potrebu za kupovinom i jer su vlasnici trgovačkih lanaca tako brižni za svoje mušterije ili im je stalo do zarade. Što će biti razlog nego zarada.

 

Pa ako vlasnik kuka i žali da će propasti jer ne radi nedjeljom, a čuj... Što te je radna nedjelja držala u plusu, a sada kada je nema si u minusu? Kako to? To onda znači da si i prije loše poslovao i imao nekakav bijedni plus tj. bijednu dobit. Što ne vjerujem da je slučaj kod većine trgovačkih lanaca i da su oni itekako su u debelom plusu. Tako da je tu želja za zaradom jedini pravi razlog, a sve ostalo je mazanje očiju javnosti. Pa hajde da većina trgovkinja ima pristojne plaće, i sada će im se ona srezati, ali nema. To su puste prijetnje vlasnika da će morati zatvoriti, tj. to su pusta - preseravanja.

 

Kad ljudima nešto poudiš, oni to prihvate. Ako im nije na štetu. I onda kada se naviknu, a to im ukineš, onda se žale. Da trgovine uopće ne rade nedjeljom, nitko ne bi išao u trgovinu jer ne bi imao gdje. I gotovo, točka. Stvar riješena. A ovako kada neka radi, ajmo mi u tu trgovinu. I onda će se reći - ljudi idu, moramo biti otvoreni. Pa jasno da idu kada si im se ponudio.

 

EDIT: Mi svi gledamo zaradu, daleko od toga da ne gledamo. Ali gledamo i da se odmorimo.

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.4.2024 11:23 (Izzy).
Moj PC  
2 1 hvala 1
15 godina
offline
Re: Radi.li – stranica s ažuriranim popisom trgovi
Izzy kaže...

Ha... Ja sam i dalje za to da trgovine ne rade nedjeljom. Pitanje je, je li trgovine rade zbog kupaca, iz samilosti, pa eto da jadnim kupcima udovoljimo potrebu za kupovinom i jer su vlasnici trgovačkih lanaca tako brižni za svoje mušterije ili im je stalo do zarade. Što će biti razlog nego zarada.

 

Pa ako vlasnik kuka i žali da će propasti jer ne radi nedjeljom, a čuj... Što te je radna nedjelja držala u plusu, a sada kada je nema si u minusu? Kako to? To onda znači da si i prije loše poslovao i imao nekakav bijedni plus tj. bijednu dobit. Što ne vjerujem da je slučaj kod većine trgovačkih lanaca i da su oni itekako su u debelom plusu. Tako da je tu želja za zaradom jedini pravi razlog, a sve ostalo je mazanje očiju javnosti. Pa hajde da većina trgovkinja ima pristojne plaće, i sada će im se ona srezati, ali nema. To su puste prijetnje vlasnika da će morati zatvoriti, tj. to su pusta - preseravanja.

 

Kad ljudima nešto poudiš, oni to prihvate. Ako im nije na štetu. I onda kada se naviknu, a to im ukineš, onda se žale. Da trgovine uopće ne rade nedjeljom, nitko ne bi išao u trgovinu jer ne bi imao gdje. I gotovo, točka. Stvar riješena. A ovako kada neka radi, ajmo mi u tu trgovinu. I onda će se reći - ljudi idu, moramo biti otvoreni. Pa jasno da idu kada si im se ponudio.

 

EDIT: Mi svi gledamo zaradu, daleko od toga da ne gledamo. Ali gledamo i da se odmorimo.

 

Cilj je smanjiti broj ljudi koji radi nedjeljom. Što mi ima smisla za velike trgovine gdje radi po 20 radnika u smjeni.

I sad umjesto da svaku nedjelju radi 250 trgovina u gradu radit će ih svaku nedjelju po 20ak. Drugu nedjelju idućih 20. Ljudi će i dalje imati gdje kupiti nešto, ali moraju znati gdje radi.

I u većem gradu skuriti puno više benzina. Pa neka biraju jel će ići ili ne.

 

I druge branše tako smanjuju broj aktivnih/dežurnih ljudi nedjeljom, nije ni to loše.

 

Ali potpuna zabrana bi bila iznimno loša. I licemjerna borba za prava radnika. Jer zašto onda ne zabraniti svima da rade nedjeljom i dati im da se odmore, šta oni ne moraju?

 

Riknuo ti je internet u subotu navečer, čekaj ponedjeljak da ti se javi prvi slobodni operater...

Počastio bi ekipu ručkom poslije mise? Jebiga, čekaj ponedjeljak.

Htio bi na bazene nedjeljom, žao mi je, pričekaj ponedjeljak, spasioci i osoblje se mora odmoriti, rade svaki dan.

Trebaš prijevoz, taksisti su na danu odmora, čut ćemo se u ponedjeljak.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
16 godina
offline
Re: Radi.li – stranica s ažuriranim popisom trgovi

Gube zaradu su price za malu djecu. EDIT: Gube zaradu jer mi ljudi rade kad se placa 200% a oni ih plate pola = extra profit na ustrb radnika! To kaj se ne kupi u nedjelju se bude kupilo dan prije ili kasnije. Poanta zabrane rada nedjeljom nije da bi ovi koji se nisu u stanju organizirat kupovali dan prije nego da se zastiti radnike koji su RH kriminalno slabo placeni, nedjelje im se sigurno ne placaju 200% i ljude se izrabljuje radi vase komocije! Zivim u Austriji i tu se dnevno radi do 20:00, subotom do 18:00 a nedjelje ne rade! Ako ti nekaj treba odi na benzinsku gdi je sve 30% skuplje, to se zove porez na bedake (redovno uplacujem jer zena zaboravi kupiti neku debilanu) ali ovi na benzinskoj dobe extra 100% na satnicu i rade jer im je u interesu. Cisto sumnjam da Konzum placa 100% na placu i isto vrijedi za sve ostale.

Na kraju krajeva sutra imate izbore pa izadite i birajte mozda vam se posreci pa bude nekaj od banana republike jednog dana.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.4.2024 12:28 (NEW_MAN).
15 godina
offline
Radi.li – stranica s ažuriranim popisom trgovina k

Majko mila... Joj, joj... Ajde čekaj malo. Prvo, ne živimo u svijetu gdje svi mogu sve. Hoćemo li svi imati jednaku plaću? Jednako jesti i oblačiti se? Nismo svi jednaki i to bi već trebalo svima biti jasno.

 

Zašto bi sve bilo primjenjivo na sve? To nije nikada bilo, niti će ikada biti.

 

I u ovome se opet vidi današnja potreba guranja jednakosti i jednakopravnosti u sve i svašta. Ljevičarenja i liberalizam... A to u nekim situacijama jednostavno rečeno nije primjenjivo. Zbog toga postoje nekakve kompenzacije. Pa ćemo onda na taj način nešto poboljšati i promijeniti tj. ublažiti.

 

Nije stvar u tome da moraju svi sve ili ako se neće, onda svi neće. Stvar je u tome da se u nekim profesijama nešto može priuštiti, a negdje ne može. Zbog "prirode" posla. Primjerice, zdravstvena služba tj. liječnik i ljekarna uvijek mora biti dostupna, ali običan trgovac ne mora. 

 

Pa je li vam moram takve stvari objašnjavati!?

Moj PC  
0 3 hvala 0
16 godina
offline
Radi.li – stranica s ažuriranim popisom trgovina k

Tocio bi benzin u nedjelju? Sto o tome nisi vodio brigu dan ranije?

Isao bi na misu u nedjelju? Idi u ponedjeljak u pauzi za rucak!

Treba ti lijek u nedjelju? Sto se nisi razbolio dan ranije?

Hitna pomoc? Bolnice? Javni prijevoz?

Zayebi to, iskljucimo struju nedjeljom jer i radnici u elektranama imaju pravo na dan odmora!

Nema TV programa niti Interneta, nema nicega nedjeljom, samo pravda i pravicnost za potlacene mase!

Gledam te!
 
4 1 hvala 0
16 godina
offline
Radi.li – stranica s ažuriranim popisom trgovina k

TLDR; nije problem što dućani ne rade nedjeljom, dućani mogu raditi 7 dana u tjednu ako se poštiva ZOR koji kaže da se tjedno radi 40h. Kod nas u državi taj zakon je manje više smijurija i to nitko ne kontrolira.

[url=https://valid.x86.fr/2kezbs][img]https://valid.x86.fr/cache/banner/2kezbs-6.png[/img][/url]
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Radi.li – stranica s ažuriranim popisom trgovina k

Ukratko, glup je svatko tko misli da ce jadnoj blagajnici biti bolje jer ne radi nedjeljom. Samo joj se administrativnim potezom uzeo novac iz dzepa.

Presmijesni su mi ti pokusaji ovog jada od drzave da bogomolju proguraju gdje god stignu.

Mala zemlja za veliki odmor, ali samo ako dodjete u ponedjeljak, odete u subotu i u medjuvremenu ne ostajete budni nakon 22 sata...

Gledam te!
 
3 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Radi.li – stranica s ažuriranim popisom trgovi

Ma realno nije čak niti bitno je li to nedjelja dan kada se neće raditi. Nego je bitno da baš svaki čovjek ima jedan dan u tjednu slobodan. Svaki tjedan tako mora biti, da si jedan dan slobodan.

15 godina
offline
Re: Radi.li – stranica s ažuriranim popisom trgovi
Izzy kaže...

Ma realno nije čak niti bitno je li to nedjelja dan kada se neće raditi. Nego je bitno da baš svaki čovjek ima jedan dan u tjednu slobodan. Svaki tjedan tako mora biti, da si jedan dan slobodan.

 

E, pa sad si upravo i sam došao do toga da je zabrana nedjeljom potpuno suluda jer nije problem u nedjelji nego u nepoštivanju zakona o radu. Neka forsiraju primjenu zakona pa će poslodavci sami skužit da im se ne isplati raditi taj jedan dan. A kome se isplati neka radi, šta im imaš braniti.

 

I taj maksimalni broj radnih sati je odavno uređen već zakonom o radu.

I vrijedi isto i za doktore i liječnike. Ali ni njih nema dovoljno pa liječnici mjesečno natuku i po duplo radnih sati. Ali ko njih fućka. Oni se ne moraju odmarati i biti s obitelji jer rade za 6 puta veću plaću.

 

I niti sve ljekarne nisu dostupne svaku nedjelj, niti svi zubari ni liječnici, nego samo dežurni. Sad imamo i "dežurne" trgovine na isti način. Kažem, nije loše, samo fali neki centralni repozitorij radnih vremena trgovina - eto nam i imena - CRRVT.

Neka ga integriraju lijepo s egrađanima pa ćemo imati uvijek pravu informaciju.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.4.2024 12:48 (Bitanga).
16 godina
offline
Radi.li – stranica s ažuriranim popisom trgovina k

Meni je retardirano da npr banke sa klijentima rade radnim danima od 9 do 5 (da ne kažem da neke sa klijentima rade i kraće). To znači da, kad moram otići u banku, moram izaći s posla na minimum sat vremena. U zavisnosti od radnog mesta, negde je to ok, a negde će radnik izgubiti pola dnevnice zbog kašnjenja/prekoračenja pauze. Kolegi se pokvarila kartica, trebalo im je nekoliko nedelja da mu urade novu, a za to vreme kad mu zatreba gotovina (barem tri puta), ujutru u banku, čekaj otvaranje, čekaj red (jer naravno nisi jedini nesrećnik koji je morao otići tamo tog dana), kasni na posao...

 

Svaki posao ima svoje karakteristike: koliko je fizički naporan, koliko je intelektualno zahtevan, koliko su (ne)udobni uslovi u kojima se obavlja (čisto/prljavo/hladno/toplo...) i, naravno, kakvo je i koliko predvidljivo je radno vreme (recimo, prijateljica je medicinska sestra instrumentarka, radi smene od po 12h, raspored se pravi valjda na 7 dana, ima noćni rad, radi nedeljom, praznikom... i nije ništa manje ljudsko biće od kasira, ima i muža i dve kćeri, ali posao je takav), i svako bira ono što mu odgovara i što zna raditi. Ako radiš direktno sa ljudima onda valjda nudiš svoju uslugu kada oni mogu doći tu gde radiš. Ugostiteljstvo, maloprodaja, šalterske službe...

 

Ili nemoj da radiš popodne i vikendom. Poručiću sve što mi treba da mi se dostavi u kancelariju, spakovati u gepek i voziti kući. Još bolje, ne moram uopšte više gubiti vreme na odlazak u objekat, nema više impulsnog uzimanja slatkiša sa rafa, nema manje povoljne kupovine jer mi je tu bliže/zgodnije... A radnik nek sedi doma i uživa.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.4.2024 12:50 (Ivan(4)).
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Radi.li – stranica s ažuriranim popisom trgovina k

Odraditi koje dežurstvo nedjeljom je jedno a raditi skoro svaku nedjelju je nešto drugo.

Puno ljudi brka dežurstvo sa normalnim radnim danom kako je to bilo u HR.

 

Da blagajnici će biti bolje da ne radi nedjeljom, dokle god se ne donese kvalitetan ZOR koji će reći da je nedjelja neradni dan i da ista možete raditi nedjeljom ako će na platnoj listi to biti iskazano kao 3x redovan dan.

 

Problem koji HR trenutno ima jest da se zakon kada i bude donesen provodi fiktivno ili se ne provodi uopće. Strani lanci su se tu jako dobro uklopili jer država nije zaštitila vlastite građane.

Drugi problem koji postoji jest mentalitet ljudi u ovoj zemlji koji umjesto da podrže jedni druge imaju stav ako ja moram raditi neka mora i ona, umjesto da podrži nju pa će sutra i ona njega.

 

Dobro se sjećam kupovina u Trstu i njihovog dvokratnog radnog vremena, nema tu filozofije, zna se kada se dućani zatvaraju i nakon koliko se ponovno otvaraju.

 
2 1 hvala 1
6 godina
offline
Re: Radi.li – stranica s ažuriranim popisom trgovi
Koliko komentatora zadojenih kapitalističkom propagandom! Jedan kolega mi uze riječ iz usta, Austrija! Ali kako vidim balkanski brđani ne fermaju kolegu nego baljezgaju rečenice kojima su zadojeni od agenata Todorić, Lidl i kaufland kompanije 🤑

Kako jedna Austrija, koja je napredna i ispred Balkana u svemu, a radno vrijeme je do 20, subotom se radi do 18, a nedjelje NE RADI ( i točka).

Ali ne balkanski "dušebrižnik" mora u 21:45 po margarin i nedjeljom u šoping. Jer njemu je kao bitno da trgovkinja zaradi više... kakve bikove kakice čoek pročita. A imamo zdrav primjer u susjedstvu, AUSTRIJA!
 
3 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice