Sada znamo čiju će tehnologiju autonomne vožnje im

poruka: 104
|
čitano: 20.393
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Sada znamo čiju će tehnologiju autonomne vožnje im".
16 mjeseci
offline
Sada znamo čiju će tehnologiju autonomne vožnje im
 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Sada znamo čiju će tehnologiju autonomne vožnje im

mnijem kako će jedina (i tradicionalna, ako ništa drugo) "tehnologija" koju će rajmak uporabiti biti "uzmi novac i bježi". prvi dio je već obavio. kao što je pisao abdulah sidran: "jebeš zemlju koja bosne nema". 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
5 0 hvala 0
14 godina
offline
Sada znamo čiju će tehnologiju autonomne vožnje im

Poanta ulaganja u ovakve Techove je "možda će uspjet, možda i neće". I pomirite se s time. Europa nema drugog načina, da kažem konja za trku protiv Kineske "organizacije" ili Američkih monopola.

 

U jedan google je netko ubacio 2 milijuna ili koliko već da bi danas bio to što je. Ubacilo se i u tisuću drugih firmi pa su propale, i? Bačen novac? Šta ste svi mutavi?

 

Jedino što EU realno dakle može jest bacit milijarde onima koji ih žele i molit boga da će 1% tih firmi uspijet nešto napravit što će možda opravdat uložene pare. Netko će imat sreće pa će uspjet, ostali će propast. To je tako svugdje i u svemu.

 

Rimac nek napravi jedan dobar čavao, bravo. Nek propadne, netko će drugi zaposlit te ljude i možda imat više sreće. Ako sve bude stajalo nitko nikad neće ništa napravit pa ćemo se žalit što EU nema odgovor na Metu, MS, Teslu, Apple, Google...

 

 

 

 

Ovaj potpis nije u skladu s propisima.
Moj PC  
8 1 hvala 2
16 godina
moderator
offline
Re: Sada znamo čiju će tehnologiju autonomne vožnj
Artificial Intelligence kaže...

 Registrirao si se prije 14 mjeseci i ovo ti je prvi post? Dugo si čekao svoj trenutak ...

...
5 godina
offline
Re: Sada znamo čiju će tehnologiju autonomne vožnj
Raspisala se ekipa, lijepe se linkovi, rade traktati. Jbt, kak vam se da.
 
1 1 hvala 0
9 godina
offline
Re: Sada znamo čiju će tehnologiju autonomne vožnj
ivan dragi kaže...

Poanta ulaganja u ovakve Techove je "možda će uspjet, možda i neće". I pomirite se s time. Europa nema drugog načina, da kažem konja za trku protiv Kineske "organizacije" ili Američkih monopola.

 

U jedan google je netko ubacio 2 milijuna ili koliko već da bi danas bio to što je. Ubacilo se i u tisuću drugih firmi pa su propale, i? Bačen novac? Šta ste svi mutavi?

 

Jedino što EU realno dakle može jest bacit milijarde onima koji ih žele i molit boga da će 1% tih firmi uspijet nešto napravit što će možda opravdat uložene pare. Netko će imat sreće pa će uspjet, ostali će propast. To je tako svugdje i u svemu.

 

Rimac nek napravi jedan dobar čavao, bravo. Nek propadne, netko će drugi zaposlit te ljude i možda imat više sreće. Ako sve bude stajalo nitko nikad neće ništa napravit pa ćemo se žalit što EU nema odgovor na Metu, MS, Teslu, Apple, Google...

 

  

 

Donekle si u pravu, ali daj mi samo objasni u čemu je onda točno razlika ako je Rimac razvio svoj sistem autonomne vožnje i autonomih vozila i između toga da kupuje Tesle, stavlja svoj logo i prodaje kao svoj proizvod? Preprodavač vozila dobio je silne milijune eura za što točno?

14 godina
offline
Re: Sada znamo čiju će tehnologiju autonomne vožnj
ivan dragi kaže...
Jedino što EU realno dakle može jest bacit milijarde onima koji ih žele i molit boga da će 1% tih firmi uspijet nešto napravit što će možda opravdat uložene pare. Netko će imat sreće pa će uspjet, ostali će propast. To je tako svugdje i u svemu.

Ja sam malo skromniji pa želim samo nekih stotinjak milijuna eura da napravim revoluciju u primjeni tehnologije u medicini. Jeftiniji uređaji, AI koji analizira CT snimke. Kome da pošaljem IBAN?

14 godina
offline
Re: Sada znamo čiju će tehnologiju autonomne vožnj
Thinker kaže...
ivan dragi kaže...

Poanta ulaganja u ovakve Techove je "možda će uspjet, možda i neće". I pomirite se s time. Europa nema drugog načina, da kažem konja za trku protiv Kineske "organizacije" ili Američkih monopola.

 

U jedan google je netko ubacio 2 milijuna ili koliko već da bi danas bio to što je. Ubacilo se i u tisuću drugih firmi pa su propale, i? Bačen novac? Šta ste svi mutavi?

 

Jedino što EU realno dakle može jest bacit milijarde onima koji ih žele i molit boga da će 1% tih firmi uspijet nešto napravit što će možda opravdat uložene pare. Netko će imat sreće pa će uspjet, ostali će propast. To je tako svugdje i u svemu.

 

Rimac nek napravi jedan dobar čavao, bravo. Nek propadne, netko će drugi zaposlit te ljude i možda imat više sreće. Ako sve bude stajalo nitko nikad neće ništa napravit pa ćemo se žalit što EU nema odgovor na Metu, MS, Teslu, Apple, Google...

 

  

 

Donekle si u pravu, ali daj mi samo objasni u čemu je onda točno razlika ako je Rimac razvio svoj sistem autonomne vožnje i autonomih vozila i između toga da kupuje Tesle, stavlja svoj logo i prodaje kao svoj proizvod? Preprodavač vozila dobio je silne milijune eura za što točno?

Eu je izmislila te poticaje da bi milijun malih dobilo šansu da neki kurac sprčka i možda se jednom nešto napravi. Svaki od vas je naš proračun do sada koštao nekoliko milijuna. Od pranja guzice nakon rođenja na račun poreznih obveznika, popravljanja zuba, školovanja na račun poreznih obveznika, liječenja na račun poreznih obveznika... pa jebote, po vašem standardu bi RH trebala trebala imat 3 kolonije na Marsu i 40.000 nobelovaca godišnje. A dobijemo stručne komentatore ispod članaka gdje redom jedan do drugoga - SVI - znaju ko bi im igrao u napadu protiv Brazila, tko bi bio najbolji ministar ili premijer i kud bi sa milijun eura. I šta sad? 

 

Vi ne razumijete da nije poanta išta razvit. Da nije dobio Rimac, dobio bi FQW iz Slovačke. Koga boli kurac šta Rimac s tim radi. Ili taj FQW. Ili trijst tri tisuće drugih firmi šta su dobile više od Rimca. Neki će zapit, neki potrošit na kokain, ali jedan ili dva posto će imat volje svaki dan ustat iz kreveta i unaprijedit nešto pa ćemo svi bit sretni. I zato je Rimac dobio pare. Da ih potroši. Zadovoljio je nekakve kriterije ko svi ostali i evo ti pa troši. Bacamo milijarde da bi solare poboljšali za 2%. Lani je Eu na ove energy poticaje dala 190 milijardi! Samo na to. Do 2027 će se potrošit skoro 2 trilijuna (1825 milijardi) na svakakve gluposti. 

 

Kad bi svi znali tko će nešto pametno napraviti onda ne bi google imao groblje fejlova iza sebe. Google Graveyard - Killed by Google

captain_soap_McTawish kaže...
ivan dragi kaže...
Jedino što EU realno dakle može jest bacit milijarde onima koji ih žele i molit boga da će 1% tih firmi uspijet nešto napravit što će možda opravdat uložene pare. Netko će imat sreće pa će uspjet, ostali će propast. To je tako svugdje i u svemu.

Ja sam malo skromniji pa želim samo nekih stotinjak milijuna eura da napravim revoluciju u primjeni tehnologije u medicini. Jeftiniji uređaji, AI koji analizira CT snimke. Kome da pošaljem IBAN?

 Horizon Europe - European Commission (europa.eu)

EU4Health programme 2021-2027 – a vision for a healthier European Union - European Commission (europa.eu)

 

Znam da se zajebavaš ali u RH ima manje od 200 ljudi koji bi znali raspolagat sa nekoliko stotina milijuna eura. Dugačak ti je put do te razine financiranja ali ako imaš volje.. ima 3 milijuna drugih preko kojih moraš skočit pa samo naprijed.

 

Evo ja isto razvijam Ai koji analizira CT snimke ali mislim da se to da izmislit za upola manje. Vjerojatnije da će meni dat 50 nego tebi 100. Mislim autsorsat dio Indijcima jer je jeftinije. 

Ovaj potpis nije u skladu s propisima.
Poruka je uređivana zadnji put sri 14.2.2024 23:32 (ivan dragi).
11 godina
offline
Sada znamo čiju će tehnologiju autonomne vožnje im

LaŽŽŽŽŽŽŽŽibrada.

Jooooj!
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Sada znamo čiju će tehnologiju autonomne vožnj
ivan dragi kaže...

Eu je izmislila te poticaje da bi milijun malih dobilo šansu da neki kurac sprčka i možda se jednom nešto napravi. Svaki od vas je naš proračun do sada koštao nekoliko milijuna. Od pranja guzice nakon rođenja na račun poreznih obveznika, popravljanja zuba, školovanja na račun poreznih obveznika, liječenja na račun poreznih obveznika... pa jebote, po vašem standardu bi RH trebala trebala imat 3 kolonije na Marsu i 40.000 nobelovaca godišnje. A dobijemo stručne komentatore ispod članaka gdje redom jedan do drugoga - SVI - znaju ko bi im igrao u napadu protiv Brazila, tko bi bio najbolji ministar ili premijer i kud bi sa milijun eura. I šta sad? 

 

Vi ne razumijete da nije poanta išta razvit. Da nije dobio Rimac, dobio bi FQW iz Slovačke. Koga boli kurac šta Rimac s tim radi. Ili taj FQW. Ili trijst tri tisuće drugih firmi šta su dobile više od Rimca. Neki će zapit, neki potrošit na kokain, ali jedan ili dva posto će imat volje svaki dan ustat iz kreveta i unaprijedit nešto pa ćemo svi bit sretni. I zato je Rimac dobio pare. Da ih potroši. Zadovoljio je nekakve kriterije ko svi ostali i evo ti pa troši. Bacamo milijarde da bi solare poboljšali za 2%. Lani je Eu na ove energy poticaje dala 190 milijardi! Samo na to. Do 2027 će se potrošit skoro 2 trilijuna (1825 milijardi) na svakakve gluposti. 

 

Kad bi svi znali tko će nešto pametno napraviti onda ne bi google imao groblje fejlova iza sebe. Google Graveyard - Killed by Google

 

Daj molim te pročitaj što pišeš i onda razmisli je li kontekst onoga što se događa s Rimcem u skladu s onim što je poanta tvog komentara. Što je točno Rimac napravio? Čak i za Rimčeve automobile čitam da ih je složio od postojećih stranih tehnologija koje je uvezao i implementirao. Opet te pitam, što je to Rimac točno napravio i što će napraviti da EU i bilo tko u EU i u samoj konačnici i u RH ima koristi od finalnog produkta? Jesu to ultraskupi automobili koje kupuju emiratski šeici? Je li to implementacija postojeće tehnologije kupljene izvan EU?

Mogu i ja osnovati firmu s devedesetak ljudi, objaviti da razvijam super-AI računalo za EU i RH, pokupiti milijardu eura i kupiti neko kvantno računalo od IBM-a. Sebi zadržim proviziju. Koja je korist ikome od toga osim meni?

14 godina
protjeran
offline
Re: Sada znamo čiju će tehnologiju autonomne vožnj
Tema i nadalje otključana!?
Mijenja li se to (bug-ov) narativ o Rimcu?!
 
3 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Sada znamo čiju će tehnologiju autonomne vožnj
Bonjo kaže...
Tema i nadalje otključana!?
Mijenja li se to (bug-ov) narativ o Rimcu?!

 

Mislim da nije toliko promjena narativa, više je stvar da su sada svi komentari u svojim argumentima poduprti stvarnim stanjem koje je koliko-toliko vidljivo svima, makar još uvijek ima onih koji sami sebi to ne žele priznati.

6 godina
offline
Re: Sada znamo čiju će tehnologiju autonomne vožnj

Prigodna na ovu raspravu 🤣 ovo je mrak za slušati u autu. I fali još stih MATE RIMAC-REMETINAC i mnogi Hrvati bi bili valjda presretni 🤔
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Sada znamo čiju će tehnologiju autonomne vožnj
BigD_Cro kaže...
Raspisala se ekipa, lijepe se linkovi, rade traktati. Jbt, kak vam se da.

 Rimski forum (lat. Forum Romanum) bio je središte političkog, pravnog, gospodarskog, kulturnog i religioznog života drevnog Rima.

 

Pa tako i ovdje, ljudi dolaze raspravljat, pisat i komentirat vijesti.

16 godina
offline
Sada znamo čiju će tehnologiju autonomne vožnje im

Prije foruma, bila je to Atenska agora.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Sada znamo čiju će tehnologiju autonomne vožnj
Feudalac kaže...

Taksi nikada neće biti jeftiniji od vlastitog vozila; nikada neće imati moj kišobran unutra, rezervnu jaknu, sjedalice za djecu; nikad mi neće doći one sekunde kada ga ja trebam. Taksi uvijek ima nešto praznog hoda 

Taksi je gotovo uvijek jeftiniji od vlastitog vozila. Autom se vozis dvaput dnevno do posla i nazad, po maks pol sata i tu i tamo par sati vikendom ako ides na neki izlet ili shoping, ostalo vrijeme stoji. Robotaksi moze raditi 24/7. Mjesecno te vlastiti automobil kosta 500-1000 eura, ovisno sta vozis, pa racunaj koliko se mozes taksijem vozikat za te pare.

 

 

14 godina
offline
Re: Sada znamo čiju će tehnologiju autonomne vožnj
Thinker kaže...

 

Daj molim te pročitaj što pišeš i onda razmisli je li kontekst onoga što se događa s Rimcem u skladu s onim što je poanta tvog komentara. Što je točno Rimac napravio? Čak i za Rimčeve automobile čitam da ih je složio od postojećih stranih tehnologija koje je uvezao i implementirao. Opet te pitam, što je to Rimac točno napravio i što će napraviti da EU i bilo tko u EU i u samoj konačnici i u RH ima koristi od finalnog produkta? Jesu to ultraskupi automobili koje kupuju emiratski šeici? Je li to implementacija postojeće tehnologije kupljene izvan EU?

Mogu i ja osnovati firmu s devedesetak ljudi, objaviti da razvijam super-AI računalo za EU i RH, pokupiti milijardu eura i kupiti neko kvantno računalo od IBM-a. Sebi zadržim proviziju. Koja je korist ikome od toga osim meni?

 Što je Apple napravio? Pa sad ima keša ko cijeli nas gdp. Jel ford izmislio kotac, motor, sajbu? Pogledaj cije dijelove stavlja Lambo, Ferari, Maserati. Self park je sta? Svaka firma nanovo radila. Lol.

 

Što bi ti to kupio u eu, a da je napravljeno u eu? 

 

A zasto nema niceg iz Eu kad vec ponavljas Cimica? Ajd kupi usisivac. Mobitel. 

 

Ne shvacas uopce poantu.

Ovaj potpis nije u skladu s propisima.
8 godina
offline
Re: Sada znamo čiju će tehnologiju autonomne vožnj
SupremeCommander kaže...
Feudalac kaže...

Taksi nikada neće biti jeftiniji od vlastitog vozila; nikada neće imati moj kišobran unutra, rezervnu jaknu, sjedalice za djecu; nikad mi neće doći one sekunde kada ga ja trebam. Taksi uvijek ima nešto praznog hoda 

Taksi je gotovo uvijek jeftiniji od vlastitog vozila. Autom se vozis dvaput dnevno do posla i nazad, po maks pol sata i tu i tamo par sati vikendom ako ides na neki izlet ili shoping, ostalo vrijeme stoji. Robotaksi moze raditi 24/7. Mjesecno te vlastiti automobil kosta 500-1000 eura, ovisno sta vozis, pa racunaj koliko se mozes taksijem vozikat za te pare.

 

 

 Za ljude koji žele imati novi auto a voze se par tisuća km na godinu, da.

 

U globalu, kad se gleda cijela populacija, svaki auto se odveze do zadnje kapi. Sam se voziš, nemaš praznog hoda, sam opereš auto, mnogi sami naprave sitne popravke. Kad je taksi u pitanju, sve obavljaju ljudi koji su plaćeni. Firma koja je vlasnik svega i koja je uložila kapital, mora imati i profit. Ta zadnja stavka znači da taksi ni teoretski ne može biti jeftiniji od vlastitog vozila. S tim da ja u svom vozilu vozim svoje stvari koje ne vadim od danas do sutra, imam sjedalice za djecu i auto mi je raspoloživ kad god poželim, u sekundi. Ne moram čekati, auto je u mojoj garaži tako da ne moram pokisnuti dok dođem do taksija na cesti. Prema tome, nema jebene šanse da je jeftinije i praktičnije, globalno. Samo nekima.

Ja rekoh
14 godina
offline
Re: Sada znamo čiju će tehnologiju autonomne vožnj
ivan dragi kaže...

 Horizon Europe - European Commission (europa.eu)

EU4Health programme 2021-2027 – a vision for a healthier European Union - European Commission (europa.eu)

 

Znam da se zajebavaš ali u RH ima manje od 200 ljudi koji bi znali raspolagat sa nekoliko stotina milijuna eura. Dugačak ti je put do te razine financiranja ali ako imaš volje.. ima 3 milijuna drugih preko kojih moraš skočit pa samo naprijed.

 

Evo ja isto razvijam Ai koji analizira CT snimke ali mislim da se to da izmislit za upola manje. Vjerojatnije da će meni dat 50 nego tebi 100. Mislim autsorsat dio Indijcima jer je jeftinije. 

 Dugačak je put koji započinje time da mi je tata HDZ-ovac tajkun i da s njegovim parama pokrećem firmu. Onda mi premijer HDZ-ovac sredi poticaje od EU u vrijednosti od skoro 200 milijuna eura zato što sam "vizionar" a la Elon Musk, obećajem čuda i stalno probijam rokove. Samo čekam da objavi kako će ići na Mars i da za to izvuče koju stotinu milijuna eura.

 

Google, Apple i ostali troše svoju lovu koju zaradili (kako su zaradili nije bitno, bitno je da je imaju), u startupe i takve firme ulažu VC ulagači, ne EU ili SAD. S tim da čim je sad FED malo dignuo kamatne stope, najednom IT u krizi jer očito doslovno ovisi o besplatnom novcu. Ali bit je da nitko od njih nije direktno od EU političko voljom dobio stotine milijuna eura na lijepe oči kao Rimac, i zato ga ljudi stavljaju pod povećalo.

 

9 godina
offline
Re: Sada znamo čiju će tehnologiju autonomne vožnj
ivan dragi kaže...

 Što je Apple napravio? Pa sad ima keša ko cijeli nas gdp. Jel ford izmislio kotac, motor, sajbu? Pogledaj cije dijelove stavlja Lambo, Ferari, Maserati. Self park je sta? Svaka firma nanovo radila. Lol.

 

Što bi ti to kupio u eu, a da je napravljeno u eu? 

 

A zasto nema niceg iz Eu kad vec ponavljas Cimica? Ajd kupi usisivac. Mobitel. 

 

Ne shvacas uopce poantu.

Shvaćam ja tvoju poantu, ali to nije poanta koja zanima investitore. Oni će postavit pitanje u što su točno uložili novac. Pogotovo će to pitati EU. Nekako mi se čini da neće biti zadovoljni objašnjenjem da su uložili novac u preprodaju i prepakiravanje gotovih proizvoda.

Apple je nešto stvorio - konkretan proizvod koji je završio u rukama milijuna korisnika.

Što je stvorio Rimac?

Ima ikakav proizvod za široke mase? NEMA!

Ikakav proizvod koji je donio ikakav napredak u EU ili RH? NEMA!

Kao što sam napisao, Rimac ima ultraskupi automobil koji je dostupan jedino šeicima. Više ne proizvode ni ultraskupe bicikle. Što sada točno čekamo? Ultraskupi robotaxi koji se još ni ne proizvodi, trenutno košta 180 milijuna eura, koristit će tehnologiju koju je Tesla izbacila kao nepouzdanu i sve se svodi na nerealna obećanja oko nivoa autonomnosti vožnje.

Daj mi sad objasni što sam krivo opisao i objasni mi kako to da se nitko u EU nije dosjetio kupovat Tesline automobile i nazvati ih robotaksijima? I koštali bi manje jer je u igri gotov proizvod koji ne treba izmišljati jer Rimac ionako neće moći nadmaštiti 10 godina Teslinog usavršavanja autonomne vožnje, ni uz sav trud, niti uz sva moguća ulaganja. I sve firme koje si nabrojao imaju svoj novac i svoje ulagače, nije im EU dao novac i mogu s tim novcem napraviti što žele jer im nitko nije postavio nikakve uvjete i ništa od njih ne očekuje. Opet ponavljam, EU za te uložene silne milijune eura očekuje barem prave odgovore.

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.2.2024 7:26 (Thinker).
14 godina
offline
Sada znamo čiju će tehnologiju autonomne vožnje im

Treba li rastavit sve ove Amazone, Guglove, Appleove.. na proste faktore? Treba. Pitajte random zaposlenika Amazona ili Tesle kako je radit za najvece supke u povijesti covjecanstva. Zamisli ustajat svako jutro da bi Musk mogao srat po twiteru ili Bezos šmrkat koku sa sise na nekoj jahti dok mu zaposlenici pišaju u gaće. Filantropi. A imaju milijune zaposlenih po svijetu.

 

Samsung je u Koreji službena religija. Tamo inauguracija izgleda tako da precjednik ljubi prsten Samsung CEOa na trgu ispred SMG hdqtrsa pa onda procesija može na "Pantovčak". Što i nije čudno s obizrom da 5 firmi drži 85% njihovog BDPa (LG, Hyundai..) a SMG 20-25%. Dakle kad kuhar javi da neće doć na posao, država šalje ministra da im radi u kantini.

 

Imamo beskrajno jake firme koje ne samo da kreiraju pravila igre, već aktivno stopiraju bila kakve promjene u pravilima igre. Što onda tu netko u EU može? Pa vidimo po zadnjih 20 godina - ništa. Imamo 30 država, 30 jezika, 30 pravnih i poreznih sustava i nula Big Tech firmi i nula big tech proizvoda. Kako da EU igra? Kako da se uopce, pa i slucajno dogodi jedna ozbiljna tech firma kad em svo ljudstvo povlace ovi monopolisti, kupuju sve sto donekle "ide na baterije", a doma dobivaju pomoc drzave koju EU nece dat nikad. 

 

Nasa prdne Musku malo milijardi, mirovinski sustavi 30%, porezna olaksica, cmi cma eto 200 milijardi Appleu keša. EU mirovinci ne daju nista ili ispod 1%, znanost koja je aktivna i jaka sa biznisom nema veze, vojni sektor konzervativan i trom. 

 

Europa dakle ili mora nametnut jedan jezik i jedan zakon svim drzavama pa da bude efikasna kao SAD ili mora stvorit milijardu i pol ljudi da bude isplativa kao Kina, Indija.. u Kini godisnje imate 20 milijuna maturanata. Gdje bi vi otvorili danas Tech firmu za neki "globalni proizvod kojeg koriste milijuni". U Sloveniji? Koja ima 20.000 (cca). To jedna kuharica u betonari Shangzea nahrani do 11h.

 

Pa nije li to vec sigurnosni problem? Kad apple ugasi EU telefone jer tko vas jebe sa C kablom, ili kad Meta i Musk maknu sve sa tvitera/fejsa iz objesti, ili kad kina kaze pusite kurac s ljudskim pravima, kupite si frizider iz Danske. Da im se ne brani, Kina bi kupila sve luke u EU. Jer moze. Jer ih boli kurac ciji je tata sto i jer nemaju moralni problem sa nametanjem svojih interesa. Kao ni Google i ostali pod pokroviteljstvom drzave. Fer? Nije.

 

Mi (RH) zlata nemamo. Ni nafte. Nismo, nit cemo ikad bit u krugu onih koji ce postavljat pravila igre. Nemamo ni atomske bombe. Koji mi onda moralni problem imamo sa dobivanjem 200 milijuna eura iz tuđeg dzepa? Jesmo objerucke uzeli besplatan most? Jesu nam luku Rijeka kupili oni koje smo mi odabrali kao najbolje (kinezi) ili je "netko" ipak odabrao Dance i natjero njihovu premijerku da se slika uz dizalice? Kinezi su nudili duplo. Jer im drzava da kolko treba.

 

Ali Rimac nije nista kupio u EU. A zasto nije? Jer nema niceg za kupit i pitanje tko mu je voljan nesto i nekog prodat.

 

Zamisli da je Plenkovic sredio 20 milijardi. Kako je Gubernator Texasa doveo Teslu? Bili bi prosvjedi po cijeloj potkovi protiv Plenkija.

 

Kad EU ne moze, sto mi mozemo. Kako bi Tinker doveo 90 kvantnih inzenjera? IBM ce mu prodat? Lol. Jer to tako funkcionira. Dođeš u HZZ i dobiješ 90 najboljih na svijetu. Zasto su Svabe, uz svu silu domacih auto proizvodjaca Musku dali da gradi tvornicu u Berlinu? Da im konkurira?

 

Mi se moramo maknut od konobara. Kao sto vama nije bitno kako je Apple zaradio (bitno da ima?!), tako mene boli kurac kako cemo se maknut od konobarluka. Ovi u Osijeku, pa Novska, Rimac.. svaki posao koji nije konobarski za mene je win. Jos ako to placa EU jer ne zna kako da upadne u taj Tech vlak, jos bolje. Bolje bit drzava sa 100.000 inzenjera nego 100.000 konobara. Svaki ovakav projekt donosi inzenjere. I vidimo da nigdje u svijetu nemaju moralnih problema radit za supke poput Bezosa i Muska.

 

Sad cemo mi bit prvi i jedini koji ce rec "fuj". Jer imamo visoke moralne standarde dok sjedimo u EU autu 90% made in china i kupujemo amazon proizvode na appleovom telefonu. I sanjamo posao u Irskoj kako bi najvecim govnima monopolistima zaradili jos koju milijardu.

Ovaj potpis nije u skladu s propisima.
Moj PC  
8 3 hvala 1
16 godina
offline
Re: Sada znamo čiju će tehnologiju autonomne vožnj
Tema je RND novci koji idu za kupovinu a NE RND. Polemiziranje no pasaran.
Na kraju dana ti novci nisu s neba pali, tj. njemu jesu :)
8 godina
offline
Re: Sada znamo čiju će tehnologiju autonomne vožnj
NEW_MAN kaže...
Tema je RND novci koji idu za kupovinu a NE RND. Polemiziranje no pasaran.
Na kraju dana ti novci nisu s neba pali, tj. njemu jesu :)

Kaj znaš, možda su potrošili 180 milja na pretraživanje ponuda postojećih rješenja (research) i izradu projektne dokumentacije (development) 

 

Ali ivan je u pravu, ne treba se zgražati nad lovom kojom unija obasipa poduzetnike (praktički bez ikakvih uvjeta i kriterija).

To je jedini način da postanemo konkurentni amerima (kinezi su svima nedostižni, tak visoko ne treba ni ciljat).

 

E sad, kad su se u Rimcu prijavljivali na "natječaj" sve bi bilo ok da su definirali projekt realno, a ne hype i preuveličavanje.

I da nije bilo petljanja politike, nitko ne bi ni riječ rekao.

Ali ok, Rimac ni nema neku reputaciju u narodu, pa ga baš briga kaj šuruje s "vragom" (AP i ekipa).

Postavlja se pitanje jesu li ovi nadležni baš takvi retardi da moraš preuveličavati i lagati o projektu da bi dobio novce, ili je to kao današnje novinarstvo - clickbait naslov pa onda pravo stanje tek u ostatku teksta (koji onda nitko ni ne pročita).

U svakom slučaju, da, Idiocracy IRL.

 

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
11 godina
offline
Re: Sada znamo čiju će tehnologiju autonomne vožnj
fer-de-lance kaže...

I da nije bilo petljanja politike, nitko ne bi ni riječ rekao.

Ali ok, Rimac ni nema neku reputaciju u narodu, pa ga baš briga kaj šuruje s "vragom" (AP i ekipa).

 a koji 'vragovi' bi bili ok? crni, zeleni i žuti?

tko god da je na vlasti politički bi iskoristio ovaj projekt, jer je financiranje političko - kome vlada dade podršku, taj će dobiti lovu

a na vlasti su trenutno plavi vragovi, nisu niti žuti, ni zeleni ni crni

8 godina
offline
Re: Sada znamo čiju će tehnologiju autonomne vožnj

Upravo suprotno, lovu su mogli potegnuti i bez intervencije politike, imaju love pa su mogli platiti nekome da napiše smislenu dokumentaciju i potegnuli bi lovu bez problema (doduše u više koraka, ali to nije problem ako stvarno misle realizirat projekt).

Ovak su bacili sumnju na cijeli projekt i propisno se osramotili.

Nije jedini način za dobiti tu lovu apliciranje preko vlade, štoviše, EK takve gleda posebnim povećalom jer znaju koliko se novca pronevjeri kad je RH vlada u pitanju.

 

Fascinantno je kak je oko Rimca sve crno, a on se trudi da bude još i crnije...

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
Poruka je uređivana zadnji put pon 19.2.2024 9:35 (fer-de-lance).
11 godina
offline
Re: Sada znamo čiju će tehnologiju autonomne vožnj

ovu lovu nisu mogli 'potegnut' bez politike, bez podrške države tu lovu ne bi dobili

koji god 'vragovi' bili na vlasti ovakvi projekti bez vlasti i politike nemaju prolaza

 

te priče kako ek zna koliko se love pronevjeri u hrvatskoj, pa kao gledaju posebnim povećalom rh vladu, pa bi bilo lakše mimo vlade rh... jel ti uopće razmisliš prije nego napišeš takvo što?

 

EDIT

čisto da pročitaš malo i razmisliš je li ovo projekt koji se vodi kao državni ili je bio nekakav natječaj na koji se mogla prijaviti privatna firma i izbjeći politiku

Državne potpore: Komisija odobrila hrvatsku mjeru za potporu tvrtki Project 3 Mobility LLC („P3M”) - Europska komisija (europa.eu)

Poruka je uređivana zadnji put pon 19.2.2024 10:09 (picajzla0707).
9 godina
offline
Sada znamo čiju će tehnologiju autonomne vožnje im

Sad lovu na stranu kratko, svi znamo da ako zelis bit "Veci Igrac u RH" moras neke veze potec i imat ih, Mate je imo srecu da je tata bio tko je bio, i radio sta je radio..Realno od postenog rada nije ih se puno(mozda i nitko) obogatilo(izuzetak dobitnici lutrije)..

 

 

S tehnicke strane gledano, ono cime se ja vodim u zivotu jest "Ne postoje problemi, postoje samo rjesenja", davno nam je to jedan profesor rekao i hvala mu na tome, nije problem trpanje EU love u njega, nije nista slagao, naravno da je moguce imat full automatizirane taksije, isto kao sto je puno pogona automatizirano, problem je razvoj,usavrsavanje tehnike i problem su RAZUMNI Rokovi isporuke prototipa, koje EU zahtjeva, naravno da se mora povest za time ako zeli novac, i naravno da se mora unaprijed nac 10,100,1000 razloga zasto nije isporuceno, svi, ali svi to rade, i netreba covjeka za to osudivat, i ne mislim svi na razini drzave, vec razini Svijeta..

 

Puno je hejtera, negativaca, neutralnih ali i poklonika Rimcu, realnost je takva, za da je barem mali dio, strucnog kadra RH uzeo sebi, i dao im sansu da zive i rade u domovini za pristojan novac, iz tog razloga ima moj respekt, s tehnicke strane gledano, nije slagao za robot taksije, bit ce kad tad, nepostoje problemi samo rjesenja, respect i za to..A probijanje rokova ha boze moj, i meni se desi da klijenta odugovlacim i po mjesec dana, jer nemam kad, materijal nije isporucen ili nesto trece, jedino je razlika da ako ga izgubim ja sam na gubitku od par tisuca €, a ako Mate izgubi potporu/sredstva, on je na gubitku par sto miliona € a to je velika razlika...

 

Iskreno, da sam bio pametan, mozda bi i prije odlaska, posao zamolbu kod Rimca(u to doba "tek" je firma otvorena, i trazio je mozda 10ak ljudi?), jer bez obzira na sve kritike i negativizam koji se "ispustao" oko njega, koliko vidimo Nevere su(neznam dali sve) isporucene kupcima.

 

Nisam fanatik, poklonik ili neznam sta, moje stajaliste je neutralno po pitanje Rimca i malverzacija oko njega, ali mislim da neku razinu postovanja bi ipak trebao dobit od svih i pozitivaca i negativaca, jer je ipak predstavio malu zemlju u relativno velikom svjetlu, gledano s tehnicke strane, a to potvrduje cinjenica da di god dodem, i kroz pricu dodemo na temu da sam Hrvat, svi spominju nase Sportase i Rimca, i mislim da bi nama ko zajednici(mislim na forumase) tehnicki obrazovanih/kompetentnih ljudi, trebalo bit drago da je Hrvatska dala nesto u Tech Svijet po cemu nas prepoznaju...


Takoder ne zelim ni Alberta(Circuitmess) izostavit kao ni bilo koga drugoga tko je na bilo koji nacin "Predstavio" Hrvatsku.

“Computers make excellent and efficient servants, but I have no wish to serve under them.”
Poruka je uređivana zadnji put pon 19.2.2024 10:07 (Hazzard From da Hood).
Moj PC  
1 1 hvala 0
14 godina
offline
Sada znamo čiju će tehnologiju autonomne vožnje im

ivan dragi 

 

sve to kaj ti veliš stoji, ali MORA postojati nekakav mjerljivi dokaz o razvoju, pa makar propao (ono, američka statistika start-upa: 85% propadne ali onih 15% koji zažive pokriju i tih 85% i doprinose ekonomiji nadalje...)...

 

ali u Kiflastanu su se mnogi dovinuli lukavstvu:

 

kao mala kmetska zemlja,  dobar dio pametnjakovića su ti "poljoprivrednici" (u navodnicima, jer ne privređuju), koji dobijaju poticaje na "namjeru" - ono, keve mi, zadasadio lješnjake i sad će samo što nisu rodili... i prijavljuju elementarne nepogode da opravdaju što nisu NIŠTA proizveli...

 

znaš koji je sad hit tih pametnjakovića? 

 

kupe zvjerske traktore (računaj 1 KS = 1000 €), reda veličine 200-300.000 €, dobiju 60% EU povrata, konzerviraju traktore da ih ne poderu, te nakon moratorija od 5 g. za prodaju (ne smiju ih prodati ako su potegnuli novce od EU), ih prodaju kao nekorištene za debelo iznad 40% početne cijene koliko su ih zapravo stajali kao novi...

 

jeben poduzetnički duh...

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
5 0 hvala 1
15 godina
offline
Sada znamo čiju će tehnologiju autonomne vožnje im

+ to rade svi, eu, ne mi, mada si volimo tepati da smo neki svjetski raritet-faktor.. prosjek-obični-isti kao ostatak svijeta, kako u poštenju tako i u zamračivanju helikopterskog novca eu koji je politički no to tako mora biti..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
1 1 hvala 1
14 godina
offline
Re: Sada znamo čiju će tehnologiju autonomne vožnj
ihush kaže...

.... no to tako mora biti..

 Nemora!

Znas sto mora biti da bi drustvo ostalo cjelovito i uspjesno? Kao i dobar dio komentatora kojima su "mozdane vijuge" odavno "zaribale" () ne.

 

p.s. ne razumijem zasto vam je toliko rimac tema kada je decko simptom jedne grozne drustvene bolesti a ne uzrok....

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice