Vlada RH prihvatila zakon kojim se Uberovo poslova

poruka: 110
|
čitano: 30.920
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Vlada RH prihvatila zakon kojim se Uberovo poslova".
15 godina
offline
Re: Vlada RH prihvatila zakon kojim se Uberovo pos
Jim Carrey kaže...
zlosobno kaže...
Jim Carrey kaže...
zlosobno kaže...

 To ti je struka prijatelju, i sad bi to neki 'amateri' vozili! Moj magisterij je *urac, i ja sam djabe iso na faks, on to zna bolje, al njegovo taksiranje je struka! Izrazito mi je drago zbog ovoga, ajmo sad taksisti malo u uber, pa manje para i bit pristojan!

 pljuješ po nečijem školovanju, a argumenat je tvoje školovanje. Tipična balkanska logika nek mi krava crkne ako će susjedu dvije. Problem su vam "krkani" koji voze taksi što je opet generaliziranje, a druga stvar vam je cijena taksi prijevoza. Ali recimo kada se podazao PPMV onda nije bilo ljudi na trgovima, ili kada se stavljao "porez na porez". Nije problem u taksi vozačima nego je problem razmišljanju. Ja sam protiv Ubera jer zašto bi na tako banalan način hrvatski novac odlazio preko bare, a protiv sam i ljudi koji nisu sposobni srediti vlastito dvorište. Da me sada ne bi netko poklopio da imam veze sa jednim ili drugim jer nemam. 

 Vidim krezubi primitivac se pronasao u ovom, e pa da znas ovo sto sam gore napiso je osobno iskustvo. U voznji taksijem mi je taksist objasanjavo da je moj faks *urac i da on to sve zna bez faksa da bi mi 5 minuita kasnije objasanjavo da je taksiranje struka. Vidim da si jedan od takvih, pljuc!

 želiš reći da si se kao balkanac našao u tome. Kao što sam napisao balkanac će uvijek generalizirati. 

 balkanac si ti koji smatra da za znaje voznje auta potrebno skolovanje,osim ako auto skolu smatras skolovanjem! u rh vecina taksista su bivsi i sadasnji kriminalci, policajci istjerani iz sluzbi itd. sva moja iskustva u zadnjih 20 godina sa taksistima diljem ove zemlje su losa - SVA. koristio sam taski sigurno 200 puta. mala smo zemlja to je dovoljno da donesem sud. i nije samo moj. over and out.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Vlada RH prihvatila zakon kojim se Uberovo pos

ne nego ćeš ti nekome soliti pamet tko kakvo školovanje treba imati za koji posao. Baš me zanima statistika ljudi koji voze Uber jer sigurno imaš, jer izgleda da sve znaš. Imaš takva iskustva ako ti je vjerovati na riječ što koristiš taksi koristi Uber te ostali javni prijevoz. Baš me zanima što imaš za napisati vozača tramvaja, autobusa, vlakova. Što ne ideš na Markovg trg pa tamo hiperventiliraš, jer dok se pogleda kakve je stanje u saboru vjerujem da ćeš naći svoju ideologiju o obrazovanju. Ili kontakiraj ministricu Blaženku Divjak pa se uvalji u "stručni" kadar za obrazovnu reformu. 

6 godina
protjeran
offline
Vlada RH prihvatila zakon kojim se Uberovo poslova

E, vezano za temu odn. Uber baš me je jučer vozio momak iz Cameo taxi službe.

Ostavio sam automobil zbog zamjene zimsko/ljetne kod vulkanaca <

 

Tako dok me je vozio do posla pitam ga o tom Uberu jer uskoro stiže i u moj grad Osijek.

Cijene, iskustva itd.

Kaže on da jedva čeka jer će odmah preći raditi svojim privatnim autom za njih/sebe jer će duplo više zaraditi.

Neinformirano sam konstatirao da je to dobro za nas korisnike jer će konkurencija biti još žešća a cijene još niže (Cameo je spustio cijenu s 20kn do 5 km na 15 kn) a on reče; "ma jok, u Zagrebu su još skuplji od drugih pružatelja taxi usluga."

Sad mi baš nije jasno je li to istina ili ?

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Vlada RH prihvatila zakon kojim se Uberovo pos
Jim Carrey kaže...

ne nego ćeš ti nekome soliti pamet tko kakvo školovanje treba imati za koji posao. Baš me zanima statistika ljudi koji voze Uber jer sigurno imaš, jer izgleda da sve znaš. Imaš takva iskustva ako ti je vjerovati na riječ što koristiš taksi koristi Uber te ostali javni prijevoz. Baš me zanima što imaš za napisati vozača tramvaja, autobusa, vlakova. Što ne ideš na Markovg trg pa tamo hiperventiliraš, jer dok se pogleda kakve je stanje u saboru vjerujem da ćeš naći svoju ideologiju o obrazovanju. Ili kontakiraj ministricu Blaženku Divjak pa se uvalji u "stručni" kadar za obrazovnu reformu. 

 a sad tek shvacam koja si ti klasa ljudi, sori krivo sam te procjenio,mislio da na bugovom forumu nema takvih, my bad, daj mi jos neku da sam jugoslaven i orjunas.... iz koje rupe si ti izgmizo kad neznas da licence, diplome i strukturu skolovanja propisuje drzava. i NE, za voznju TAKSIJA NE POSTOJI nikakva skola! kolko god da krezubi popot tebe cijeni svoje a pljuje po tudjem! za moju struku postoji fakultet. kuzim da vama iz pecina sa osnovnom skolom to smeta i da bi vi najradije da je vasa osnovno i neciji doktorat isto, al to cak i ova vukojebina ne izjednacuje...

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.4.2018 9:25 (zlosobno).
16 godina
offline
Vlada RH prihvatila zakon kojim se Uberovo poslova

Nego, svaka druga ti je "krezubi". Imas problem sa zubima? 

Intel i7 8700K;asrock z370 extreme 4; Crucial 2X8 Gb 2400@2666 Mhz; SLI 2 X Nvidia GeForce 1080Ti; SSD Samsung EVO 500 Gb
Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Vlada RH prihvatila zakon kojim se Uberovo pos
zlosobno kaže...

 a sad tek shvacam koja si ti klasa ljudi, sori krivo sam te procjenio,mislio da na bugovom forumu nema takvih, my bad, daj mi jos neku da sam jugoslaven i orjunas.... iz koje rupe si ti izgmizo kad neznas da licence, diplome i strukturu skolovanja propisuje drzava. i NE, za voznju TAKSIJA NE POSTOJI nikakva skola! kolko god da krezubi popot tebe cijeni svoje a pljuje po tudjem! za moju struku postoji fakultet. kuzim da vama iz pecina sa osnovnom skolom to smeta i da bi vi najradije da je vasa osnovno i neciji doktorat isto, al to cak i ova vukojebina ne izjednacuje...

 Prije rata si morao imati tzv državni ispit, odn vodio si se kao "profesionalni vozač"

Čak je i postojala srednja trogodišnja škola za to.

Morao si položiti za B, C, D prof kategoriju i to je imalo nekakvu težinu.

Službeni vozač direktora i sl u državnim i javnim službama morao je imati završenu navedenu školu inače se uopće nije mogao kandidirati za vozača.

Vozač TAKSI vozila je MORAO imati završenu školu za profesionalnog vozača B kategorije.

 

Poslije 1995 je to sve postalo nebitno, vozački za A i B kategoriju položi svaka šuša (bez uvrede) a i za Ci D nisu nekakvi visoki kriteriji.

 

osim toga za "običnu" B kategoriju su ljudi išli po 30 puta na ispit, doplaćivali su dodatne sate i ipak nisu dobili nikad vozačku jer nisu bili sposobni za vožnju.

Znate li danas nekoga tko je krenuo za vozača B kategorije a da nije položio jer mu/joj, brate, ne ide i nikad neće biti vozač ?!

 

Ne poznajete, i zato su puni gradovi diletanata za volanom.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put pet 13.4.2018 1:53 (Anđeo bez falinge).
15 godina
offline
Re: Vlada RH prihvatila zakon kojim se Uberovo pos

A 2018a je prije 1995e? u 2018oj svijet nema vremena,novaca ni luksuza da se balaknski dinaroidi nazivaju 'strucnjacima' ako znaju vozit ili pricaju engleski. zbog takvog nazadnjackog razmisljanja se i bavimo istanbulskim konvencijama dok slovenija potpisuje konvenciju za razvoj AI-a. 

6 godina
protjeran
offline
Re: Vlada RH prihvatila zakon kojim se Uberovo pos
zlosobno kaže...

A 2018a je prije 1995e? u 2018oj svijet nema vremena,novaca ni luksuza da se balaknski dinaroidi nazivaju 'strucnjacima' ako znaju vozit ili pricaju engleski. zbog takvog nazadnjackog razmisljanja se i bavimo istanbulskim konvencijama dok slovenija potpisuje konvenciju za razvoj AI-a. 

 Super je pisati kao fol sve riječi malim slovom i tako sakriti svoju nepismenost.

Nepismenost je IN na "zapadu" ?!

Je li, gospodine mladi ?

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
14 godina
neaktivan
offline
Vlada RH prihvatila zakon kojim se Uberovo poslova

Čitam malo Prijedlog Zakona za taksi prijevoz i naletim na ovo. Ima kod nas ljudi šta znaju šta rade, šteta šta ih drugi ograničavaju.

Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
online
Re: Vlada RH prihvatila zakon kojim se Uberovo pos
hrabri zec kaže...

Čitam malo Prijedlog Zakona za taksi prijevoz i naletim na ovo. Ima kod nas ljudi šta znaju šta rade, šteta šta ih drugi ograničavaju.

 Ako misliš na dio gdje predlaže škole sigurne vožnje, moram te razočarati - ima nekih 50 godina kako je dokazano da NE DJELUJU.

Ja rekoh
16 godina
online
Re: Vlada RH prihvatila zakon kojim se Uberovo pos
Feudalac kaže...
hrabri zec kaže...

Čitam malo Prijedlog Zakona za taksi prijevoz i naletim na ovo. Ima kod nas ljudi šta znaju šta rade, šteta šta ih drugi ograničavaju.

 Ako misliš na dio gdje predlaže škole sigurne vožnje, moram te razočarati - ima nekih 50 godina kako je dokazano da NE DJELUJU.

Mislim da škole od prije 50 godina i danas ne možeš uspoređivati, o samom prometu da ne govorim.

8 godina
online
Re: Vlada RH prihvatila zakon kojim se Uberovo pos
Old Iggy kaže...
Feudalac kaže...
hrabri zec kaže...

Čitam malo Prijedlog Zakona za taksi prijevoz i naletim na ovo. Ima kod nas ljudi šta znaju šta rade, šteta šta ih drugi ograničavaju.

 Ako misliš na dio gdje predlaže škole sigurne vožnje, moram te razočarati - ima nekih 50 godina kako je dokazano da NE DJELUJU.

Mislim da škole od prije 50 godina i danas ne možeš uspoređivati, o samom prometu da ne govorim.

 Ključni termin je promjena ponašanja. To se neće dogoditi na način da nekom pokažemo kako se nešto radi, u ovom slučaju silom zakona, sama tehnika učenja s tim nema baš nikakve veze tako da se ništa nije promijenilo i nikad ni neće. On mora HTJETI promijeniti ponašanje, trajno. Motivacija za to se dobiva uskraćivanjem vozačke dozvole, ostajanjem bez posla i tako dalje. Taksist i bilo koji drugi profesionalac plaćen po učinku ima direktnu korist od kršenja pravila (brzina, parkiranje, pješaci itd) tako da tečaj??? Ne

Ja rekoh
16 godina
online
Re: Vlada RH prihvatila zakon kojim se Uberovo pos
Feudalac kaže...
Old Iggy kaže...
Feudalac kaže...
hrabri zec kaže...

Čitam malo Prijedlog Zakona za taksi prijevoz i naletim na ovo. Ima kod nas ljudi šta znaju šta rade, šteta šta ih drugi ograničavaju.

 Ako misliš na dio gdje predlaže škole sigurne vožnje, moram te razočarati - ima nekih 50 godina kako je dokazano da NE DJELUJU.

Mislim da škole od prije 50 godina i danas ne možeš uspoređivati, o samom prometu da ne govorim.

 Ključni termin je promjena ponašanja. To se neće dogoditi na način da nekom pokažemo kako se nešto radi, u ovom slučaju silom zakona, sama tehnika učenja s tim nema baš nikakve veze tako da se ništa nije promijenilo i nikad ni neće. On mora HTJETI promijeniti ponašanje, trajno. Motivacija za to se dobiva uskraćivanjem vozačke dozvole, ostajanjem bez posla i tako dalje. Taksist i bilo koji drugi profesionalac plaćen po učinku ima direktnu korist od kršenja pravila (brzina, parkiranje, pješaci itd) tako da tečaj??? Ne

Tečaj nema veze s promjenom ponašanja, kao što to ne radi ni autoškola.

Iz istog razloga profesionalni vozači imaju drugačije zakonske obaveze od amatera.

8 godina
online
Re: Vlada RH prihvatila zakon kojim se Uberovo pos
Old Iggy kaže...
Feudalac kaže...
Old Iggy kaže...
Feudalac kaže...
hrabri zec kaže...

Čitam malo Prijedlog Zakona za taksi prijevoz i naletim na ovo. Ima kod nas ljudi šta znaju šta rade, šteta šta ih drugi ograničavaju.

 Ako misliš na dio gdje predlaže škole sigurne vožnje, moram te razočarati - ima nekih 50 godina kako je dokazano da NE DJELUJU.

Mislim da škole od prije 50 godina i danas ne možeš uspoređivati, o samom prometu da ne govorim.

 Ključni termin je promjena ponašanja. To se neće dogoditi na način da nekom pokažemo kako se nešto radi, u ovom slučaju silom zakona, sama tehnika učenja s tim nema baš nikakve veze tako da se ništa nije promijenilo i nikad ni neće. On mora HTJETI promijeniti ponašanje, trajno. Motivacija za to se dobiva uskraćivanjem vozačke dozvole, ostajanjem bez posla i tako dalje. Taksist i bilo koji drugi profesionalac plaćen po učinku ima direktnu korist od kršenja pravila (brzina, parkiranje, pješaci itd) tako da tečaj??? Ne

Tečaj nema veze s promjenom ponašanja, kao što to ne radi ni autoškola.

Iz istog razloga profesionalni vozači imaju drugačije zakonske obaveze od amatera.

 Tako je, upravo zbog toga sam hrabrom zecu napisao da je promašio svoj komentar na prijedlog zakona. Čovjek kojem zarada ovisi o kršenju pravila ne sluša ništa osim batine koja mu uskraćuje zaradu, a kad smo kod toga, ni ostali ne slušaju predavanja o sigurnosti i bilo čemu što ih na neki način ograničava u ime nečega što će u budućnosti izbjeći. Ta svako misli da je najpametniji i najsposobniji. Zato je i uveden GDL kada se to shvatilo i on DJELUJE.

Ja rekoh
12 godina
offline
Re: Vlada RH prihvatila zakon kojim se Uberovo pos
picajzla0707 kaže...

EDIT:

a ljudi masovno idu van zato jer smo ušli u tu faking uniju, gdje ti ne trebaju radne dozvole, vize i ostala sranja i fala bogu da sposobni i obrazovani imaju izbor otići i raditi za veću plaću i bolje uvjete

odlazili su i prije 50 ili 100 godina kad su morali sve moguće papirologije odraditi i kad većina nije znala beknuti strani jezik ili su odlazili gole gujice preko oceana, pa što

 

a to nije pojava vezana isključivo za hrvatsku kako misle pojedinci koji također misle da je hrvatska centar svijeta u svemu - idu ljudi iz meksika u sad, iz poljske u njemačku, iz indije u kanadu i tako svugdje u svijetu - ideš gdje ti je bolje i to trenutno niti jedan poduzetnik u hrvatskoj nemere promijeniti, bilo mali, veliki i radio ili ne radio s državom

 bbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbb

 Majstore ja sam mislio da si ti pametniji. Evo ja sam pojedinac koji misli da je Hrvatska centar svijeta, zato što je MOJ centar svijeta i želim da bude centar svijeta mojo djeci, ma koliko to zvučalo malograđanski.

 

Izrekao si takvu majmunariju da bi se i sam Bujanac posramio. Toliko banalizirat ovu novu bijelu kugu i banalno, seljački u maniri najvećeg uhljeba posrat se po čitavim obiteljima koje su doslovno pobjegle od ovog ekonomskog i mentalnog distopijskog smeća može samo osoba koja ili se dobro uguzila ili je uskraćena za bilo kakvu empatiju, a bogami i zdrav razum.

 

Ovo za poduzetnike u HR ti je isto vic godine. Bit plaćen za posao, ne strahovat od ovrhe, priuštit si bilo kakvu mirovinu, ne gledat spuštene roletne u svakoj drugoj kući u Slavoniji i imat mogućnost odhranit klince su bolji uvjeti ?

 

Neću prostačit na forumu, ali svašta divnoga bi ti sad zaželio. Žao mi je jel si jedan od forumaša koje sam izuzetno poštovao.

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 8.5.2018 22:39 (DarthMarkus).
11 godina
offline
Re: Vlada RH prihvatila zakon kojim se Uberovo pos
DarthMarkus kaže...

Evo ja sam pojedinac koji misli da je Hrvatska centar svijeta, zato što je MOJ centar svijeta i želim da bude centar svijeta mojo djeci, ma koliko to zvučalo malograđanski.

 i ja sam to želio svojoj djeci, no nažalost sve mi je jasnije da će mojoj djeci, lako moguće, biti puno bolje negdje drugdje i zato je dobro da danas mogu otići bez vize i ostalih sranja

zbog razmišljanja o budućoj djeci prije 25 godina sam prekinuo faks i prijavio se tamo gdje je trebalo, a od tada do danas radio i trudio se da im, koliko je u mojoj moći, bude bolje

nažalost, do male švicarske kako smo '90-ih pričali da će hrvatska biti, nismo stigli niti ćemo stići tako skoro i moja djeca više nisu neka budućnost, već su tu i na pragu su započinjanja vlastitog života

 

a zašto bi se moja djeca patila ako ne moraju, zašto bi trpili poslodavce bez poštovanja za radnika, mizeriju od plaće od koje još moraju otkidati tolike poreze za horde smrdljivih političara i njihove uhljebljene rodijake, kumove i ostalu bagru, ovo društvo gdje su ljudi postali stoka i sve ostalo... ja nisam uspio, skupa s cijelom mojom generacijom, u tome da od hrvatske napravimo bolje mjesto, pa neka onda barem imaju mogućnost potražiti to bolje mjesto negdje drugdje

 

ali što ću se ja nekom pravdat, ako ti ne paše što sam rekao, imaš opciju ignore i ciaos

12 godina
offline
Vlada RH prihvatila zakon kojim se Uberovo poslova

Sve pet, al tolko si s onim komentarom izbanalizirao situaciju da boli.

 

Kao da nam je ovdje super i onda kao možemo još bolje, pa je super što je EU tu.

 

Ekonomski odlasci prije i ovo distopijsko stanje danas uopće nije usporedivo. 


Ovo sada ispada da ako si pošten, sposoban i nisi potkožen DOSLOVNO moraš van da bi uopće imao šansu za bilo kakav život.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vlada RH prihvatila zakon kojim se Uberovo pos
DarthMarkus kaže...

Sve pet, al tolko si s onim komentarom izbanalizirao situaciju da boli.

 

Kao da nam je ovdje super i onda kao možemo još bolje, pa je super što je EU tu.

 

Ekonomski odlasci prije i ovo distopijsko stanje danas uopće nije usporedivo. 


Ovo sada ispada da ako si pošten, sposoban i nisi potkožen DOSLOVNO moraš van da bi uopće imao šansu za bilo kakav život.

 pročitaj još jednom ono što sam napisao, nije bi bila namjera banalizirati, nego sažeti

 

- u prvom dijelu pokušavam objasniti zašto odjednom toliko iseljavanje - na prvom mjestu zato jer je to sad puno lakše nego prije ulaska u eu, a pogotovo lakše nego što je bilo ranijim generacijama koje nisu znale niti jezik i koje su išle u nepoznato, pa su opet masovno odlazili

odmah zatim razlozi su obećanje boljeg života negdje drugdje (jbga, plaća u njemačkoj ili irskoj jest višestruko veća) i tek na kraju razočaranje situacijom u hrvatskoj, dok neki to razočaranje uzimaju kao glavni razlog

da, nekom pojedincu jest glavni razlog razočaranje, no ukupno gledano toliki porast iseljavanja najprije leži u lakoći odlaska - doslovno sjedneš na avion niskotarifne kompanije i odeš tražiti posao u dublin, slično kao da sjedneš na bus i odeš tražiti posla na moru za vrijeme sezone

 

u drugom dijelu pod "to nije pojava vezana isključivo za hrvatsku kako misle pojedinci koji također misle da je hrvatska centar svijeta u svemu" ciljam na sve uvriježenije mišljenje kako je hrvatska prva u svijetu u svem negativnom, od korupcije, lošeg standarda do iseljavanja i svega ostalog

kad čitaš neke komentare, rekao bi da ljudi samo iz hrvatske iseljavaju, da je samo kod nas standard nizak, pravosuđe korumpirano, da samo kod nas bogataši ostaju nekažnjeni itd. itd. itd.

stvara se neka fama da je hrvatska jedna od najgorih zemalja za život u svijetu, a smatram da nije - iako niti malo nisam zadovoljan postignutim u posljednjih 25 godina

 

to su, po meni, činjenice vezane za iseljavanje

ne mislim da baš moraš iz hrvatske, ali isto tako ne mislim da itko treba ostati u hrvatskoj na silu, ako ima mogućnost živjeti bolje negdje drugdje

ranije sam gledao budućnost svoje djece u hrvatskoj, danas smatram kako je dobro da imaju mogućnost relativno lako otići i naći priliku za bolji život negdje drugdje - dakle, da imaju izbor

a što se tiče hrvatske... pa jebiga, izdržala je iseljavanje i ranije, suočava se s istim problemima kao i masu drugih država i o tome neka razmišljaju oni koji su nas doveli u tu situaciju

12 godina
offline
Vlada RH prihvatila zakon kojim se Uberovo poslova

Ok, nismo najgora zemlja na svijetu, ali smo zato pri dnu u EU po svim ekonomskim i demografskim pokazateljima. Mržnje zato imamo za izvoz. Da nema turizma, bili bi gori od

Rumunjske.

 

I opet uspoređuješ ekonomske migracije u prošlosti sa pukim preživljavanjem jednog naroda. Što će se desit ako se ovaj trend nastavi, a nastavlja se 100 na sat ?

 

Već je stereotip među mladima da treba veza za posao, a sad je još dodano i ako je nemaš "moraš van".

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vlada RH prihvatila zakon kojim se Uberovo pos
DarthMarkus kaže...

Ok, nismo najgora zemlja na svijetu, ali smo zato pri dnu u EU po svim ekonomskim i demografskim pokazateljima. Mržnje zato imamo za izvoz. Da nema turizma, bili bi gori od

Rumunjske.

 

I opet uspoređuješ ekonomske migracije u prošlosti sa pukim preživljavanjem jednog naroda. Što će se desit ako se ovaj trend nastavi, a nastavlja se 100 na sat ?

 

Već je stereotip među mladima da treba veza za posao, a sad je još dodano i ako je nemaš "moraš van".

jesmo, zato je i dobro da se može otići negdje drugdje bez većeg tramakivanja, pa makar i na kratko

 

daj nemoj me zajebavati, pa narod je u prošlosti emigrirao baš radi pukog preživljavanja, doslovce su bili gladni i bosi

 

ma jebeš stereotipe, time se zabavljaju pizdeki kojima je vrhunac traženja posla poslati istu zamolbu na tri različite adrese i onda godinama kukati kako nema posla

 

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice