Waymo započinje testiranje autonomnih kamiona

poruka: 4
|
čitano: 2.148
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Waymo započinje testiranje autonomnih kamiona".
16 godina
offline
Waymo započinje testiranje autonomnih kamiona

Ajd nije svako zlo za zlo.

 

Pozitivna stvar u vezi svih ovih gluposti oko tvz. samovozećih prometala je ta što će se veliki dio te tehnologije ugraditi u normalne automobile i olakšati vozačima i pješacima život.

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Waymo započinje testiranje autonomnih kamiona

Neki dan je tako gusta kisa padala da nisam vidio ni 3 metra ispred auta, tesko mi je zamislit da u takvim uvjetima autonomno vozilo daje bolji rezultat nego covjek.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Waymo započinje testiranje autonomnih kamiona

LIDAR bi tu bio neupotrebljiv, ali RADAR+FLIR bi dobro poslužili u takvim situacijama.

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Waymo započinje testiranje autonomnih kamiona

Mene je više strah kod tih kamiona, ajmo recimo snijeg koji otežava razlikovanje ceste, magla i kaj već da bi otežalo upravljanje na cesti. Ali kada kažem otežalo mislim što ako kamion zbog tih uvjeta na cesti procjeni da treba 2 metra prije skrenuti nego što smije i onda se može desiti da stražnji dio evo prikolica zagazi nekog ili nešto. 

Kod kamiona nije dovoljno samo gledati ispred, nego i otraga tj bočna strana jer se može vrlo lako netko zagaziti kod jakog skretanja. 

 

 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice