Windows Defender bit će prvi antivirus koji će rad

poruka: 15
|
čitano: 6.196
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Windows Defender bit će prvi antivirus koji će rad".
15 godina
offline
Windows Defender bit će prvi antivirus koji će rad

misliš, ono što 360 total security ima već odavno

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
2 5 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Windows Defender bit će prvi antivirus koji će
Ne koristim ništa osim defoltnog Defendera i nikada problema uz redovite nadogradnje. Konačno siguran i dobar OS sam po sebi.
Moj PC  
20 2 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Windows Defender bit će prvi antivirus koji će
Ajar kaže...

misliš, ono što 360 total security ima već odavno

 To nije ista stvar. To što si ti linkao je mogućnost da neki fajl bude zadržan u sandboxu, a ovo je prvi antivirus koji će cijeli biti pokrenut u vlastitom sandboxu da ga se ne može lagano probijati.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
15 godina
offline
Re: Windows Defender bit će prvi antivirus koji će
JozoBozo121 kaže...

 To nije ista stvar. To što si ti linkao je mogućnost da neki fajl bude zadržan u sandboxu, a ovo je prvi antivirus koji će cijeli biti pokrenut u vlastitom sandboxu da ga se ne može lagano probijati.

 360 ima vlastitu zaštitu (self-protection module), odvojenu od toga (+ posebne zaštite za internetske preglednike). sve je odavno deja vu. no nema veze. ionak je tu naramak ljudi koji se vode onom: ako se činjenice razlikuju od mojih vjerovanja, utoliko gore po činjenice

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
13 godina
offline
Re: Windows Defender bit će prvi antivirus koji će

Većina antivirusnih programa ima self-protection modul. Emsi čak ima i captchu da ga malware ne može ugasiti. 

16 godina
offline
Re: Windows Defender bit će prvi antivirus koji će
XXX kaže...
Ne koristim ništa osim defoltnog Defendera i nikada problema uz redovite nadogradnje. Konačno siguran i dobar OS sam po sebi.

Je kad na vrbi rodi grožđe, ili to recimo vrjedi samo za šaljivu Zonu Sumraka.

 

 Valjda se sječaš raznih Ransomware napasnika(posebno ruski), koji su prolazili(i prolazit če opet)kroz 95% Antivirusa+Windows 10 sigurnost kao kroz otvorena vrata.

 

https://www.bug.hr/forum/topic/sigurnosni-softver/ultimativna-antivirus-tema-po/12723.aspx?page=1289&jumpto=4839150&sort=asc&view=flat

 

https://www.bug.hr/forum/topic/komentari-it-vijesti/hrvati-opet-zrtve-ransomwarea/232314.aspx?page=0&jumpto=4835979&sort=asc&view=flat

 

Danas je najbitnije blokirat reklame, dakle alati kao UBlock Origin koji osim reklama dodatno blokiraju razne smeče stranice.

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
16 godina
odjavljen
offline
Re: Windows Defender bit će prvi antivirus koji će

Nikada problema sa time, tko ima problem neka se štiti ili isključi internet

7 godina
offline
Re: Windows Defender bit će prvi antivirus koji će
Marko :D kaže...

Većina antivirusnih programa ima self-protection modul. Emsi čak ima i captchu da ga malware ne može ugasiti. 

 je baš... nek malware instalira driver (rootkit) pa može ugasiti što hoće

ravna zemlja i šupalj mjesec
13 godina
offline
Re: Windows Defender bit će prvi antivirus koji će
Louis Pluto kaže...

je baš... nek malware instalira driver (rootkit) pa može ugasiti što hoće

Naravno, ali malware prvo mora zaobići zaštitu i instalirati rootkit da bi mogao ugasiti antivirusni program.

Upravo zato svi noviji i napredniji antivirusni programi se više ne oslanjaju samo na virusne definicije nego i na heuristiku, BB i HIPS koji analiziraju ponašanje programa i temeljem provjere u cloudu određuju da li je isti siguran ili nije. Uz to, neki antivirusi posjeduju i sandbox u kojem se otvaraju sve nepoznate programe kako bi spriječili malware da ne napravi neku štetu.

Poruka je uređivana zadnji put ned 28.10.2018 15:25 (Marko :D).
15 godina
offline
Re: Windows Defender bit će prvi antivirus koji će
Marko :D kaže...

Naravno, ali malware prvo mora zaobići zaštitu i instalirati rootkit da bi mogao ugasiti antivirusni program. Upravo zato svi noviji i napredniji antivirusni programi se više ne oslanjaju samo na virusne definicije nego i na heuristiku, BB i HIPS koji analiziraju ponašanje programa i temeljem provjere u cloudu određuju da li je isti siguran ili nije. Uz to, neki antivirusi posjeduju i sandbox u kojem se otvaraju sve nepoznate aplikacije.

 kako bilo, windows defender ni po čemu nije najbolji, a svakako nije prvi. ostali programi te pasmine, osim toga, rade u svim verzijama pendžera. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
7 godina
offline
Re: Windows Defender bit će prvi antivirus koji će
Marko :D kaže...

Naravno, ali malware prvo mora zaobići zaštitu i instalirati rootkit da bi mogao ugasiti antivirusni program.

Upravo zato svi noviji i napredniji antivirusni programi se više ne oslanjaju samo na virusne definicije nego i na heuristiku, BB i HIPS koji analiziraju ponašanje programa i temeljem provjere u cloudu određuju da li je isti siguran ili nije. Uz to, neki antivirusi posjeduju i sandbox u kojem se otvaraju sve nepoznate programe kako bi spriječili malware da ne napravi neku štetu.

sa dopunjenim izdanjem tvog komentara se slažem... selfprotection modul je koristan za ring3 napasti, kad se nešto instalira dovoljno nisko tad je priča završena...

ravna zemlja i šupalj mjesec
14 godina
offline
Windows Defender bit će prvi antivirus koji će rad

Kada sam koristio druge antiviruse, uvijek bi se prije ili kasnije pojavio neki problem. Defender koristim od kada sam prešao na W10 i nikada nikakvih problema, tako da sam sve ostale izbacio iz upotrebe. Što ga naprave bolje, to bolje za nas krajnje korisnike. Znam da defender ni po čemu nije najbolji, ali savršeni antivirus ne postoji, ali ovaj je već tu pa zašto ga onda ne bih koristio.

dolazim odmah - Godot
Poruka je uređivana zadnji put ned 28.10.2018 21:55 (učo).
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Windows Defender bit će prvi antivirus koji će rad

To je prva stvar koju iskljucim na novim Windowsima jer mi usporava otvaranje Word i Excel fileova, vidi neke imaginarne probleme. A viruse ionako pokupis kad skidas ilegalne pirate bay programe (sto ne radim), ili kroz bespuca sumnjivog weba (sto radim, ali imam zastitu addblock + script block).

Nista nije savrseno niti 100% sigurno, ali je definitivno bolje od MS antivirus goventa. 

Ako se vec furate na sigurnost onda neke ide network level firewall i antivirus.

 
0 1 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Windows Defender bit će prvi antivirus koji će

Sasvim dovoljan za nekog ko surfa provjerenim stranicama i ubada provjerene stvari 😜😉

10 godina
neaktivan
offline
Re: Windows Defender bit će prvi antivirus koji će
pravi_covijek kaže...

To je prva stvar koju iskljucim na novim Windowsima jer mi usporava otvaranje Word i Excel fileova, vidi neke imaginarne probleme. A viruse ionako pokupis kad skidas ilegalne pirate bay programe (sto ne radim), ili kroz bespuca sumnjivog weba (sto radim, ali imam zastitu addblock + script block).

Nista nije savrseno niti 100% sigurno, ali je definitivno bolje od MS antivirus goventa. 

Ako se vec furate na sigurnost onda neke ide network level firewall i antivirus.

 Ja nit imam antivirus nit znam sto su virusi, surfam gdje god mi padne na pamet

Sigurna trazilica: https://www.startpage.com/ Sigurna e-posta: https://protonmail.com/
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice