Zagrebačka banka od 15.2. ukida podršku za fizičke

poruka: 59
|
čitano: 17.870
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Zagrebačka banka od 15.2. ukida podršku za fizičke".
9 godina
offline
Zagrebačka banka od 15.2. ukida podršku za fizičke

Djedice i bakice koji su se jedva snalazili s fizičkim tokenom oduševljeni su idejom o nabavci smartphonea. 

 
21 0 hvala 0
4 mjeseca
protjeran
offline
Re: Zagrebačka banka od 15.2. ukida podršku za fiz
Jako pametno - ukida se autonomni token kako bismo ljudima nametnuli još više mobitela, pogotovo android koji je poznat po sigurnosti (danas ih i djeca hakiraju iz zabave). Napredak :-))
Moj PC  
9 13 hvala 0
9 mjeseci
protjeran
offline
Re: Zagrebačka banka od 15.2. ukida podršku za fiz
Meni je žao iako ga nisam koristio. Koristila ga je supruga, a ja m-zabu. Pitao sam Zabu da li sada moja supruga može imati svoju m-zabu za iste račune i rekli su mi da ne može. Tako su sada svi poslovi pali na moju m-zabu iako postoji nespretno rješenje da joj ja pošaljem nekim putem kodove kad joj zatreba internet banking.
Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Zagrebačka banka od 15.2. ukida podršku za fiz
Meni je taj plavi bio draži nego s mobitelom, manje klikova.
 
10 0 hvala 0
11 godina
offline
Zagrebačka banka od 15.2. ukida podršku za fizičke

Da li se m-token može mimo m-zaba aplikacije instalirati? Imam onaj neki paket (u kunama je bio oko 60kn mjesecno) u zabi koja nema m-zabu besplatnu i iz principa im nedam jos tih 10kn.

 

 
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Zagrebačka banka od 15.2. ukida podršku za fiz

Nisu vam ponudili mogucnost da si ona aktivira m-zabu i ti joj das punomoc na svoj racun, pa na taj nacin pristupa racunu? Tak imamo supruga i ja poslozeno u PBZ-u, ak imas neciju punomoc vidis njegove racune u digitalnom bankarstvu skupa sa svojima.

10 mjeseci
offline
Zagrebačka banka od 15.2. ukida podršku za fizičke

Vrhunska glupost. Valja nove uređaje podijeliti svakome tko je imao stari. Ovako Banka sebi "puca u nogu" jer ljudima ne ostavlja mogućnost neovisnosti o mobilnim mrežama. I onda se čude što ih ne vole?

 
3 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: Zagrebačka banka od 15.2. ukida podršku za fiz
Master Mariner kaže...
Meni je žao iako ga nisam koristio. Koristila ga je supruga, a ja m-zabu. Pitao sam Zabu da li sada moja supruga može imati svoju m-zabu za iste račune i rekli su mi da ne može. Tako su sada svi poslovi pali na moju m-zabu iako postoji nespretno rješenje da joj ja pošaljem nekim putem kodove kad joj zatreba internet banking.

 To nije točno. Ili su ti krivo rekli, ili krivo shvatili što ih pitaš. Bitno je da imaš punomoć na njezin tekući/žiro račun i/ili ona na tvoj i onda uredno plaćaš sa njega preko m-zabe. Najbolje da skupa odete u banku, potpišete oboje punomoći za tuđi račun i imate oba dostupna svaki u svojoj m-zaba aplikaciji.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
7 godina
offline
Re: Zagrebačka banka od 15.2. ukida podršku za fiz
Zeolit kaže...
Jako pametno - ukida se autonomni token kako bismo ljudima nametnuli još više mobitela, pogotovo android koji je poznat po sigurnosti (danas ih i djeca hakiraju iz zabave). Napredak :-))

Kakve gluposti ispaljuješ, to je nevjerovatno !
Vrhunski si znalac, od ginekologije do astrologije.

13 godina
offline
Zagrebačka banka od 15.2. ukida podršku za fizičke

- S obzirom da su ukinuli četvercifreni pin na mobitelu (sada je 6 cifara) pretpostavljam da zbog insistiranja "sigurnjaka"  4-pin token odlazi u povjest. 

Situacija se može popraviti, kada bi se HNB i ostale "državne" insitiucije uključile da sve banke moraju dati gratis pristup internet i mobilnom bankarstvu (neke već daju, pa je poslovni model održiv) i omogućiti "nadziranu" instalaciju na više uređaja. Internet bankarstvo je dramatična ušteda bankama u odnosu na šaltersko poslovanje. Može li iko zamisliti uspjeh neke trgovine koja bi naplaćivala korištenje web ili mobilne aplikacije ili da dopušta samo jednu instalaciju ?

Isto tako bi trebalo dati gratis opcije punomoći  (sada se mjesečno naplaćuje korisniku koji je dao punomoć zbog čega? -što ne korisiti usluge, nego netko drugi) 

- Da li itko tko korisiti fizički token i računalo, nema smartphone ? Moja majka sa 76 godina jedva uspjeva koristiti mobilno od HP, i mogu zamisilti da joj moram još nabaviti i PC. Takvi preferiraju direkni odlazak u banku (imaju "višak" vremena, a željni su i socijalnog kontakta)

 

 

A sad nešto offtopic (malo i pohvala ) : Imam račune u ZABA, RBA, Erste i HP. Jedino se u ZABI može instantno oročiti i razročiti (i prije roka) iznos bez odlaska u poslovnicu za sve modele štednje i beskontaktno plaćati mobitelom (i to preko googlepay-a). Njihova mobilna aplikacija je svjetlosnu godinu godinu ispred ostalih po broju opcija).  U banku idem kada moram, a sada sam se zbog čudne politike kamata na štednju i provjere indentiteta našetao po njima.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 2.2.2024 9:11 (mr.potter).
 
3 1 hvala 0
4 mjeseca
protjeran
offline
Re: Zagrebačka banka od 15.2. ukida podršku za fiz
CrniPero@ Tebi je glupo što ljude prisiljavaju na uporabu mobitela? Koliko ti je godinica?
13 godina
offline
Re: Zagrebačka banka od 15.2. ukida podršku za fiz
Zeolit kaže...
CrniPero@ Tebi je glupo što ljude prisiljavaju na uporabu mobitela? Koliko ti je godinica?

 Jednostavno token i cijeli podsustav ispod toga (aplikacija + baza) je banci trošak koji vjerojatno već dugooo vremena stoji samo u fazi maintenance-a zbog jakoo male količine ljudi koji ga koriste.

Logično je da ako sustav zahrđa i postane neisplativ da se gasi i da za njega nađu zamjenu (čemu m-token i služi na androidu/ios-u).

 

PS: nitko te ne prisiljava na nikaj, ti ne moraš koristit ove usluge, uvijek postoji opcija poslovnice i osobnog dolaska tako da, ne vidim gdje te točno itko tjera na išta.

4 mjeseca
offline
Re: Zagrebačka banka od 15.2. ukida podršku za fiz
mr.potter kaže...

Jedino se u ZABI može instantno oročiti i razročiti (i prije roka) iznos bez odlaska u poslovnicu za sve modele štednje i beskontaktno plaćati mobitelom (i to preko googlepay-a). Njihova mobilna aplikacija je svjetlosnu godinu godinu ispred ostalih po broju opcija).  U banku idem kada moram, a sada sam se zbog čudne politike kamata na štednju i provjere indentiteta našetao po njima.

 PBZ je prvi sve to uveo.

Ja svako 4-5g uđem u PBZ jer moram fizički pokupiti novu karticu.

Beskontaktni gpay su prvi uveli i svakodnevno ga koristim.

Od štednje do, pozajmice, brzog kredita, određivanja minusa, fondovi, dionice..sve sam potpisuješ nekakvim turbo certificiranim e-potpisom. Sve je u appu.

10 godina
offline
Zagrebačka banka od 15.2. ukida podršku za fizičke

ima li još koja banka fizičke tokene ili ih zaba zadnja izbacuje iz upotrebe?

 
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Zagrebačka banka od 15.2. ukida podršku za fiz
Ivan35 kaže...

ima li još koja banka fizičke tokene ili ih zaba zadnja izbacuje iz upotrebe?

 Imam fizički token za RBA 

4 mjeseca
offline
Zagrebačka banka od 15.2. ukida podršku za fizičke

ima PBZ

 
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Zagrebačka banka od 15.2. ukida podršku za fiz
Ivan35 kaže...

ima li još koja banka fizičke tokene ili ih zaba zadnja izbacuje iz upotrebe?

 Ima OTP i HPB. Pitanje je tko nema? Samo ZABA.

13 godina
offline
Re: Zagrebačka banka od 15.2. ukida podršku za fiz
Maskeron kaže...
mr.potter kaže...

Jedino se u ZABI može instantno oročiti i razročiti (i prije roka) iznos bez odlaska u poslovnicu za sve modele štednje i beskontaktno plaćati mobitelom (i to preko googlepay-a). Njihova mobilna aplikacija je svjetlosnu godinu godinu ispred ostalih po broju opcija).  U banku idem kada moram, a sada sam se zbog čudne politike kamata na štednju i provjere indentiteta našetao po njima.

 PBZ je prvi sve to uveo.

Ja svako 4-5g uđem u PBZ jer moram fizički pokupiti novu karticu.

Beskontaktni gpay su prvi uveli i svakodnevno ga koristim.

Od štednje do, pozajmice, brzog kredita, određivanja minusa, fondovi, dionice..sve sam potpisuješ nekakvim turbo certificiranim e-potpisom. Sve je u appu.

 Zaba šalje kartice poštom .  Sve ovo što si nabrojao kod Zabe ide tokenom (jer za to služi) ili samo upisuješ kroz opcije npr. limit prekoračenja. Ne koristim PBZ  i vjerujem u napisano (imam rodbinu koja tamo radi, pa sam ugasio račune kada sam skužio da su dobro upućeni u moje financije). Da li je to prvi uveo, nemam pojma. Treba nam neki paralelni korisnik koji će to potvrditi.

 

Od banaka koje koristim RBA je trenutno najgora (i najskuplja) jer su uspeli prosječnu web aplikaciju svesti na rudimentalnu. Uništio ih je prelazak na euro. Još nadograđuju novu aplikaciju koja nema ni pola f-ja od stare. Jedinstven slučaj. Dakle Zaba je to riješila za jedan vikend, a RBA je zapela nigdje.

I ja sam zapeo kod njih zbog dječije štednje koju ne mogu lako izvući.

Poruka je uređivana zadnji put pet 2.2.2024 10:50 (mr.potter).
16 godina
moderator
offline
Re: Zagrebačka banka od 15.2. ukida podršku za fiz
coldGT kaže...

Da li se m-token može mimo m-zaba aplikacije instalirati? Imam onaj neki paket (u kunama je bio oko 60kn mjesecno) u zabi koja nema m-zabu besplatnu i iz principa im nedam jos tih 10kn.

 

 Lepeza od 60kn je oduvjek uključivala m-zabu, jesi siguran da ti m-zaba nije dio lepeze? Lepeze su se i rangirale po cijeni, tako da bi me jako iznenadilo da je postojala još jedna lepeza od 60 kn za koju nisam znao (naime i ja sam imao tu lepezu od 60kn).

 

 Više to ne zovu lepeze, nego paketi i baš svaki sadrži m-zabu, i onaj najjeftiniji od 5,31 euro.

...
13 godina
offline
Re: Zagrebačka banka od 15.2. ukida podršku za fiz
Miro kaže...
coldGT kaže...

Da li se m-token može mimo m-zaba aplikacije instalirati? Imam onaj neki paket (u kunama je bio oko 60kn mjesecno) u zabi koja nema m-zabu besplatnu i iz principa im nedam jos tih 10kn.

 

 Lepeza od 60kn je oduvjek uključivala m-zabu, jesi siguran da ti m-zaba nije dio lepeze? Lepeze su se i rangirale po cijeni, tako da bi me jako iznenadilo da je postojala još jedna lepeza od 60 kn za koju nisam znao (naime i ja sam imao tu lepezu od 60kn).

 

 Više to ne zovu lepeze, nego paketi i baš svaki sadrži m-zabu, i onaj najjeftiniji od 5,31 euro.

 Moja majka ima tu od 60kn još uvijek. I sad kad su ukinuli fizički token joj je aktivirana m-zaba i nema nikakve naknade za to. Što je i logično jer taj paket sadržava u sebi internet bankarstvo pa ne vidim kako još mogu dodatno naplatiti pristup tom istom internet bankarstvu.

 

Tak da ako pričamo o istom paketu, trebalo bi biti besplatno. Jer mala je korist od tog paketa ako m-zabu/token uopće ne koristiš. Osim ako si moj stari koji je 15 godina plaćao Internet bankarstvo i tek nedavno prvi put aktivirao token .

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
15 godina
offline
Re: Zagrebačka banka od 15.2. ukida podršku za fiz
dpetrek kaže...

Nisu vam ponudili mogucnost da si ona aktivira m-zabu i ti joj das punomoc na svoj racun, pa na taj nacin pristupa racunu? Tak imamo supruga i ja poslozeno u PBZ-u, ak imas neciju punomoc vidis njegove racune u digitalnom bankarstvu skupa sa svojima.

 -ali samo jedan mobitel.. ne dva, tj nije važno tko u džepu drži mob, nego da ga trebaju oboje a može samo jedan, dok dodatnih kartica-opunomoćenika može biti, onak, blentavo-nepredviđeno u sustavu i kad vidiš problem tad u slučaju potrebe promjene moraju oboje u banku, tj vlasnik računa mora kao vlasnik zatražiti prijenos-gašenje app na svom i prijenos na drugi novi broj mobitela.. samo jedan, ne dva uz razliku da to nije token pa da može stajati na nekom mjestu dostupan ukućanima (ili firmi) tj mobitel je stvar koju svaka osoba 'mora' imati stalno uz sebe, zbog svega ostalog kao npr nova osobna-vozačka ili covid potrvda na mobitelu.. i tad postane nešto što osoba ne može ostaviti kao token..

-ono stvarno, zašto ne mogu biti dva-više mobitela u sustavu ... dvije-više kartica mogu, smisao dodatnih računa-opunomoćenika.. no za plaćanje računa online treba token, tj mbanking bi mogao (trebao?) biti vezan uz tu bankovnu karticu na kojoj piše ime osobe i povezan glavni broj računa kojim se mogu koristiti.. no eto, samo jedan uz problem kojeg banka nije predvidjela, da su potrebe obitelji-posla takve da dijeljenje mobitela nije moguće kao dijeljenje tokena, pogotovo za plaćanje računa starijim osobama i sl. 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
4 mjeseca
offline
Zagrebačka banka od 15.2. ukida podršku za fizičke

Najveća mana svih banaka je nepostojanje keša kada dođem.

Treba se naručiti nekada po dva dana unaprijed.

Uđem i tražim 50k €, oni izbeče oči...pa znate, ne ide to tako.

Može li 20k?  Nemamo.

 

Edit:

Pardon 4 dana u naprijed

Poruka je uređivana zadnji put pet 2.2.2024 11:04 (Maskeron).
 
3 5 hvala 0
13 godina
offline
Re: Zagrebačka banka od 15.2. ukida podršku za fiz
ihush kaže...
dpetrek kaže...

Nisu vam ponudili mogucnost da si ona aktivira m-zabu i ti joj das punomoc na svoj racun, pa na taj nacin pristupa racunu? Tak imamo supruga i ja poslozeno u PBZ-u, ak imas neciju punomoc vidis njegove racune u digitalnom bankarstvu skupa sa svojima.

 -ali samo jedan mobitel.. ne dva, tj nije važno tko u džepu drži mob, nego da ga trebaju oboje a može samo jedan, dok dodatnih kartica-opunomoćenika može biti, onak, blentavo-nepredviđeno u sustavu i kad vidiš problem tad u slučaju potrebe promjene moraju oboje u banku, tj vlasnik računa mora kao vlasnik zatražiti prijenos-gašenje app na svom i prijenos na drugi novi broj mobitela.. samo jedan, ne dva uz razliku da to nije token pa da može stajati na nekom mjestu dostupan ukućanima (ili firmi) tj mobitel je stvar koju svaka osoba 'mora' imati stalno uz sebe, zbog svega ostalog kao npr nova osobna-vozačka ili covid potrvda na mobitelu.. i tad postane nešto što osoba ne može ostaviti kao token..

-ono stvarno, zašto ne mogu biti dva-više mobitela u sustavu ... dvije-više kartica mogu, smisao dodatnih računa-opunomoćenika.. no za plaćanje računa online treba token, tj mbanking bi mogao (trebao?) biti vezan uz tu bankovnu karticu na kojoj piše ime osobe i povezan glavni broj računa kojim se mogu koristiti.. no eto, samo jedan uz problem kojeg banka nije predvidjela, da su potrebe obitelji-posla takve da dijeljenje mobitela nije moguće kao dijeljenje tokena, pogotovo za plaćanje računa starijim osobama i sl. 

 Nije mi jasan ovaj post. Ako ti daš punomoć ženi onda će ona na svojoj m-zabi na svom mobitelu vidjeti svoj tekući račun i tvoj tekući račun. Isto tako ako ona punomoć da tebi onda ti vidiš svoj i njen račun na svojoj m-zabi na svojem uređaju. Nema jednog mobitela.

 

A prebacivanje aplikacije sa jednog uređaja na drugi se sad rješava bez ikakvih odlazaka u banku, zvanja korisniče podrške itd. Taj dio su srećom pojednostavili.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
Poruka je uređivana zadnji put pet 2.2.2024 11:09 (Hexfire).
8 godina
offline
Zagrebačka banka od 15.2. ukida podršku za fizičke

Prvih par komentatora... Jeste tako plakali i za TAN tablicama?

 

Za početak, živo me zanima koji je postotak korisnika koji imaju netbanking a nemaju mobitel? Tih par promila korisnika će biti jako nezadovoljno ali gledano sa strane banke, održavanje 2 načina prijave od kojih 99.99% koristi jedan a ostali drugi baš i nema smisla, čak i pod cijenu da se oni "naljute" i prijeđu u drugu banku.

 

Sa korisničke strane, konkretno od Erste, ona mrtva Display kartica je bila neviđeno smeće - promijenio sam ih par komada dok nisam dobio neku koja radi kako treba tj. valjda iduća serija koja je bila izdržljivija. Ako nije stajala pored PCja (vjerojatno glavni use case), trebalo je paziti da ju uzmeš sa sobom u torbu od laptopa, da ju ne izgubiš, da ju netko ne ukrade skupa sa torbom itd (u novčaniku nisu najbolje prolazile, zato su mi i brzo krepavale). Ne znam za ZABU ali ova kartica se teško koristila - tipke su bile katastrofa a i display nije bio baš neki.

 

Za ove koji se brinu o sigurnosti, volio bi čuti primjer da su korisniku pokradeni podaci od tokena a da si nije tome sam kriv - svojevoljno predao jer je nasjeo na prevaru, mobitel pun malwarea (ekvivalent bi bio držanje PINa i kartice skupa u novčaniku), loše sigurnosne prakse (PIN od tokena i/ili mobitela datum rođenja, 0000, 1234 ili nešto slično)?

 

Što se troška tiče, i dalje stojim iza toga da je broj korisnika koji nemaju mobitela mizeran i zanemariv a čak i da se moraju baciti u taj trošak kupovine mobitela, za 50 EUR će se naći nešto, ili rabljeni ili refurb ili novi sa dna kace (nije da treba imati neke performanse za mToken). Ako pričamo o bakama i djedovima iz prvog posta, ima unuk/unuka neki koji stoji u ladici 100%. Internet očito imaju ako koriste netbanking tako da to nije dodatni trošak. Za ekstra zabrinute oko sigurnosti, iPhone SE na njuškalu - 70ak EUR, još će baka i moći FaceTimeati sa unučadi.

 

Ukratko: old man yells at cloud. I par paranoika sa njim.

 
7 3 hvala 1
5 godina
offline
Re: Zagrebačka banka od 15.2. ukida podršku za fiz
Zeolit kaže...
Jako pametno - ukida se autonomni token kako bismo ljudima nametnuli još više mobitela, pogotovo android koji je poznat po sigurnosti (danas ih i djeca hakiraju iz zabave). Napredak :-))

 Cija to djeca to rade? Ajd da pogodim. Imas iphone.....

9 mjeseci
protjeran
offline
Re: Zagrebačka banka od 15.2. ukida podršku za fiz
Hexfire kaže...
Master Mariner kaže...
Meni je žao iako ga nisam koristio. Koristila ga je supruga, a ja m-zabu. Pitao sam Zabu da li sada moja supruga može imati svoju m-zabu za iste račune i rekli su mi da ne može. Tako su sada svi poslovi pali na moju m-zabu iako postoji nespretno rješenje da joj ja pošaljem nekim putem kodove kad joj zatreba internet banking.

 To nije točno. Ili su ti krivo rekli, ili krivo shvatili što ih pitaš. Bitno je da imaš punomoć na njezin tekući/žiro račun i/ili ona na tvoj i onda uredno plaćaš sa njega preko m-zabe. Najbolje da skupa odete u banku, potpišete oboje punomoći za tuđi račun i imate oba dostupna svaki u svojoj m-zaba aplikaciji.

 To su njihove riječi. Dobro su me shvatili. Supruga ima punomoć oduvijek na naše račune i tako su me otfikarili. Istina, nisam tražio drugo mišljenje, a sad ću tražiti nakon tvoje opaske. 

9 mjeseci
protjeran
offline
Re: Zagrebačka banka od 15.2. ukida podršku za fiz
Hexfire kaže...
ihush kaže...
dpetrek kaže...

Nisu vam ponudili mogucnost da si ona aktivira m-zabu i ti joj das punomoc na svoj racun, pa na taj nacin pristupa racunu? Tak imamo supruga i ja poslozeno u PBZ-u, ak imas neciju punomoc vidis njegove racune u digitalnom bankarstvu skupa sa svojima.

 -ali samo jedan mobitel.. ne dva, tj nije važno tko u džepu drži mob, nego da ga trebaju oboje a može samo jedan, dok dodatnih kartica-opunomoćenika može biti, onak, blentavo-nepredviđeno u sustavu i kad vidiš problem tad u slučaju potrebe promjene moraju oboje u banku, tj vlasnik računa mora kao vlasnik zatražiti prijenos-gašenje app na svom i prijenos na drugi novi broj mobitela.. samo jedan, ne dva uz razliku da to nije token pa da može stajati na nekom mjestu dostupan ukućanima (ili firmi) tj mobitel je stvar koju svaka osoba 'mora' imati stalno uz sebe, zbog svega ostalog kao npr nova osobna-vozačka ili covid potrvda na mobitelu.. i tad postane nešto što osoba ne može ostaviti kao token..

-ono stvarno, zašto ne mogu biti dva-više mobitela u sustavu ... dvije-više kartica mogu, smisao dodatnih računa-opunomoćenika.. no za plaćanje računa online treba token, tj mbanking bi mogao (trebao?) biti vezan uz tu bankovnu karticu na kojoj piše ime osobe i povezan glavni broj računa kojim se mogu koristiti.. no eto, samo jedan uz problem kojeg banka nije predvidjela, da su potrebe obitelji-posla takve da dijeljenje mobitela nije moguće kao dijeljenje tokena, pogotovo za plaćanje računa starijim osobama i sl. 

 Nije mi jasan ovaj post. Ako ti daš punomoć ženi onda će ona na svojoj m-zabi na svom mobitelu vidjeti svoj tekući račun i tvoj tekući račun. Isto tako ako ona punomoć da tebi onda ti vidiš svoj i njen račun na svojoj m-zabi na svojem uređaju. Nema jednog mobitela.

 

A prebacivanje aplikacije sa jednog uređaja na drugi se sad rješava bez ikakvih odlazaka u banku, zvanja korisniče podrške itd. Taj dio su srećom pojednostavili.

 HPB traži da obavezno dođeš u banku za prebacivanje aplikacije. Znam preko sina.

11 godina
offline
Re: Zagrebačka banka od 15.2. ukida podršku za fiz
Miro kaže...
coldGT kaže...

Da li se m-token može mimo m-zaba aplikacije instalirati? Imam onaj neki paket (u kunama je bio oko 60kn mjesecno) u zabi koja nema m-zabu besplatnu i iz principa im nedam jos tih 10kn.

 

 Lepeza od 60kn je oduvjek uključivala m-zabu, jesi siguran da ti m-zaba nije dio lepeze? Lepeze su se i rangirale po cijeni, tako da bi me jako iznenadilo da je postojala još jedna lepeza od 60 kn za koju nisam znao (naime i ja sam imao tu lepezu od 60kn).

 

 Više to ne zovu lepeze, nego paketi i baš svaki sadrži m-zabu, i onaj najjeftiniji od 5,31 euro.

 Ma ona OBITELJ, tak se nekak zvala. Zena i ja imamo racun preko toga. Vise nije u ponudi sad je OBITELJ+ koja je skuplja i u njoj je m-zaba ukljucena.

13 godina
offline
Re: Zagrebačka banka od 15.2. ukida podršku za fiz
Master Mariner kaže...

 HPB traži da obavezno dođeš u banku za prebacivanje aplikacije. Znam preko sina.

 Moj komentar se odnosio isključivo na Zagrebačku banku, za druge ne znam. Kao fizička osoba se već dugo moglo prebaciti na drugi uređaj bez gnjavaže, a srećom se sad može i kao poslovni korisnik.  

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
9 mjeseci
protjeran
offline
Re: Zagrebačka banka od 15.2. ukida podršku za fiz
Shvatio sam te. Ovo od HPB- a je iz prve ruke. A za dodatnu m-zabu ću provjerit.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice