Dronovi u raljama uhljeba

poruka: 92
|
čitano: 19.523
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Dronovi u raljama uhljeba".
16 godina
neaktivan
offline
Dronovi u raljama uhljeba

Regulativa treba biti, samo treba biti smislena. Odnosno, i sad postoje klase i sve, i ok je definirano. Samo je problem da se dođe do tih potrebnih papira, treba xyz vremena i još toliko papira.

 

 

No, problem budu neregulirani pojedinci u sivoj zoni. Isto je tako problem oružje koje je ilegalno i sve ostalo, ilegalno. Nikad nije problem s ljudima koji imaju registrirano, koji će se registrirat i koji i sad bez te registracije lete sigurno.

 

 

Inače, za najslabiju klasu za obično korištenje (vani, udaljeno od ljudi) je potrebno samo dati izjavu i na dron naljepit naljepnicu s brojem. Tako da nije sve tako sivo.

Moj PC  
3 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Dronovi u raljama uhljeba

Registrirala sam se ovdje samo zbog ovog članka. Željela sam izraziti svoj užas i negodovanje. 
Nisam očekivala ovakve stavove na BUG-ovom forumu.

Znači, birokrate imaju solidnu bazu u prosjeku populacije, pa čak i u čitateljstvu BUG-a.

Nije mi drago, al dobro da znam.

Možeš ti jasno napisati štogod ti drago, ali onaj tko neće shvatit, neće.

Uglavnom, da - za regulaciju. Ne - za glupost.

Ali, čini mi se da je ova diskusija bespredmetna.

Over & Out.

 
11 3 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Dronovi u raljama uhljeba
Pupo kaže...

Regulativa treba biti, samo treba biti smislena. Odnosno, i sad postoje klase i sve, i ok je definirano. Samo je problem da se dođe do tih potrebnih papira, treba xyz vremena i još toliko papira.

 

 

No, problem budu neregulirani pojedinci u sivoj zoni. Isto je tako problem oružje koje je ilegalno i sve ostalo, ilegalno. Nikad nije problem s ljudima koji imaju registrirano, koji će se registrirat i koji i sad bez te registracije lete sigurno.

 

 

Inače, za najslabiju klasu za obično korištenje (vani, udaljeno od ljudi) je potrebno samo dati izjavu i na dron naljepit naljepnicu s brojem. Tako da nije sve tako sivo.

 Pupo, molim info o ovome - kako se gledaju klase, gdje se daje izjava i kakva, kakav broj se lijepi na drona i gdje to sve skupa piše, da je službeno i da znam kako dalje postupati?

12 godina
neaktivan
offline
Dronovi u raljama uhljeba

Ej Oleg, super ti je članak. Jedno pitanje.. je li definirano kako tehnički mora izgledati snimka koja se šalje na provjeru? Tipa rezolucija, bitrate, codec... jer ... imam ideju.

 

Uhljebi - idite radije pokupite koji krpelj na livadi - bit ćete korisniji nego nama stavljati pravila koja odgovaraju vama kako bi imali posao. I vaša djeca. I rođaci. I budući supružnici. Nabijem vas na marmeladu.

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.3.2016 23:18 (nikbkk).
 
3 1 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Dronovi u raljama uhljeba

Uhljebi lukavo donose zakone za koje znaju da ce proci kod svekolikog puka, shodno tome ne cude reakcije na bolu. Sve treba fakin zabraniti i treba ispecatirani atest mjesec dana unaprijed poslat ukoliko planirate veliku nuzdu, jer reda mora biti. 

 
4 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Dronovi u raljama uhljeba
ZeljkaB99 kaže...
Pupo kaže...

Regulativa treba biti, samo treba biti smislena. Odnosno, i sad postoje klase i sve, i ok je definirano. Samo je problem da se dođe do tih potrebnih papira, treba xyz vremena i još toliko papira.

 

 

No, problem budu neregulirani pojedinci u sivoj zoni. Isto je tako problem oružje koje je ilegalno i sve ostalo, ilegalno. Nikad nije problem s ljudima koji imaju registrirano, koji će se registrirat i koji i sad bez te registracije lete sigurno.

 

 

Inače, za najslabiju klasu za obično korištenje (vani, udaljeno od ljudi) je potrebno samo dati izjavu i na dron naljepit naljepnicu s brojem. Tako da nije sve tako sivo.

 Pupo, molim info o ovome - kako se gledaju klase, gdje se daje izjava i kakva, kakav broj se lijepi na drona i gdje to sve skupa piše, da je službeno i da znam kako dalje postupati?

 http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/2015_05_49_974.html

 

 

S tim da je vamo objašnjeno i odavde su uzeti grafovi koji su se vrtili na prezentacijama:

 

http://www.dronovi.hr/zakon-o-dronovima.html

 

I sad pri kraju piše da treba tečaj ovaj, tečan onaj, ali kako je rečeno danas, za pola toga se može samo napisat izjava po riječima Fekonja Dragan.

 

http://www.ccaa.hr/download/documents/read/komentari-za-uas-12-03-2015_1519

 

 

Ima teksta hrpa, treba sve proći.

 

8 godina
neaktivan
offline
Re: Dronovi u raljama uhljeba
Pupo kaže...
ZeljkaB99 kaže...
Pupo kaže...

Regulativa treba biti, samo treba biti smislena. Odnosno, i sad postoje klase i sve, i ok je definirano. Samo je problem da se dođe do tih potrebnih papira, treba xyz vremena i još toliko papira.

 

 

No, problem budu neregulirani pojedinci u sivoj zoni. Isto je tako problem oružje koje je ilegalno i sve ostalo, ilegalno. Nikad nije problem s ljudima koji imaju registrirano, koji će se registrirat i koji i sad bez te registracije lete sigurno.

 

 

Inače, za najslabiju klasu za obično korištenje (vani, udaljeno od ljudi) je potrebno samo dati izjavu i na dron naljepit naljepnicu s brojem. Tako da nije sve tako sivo.

 Pupo, molim info o ovome - kako se gledaju klase, gdje se daje izjava i kakva, kakav broj se lijepi na drona i gdje to sve skupa piše, da je službeno i da znam kako dalje postupati?

 http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/2015_05_49_974.html

 

 

S tim da je vamo objašnjeno i odavde su uzeti grafovi koji su se vrtili na prezentacijama:

 

http://www.dronovi.hr/zakon-o-dronovima.html

 

I sad pri kraju piše da treba tečaj ovaj, tečan onaj, ali kako je rečeno danas, za pola toga se može samo napisat izjava po riječima Fekonja Dragan.

 

http://www.ccaa.hr/download/documents/read/komentari-za-uas-12-03-2015_1519

 

 

Ima teksta hrpa, treba sve proći.

 

 

 

E, prva informacija danas, hvala, Pupo! Svi samo tarlahaju, trebalo mi je nešto utemeljeno i na mjestu. Zahvalna ;)

 

16 godina
moderator
offline
Re: Dronovi u raljama uhljeba
Pupo kaže...

 Pupo, molim info o ovome - kako se gledaju klase, gdje se daje izjava i kakva, kakav broj se lijepi na drona i gdje to sve skupa piše, da je službeno i da znam kako dalje postupati?

 http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/2015_05_49_974.html

 

 

S tim da je vamo objašnjeno i odavde su uzeti grafovi koji su se vrtili na prezentacijama:

 

http://www.dronovi.hr/zakon-o-dronovima.html

 

I sad pri kraju piše da treba tečaj ovaj, tečan onaj, ali kako je rečeno danas, za pola toga se može samo napisat izjava po riječima Fekonja Dragan.

 

http://www.ccaa.hr/download/documents/read/komentari-za-uas-12-03-2015_1519

 

 

Ima teksta hrpa, treba sve proći.

 

 Hehehe, to nije sve, jer je ženska iz uprave za CZ govorila nešto u stilu da je to u NN tako krivo otisnuto da ne vrijedi, ili barem ne vrijedi sve. Taj dio diskusije bio je toliko opskuran i nejasan, da ga se ni ja ne osjećam sposoban protumačiti.

Uglavnom, to što je objavljeno u NN nije prava stvar i treba uzeti sa zrnom soli. Gdje je pravi propis? Ne znam.

16 godina
moderator
offline
Re: Dronovi u raljama uhljeba
ZeljkaB99 kaže...

Registrirala sam se ovdje samo zbog ovog članka. Željela sam izraziti svoj užas i negodovanje. 
Nisam očekivala ovakve stavove na BUG-ovom forumu.

Znači, birokrate imaju solidnu bazu u prosjeku populacije, pa čak i u čitateljstvu BUG-a.

Nije mi drago, al dobro da znam.

 Tu si nažalost u pravu - birokrat-loveri, uhljeb-loveri i država-loveri imaju ogromnu bazu na našem forumu.

Što god napišeš, kakav god primjer da daš, naći će se netko s napomenom da "reda mora biti" i da je on ili ona "za uređenu državu" i da treba to sve regulirati.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Dronovi u raljama uhljeba
Zli Luđak kaže...
Pupo kaže...

 Pupo, molim info o ovome - kako se gledaju klase, gdje se daje izjava i kakva, kakav broj se lijepi na drona i gdje to sve skupa piše, da je službeno i da znam kako dalje postupati?

 http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/2015_05_49_974.html

 

 

S tim da je vamo objašnjeno i odavde su uzeti grafovi koji su se vrtili na prezentacijama:

 

http://www.dronovi.hr/zakon-o-dronovima.html

 

I sad pri kraju piše da treba tečaj ovaj, tečan onaj, ali kako je rečeno danas, za pola toga se može samo napisat izjava po riječima Fekonja Dragan.

 

http://www.ccaa.hr/download/documents/read/komentari-za-uas-12-03-2015_1519

 

 

Ima teksta hrpa, treba sve proći.

 

 Hehehe, to nije sve, jer je ženska iz uprave za CZ govorila nešto u stilu da je to u NN tako krivo otisnuto da ne vrijedi, ili barem ne vrijedi sve. Taj dio diskusije bio je toliko opskuran i nejasan, da ga se ni ja ne osjećam sposoban protumačiti.

Uglavnom, to što je objavljeno u NN nije prava stvar i treba uzeti sa zrnom soli. Gdje je pravi propis? Ne znam.

 

Da, sjećam se da je rekla nešto da bude išlo sve na reparaciju, i nadam se pojedostavljivanje.

 

Za NN, moguće je jedino da je ovo neki stariji članak, da postoji dopuna pa ju treba potražiti. Sumnjam da nešto ne vrijedi, a da piše da je tako u NN.  Tako da treba samo provjeriti nadopune zakona.

16 godina
moderator
offline
Re: Dronovi u raljama uhljeba
Pupo kaže...
Tako da treba samo provjeriti nadopune zakona.

 Čas posla

Pa još sve mogućnosti tumačenja zakona.... i sl

8 godina
neaktivan
offline
Dronovi u raljama uhljeba

Ovaj pravilnik je stupia na snagu bas zbog takvih ko sta je autor clanka koji sebe naziva gadget freakom.

Modelarstvon se u periodima bavin od malih nogu,moj otac je prosa pola bivse jugoslavije po natjecanjima slobodnoletećih jedrilica.

Niko dosad nije ima problema oko zakona zbog ovog hobija,dok zadnjih par godina nije nasta "boom" takozvanik "dronova" (diže mi se kosa na ovaj naziv)

Danas se za cca 500e može kupit "ready to fly" bespilotna letjelica,problem nastaje upravo tu,šta to kupuju ljudi koji nemaju nikakva predznanja o avijatici,aerodinamici,elektronici,mjerama opreza kojih ima nebrojeno..npr; baterije koje se koriste u tin letjelicama (lipo) mogu nestručnin rukovanjen eksplodirat i izazvat poprilični požar.

Nadalje takvi strojevi mogu načinit teške tjelesne ozljede (iako se ovin bavin godinama a svejedno san prije mjesec završia na hitnoj na mikrokirurgiji jer san zamalo osta bez cile jagodice prsta)

Da se sad vratin na pocetak, korisnik takve "igracke" koji nema veze o icemu kako to radi i funkcionira odluci letit na nekon trgu ljudima iznad glava i snimat neke "profesionalne kadrove" stavljajuci puno toga na kocku.

Samo autopilot na mojoj bespilotnoj napravi kosta 500e,autonomija mu je 10x veća od klasičnih letala na tržištu a domet i do 30x veći  a nikad mi na pamet nije palo da letin ljudima iznad glava,zgrožavan se pri samoj pomisli.

Ne pozdravljan ovaj rigorozni pravilnik,al san svjestan da će zbog njega jednog dana neki "gadget freak" dobit globu od policije prije nego poleti na nekon trgu ufuran kako je profesionalni fotograf i sa njin padne mon ili nečijen tuđen ditetu na glavu 

 
16 0 hvala 9
16 godina
odjavljen
offline
Dronovi u raljama uhljeba

Taranis gađa u srž problema 

Moj PC  
3 0 hvala 2
16 godina
moderator
offline
Re: Dronovi u raljama uhljeba
Taranis kaže...

Ovaj pravilnik je stupia na snagu bas zbog takvih ko sta je autor clanka koji sebe naziva gadget freakom.

Modelarstvon se u periodima bavin od malih nogu,moj otac je prosa pola bivse jugoslavije po natjecanjima slobodnoletećih jedrilica.

Niko dosad nije ima problema oko zakona zbog ovog hobija,dok zadnjih par godina nije nasta "boom" takozvanik "dronova" (diže mi se kosa na ovaj naziv)

Danas se za cca 500e može kupit "ready to fly" bespilotna letjelica,problem nastaje upravo tu,šta to kupuju ljudi koji nemaju nikakva predznanja o avijatici,aerodinamici,elektronici,mjerama opreza kojih ima nebrojeno..npr; baterije koje se koriste u tin letjelicama (lipo) mogu nestručnin rukovanjen eksplodirat i izazvat poprilični požar.

 Reci ti nama kralju jel prijavljuješ svoje letove i snimanja DGU, i jel im šalješ snimke na review? To da čujemo.

16 godina
offline
Re: Dronovi u raljama uhljeba
picajzla0707 kaže...
...

hrvatska je birokracija metastazirala odavno i ponajviše služi sama sebi i za opravdanje stranačkih uhljebljivanja

dio krivice snosi naslijeđeni socijalistički mentalitet mediokriteta, netalasanja i hvatanje krivina kao nacionalni sport hrvatske administracije u stilu "ne m'oš ti mene toliko malo platit, koliko ja malo mogu radit", a dobar dio krivice je na politikcistranačkog uhljebljivanja i neke morbidne uvjerenosti političara da je sve državno ionako njihovo i da je zadaća naroda servisirati državu, umjesto obrnuto

...

Da, kriv je socijalisticki mentalitet, ali kako to onda u bivsoj drzavi nikad nije bilo ovakvog zajeba*anja s ovim pravilima, s onim regulativama, s ovakvim zakonima, s onakvim zakonima? Birokratski aparat "socijalistickog mentaliteta" se moze posramiti i sakriti u rupu pred ovim danasnjim. Jos malo pa ce mi trebati dozvola i polozeni ispit da idem sr*ti na wc. Za motorku ti vec treba, cekam jos malo pa da budem moral polagati i za kosilicu da mogu kositi faking travu doma. Jer pazi, noz mi moze prste na nogi odrezati.

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
8 godina
neaktivan
offline
Re: Dronovi u raljama uhljeba

Ja letin u klasi 1 tako da nisan obvezan prijavljivat ikome išta,mislin da se iz mog teksta i dalo to naslutit.

Ako te zanima sta je klasa 1,uguglaj prijedlog zakona o bespilkotnnin letjelicama sa narodnih novina pa se educiraj

16 godina
moderator
offline
Re: Dronovi u raljama uhljeba
Taranis kaže...

Ja letin u klasi 1 tako da nisan obvezan prijavljivat ikome išta,mislin da se iz mog teksta i dalo to naslutit.

Ako te zanima sta je klasa 1,uguglaj prijedlog zakona o bespilkotnnin letjelicama sa narodnih novina pa se educiraj

 To se odnosi na let, a ja sam te pitao za SNIMANJE, mudrijašu. Ili će bit da ne znaš razliku, ili te nije briga?

Snimanje je u nadležnosti DGU. I dužan si ga prijaviti gdje god letio, i kakvim god strojem.

I zato ponavljam pitanje - šalješ li zahtjeve za snimanje, i šalješ li im snimke na odobrenje?

Reklo bi se da ne mariš za to, a onda si stvarno legenda - ti bi uvodio zakone i regule a sam ih se ne prdržavaš, jer eto ti si kraljina koji se time bavi još od bivše Juge, a ovi koji su dron kupili jučer, njih treba nagazit čizma zakona.

Ti si upravo taj profil lika koji bi selektivno primjenjivao zakon za maltretiranje jednih, ali ne i drugih, o kakvima tekst govori.


Poruka je uređivana zadnji put čet 31.3.2016 0:50 (Zli Luđak).
12 godina
neaktivan
offline
Dronovi u raljama uhljeba

Prijatelj je prije 3-4 godine kupio parrot i zabavljao svoje i druge klince u kvartu.

Prošle jeseni sa par školskih kolega otvorio je tvrtku koja nudi usluge snimanja dronovima. Prošle godine im je bilo dozvoljeno da lete i snimaju, ove godine su svi morali položiti za pilota lake letjelice - cessne - tzv PPL licenca. Iako naplaćuju 1000 dolara po danu snimanja ne znači da su svaki dan bookirani ni da nemaju konkurencije. Konkretnije - ove godine samo da nastave posao morali su njih trojca pošto poto nabrzinu položiti i platiti 8000 dolara svaki.

Novi DJI Phantom 4 ima dvije kamere za izbjegavanje prepreka i sonare na dnu ako se ne varam. Ima funkciju praćenja osobe/objekta po sistemu autopilota.

 

Nadam se da će neki uhljeb ovo pročitati i predložiti izmjenu pravilnika

 
2 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Dronovi u raljama uhljeba
nikbkk kaže...

 

Nadam se da će neki uhljeb ovo pročitati i predložiti izmjenu pravilnika

 Aha, oće sigurno

9 godina
protjeran
offline
Re: Dronovi u raljama uhljeba
Taranis kaže...

Ovaj pravilnik je stupia na snagu bas zbog takvih ko sta je autor clanka koji sebe naziva gadget freakom.

Modelarstvon se u periodima bavin od malih nogu,moj otac je prosa pola bivse jugoslavije po natjecanjima slobodnoletećih jedrilica.

Niko dosad nije ima problema oko zakona zbog ovog hobija,dok zadnjih par godina nije nasta "boom" takozvanik "dronova" (diže mi se kosa na ovaj naziv)

Danas se za cca 500e može kupit "ready to fly" bespilotna letjelica,problem nastaje upravo tu,šta to kupuju ljudi koji nemaju nikakva predznanja o avijatici,aerodinamici,elektronici,mjerama opreza kojih ima nebrojeno..npr; baterije koje se koriste u tin letjelicama (lipo) mogu nestručnin rukovanjen eksplodirat i izazvat poprilični požar.

Nadalje takvi strojevi mogu načinit teške tjelesne ozljede (iako se ovin bavin godinama a svejedno san prije mjesec završia na hitnoj na mikrokirurgiji jer san zamalo osta bez cile jagodice prsta)

Da se sad vratin na pocetak, korisnik takve "igracke" koji nema veze o icemu kako to radi i funkcionira odluci letit na nekon trgu ljudima iznad glava i snimat neke "profesionalne kadrove" stavljajuci puno toga na kocku.

Samo autopilot na mojoj bespilotnoj napravi kosta 500e,autonomija mu je 10x veća od klasičnih letala na tržištu a domet i do 30x veći  a nikad mi na pamet nije palo da letin ljudima iznad glava,zgrožavan se pri samoj pomisli.

Ne pozdravljan ovaj rigorozni pravilnik,al san svjestan da će zbog njega jednog dana neki "gadget freak" dobit globu od policije prije nego poleti na nekon trgu ufuran kako je profesionalni fotograf i sa njin padne mon ili nečijen tuđen ditetu na glavu 

 Pa ako ozljedis nekoga zar ne postoji zakon za to, ili bi za svaki uredjaj trebali pisati poseban zakon. Dron treba da se registrira ako je iznad odredjene kategorije i ako nekoga ozljedis ides u zatvor. Ako jos zelis bit ostriji mozes dodati polaganje vozackog za drona i to je to, za ostale stvari imas slobodu. Ali ne, treba stvarati mistiku da pleb misli da uhljebi zaista rade na ultra kompleksnim zakonima i pravilnicima. 

9 godina
neaktivan
offline
Dronovi u raljama uhljeba

Jedan takav tehnički navudren mamin i tatin sinek prije dvije godine terorizirao je valjda 200 ljudi u Prepuštovcu sa svojim motornim modelom aviona dva sata!!

 

Urlanje motora u zraku ponosno su snimali roditelji blaženim pogledom.

 

Nekako vidim mamicu iz gornjih postova u sličnoj priči

 
0 2 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Dronovi u raljama uhljeba

Samo da obavijestin čitatelje ove teme;

Moderator "zli luđak" mi je blokira stari profil imena "Taranis" zbog navodnog trolanja i izbrisa zadnju poruku da ispadne da je njegova zadnja.

Zašto slutin da je on možda i autor članka :)

Moja izbrisana poruka je glasila u stilu:

Da ne vidin da san igdje napisa da izvodin letačke operacije da mi treba dozvola od ikoga pošto letin u klasi 1 i da ako nezna značenje pojma "letačke operacije" da progugla stranice narodnih novina i da se educira,leteći modeli nisu samo snimanje susjedove gole žene i ugrožavanje skupina ljudi u naseljenin područjima.

i ovin puten bi se obratia i Ivo Robić-u;

Analogno tome bi onda trebalo ukinit sve zakone iz pomorstva,avijacije i prometa jer svi potencijalno mogu narušavat zdravlje ljudi.

Sa bespilotnon letjelicon možeš napravit puno više prekršaja od onih sa ozlijeđivanjen,npr povredu zračnog prostora

Već san napisa da je ovaj pravilnik previđe rigorozan i da ga ne pozdravljan,ali isto tako i da svaćan zbog čega je nasta.

 
5 0 hvala 1
16 godina
offline
Dronovi u raljama uhljeba

Oleg, razumijem tvoj bjes na državne uhljebe, imamo i mi sjevernije iste takve. Čovjek sam operative iz domene avijacije kako znaš, pa mi nije baš svejedno što se dešava sa tim dronovima. Problematično je podržavati apsolutnu slobodu upravljanja dronovima bilo gdje, ima država, gdje su se uhvatili u koštac sa problemima, tamo gdje su kritični, a to je u blizini aerodroma. U Velikoj Britaniji u posljednje dvije godine bilježe troznamenkaste brojke u procentima porasta susreta dronova sa avijonima različitih kategorija. Nadam se, da se tu slažemo, po tom pitanju mora biti red. Nema zajebancije. Što se tiče letenja van aerodromske zone, to valjda (logikom) pokrivaju pravilnici i zakoni iz domene zrakoplovstva, to jest pravila letenja iznad naselja, veče skupine ljudi itd. Ti su zakoni manje više napisani tako, da dopuštaju dosta diskrecije samim pilotima, ali tu je mala kvaka. Da bi netko dobio pilotsku dozvolu, mora preči neko školovanje a na kraju mu država da dozvolu, da leti. Zato mu i dozvoljavaju dosta veliku slobodu u planiranju leta.

 

Zato bi država morala organizirati tečajeve u aeroklubovima i za operatere dronova. Ako snimaju ili samo letuckaju. Ali isključivo radi edukacije, ne radi kontrole i uhljebljavanja. Ti tečajevi bi zato morali biti besplatni. Isto bi, kad si več kot pirotehnike, morali napraviti i za upotrebu iste. Ja na poslu moram svake tri godine na tečaj i ispit iz sigurnosti na radu, a majmun baca petarde koje mogu napraviti veliko sranje na živoj sili, a da mora samo pokazati osobnu kartu ili pasoš, da se vidi da je punoljetan (nečemo sad o tome, da je fascinacija eksplozijama infantilni poremečaj, jelda Drago?).

 

Što se tiče snimanja, tu nema dvojbe. Trebala bi važiti ista logika kao snimanje na otvorenom - doduše, neznam kako je u Hrvatskoj, kod nas svatko koga su snimili na ulici, može tražiti, da se ga ne snima, odnosno da se taj dio ne imitira. To naravno ne važi za sigurnosne kamere.

 

Ja neznam za primjer, a tako kaže i ured koji se bavi zaštitom osobnih informacija, da netko traži da ga tv ekipa koja snima prilog na ulici, ne snimi. Ljudi baš boli ako su u kadru, a ima i onih, koji to čak i vole.

 

sve ostalo, slanje snimaka na NKVD, dozvole za snimanje....to je ludost.

 

a da meni nad glavom netko leti dronom i zajebava me u mozak....našlo se rješenje i za to....ima na jutubu snimaka drone cathera, a i neki starinski način (šmrk) bi poslužio.

Plamene zore bude me iz sna Fabrička jutra, dim iz dimnjaka Pesma se ori, mladi radnici Čelicna jutra, hitam fabrici.
 
3 1 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Dronovi u raljama uhljeba
Phoenix Taranis kaže...

Samo da obavijestin čitatelje ove teme;

Moderator "zli luđak" mi je blokira stari profil imena "Taranis" zbog navodnog trolanja i izbrisa zadnju poruku da ispadne da je njegova zadnja.

Zašto slutin da je on možda i autor članka :)

Moja izbrisana poruka je glasila u stilu:

Da ne vidin da san igdje napisa da izvodin letačke operacije da mi treba dozvola od ikoga pošto letin u klasi 1 i da ako nezna značenje pojma "letačke operacije" da progugla stranice narodnih novina i da se educira,leteći modeli nisu samo snimanje susjedove gole žene i ugrožavanje skupina ljudi u naseljenin područjima.

 Ne trebaš slutiti ja i jesam autor članka, da si recimo čitatelj Buga to bi i znao.

Lijepo sam te pitao nekoliko relevantnih pitanja, a tvoji odgovori s visoka su u stilu "neću ti reć, nego guglaj". Tako razgovaraj sa svojim ukućanima. Ili lijepo odgovori ili fak of zbog trolanja, jer to i jest trolanje. Nisi blokiran, nego privremeno.

Zaključili smo da ti nikakve dozvole nisi tražio, ni za let ni za snimanje, jer si stara kraljina koji je letija još u Jugi i ti sve znaš (iako si si otpila prst nekidan), a zagovaraš uvođenje strogih regula i pravila za ove neke nubare što sad dolaze. Jer oni ne znaju letiti ni snimati, a ti znaš sve. Odsika si prst, ali opet znaš sve i sve te regule tebe ne diraju.

Njih nagazit pravilima i dozvolama, a tebi jelte to ne treba, jer letiš bez snimanja i u zonama dalekih pustinja. Super. To je tvoj đir, ali ne znam što onda komentiraš one kojima je đir nešto SNIMATI iz zraka i pritom se susreću s kafkijanskom administracijom?

I poštedi me spike "guglaj pa se educiraj" jer onda si ti izguglaj trolanje i appeal to authority logical fallacy pa se malo educiraj i ti.

14 godina
neaktivan
offline
Dronovi u raljama uhljeba

Hehe, takvog luđaka volim i cijenim. Svi su naši zakoni administrativna i pravna katastrofa.

Slijepi majmuni bi našvrljali kvalitetnijih stvari nego sve garniture unazad 25 godina.

Sve od zakona je prepisano od nekih drugih proizvoljnih država, zatim naravno i loše prevedeno!

Nakon toga svaka riječ zakona se mijenja parafima te nakon svih ovih godina imamo nečitljivo smeće.

 

Svatko tko brani ovako glomaznu i neučinkovitu državu je umočio ruku u pekmez na ovoj ili onoj strani i nije relevantan sugovornik, dapače takve osobe i čine samu srž problema.

 

Osobno u ove domaće zakone vjerujem koliko i Bozaniću.

Posebno otkad znam da Tomo Horvatinčić može dobiti potvrdu o nekažnjavanju.

Stoga ljudi letite gdje god hoćete i radite što god hoćete, samo ne zaboravite stisnuti RECORD!

 

p.s. zaboravih dodati da je, izuzevši terorizam, dron kao takav apsolutno nikakva prijetnja modernim zrakoplovima. Klasifikacija takvog sudara je ista kao sa malim ili srednjim pticama, a susreti s pticama se ne prijavljuju više uopće. Upravo zbog toga što nema spektakularnih zapaljenih kugli koje bi birokrati furali kao "strašni" materijal služe se "Mudrinićima" ovog svijeta.

Poruka je uređivana zadnji put čet 31.3.2016 2:49 (sapere.aude.nunc).
 
7 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Re: Dronovi u raljama uhljeba
Phoenix Taranis kaže...

Samo da obavijestin čitatelje ove teme;

Moderator "zli luđak" mi je blokira stari profil imena "Taranis" zbog navodnog trolanja i izbrisa zadnju poruku da ispadne da je njegova zadnja.

Zašto slutin da je on možda i autor članka :)

Moja izbrisana poruka je glasila u stilu:

Da ne vidin da san igdje napisa da izvodin letačke operacije da mi treba dozvola od ikoga pošto letin u klasi 1 i da ako nezna značenje pojma "letačke operacije" da progugla stranice narodnih novina i da se educira,leteći modeli nisu samo snimanje susjedove gole žene i ugrožavanje skupina ljudi u naseljenin područjima.

i ovin puten bi se obratia i Ivo Robić-u;

Analogno tome bi onda trebalo ukinit sve zakone iz pomorstva,avijacije i prometa jer svi potencijalno mogu narušavat zdravlje ljudi.

Sa bespilotnon letjelicon možeš napravit puno više prekršaja od onih sa ozlijeđivanjen,npr povredu zračnog prostora

Već san napisa da je ovaj pravilnik previđe rigorozan i da ga ne pozdravljan,ali isto tako i da svaćan zbog čega je nasta.

 Ako najveca svjetska sila ima senzibilnije zakone o dronovima (SAD), tko su uhljebi da izmisljaju toplu vodu. Sa bespilotnom letjelicom mozes napraviti sto hoces i niti jedan zakon te nece sprijeciti u tome. Mislis li da se nekakv terrorist trese od straha radi RH propisa? Zakon je samo napravljen da terorizira ( pun intended) ljude koji se drze pravila. Savjet mladima, bjezite iz Rvatske bilo gdje! Hvala.

16 godina
neaktivan
offline
Dronovi u raljama uhljeba

Autor je vrlo dobro dočarao upravo kafkijansko ozračje u kojemu živimo, odnos slaboumne birokracije i običnog čovjeka tako da se od muke okrene želudac onome tko razmisli o tome.

 

Upravo se spremam svoga drona ovih lijepih dana iznijeti i sebe uvježbavati u pilotiranju, a i bez ovog članka koji me zgromio sam danima mislio kamo da ga iznesem što dalje od kvarta. Ima malo lokacija, "livada" gdje i van kvarta imam prostor od 200 metara do najbliže kuće, lokacija s poljskim putom i travom, bez stabala. Poradovao sam se tamo vrtjeti drona 20 metara u krug dok vježbam, a sad trebam strahovati čak i zbog tako bezazlene aktivnosti gdje bi moj dron snimao travu, oblake i kilometrima daleki centar grada s Medvednicom u pozadini.

 

Čudan osjećaj nerealnosti, ružan san, mučnina zbog "zatvora", lažne slobode, gubitka zadovoljstva u malim stvarima koje su pod prijetnjom slaboumnih i sebičnih birokrata bezličnog karaktera.

 

  

A skeptic is a person who would ask God for his ID card.
Poruka je uređivana zadnji put čet 31.3.2016 7:41 (Zeljko B).
 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Dronovi u raljama uhljeba
Regula treba biti no jednostavno prepisivanje (a to barem vladajućima ne bi trebalo biti strano ;-)) postojećih propisa u roamingu bilo bi dovoljno da se ne brukamo ovakvom nazadnošću.

A kad već imamo ovaj divan DGU, može jedna inicijativa tko ima volje : Facebook grupa "tražimo DGU dozvole za prelete" i nakon par desetaka tisuća zahtjeva prema DGU/MORHu/.... pojaviti će se "volja" za rješavanjem ovog problema.
Einsteine, da ti olakšam teoriju: samo za svemir postoji vjerojatnost da nije bezgraničan
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Dronovi u raljama uhljeba

Katastrofalna pravila za katastrofalnu državu.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Dronovi u raljama uhljeba
1domagoj1 kaže...
picajzla0707 kaže...
...

hrvatska je birokracija metastazirala odavno i ponajviše služi sama sebi i za opravdanje stranačkih uhljebljivanja

dio krivice snosi naslijeđeni socijalistički mentalitet mediokriteta, netalasanja i hvatanje krivina kao nacionalni sport hrvatske administracije u stilu "ne m'oš ti mene toliko malo platit, koliko ja malo mogu radit", a dobar dio krivice je na politikcistranačkog uhljebljivanja i neke morbidne uvjerenosti političara da je sve državno ionako njihovo i da je zadaća naroda servisirati državu, umjesto obrnuto

...

Da, kriv je socijalisticki mentalitet, ali kako to onda u bivsoj drzavi nikad nije bilo ovakvog zajeba*anja s ovim pravilima, s onim regulativama, s ovakvim zakonima, s onakvim zakonima? Birokratski aparat "socijalistickog mentaliteta" se moze posramiti i sakriti u rupu pred ovim danasnjim. Jos malo pa ce mi trebati dozvola i polozeni ispit da idem sr*ti na wc. Za motorku ti vec treba, cekam jos malo pa da budem moral polagati i za kosilicu da mogu kositi faking travu doma. Jer pazi, noz mi moze prste na nogi odrezati.

 ja sam napisao da dio krivice za nabujalu administraciju snosi socijalistički mentalitet, a regulative su došle kasnije da bi opravdale toliku administraciju

što se tiče regulative u bivšoj jugi, jbga, ja sam imao 17 kad se juga raspala, pa se s administracijom baš i nisam susretao i iskreno nemam pojma kakva je bila regulativa

 

no činjenica je da se zapošljavalo po partijskom ključu, umjesto po kriteriju izvrsnosti i da su takvi bili zaštićeni ko lički medvjedi, jer uvijek je netko "nečiji" i bolje u nikoga ne dirati da ti se ne obije o glavu

zato je nastala kultura mediokriteta i neradnika koji znaju da su zaštićeni vezama, sindikatima i kolektivnim ugovorima, a takva je situacija i danas

 

zato mi kod njih dolazimo ponizno i trčimo na drugi kraj grada po dokumente koji nam nedostaju, makar ih ovi samo trebaju isprintati, zato izdavanje dozvola traje godinama, zato se bojiš što će ti dokrtor ustvari napraviti ako nisi donio soma kuna, zato u policiji samo teta na prometnima radi punom parom dok ostaje rašpaju nokte a ti čekaš u redu do vrata, zato ti baba bez pardona stavi znak pauza nakon što dođeš na red nakon par sati čekanja, zato te šalju od vrata do vrata, zato te nakon sati čekanja pošalju po faking biljege pa opet moraš u red ili se svađat s onima u redu itd. itd. itd. - nabrajanju nema kraja

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice