Gdje će biti besplatan Internet u Hrvatskoj?

poruka: 21
|
čitano: 6.209
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Gdje će biti besplatan Internet u Hrvatskoj?".
16 godina
offline
Gdje će biti besplatan Internet u Hrvatskoj?

Za te novce se može postavit popriličan broj wifi točaka, sve umrežit, centralno kontorlirat... da ti pamet stane. No, čini mi se da će to bit kaos kao i obično :D

http://www.zvonimirbuzanic.com/ - http://www.doom.com.hr/ - http://www.weboteka.net/
Moj PC  
20 0 hvala 0
13 godina
offline
Gdje će biti besplatan Internet u Hrvatskoj?

a brzina?

Maurer
Moj PC  
14 0 hvala 0
14 godina
offline
Gdje će biti besplatan Internet u Hrvatskoj?

Volio bih da ogranice brzinu za svakog korisnika, nisam jos cuo da je to moguce, da se nebi netko  nasjeo na torrente i ine sadrzaje pa skidao do kud ide.

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
Moj PC  
3 0 hvala 0
11 godina
offline
Gdje će biti besplatan Internet u Hrvatskoj?

Mi u Puli, u nekim kutovima grada imamo taj PulaFreeAIR već 2 godine. . .ali u 80% slučajeva se ne mogu ni konektirati na WiFi, a kad se i konektiram, ne dobijem stranicu...e sad dali je pre-opterečeno, neznam, znam samo da NE-radi.

Moj PC  
4 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Gdje će biti besplatan Internet u Hrvatskoj?
Fake_Alert kaže...

Volio bih da ogranice brzinu za svakog korisnika, nisam jos cuo da je to moguce, da se nebi netko  nasjeo na torrente i ine sadrzaje pa skidao do kud ide.

U Crikvenici je WiFi na gl. trgu već 2-3 godine i tu su to izveli tako da su ograničili dnevni promet za svakog korisnika, znam da je u početku bilo 25MB/dan po uređaju(nisam se dugo spajao, ali nadam se da su povećali), a to je možda bolja ideja, jer se ne usporava one kojima treba nešto na brzinu, a efektivno je protiv torrenta

While some see them as the crazy ones, we see genius. Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.---R.I.P S.J.|||Minecraft: njofra|BF3: nj0fra
14 godina
offline
Gdje će biti besplatan Internet u Hrvatskoj?

Ja mislim da je to malo glupo ogranicit po danu koliko prometa mozes. Sta nije bolje brzinu po korisniku i zabranit odredene protokole ( netko tko se vise kuzi u to moze vise rec ) za torrente i slicne sheme koje se koriste za download.

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Gdje će biti besplatan Internet u Hrvatskoj?
U Zagrebu će biti besplatan internet ukoliko pronađete nekog idiota s otključanom mrežom.
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
14 godina
offline
Gdje će biti besplatan Internet u Hrvatskoj?

U Varazdinu ima vec duze vrijeme na malo vecem radiusu od centra Wi-Fi, za sad mi se svaki puta uspjesno spojio, brzina je odlicna, nekad zna biti malo sporije, ali ucita za par sekundi stranice.

:D
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Gdje će biti besplatan Internet u Hrvatskoj?

Mi u Osijeku već neko vrijeme imamo "Bežični Osijek". Sasvim solidno, nemoš ti tu sad skidat GB filove, ali za pristupit mailu ili nećem slično odlično. Skoro pa je cijeli grad pokriven.

Netko radi što zna, a netko zna šta radi LOL EUW: slinA
Moj PC  
6 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Gdje će biti besplatan Internet u Hrvatskoj?

U rijeci ima isto free wifi u centru, ali je toliko ogranicen i toliko je protokola zabranjeno da samo sto ne smijes ni google otvoriti..

beskorisno

 

U opatiji je ogranicen promet koji smijes napraviti u minuti, tipa 2mb tako nesto, i stvar radi sasvim odlicno za surfanje.

 

 

Kada sam ja projektirao jedan od najvecih wifi linkova ikada gradeni na balkanu jednostavno sam ogranicio brzinu na 5Mbs za svaki uredaji, bez zabrane ikakvog protokola, pa mozes i torentirat do mile volje, a 1Gbs link je dovoljan za 200 korisnika koji bi istovremeno koristili svih 5Mbs na koje imaju pravo, a naravno nitko ne koristi non stop puni kapacitet veze, pa do 250 korisnika moze sasvim neometano surfati i biti na youtube u isto vrijeme bez ikakvog laga.

 

Ali ja sam ja.. Nisu drzavni inzenjeri toliko pametni

 

Talijanska Cisco Systems skola

TD za glupost
Poruka je uređivana zadnji put pon 3.6.2013 23:30 (Laxarus).
 
4 16 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Re: Gdje će biti besplatan Internet u Hrvatskoj?
Laxarus kaže...

U rijeci ima isto free wifi u centru, ali je toliko ogranicen i toliko je protokola zabranjeno da samo sto ne smijes ni google otvoriti..

beskorisno

 

U opatiji je ogranicen promet koji smijes napraviti u minuti, tipa 2mb tako nesto, i stvar radi sasvim odlicno za surfanje.

 

 

Kada sam ja projektirao jedan od najvecih wifi linkova ikada gradeni na balkanu jednostavno sam ogranicio brzinu na 5Mbs za svaki uredaji, bez zabrane ikakvog protokola, pa mozes i torentirat do mile volje, a 1Gbs link je dovoljan za 200 korisnika koji bi istovremeno koristili svih 5Mbs na koje imaju pravo, a naravno nitko ne koristi non stop puni kapacitet veze, pa do 250 korisnika moze sasvim neometano surfati i biti na youtube u isto vrijeme bez ikakvog laga.

 

Ali ja sam ja.. Nisu drzavni inzenjeri toliko pametni

 

Talijanska Cisco Systems skola

Iskreno se divim tvojoj pameti. Kako si se samo sjetio ograniciti brzinu za svakog korisnika. To mi nikad ne bi palo na pamet, stvarno svaka cast. Mora da je "talijanska cisco systems skola" za to zasluzna.

15 godina
offline
Re: Gdje će biti besplatan Internet u Hrvatskoj?
Laxarus kaže...

...

A da burstas bandwidth 5 sekundi full, a onda ga smanjis?

Rvat katolik!
11 godina
offline
Re: Gdje će biti besplatan Internet u Hrvatskoj?
Laxarus kaže...

Kada sam ja projektirao jedan od najvecih wifi linkova ikada gradeni na balkanu jednostavno sam ogranicio brzinu na 5Mbs za svaki uredaji, bez zabrane ikakvog protokola, pa mozes i torentirat do mile volje, a 1Gbs link je dovoljan za 200 korisnika koji bi istovremeno koristili svih 5Mbs na koje imaju pravo, a naravno nitko ne koristi non stop puni kapacitet veze, pa do 250 korisnika moze sasvim neometano surfati i biti na youtube u isto vrijeme bez ikakvog laga.

 

Ali ja sam ja.. Nisu drzavni inzenjeri toliko pametni

 

Talijanska Cisco Systems skola

 

Ovoliko kompresiranog ego tripa u jednom postu već dugo nisam vidio, there are so many things on so many different levels wrong here. :/ Jel kod tebe taj gigabit bandwidtha raste na stablu ili je 20 kn mjesecno, talijanski cisco kralju?

Go to work, send your kids to school, follow fashion, act normal, walk on the pavements, watch T.V., save for your old age, obey the law. Repeat after me; I am free
12 godina
neaktivan
offline
Gdje će biti besplatan Internet u Hrvatskoj?

Nekako mi se čini da bi svaki grad sa dodijeljenih 6,000 za jednu točku mogao dignuti 3.

Sad zavisi za što se tih 6k može iskoristiti: dal je to samo za hardver, dal je za hardver i vezu na netu?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Gdje će biti besplatan Internet u Hrvatskoj?

Evo što znači Kerum, Splita uopće ni nema na listi.

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Gdje će biti besplatan Internet u Hrvatskoj?
Malto kaže...

Evo što znači Kerum, Splita uopće ni nema na listi.

Kakve veze ima Kerum sa ovim natjecajem? Natjecaj je isao za privatne firme i mogao se prijaviti tko god je htio.

Rvat katolik!
15 godina
offline
Gdje će biti besplatan Internet u Hrvatskoj?

ko bi reko samobor je na vrhu liste {#}

Samobor je lepa varoš
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Gdje će biti besplatan Internet u Hrvatskoj?
nadam se da neće bit ko u italiji, stave veliku zastavicu free wifi i dole par klupa i imaš internet u krugu 10 metara.
15 godina
offline
Re: Gdje će biti besplatan Internet u Hrvatskoj?
tnakir kaže...
Malto kaže...

Evo što znači Kerum, Splita uopće ni nema na listi.

Kakve veze ima Kerum sa ovim natjecajem? Natjecaj je isao za privatne firme i mogao se prijaviti tko god je htio.

Privatne firme? Može malo više informacija pošto mi je općina na popisu, a nije mi jasno kad i kako je išao natječaj. Hvala.

15 godina
offline
Re: Gdje će biti besplatan Internet u Hrvatskoj?
nitro_vip kaže...
tnakir kaže...
Malto kaže...

Evo što znači Kerum, Splita uopće ni nema na listi.

Kakve veze ima Kerum sa ovim natjecajem? Natjecaj je isao za privatne firme i mogao se prijaviti tko god je htio.

Privatne firme? Može malo više informacija pošto mi je općina na popisu, a nije mi jasno kad i kako je išao natječaj. Hvala.

Dakle, natjecaj je isao da ti kao privatna firma investiras u wifi opremu (montaza i nabava) u svojoj opcini, a drzava ti, preko opcine, suinvestira 50% sredstava.

Rvat katolik!
Poruka je uređivana zadnji put sri 5.6.2013 8:13 (tnakir).
15 godina
offline
Gdje će biti besplatan Internet u Hrvatskoj?

nigdje i nikad. aj sad pitajte za neku od skandinavskih zemalja ili emirate. {#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice